Αν ο φίλος σας ήταν ομοφυλόφιλος, τι θα κάνατε;

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Ξαναλέω ότι αυτό που δέχονται ως το πιθανότερο (όχι αποδεδειγμένα, όμως) είναι ότι ο σεξουαλικός προσανατολισμός οφείλεται σε συνδυασμό βιολογικών και ψυχολογικών παραγόντων. Εντάξει, σε καμία περίπτωση δε μειώνω τον Φρόυντ, εναν τεράστιο φιλόσοφο-επιστήμονα, αλλά ο λόγος του δεν είναι Ευαγγέλιο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mitsos The Great

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Βαρθολομιό (Ηλεία). Έχει γράψει 2,165 μηνύματα.
Έμενα πάντως δεν θα με πήραζε καθόλου ο κάθε ένας μπορεί να κάνει ότι θέλει στο κρεβάτι του...:)

Συμφωνώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xxhitedragonxx

Νεοφερμένος

Η Καμία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Συκιές (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 107 μηνύματα.
Πράγματι παιδιά....δεν χρειάζεται ρατσισμός προς αυτό. Εγώ μάλιστα θα χαιρόμουν κιόλας! :) Δεν θα ένιωθα καθόλου άβολα, μια χαρά, χαλαρά τελείως ^^ (Συν το ότι έχω ήδη φίλο που είναι ομοφυλόφιλος ^^)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

A propos

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,664 μηνύματα.
Φυσικά (ειδικά τα gay δελφίνια αν θυμάμαι καλά).




-petros


Eκτός από τα δελφίνια υπάρχουν πολλά άλλα ζώα που έχουν παραπλήσια συμπεριφορά. Εκεί δεν τίθεται θέμα κοινωνικοποίησης ή ψυχολογίας τόσο εύκολα. Σίγουρα είναι περισσότερο γονιδιακό. Αυτό που μου έκανε περισσότερι εντύπωση είναι ΄ενα αρσενικό ψάρι που προσέχει τα αβγά του θηλικού, για να μη πω τα κλωσσάει κιόλας.
Και τι γίνεται με τον ερμαφροδιτισμό; Στο ζωικό αλλά και στο φυτικό βασίλειο είναι πανταχού παρών. Όλοι ξέρουν για την καρυδιά π.χ.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

metalhead

Νεοφερμένος

Ο Νικος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 45 μηνύματα.
δεν θα εκανα τιποτα αλλα δεν θα εκανα και τρελη παρεα μαζι του
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Purple sunrise

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Λουδοβίκος ο 16ος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 939 μηνύματα.
Eκτός από τα δελφίνια υπάρχουν πολλά άλλα ζώα που έχουν παραπλήσια συμπεριφορά. Εκεί δεν τίθεται θέμα κοινωνικοποίησης ή ψυχολογίας τόσο εύκολα. Σίγουρα είναι περισσότερο γονιδιακό. Αυτό που μου έκανε περισσότερι εντύπωση είναι ΄ενα αρσενικό ψάρι που προσέχει τα αβγά του θηλικού, για να μη πω τα κλωσσάει κιόλας.
Και τι γίνεται με τον ερμαφροδιτισμό; Στο ζωικό αλλά και στο φυτικό βασίλειο είναι πανταχού παρών. Όλοι ξέρουν για την καρυδιά π.χ.....
Και στα ζωα υπαρχουν μερικα βιωματα ή εμπειριες που μπορει να μετατρεψουν το ζωο σε ομοφυλοφιλο, π.χ το περιβαλλον(δεν ειναι τυχαιο οτι τα περισσοτερα ομοφυλοφιλα ζωα εχουν βρεθει σε ζωολογικους κηπους που κρατουνται για εμπορικους σκοπους και οχι στο φυσικο περιβαλλον τους) ή εγκαταλειψη του ζωου απο τη μητερα του λογω ανθρωπινης ή περιβαλλοντικης παρεμβολης, βεβαια δεν εξισωνουμε τα ζωα με ανθρωπους
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Πράγματι παιδιά....δεν χρειάζεται ρατσισμός προς αυτό. Εγώ μάλιστα θα χαιρόμουν κιόλας! :) Δεν θα ένιωθα καθόλου άβολα, μια χαρά, χαλαρά τελείως ^^ (Συν το ότι έχω ήδη φίλο που είναι ομοφυλόφιλος ^^)


