Αν ο φίλος σας ήταν ομοφυλόφιλος, τι θα κάνατε;

Afey

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θέμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
Προς miv ..........................;;;;;;;???????? Εγώ δεν απευθύνθηκα ποτέ για άτομο σε τρίτο πρόσωπο. Ο πλάγιος λόγος χαρακτηρίζει το κουτσομπολιό.

Και ο Γεωργίου στο μικρό μας φόρουμ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dodos-7

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Dodos-7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 177 μηνύματα.
[off topic mode on]:P Guyz δεν νομίζω πως είναι σωστο να επιτήθεστε στο παιδί(ξεκινησε αλλα μην πεφτετε και εσεις σε αυτο το επιπεδο),

Οπα ρε man ποιος ξεκίνησε πρώτος είδες???εγώ????απλά είπα μια γνώμη και καποια θέωρησε σωστό να μου πει οτί έχω κομπλεξ κατοτερότητας. Αυτος/η που δημιούργησε το θέμα δεν πιστεύω οτι ήθελε να ακουστεί μόνο η μια πλευρα και στο κατω κατω μια γνώμη ειπα την οποια όλοι προσπαθούν να καταπνιξουν μετα μανιας.ΑΑΑΑΑ!!!!!???? και δηθεν φιλελευθεροι ο Βολτερος δεν ειπε διαφωνώ καθετωσ όσα λες αλλά θα υπερασπιστω και με την ζωή μου ακόμα να το λες(η κάπως ετσι δεν θυμαμαι ακριβως
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Οπα ρε man ποιος ξεκίνησε πρώτος είδες???εγώ????απλά είπα μια γνώμη και καποια θέωρησε σωστό να μου πει οτί έχω κομπλεξ κατοτερότητας. Αυτος/η που δημιούργησε το θέμα δεν πιστεύω οτι ήθελε να ακουστεί μόνο η μια πλευρα και στο κατω κατω μια γνώμη ειπα την οποια όλοι προσπαθούν να καταπνιξουν μετα μανιας.ΑΑΑΑΑ!!!!!???? και δηθεν φιλελευθεροι ο Βολτερος δεν ειπε διαφωνώ καθετωσ όσα λες αλλά θα υπερασπιστω και με την ζωή μου ακόμα να το λες(η κάπως ετσι δεν θυμαμαι ακριβως


Διαφωνώ με ό,τι λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες.


Λες κάτι άσχετο, πες το και σωστά τουλάχιστον...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SCULLY

Πολύ δραστήριο μέλος

Η SCULLY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 1,057 μηνύματα.
καθε αποψη ειναι σεβαστη αρκει να μη καταπατα τα ανθρωπινα δικαιωματα.αλλιως ειναι για τα σκουπιδια.οποιος διαφωνει να το πει,να ξερω να μην ασχοληθω περαιτερω.υπερασπιζομαι,και οσοι με ξερουν το γνωριζουν,την αποψη του αλλου ακομα και αν διαφωνω αρκει να μην περιοριζει η γνωμη αυτη την ελευθερια του αλλου.

δεν ειπα οτι εχεις κομπλεξ..ειπα εχεις καποια λογικη ή εισαι απλα κομπλεξικος?ερωτηση ειναι αυτο και μαλιστα με δυο σκελη,οχι θεση πανω σε ενα θεμα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Afey

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θέμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
Οπα ρε man ποιος ξεκίνησε πρώτος είδες???εγώ????απλά είπα μια γνώμη και καποια θέωρησε σωστό να μου πει οτί έχω κομπλεξ κατοτερότητας. Αυτος/η που δημιούργησε το θέμα δεν πιστεύω οτι ήθελε να ακουστεί μόνο η μια πλευρα και στο κατω κατω μια γνώμη ειπα την οποια όλοι προσπαθούν να καταπνιξουν μετα μανιας.ΑΑΑΑΑ!!!!!???? και δηθεν φιλελευθεροι ο Βολτερος δεν ειπε διαφωνώ καθετωσ όσα λες αλλά θα υπερασπιστω και με την ζωή μου ακόμα να το λες(η κάπως ετσι δεν θυμαμαι ακριβως

Ξέρεις τι γνώμη θα είχε ο ο Βολταίρος γι' αυτά που λες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dodos-7

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Dodos-7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 177 μηνύματα.
καθε αποψη ειναι σεβαστη αρκει να μη καταπατα τα ανθρωπινα δικαιωματα.



Καταπατά τα ανθρώπινα δικαιωματα του εαν ξεκόψω και δεν ξανακάνω παρέα

Λες κάτι άσχετο, πες το και σωστά τουλάχιστον...

Δεν είναι άσχετο γιατί μολις εξέφρασα μια άποψη διαφορετικη απο την δική σας
μόνο ου δεν μου hackαρατε το pc
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SCULLY

Πολύ δραστήριο μέλος

Η SCULLY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 1,057 μηνύματα.
φυσικα και τα καταπατα εαν κανεις διακρισεις με γνωμονα τετοια κριτηρια.

