Αν ο φίλος σας ήταν ομοφυλόφιλος, τι θα κάνατε;

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,799 μηνύματα.
Aν ο φίλος μου ήταν gay θα τον παρότρεινα να κάνει παρέα με κοπέλες (φιλενάδες) και μετά να μου τις γνωρίζει.. οh yea babe, jackpot!

Πρακτικό μυαλό!

...άρε μπαγάσικο..:laugh: :laugh:

το τερπνόν μετά του ωφελίμου :D :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ShatteredIce

Δραστήριο μέλος

Η ShatteredIce αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 573 μηνύματα.
Μακάρι να είχα φίλο ομοφυλόφιλο...!! Καταρχήν δε σε προδίδουν όπως οι " κολλητές " και νιώθεις άνετα καθώς ξέρεις ότι έχεις ένα αγόρι φίλο που δε σε κοιτάει ερωτικά! Το μόνο πρόβλημα είναι να μην τσακωθείτε για τον ίδιο ... άντρα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
Δε θα ειχα κανενα προβλημα να εχω φιλο ομοφυλοφιλο.To οτι εμεις συνηθως δεν τους καταλαβαινουμε δε σημαινει οτι κι αυτοι δεν καταλαβαινουν τον υπολοιπο κοσμο.Ειναι βλακωδης αυτη η λογικη.Ποιος ειπε οτι ενας ομοφιλοφιλος φιλος δε θα μπορουσε να συζητησει ποτε μαζι σου για γυναικες.Για να μην πω οτι τις καταλαβαινουν και περισσοτερο.Το να εχεις διπλα σου καποιον που ανηκει σε αυτη την κατηγορια δε συνεπαγεται πως θα σου την πεσει κιολας.Αν ισχυε κατι τετοιο το ιδιο θα παθαινες και με ολες τις γυναικες του κοσμου που θα σε εβλεπαν μπροστα τους.(απευθυνομαι σε οποιον εχει αυτη τη φοβια)Για να ειμαι ακριβης,μου εχει συμβει να μου την πεσουν(οχι φιλος)αλλα ενταξει,αντεδρασα οπως επρεπε,αρνηθηκα ευγενικα και αυτο ηταν ολο.Στο γυμνασιο μαλιστα,ειχα εναν καθηγητη που λεγοταν εντονα πως ηταν και τον απεφευγε κοσμος.Φοβερο παιδι και δεν ειχε πολλες παρεες.Δεν εμαθα ποτε αν οντως ηταν,τον πηρα τοτε και πηγαμε με την κοπελα μου σινεμα,γιατι ηταν οκ τυπος και γουσταρα την παρεα του.Η ειρωνια ειναι πως καποιες μανες δεν αφησαν παιδια να ερθουν.Αναρωτιεμαι τι θα μπορουσαν να παθουν.Οσο για το αν ο γιος μου ηταν,εχω να πω το εξης:ας καταφερω πρωτον να κανω παιδια (ποσοι ανθρωποι προσπαθουν τοσα χρονια και δεν τα καταφερνουν),ας καταφερω να τα μεγαλωσω(ποσοι γονεις χανουν παιδια)ας καταφερω να τα μεγαλωσω σωστα (η κοινωνια ειναι σαπια και δε νομιζω να ειναι οι ομοφυλοφιλοι η πηγη του κακου),και στο κρεβατι τους,αν δεν βλαπτουν καποιον αλλο ανθρωπο και δεν προκαλουν με τον τροπο τους δε με αφορα τι θα κανουν κι ας μου γνωρισουν το δεσμο τους.Εαν λυπαμαι για κατι αυτους τους ανθρωπους δεν ειναι η επιλογη τους(αλλωστε ενας αληθινος ομοφιλοφιλος,κι οχι ενα ποζερι,δεν το διαλεγει,το θεμα ειναι βιολογικο)ειναι οτι αργα ή γρηγορα απο τη στιγμη που καποιος δεν κανει οικογενεια,καταληγει μονος του.Απο την αλλη,θεωρώ πως καποιος που κανει αυτη την επιλογή συνειδητά εχει μεγαλυτερα @@ απο καποιον που ειναι ομοφυλοφιλος,παντρευεται για το φαινεστε και απαταει τη γυναικα του,ή απο εκεινους που δεν ειναι καν ομοφυλοφιλοι και χτυπανε τις γυναικες τους.Και ναι ειμαι υπερ του να παντρευονται τετοιοι ανθρωποι αν ειναι αποφασισμενοι.Καμιας θρησκειας,ακομη κι αν κι εγω πιστεύω,οι οπαδοι δεν εχουν δικαιωμα να αποφασιζουν αν ο Θεος αν υπαρχει θα ευλογουσε δυο ομοφυλοφιλους,ή αν εχουν δικαιωμα να απολαμβανουν τα ιδια δικαιωματα.Απο την αλλη,διαφωνω με το θεμα της υιοθεσιας παιδιων.Γιατι οπως ειπα και πριν,το να επηρεαζεται καποιος,με βρισκει αντιθετο.Ενα παιδι που μεγαλωνει σε ενα περιβαλλον με μια σχεση δυο ανθρωπων του ιδιου φιλου δεν ξερω αν θα επηρεαστει κατα τη διαρκεια της κοινωνικοποιησης του.Το ιδιο ομως πιστευω και για αλλα ειδη οικογενειων.Δεν ειναι αναγκη να ειναι ομοφυλοφιλοι δυο γονεις για να ειναι ακαταλληλοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Thoba19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Thoba19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,191 μηνύματα.
Ενα καυτο θεμα...

