Αν ο φίλος σας ήταν ομοφυλόφιλος, τι θα κάνατε;

Orestes

Δραστήριο μέλος

Ο Ορέστης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 680 μηνύματα.
Αυτό δεν αποδεικνύει απολύτως τίποτα για την αύξηση των ομοφυλόφιλων. Διάβασε προσεκτικά το αντικείμενο της έρευνας και το τι έγραψε ο Αλέξης.

Ναι γι'αυτό το πρόσθεσα...
Τεσπα επειδή ξεφύγαμε και λίγο απο το τόπικ εξακολουθώ να υποστηρίζω την αρχική μου άποψη εξαιρόντας το 2ο μέλος (δλδ το κράξιμο)...:closed:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Που κολλάνε τα ομόφυλα ζευγάρια με τον αριθμό των ομοφυλοφίλων; Δηλαδη χωρίς ζευγάρια δεν υπάρχουν ομοφυλόφιλοι; Εγώ, λοιπόν, που δεν τα έχω με κανέναν και με καμία δεν είμαι ούτε ομοφυλόφιλος ούτε στρέιτ; Τι στο διάολο είμαι, θα με πιάσει κρίση ταυτότητας αν δεν κάνω σχέση σύντομα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rock_Sugar

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαριάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 176 μηνύματα.
Γνώρισα δυο παιδιά gay, με τον έναν που ήταν στην ηλικία μου γίναμε καλοί φίλοι. Συζητούσαμε για πολλά θέματα, βγαίναμε έξω και περνούσαμε καλά, του έλεγα για αγοράκια και το ίδιο κ εκείνος. Δε μπορώ να καταλάβω γιατί δε μπορείς να μιλήσεις για ερωτικά ζητήματα με έναν gay ή μια λεσβία. Μιλάω συνέχεια με τον ξάδερφό μου για κοπέλες που τον ενδιαφέρουν, μιλάει κ εκείνος μαζί μου για αγόρια που ενδιαφέρουν εμένα αντίστοιχα. Δηλαδή σημαίνει οτι αν δεν είσαι αγόρι δε μπορείς να εκφέρεις άποψη για μια κοπέλα, αν είναι θεά ή όχι?
Δεν ξέρω αν γεννιέσαι, αν γίνεσαι ή αν παίζουν ρόλο και άλλοι παράγοντες και στο συγκεκριμένο θέμα δε με ενδιαφέρει κιόλας. Αλλά όχι μόνο δε θα είχα πρόβλημα με ένα φίλο που θα μου έλεγε οτι είναι ομοφυλόφιλος, ακόμα και να το ήξερα απο πριν δε θα με εμπόδιζε να τον διαλέξω ως φίλο. Είναι άνθρωποι, έχουν προσωπικότητα, απλώς διαφέρουν σε κάτι που δε σχετίζεται με το θέμα "φιλία".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

A propos

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,664 μηνύματα.
Που κολλάει αυτο;


Έχεις δίκιο. Δε κολλάει πουθενά. Και ζητάω συγνώμη. Απλά λυπάμαι πολύ για το επίθετό μου. Δε πρόκειται να το υπερασπίζομαι αν διαβάζω κάτι αποσπασματικά. Και πάλι σόρυ. Όλοι υποπίπτουμε σε σφάλματα. -ειδικά όταν κάνουμε βιαστικές κινήσεις -
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SCULLY

Πολύ δραστήριο μέλος

Η SCULLY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 1,057 μηνύματα.
επειδη εχει αρχισει και ξεφευγει το πραγμα και τιθεται και θεμα περι "φυσικοτητας" ή μη ομοφυλοφιλων ριχτε μια ματια εδω :
https://ischool.e-steki.gr/showthread.php?t=39417


Πόσο μάλλον σύμφωνο με τη θρησκεία μας που δήθεν τη θυμόμαστε όταν βρεθούμε στην ανάγκη...