ειπαμε πας γ γυμνασιου??????? ο φιλος σ ειναι συνομοιλικος σ? δν εχω κανα προβλημα αλλα μ φαινεται λιγο νωρις για να το εχει καταλαβει ρε παιδι μ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rafa Nadal

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωστής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Κιλκίς (Κιλκίς). Έχει γράψει 348 μηνύματα.
δεν θα εκανα τιποτα αλλα δεν θα εκανα και τρελη παρεα μαζι του

Εντάξει δικαίωμά σου να το λες αυτό...Απλά παίζει ρόλο ίσως κ το ότι είσαι λίγο μικρός ακόμα για να δεις αλλιώς κάποια πράγματα λίγο πιο ώριμα...Είναι ένα είδος ρατσισμού αυτό που λες αλλά φυσικά είναι επιλογή σου κ είναι σεβαστή:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tzenh

Νεοφερμένος

Η tzenh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 113 μηνύματα.
ειπαμε πας γ γυμνασιου??????? ο φιλος σ ειναι συνομοιλικος σ? δν εχω κανα προβλημα αλλα μ φαινεται λιγο νωρις για να το εχει καταλαβει ρε παιδι μ...
πιστευω οτι μπορεις να το καταλαβεις σε οποια ηλικια και αν εισαι γιατι γεννιεσαι ομοφυλοφιλος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Purple sunrise

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Λουδοβίκος ο 16ος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 939 μηνύματα.
πιστευω οτι μπορεις να το καταλαβεις σε οποια ηλικια και αν εισαι γιατι γεννιεσαι ομοφυλοφιλος
Πες ενα επιχειρημα, καλο θα ηταν να μην πεταμε αυθαιρετα πραγματα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tzenh

Νεοφερμένος

Η tzenh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 113 μηνύματα.
ειτε 12 ειτε 15 υπαρχει περιπτωση να το καλαβεις πιτευω τωρα εγω οτι δε γινεσαι αλλα γεννιεσαι .Δε γινεσαι επειδη ξερω γω απογοητευτηκες απο το γυναικειο φυλο αυτα ειναι δικαιολογιες....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Purple sunrise

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Λουδοβίκος ο 16ος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 939 μηνύματα.
ειτε 12 ειτε 15 υπαρχει περιπτωση να το καλαβεις πιτευω τωρα εγω οτι δε γινεσαι αλλα γεννιεσαι .Δε γινεσαι επειδη ξερω γω απογοητευτηκες απο το γυναικειο φυλο αυτα ειναι δικαιολογιες....
Η επιστημη της ψυχολογιας το εξηγει ετσι και δινει διαφορους λογους (τους εχω αναφερει σε προηγουμενα ποστ μου) δεν ειναι δικαιολογιες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tzenh

Νεοφερμένος

Η tzenh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 113 μηνύματα.
οκ αποψη σου αποψη μου πολυ ωραια:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
βσκ δν καταλαβατε τι εννοουσα... ειπα οτι μ φαινεται μικρος για να το εχει παραδεχτει.......... εσας αυτο σας φαινεται φυσιολογικο... μια νορμαλ ηλικια για να ανοιχτεις ειναι απο τα 16 και πανω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

halvas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 1,074 μηνύματα.
ειπαμε πας γ γυμνασιου??????? ο φιλος σ ειναι συνομοιλικος σ? δν εχω κανα προβλημα αλλα μ φαινεται λιγο νωρις για να το εχει καταλαβει ρε παιδι μ...