Αν ο φιλος σας σας ελεγε οτι ηταν ομοφυλοφιλος,τι θα κανατε?

Θα τον σουταρατε?Θα του μιλαγατε?Θα τον κοιταγατε με αλλο ματι?

Για να δω σχολια...

Εγω παντως θα συνεχειζα να κανω παρεα με αυτον διοτι δεν γινετε να αποκλειουμε τους αλλους λογο τον σεξουαλικοτους προτημισεων.Και μην αγνουμνε οτι αυτος θα μπορει να γνωριζει πιο ευκολα κοπελες και να της γνωριζουμε εμεις στη συνεχεια οπως λεει και ο φιλος ο μπαμπης πιο πανω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

annaki!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η μικρή Αννούλα... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 218 μηνύματα.
Φιλος:''Άννα θέλω κάτι να σου πω..''
Εγώ:''Ριχ'το!''
Φίλος:''Είμαι gay''
Εγώ:''Α,οκ.Και που λες μετά ο.....''

Για 'μενα δεν υπάρχει καν το θέμα.Αν ο άλλος είναι σωστός άνθρωπος ας πηγαίνει και με ελέφαντες.Προσωπικά είναι το τελευταίο που με ενδιαφέρει σε ένα άτομο.
Βέβαια,εντάξει όταν στο λέει φίλος/η,που στην τελική δεν έχεις ερωτική σχέση μαζί του/της....Αν στο λέει κανά αγόρι/κορίτσι σου τι κάνεις;;;οεοο;:P:D

Ε ναι,εκεί το ένα εγκεφαλικό διδέχεται το άλλο.:P

έντιτ:Αμάν ρε αγόρια δηλαδή...Κι απ'το gay φίλο γκομενοδουλειές;;Είστε απίστευτοι....:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ariana

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 367 μηνύματα.
Θα προσπαθούσα να αντιδράσω όσο πιο φυσιολογικά γίνεται κι από εκεί και πέρα δε θα άλλαζε κάτι!
Ειδικά αν ήταν φίλος, αγόρι εννοώ, θα χαιρόμουν για τους λόγους που αναφέρει παραπάνω η Δήμητρα:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akiroskirios

Δραστήριο μέλος

Ο akiroskirios αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 716 μηνύματα.
θα του γνώριζα το καλύτερο κομμάτι του σχολείου για να πάψει να είναι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
θα του γνώριζα το καλύτερο κομμάτι του σχολείου για να πάψει να είναι
Πονκέφαλος είναι ξέρω γω, αρρώστια τι ακριβώς και θα τον ''γιάτρευες'';
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akiroskirios

Δραστήριο μέλος

Ο akiroskirios αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 716 μηνύματα.
Πονκέφαλος είναι ξέρω γω, αρρώστια τι ακριβώς και θα τον ''γιάτρευες'';

όχι, μόνος του θα γιατρευόταν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
όχι, μόνος του θα γιατρευόταν
E, ναι αυτό σου λέω, οι διαφορετικές σεξουαλικές προτιμίσεις είναι αρρώστια;

Είναι σαν να μου λες ότι σε ενοχλεί όταν κάποιος δεν τρώει κρέας και προκειμένου να φάει κρέας θα του πας το καλύτερο γουρούνι.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akiroskirios