οτι εσυ δηλαδη,οπως αλλωστε μαρτυρα και η υπογραφη σου,εισαι ο,τι πλησιεστερο στον Ιησου εχουμε δει τα τελευταια 2008 χρονια..


και απο πλευρας μου ληγει εδω ο σχετικος διαλογος..δεν εχει νοημα να μιλαω και γω και αλλοι,και να μας "απαντατε" με μεσημεριανες κατινιτσες και αλλες ανακριβειες..εχω και καλυτερα πραγματα να κανω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Afey

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θέμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
Now we're (not) talking.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μαριαννα_S

Νεοφερμένος

Η Μαριαννα_S αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Μια φιλη μου μολις μου ειπε οτι ειναι λεσβια! Και γουσταρει ενα αλλο κοριτσι! Καλα, ηλιθια ειναι????
Απλα απο εδω και περα δεν θα κανω πολύ παρεα μαζι της!:mad::mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
Tην αποκαλείς ηλίθια για ποιό λόγο δηλαδή??? Επειδή σου είπε αυτό που πραγματικά είναι και δεν κρύφτηκε??
Και εσύ θα σταματήσεις να κάνεις παρέα μαζί της, για αυτό?? Είναι κατώτερη από εσένα τώρα?
Δεν καταλαβαίνω.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Afey

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θέμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
Γ*** τη στο ξύλο :P.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
B' γυμνασίου και γίνεστε λεσβίες? :!:

ο χριστος τση γι μανα ντου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Δεν γίνεσαι, είσαι, πόσες φορές θα το πούμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
B' γυμνασίου και γίνεστε λεσβίες? :!:

ο χριστος τση γι μανα ντου


Πάει μήπως ανάλογα με την ηλικία??
Και όπως είπε και ο Ανάρκι δεν γίνεσαι αλλά είσαι. Και το θέμα είναι να έχεις το θάρρος να το πεις σε μια κοινωνία αντίθετη ακόμα σε αυτό!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Θα ξαναπώ ότι ΚΑΙ γίνεσαι. Επειδή όμως αυτό συμβαίνει σε πολύ μικρή ηλικία, την ηλικία καθορισμού προσωπικότητας, στην ουσία είσαι. Δεν μπορούμε, όμως, επίσης, να πούμε ότι μονο γεννιέσαι. Πάντως qwertyuiop μην ανησυχείς, δεν το γύρισαν ξαφνικά στα 14...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

halvas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 1,074 μηνύματα.
Κυριλέ. Δεν θα είχα κανένα πρόβλημα. Θα εκτιμούσα και το θάρρος του.:)

Δεν θ' άλλαζε κάτι προφανώς γιατί δεν είμαι στο 10% (περίπου) του πληθυσμού από το οποίο μπορεί να αναζητήσει ερωτικό σύντροφο. :)


Επίσης σταματήστε να επηρεάζεστε τόσο από τα Μέσα Μαζικής Προπαγάνδας που έχουν περάσει την εντύπωση ότι οι ομοφυλόφιλοι την πέφτουν σ' όποιον βρουν μπροστά τους, εσείς δηλαδή την πέφτετε έτσι "χύμα" σε όποια βρείτε μπροστά σας; :P

Αυτά που προβάλλονται από την TV απέχουν πολύ-πολύ-πολύ από την πραγματικότητα.

Σωστός:no1:

ΥΓ: Έχω αρχίσει να πιστεύω, ότι οι περισσότεροι που φρίττουν με τους ομοφιλόφιλους, έχουν και τις περισσότερες ανασφάλειες για τον ανδρισμό τους.......:iagree:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Εννοείται πως όποιος έχει τη σφήγκα, σφήγκεται...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Orestes