Γιατί ρε παιδί μου εσύ δε το είχες καταλάβει σε αυτή την ηλικία;

Ξέρω 'γω; Τι να πω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sofo

Νεοφερμένος

Ο Mitsaras αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Βαθύ (Σάμος). Έχει γράψει 72 μηνύματα.
Όσο δεν θα μου την "έπεφτε" δεν θα είχα πρόβλημα μαζί του!
Και φυσικά να μην ενεργούσε με διάφορες σεξουαλικές πράξεις με άλλα άτομα μπροστά μου.
Αυτά με αηδιάζουν. Σόρρυ αν προσβάλω κάποιον με αυτό αλλά είναι η γνώμη μου.
Οκ, αν κάνει οτιδήποτε στον ιδιωτικό του χώρο, δεν μου πέφτει λόγος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wolly

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 234 μηνύματα.
Πρέπει να κάνεις κάτι;Ο καθένας έχει τις προτιμήσεις του!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mimi

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η mimi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 120 μηνύματα.
εγω παντως θα την επερνα μαζι μου για ψωνια!!!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antonaros18

Νεοφερμένος

Ο antonaros18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Παίδες χαιρετώ ...
Λοιπόν , είμαι 18 ετών και ειμαι gay ,(οσοι θέλουν ειμαι εδώ για να με κράξουν).Θέλω απλά να ξεκαθαρίσω καποια πράγματα, καθώς μερικοί απο εσάς είτε λογω ελλειψης παιδείας, είτε λόγω άγνοιας, είτε λογω επιρροής απο τα ΜΜΕ εχουν παρανοήσει ακετά πράγματα σε σχέση με το θέμα.
Αρχικά , να σας πω πως απο τότε που θυμαμαι τον εαυτό μου να νιώθει ελξη ερωτική , ήταν για αγορια, συνεπώς δεν γεννήθηκα gay αλλα ουτε ξυπνησα ενα πρωί με καψες για τον οικοδόμο απέναντι, διαμορφώθηκε ολο αυτό μέσα μου , μεχρι τα 3-4 μου χρονια και...αυτό ήταν.
Επίσης, δεν κυκλοφορώ στο δρόμο με εξωκιλες μπλούζες, ούτε με ελαφρια πουδρα και ολα αυτα τα τραγικα στερεοτυπα που εχουν καποιοι στενομυαλοι στο κεφάλι τους (τους δικαιολογώ βέβαια γιατι το εκπαιδευτικό μας σύστημα νοσσει και η τηλεοραση τους αποχαυνώνει ακόμη περισσότερο).Ακόμη και να κυκλοφορούσα όμως ετσι, η χούντα έχει πέσει κ θα ήταν δικαιωμά μου, αλλωστε υπάρχει χώρος για όλους.
Την επιλογή μου, την ανακοίνωσα σε στενούς φίλους στη β λυκείου(περσι),και η αντίδρασεις ήταν απο ενθουσιασμό, μεχρι κράξιμο το κερατά.Σημασία έχει πως μου στάθηκαν στο χρόνο 2 άτομα για τα οποία δίνω και τη ζωή μου(1 αγόρι και μια κοπέλα).
Δεν θέλω να πείσω κανέναν τι ειναι φυσιολογικό και τι όχι, απλά αν θέλετε να λέγεστε άνθρωποι φέρτε για λίγο τον εαυτό σας στη θέση μας, δεδομένου ότι μαθαίνουμε να κρυβουμε τη ζωή μας και να χλευαζόμαστε απ την εφηβεια μας και επειτα.Είναι πολυ δύσκολο , και όσοι έχουν εστω και ενα ιχνος ανθρωπιάς θα καταλάβουν.
Δεν ξέρω τι αλλο να πω....Είμαι εδώ να ακούσω τις απόψεις σας.Σόρυ αν εγινα κουραστικος
Υ.Γ..... Οι gay ΔΕΝ γουστάρουν οτιδιποτε κινιται και εχει πεος...καταλαβετε το, ΔΕΝ θα σας την πέσουν, ουτε θα σας βιάσουν με την πρώτη ευκαιρια.(ΦΥΣΙΚΑ και υπάρχουν και εξαιρέσεις που όμως δεν εχουν σχέση με τις καρικατούρες των ΜΜΕ)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Deatheater*

Νεοφερμένος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 85 μηνύματα.
μπραβο τα ειπες πολύ σωστά συμφωνώ απόλυτα μαζί σου...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top