+ στο σχολιο του θεμη..και η κατοχυρωση των ανθρωπινων δικαιωματων ειχε αναπτυχθει ιδιαιτερα (και) στη περιοδο του Διαφωτισμου αρα το Βολταιρο ας μην τον πιανουμε στο στομα μας:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Καταπατά τα ανθρώπινα δικαιωματα του εαν ξεκόψω και δεν ξανακάνω παρέα



Δεν είναι άσχετο γιατί μολις εξέφρασα μια άποψη διαφορετικη απο την δική σας
μόνο ου δεν μου hackαρατε το pc


Η θεώρηση του Βολταίρου σου δίνει το δικαίωμα να πετάς ό,τι μαλακία γουστάρεις, αλλά όχι το δικαίωμα αυτή να μένει αναπάντητη. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tolisman

Δραστήριο μέλος

Ο tolisman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 457 μηνύματα.
Άσχετο, αλλά φιλολογικώς το "άσφαλτος" ευσταθεί. Η πίσσα με το αμμοχάλικο ονομάστηκε έτσι ακριβώς γιατί δεν σφάλλει στο έργο της, δηλαδή δεν σπάει τόσο εύκολα και δεν καταστρέφεται όσο τα υλικά που χρησιμοποιούσαν πριν.:D

ναι, το έχω ακούσει κι εγώ αυτό..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Πάλι τα γυαλιά μας έβαλε η Άντζελα. Και σας το λέω με όλη την ειλικρίνεια που με διαπρέπει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Orestes

Δραστήριο μέλος

Ο Ορέστης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 680 μηνύματα.
Θα ξέκοβα εντελώς μαζί του....Αν μου ζήταγε και τα ρέστα θα του έριχνα και 1 γερό κράξιμο και τελείωσε η υπόθεση...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Διάβαζε τα έργα των σοφών ανδρών για να μπορείς να γεύεσαι χωρίς κόπο αυτά για τα οποία εκείνοι κόπιασαν, έλεγε ο Σωκράτης, νομίζω. Μπορεί να το έλεγε κι άλλος...Η ουσία είναι πως συζητάμε 2-3 σελίδες μία ομοφοβική αντιμετώπιση κι έρχεσαι τώρα να την επαναλάβεις. Τελικά μιλάμε για να περνάμε την ώρα μας;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής ΟΠΑ και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,068 μηνύματα.
Αν ο φιλος σας σας ελεγε οτι ηταν ομοφυλοφιλος,τι θα κανατε?
Για να φτάνει στο σημείο κάποιος να ξεκαθαρίζει κάτι τέτοιο σε έναν φίλο του, σημαίνει πως τον θεωρεί πραγματικά φίλο του.
Κάτι τέτοιο, λαμβάνοντας υπόψη τις επικρατούσες μεσαιωνικές αντιλήψεις του μέσου Έλληνα και το εύρος των ηλικιών για τις οποίες μιλάμε (12-19).

Βρίσκω το λιγότερο αξιολύπητους όσους αντιδρούν αρνητικά μπροστά σε μία "εξομολόγηση" σαν αυτή. Μόνο φοβίες και πάνω από όλα κόμπλεξ μπορούν να κρύβουν. :)
Βέβαια, τα κόμπλεξ μιας μεγάλης ομάδας-μάζας ατόμων δίνουν ελαφρυντικά στη συνείδηση των μελών της όταν αντιμετωπίζουν με ηλίθιο τρόπο μια κατάσταση.


-petros
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Orestes

Δραστήριο μέλος

Ο Ορέστης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 680 μηνύματα.
Διάβαζε τα έργα των σοφών ανδρών για να μπορείς να γεύεσαι χωρίς κόπο αυτά για τα οποία εκείνοι κόπιασαν, έλεγε ο Σωκράτης, νομίζω. Μπορεί να το έλεγε κι άλλος...Η ουσία είναι πως συζητάμε 2-3 σελίδες μία ομοφοβική αντιμετώπιση κι έρχεσαι τώρα να την επαναλάβεις. Τελικά μιλάμε για να περνάμε την ώρα μας;


Σόρρυ βαριέμαι να διαβάζω 3 σελίδες στις 12 το βράδυ....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xaris!!!

Νεοφερμένος

Ο xaris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 6 μηνύματα.
θα συνέχιζα να είμαι φίλος του αρκεί να μην μου την πέσει:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Orestes

Δραστήριο μέλος

Ο Ορέστης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 680 μηνύματα.
Λοιπόν σε αυτό το θέμα είμαι κάθετος και συμφωνώ απόλυτα με το Γιώργο Γεωργίου( αυτόν που έκραζε τον Βαλλιανάτο στο Alter)... Απλά δεν το βρίσκω φυσιολογικό... Πόσο μάλλον σύμφωνο με τη θρησκεία μας που δήθεν τη θυμόμαστε όταν βρεθούμε στην ανάγκη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Μην μπλέκεις τη θρησκεία μας με τις επιταγές του κάθε φασιστόπαπα φίλε μου. Ο Χριστός ούτε τον δολοφόνο, ούτε την πόρνη, ούτε τον άπιστο, ούτε τον υποκριτή δεν καταδίκασε. Και ναι, όντως, μερικοί τη θυμούνται όταν τους συμφέρει. Πχ. για να κράξουν καναν γκέι, να το παίξουν καλοί άνθρωποι, να φάνε κανα στρέμμα κλπ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Orestes

Δραστήριο μέλος

Ο Ορέστης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 680 μηνύματα.
Δεν τον καταδίκασε αλλά προσπάθησε να τον επαναφέρει στον ίσιο δρόμο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Τον ομοφυλόφιλο; Που ακριβώς αναφέρεται ότι ο Χριστός αντιμετώπισε τον ομοφυλόφιλο όπως το δολοφόνο ή την πόρνη;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Orestes

Δραστήριο μέλος

Ο Ορέστης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 680 μηνύματα.
Τον ομοφυλόφιλο; Που ακριβώς αναφέρεται ότι ο Χριστός αντιμετώπισε τον ομοφυλόφιλο όπως το δολοφόνο ή την πόρνη;

Εσύ δεν συγκρίνεις τώρα τον ομοφυλόφιλο με πόρνες και δολοφόνους ???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top