Δραστήριο μέλος

Ο akiroskirios αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 716 μηνύματα.
όχι "σαν"...αυτό ακριβώς σου λέω...ναι, θα με ενοχλούσε αν είχα φίλο που ήταν γκέι (λες? :P )..αρρώστια σίγουρα δν είναι αλλά εμένα δν θα μου άρεζε...αν δν τον ήξερα ας πάει να κάνει ό,τι θέλει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
όχι "σαν"...αυτό ακριβώς σου λέω...ναι, θα με ενοχλούσε αν είχα φίλο που ήταν γκέι (λες? :P )..αρρώστια σίγουρα δν είναι αλλά εμένα δν θα μου άρεζε...αν δν τον ήξερα ας πάει να κάνει ό,τι θέλει...
Πλάκα κάνεις ε;
Και τι σε νοιάζει αν ο άλλος δεν τρώει κρέας; Εσύ τρως! Οπότε;
Αντίστοιχα με το θέμα μας τι σε νοιάζει τι κάνει ο άλλος στο κρεβάτι του; Εσύ κάνεις αυτά που θες. Επομένως δε βλέπω σε καμία από τις δύο περιπτώσεις να ζημιώνεσαι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akiroskirios

Δραστήριο μέλος

Ο akiroskirios αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 716 μηνύματα.
δν είναι "ο άλλος"...είναι ο φίλος μου...το φιλαράκι μου...μ' αυτόν που περνάω ώρες μαζί παίζοντας μπάσκετ, λέγοντας αστεία/μλκίες κλπ. κλπ...

ΥΓ: δλδ εσένα άμα σου έλεγε μία φίλη σου (από τις κολλητές, όχι από αυτές που λέτε "γεια" και μετά θάβεστε) πως είναι λεσβία, τι θα έκανες? θα πετούσες από τη χαρά σου?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

costas1992

Νεοφερμένος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Αν και δε μου έχει συμβεί οπότε δεν μπορώ να ξέρω πως θα αντιδράσω(και όταν είσαι έξω από το χορό πολλά μπορείς να πεις...).
Πιστεύω οτί θα έμενα ψύχραιμος, άλλωστε δικαίωμά του είναι να κάνει ό,τι θέλει στο κρεβάτι του...Επίσης δε νομίζω να προσπαθούσα να του αλλάξω γνώμη, άλλωστε άμα είναι φάση θα περάσει άμα είναι ορμονικό το θέμα(δεν μπορείς να πας ενάντια στη φύση...).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αορ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο the less you know,the better it is.... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 184 μηνύματα.
ειναι απλο...αν εισαι φιλος με καποιον εισαι για αυτο που ειναι...αν δεν αποδεχεσαι η μπαινεις καν στη σκεψη αυτη και αμφισβητεις την ιδια σ τη φιλια τοτε τελος..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xdf21

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο xdf21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 191 μηνύματα.
Ο καθενας εχει τα δικα του κριτηρια για τα ατομα που κανει παρεα. Προσωπικα με τους φιλους μου ενα μεγαλο μερος των συζητησεων και των δραστηριοτητων μας αφορουν ατομα του αντιθετου φυλου. Επομενως τι κοινα μπορει να ειχα με εναν γκει? Τι θα συζητουσαμε ολη την ωρα? Για πολιτικα και πως περασες τη μερα? Ελεος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Florenc

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Florenc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 125 μηνύματα.
:hmm: τι θα έκανα;;
δεν ξερω, πιθανον να πειραματιζόμουν.....:P
(ποτε μη λες ποτε, δεν ξερεις τι και ποτε σου ερχεται)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

avenger92

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η avenger92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 395 μηνύματα.
Δεν θα αλλαζε κατι στην σχεση μου μαζι του..Καθε επιλογη ειναι σεβαστη και πληρως αποδεκτη.(Μακαρι ο κολλητος μου να ηταν ομοφυλοφιλος..:D:PΘα ειχα γλυτωσει απο πολλα βασανα..:whistle:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akiroskirios

Δραστήριο μέλος

Ο akiroskirios αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 716 μηνύματα.
Δεν θα αλλαζε κατι στην σχεση μου μαζι του..Καθε επιλογη ειναι σεβαστη και πληρως αποδεκτη.(Μακαρι ο κολλητος μου να ηταν ομοφυλοφιλος..:D:PΘα ειχα γλυτωσει απο πολλα βασανα..:whistle:)

σου την πέφτει ο κολλητός σου?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Konstans29185

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ναντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 303 μηνύματα.
Δε θα άλλαζε τίποτα!Τον άλλο δεν τον κάνεις παρέα με κριτήριο το τί κάνει στο κρεβάτι του!(εκτός αν είσαι ομοφοβικός ή τέλοσπαντων φοβάσαι ότι είναι μεταδοτικό :fool: :whistle:)
avenger +1 :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top