Δραστήριο μέλος

Ο Ορέστης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 680 μηνύματα.
Ε οραία εγώ φρίττω...Πείτε με ανασφαλή !!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Ανασφαλής δεν ξέρω αν είσαι, πάντως σίγουρα η στάση σου είναι προιόν προκατάληψης, κακής παιδείας και ίσως κόμπλεξ. Δεν εξηγείται αλλιώς γιατι φρίττεις τόσο. Είμαστε τόσα άτομα εδώ μέσα που έχουμε μιλήσει και ως στρέιτ μάλιστα και δεν φαίνεται να δίνουμε δεκάρα για τα προσωπικά χαρακτηριστικά του καθενός. Εσύ και μερικοί άλλοι γιατί το πάτε στην υπερβολή;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Orestes

Δραστήριο μέλος

Ο Ορέστης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 680 μηνύματα.
Ανασφαλής δεν ξέρω αν είσαι, πάντως σίγουρα η στάση σου είναι προιόν προκατάληψης, κακής παιδείας και ίσως κόμπλεξ. Δεν εξηγείται αλλιώς γιατι φρίττεις τόσο. Είμαστε τόσα άτομα εδώ μέσα που έχουμε μιλήσει και ως στρέιτ μάλιστα και δεν φαίνεται να δίνουμε δεκάρα για τα προσωπικά χαρακτηριστικά του καθενός. Εσύ και μερικοί άλλοι γιατί το πάτε στην υπερβολή;

Γιατί δυστυχώς ζουν ανάμεσά μας.... Δεν μπορώ να βλέπω τον άλλο να μου έρχεται κουνάμενος λυγάμενος με κάτι χωρευτικές κινήσεις που θα ζήλευε και μπαλαρίνα .... Νοιώθω οίκτο που τον βλέπω έτσι ... Στο κρεβάτι του ας κάνει ότι θέλει αλλά συνήθως και η συμπεριφορά τους είναι λίγο κάπως....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Δηλαδή μου λες ότι μόλις δεις το Μάριο Φραγκούλη λες "να μια αδερφάρα"; Είναι προφανές ότι έχεις εντελώς λανθασμένα πρότυπα από το περιβάλλον σου, αφού οι περισσότεροι γκέι στη συμπεριφορά τους ΔΕΝ είναι λούγκρες, ενώ αντίθετα, πολλοι θυληπρεπείς str8 δεν είναι ομοφυλόφιλοι. Αναθεώρησε λίγο. Δεν μπορείς να μιλάς για τόσο σοβαρά θέματα πατώντας πάνω σε λανθασμένα πρότυπα. Γενικότερα αυτή η θεώρηση μου θυμίζει εκείνο που λένε πως όταν εμείς πάμε με πολλές γυναίκες είμαστε μάγκες και επιβήτορες, ενώ όταν οι γυναίκες πάνε με πολλούς άντρες είναι τσουλίτσες.
Πάντως πραγματικά, τον Αλέξη Κωστάλα δεν έχει λόγο να τον λυπάτε κανένας, είτε στρέιτ, είτε γκέι. Μάλλον αυτός πρέπει να λυπάται πολλούς. Δεν μπορούν οι άνθρωποι ν'αξιολογούνται με βάση ποιος πηδάει τις περισσότερες, σοβαρευτείτε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Orestes

Δραστήριο μέλος

Ο Ορέστης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 680 μηνύματα.
Δεν είναι απαραίτητα λανθασμένα τα πρότυπα...Απλά εσύ έχεις μάθει να δέχεσαι την συμπεριφορά μερικών ενώ εγώ όχι.... Και πάλι σου λέω δεν με ενδιαφέρει τι κάνουν στο κρεβάτι τους αλλά το πως συμπεριφέρονται...Συγκεκριμένα έχω συναντήσει 1 φοιτητή που γνώρισα μέσω msn και μου το είχε ξεκαθαρίσει απο την αρχή οτι είναι gay.. Πολύ καλό παιδί..Δεν διέκρινες διαφορά στη συμπεριφορά του...Ακόμα διατηρούμε επαφή...Εμένα μου τη δίνουν όλοι εκείνοι που βγαίνουν στα κανάλια και κάνουν ότι μπορούν για να δείξουν οτι είναι gay με τη συμπεριφορά τους ... Και δεν είναι μόνο στα κανάλια δυστυχώς....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top