Αλλοδαποί σημαιοφόροι στις παρελάσεις

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Κάποιος ο οποίος έχιε γεννηθεί στην Ελλάδα,μιλάει ελληνικά,και νιωθει Έλληνας είναι Έλληανς ανεξαρτήτως καταγωγής.
Εγλω θυμάμαι συμμαθητές μου από το δημοτικό που δεν ήθελαν να κρατήσουν τη σημαία στην παρέλαση και ήταν ''καθαροί'' Έλληνες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kotatsuneko

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kotatsuneko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,494 μηνύματα.
Όποιος γεννιέται εδώ ειναι Έλληνας. Δεν έχει σημασια η καταγωγή του.


Εδιτ. Κρισάτε μες το μυαλό μου είσαι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chartson

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κανενας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 182 μηνύματα.
εχω γεννηθεί στην Ελλάδα , μιλάω ελληνικά , νιώθω οτί ειμαι ο Μπαμπινιώτης , άρα ειμαι ο Μπαμπινιώτης , κάτι ανάλογο( πληρης παραλογια απο τα ανωθεν)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grigoris91

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γρηγορησ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Κιλκίς (Κιλκίς). Έχει γράψει 930 μηνύματα.
εεεεεεε ξεκολατε πατριωτεσ
ηελλαδα ανηκει στουσ ελληνεσ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kotatsuneko

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kotatsuneko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,494 μηνύματα.
Ανήκει σε όλους όσους νιώθουν Έλληνες και την τιμούν εξίσου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kansas Rocks!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,237 μηνύματα.
οποιοσδήποτε θέλει να μάθει την ιστορια της χώρας μας ,μπορεί να επισκευτεί μουσεία και να παρει καρτποσταλ ... τώρα οι μαθητές δεν πηγαίνουν στην παρέλαση γιατί δεν είναι όλοι μπροστά μπροστά ,αλλά μια μάζα (δώστε σε όλους να κρατάνε μια σημαία και θα δείτε αν δεν πηγαίνουν παρελάσεις) ,βασικά η παρέλαση είναι μιλιταριστικό κατάλοιπο αλλά αυτό δεν αναιρεί τη μεγάλη σημασία που έχει να υπενθυμίζει τους αγώνες αυτού του λαού .Και οι αλλοδαποί δεν είναι Έλληνες !!!! ας θυμόμαστε έστω και λίγο ποιοι είμαστε και ποιες είναι οι καταβολές μας γιατί βρισκόμαστε σε κατάσταση πνευματικού λήθαργου και οι (έξω) δρομολογουν εξελίξεις για τη χώρα μας....


Αν γεννήθηκαν εδώ οι αλλοδαποί που λες, αν αναθράφηκαν εδώ, αν μιλάνε την ελληνική γλώσσα, είναι Έλληνες... Εγώ τουλάχιστον έτσι τους αντιμετωπίζω.
Πώς είσαι εσύ σίγουρος για τις καταβολές σου? Εγώ δεν είμαι... Μπορείς να ισχυριστείς ότι είσαι απόγονος των αρχαίων ελλήνων?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chartson

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κανενας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 182 μηνύματα.
Αν γεννήθηκαν εδώ οι αλλοδαποί που λες, αν αναθράφηκαν εδώ, αν μιλάνε την ελληνική γλώσσα, είναι Έλληνες... Εγώ τουλάχιστον έτσι τους αντιμετωπίζω.
Πώς είσαι εσύ σίγουρος για τις καταβολές σου? Εγώ δεν είμαι... Μπορείς να ισχυριστείς ότι είσαι απόγονος των αρχαίων ελλήνων?
ναι δεν είπα οτι τους συμπεριφέρομαι διαφορετικά ...ελεοςς για το θεμα της σημαίας μίλησα,όσο για τις καταβολές μου δεν ξέρω αλλά άμα θες θα κάνω τεστ DNA για να σου φύγει η απορία:lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nioniosmeg

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 1,949 μηνύματα.
Εμείς μιλάμε για κατηγορία. 12.000.000 άνθρωποι είναι Έλληνες, ένας ο Μπαμπινιώτης. Και αν ξέρεις, τουλάχιστον τα 2 απ' αυτά τα 12 εκατομμύρια είναι Αλλοδαποί που ζουν στην Ελλάδα. Εσύ στην απογραφή βλέπεις ότι οι Έλληνες είναι 12 εκ... ή μήπως βλέπεις να γράφει «10 εκατομμύρια Έλληνες και 2 εκατομμύρια Αλλοδαποί είναι ο πληθυσμός της Ελλάδος». Εφόσον γεννήθηκαν, ζουν εδώ και μιλάνε Ελληνικά, μαθαίνουν Ελληνικά, μαθαίνουν την ιστορία της Ελλάδος, ακόμα χειρότερα μαθαίνουν ΑΡΧΑΙΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ! Κι εσύ με ποιό δικαίωμα τους λες ότι δεν είναι Έλληνες;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kotatsuneko

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kotatsuneko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,494 μηνύματα.
Της γνώμης του.
Αλλά οι απόψεις δίιστανται
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
εεεεεεε ξεκολατε πατριωτεσ
ηελλαδα ανηκει στουσ ελληνεσ
Και όπως είπαμε και πριν,οι μετανάστες που έχουν γεννηθεί και μεγαλώσει στην Ελλάδα,πάνε σε ελληνικό σχολείο,και νιώθουν Έλληνες είναι Έλληνες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kansas Rocks!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,237 μηνύματα.
ναι δεν είπα οτι τους συμπεριφέρομαι διαφορετικά ...ελεοςς για το θεμα της σημαίας μίλησα,όσο για τις καταβολές μου δεν ξέρω αλλά άμα θες θα κάνω τεστ DNA για να σου φύγει η απορία:lol:


Εσύ είπε ότι "Οι αλλοδαποί δεν είναι Έλληνες!!!!!!!"
Και κρίνοντας από τα υπόλοιπα λεγόμενά σου, συμπέρανα ότι δεν τους θεωρείς άξιους να κρατήσουν τη σημαία... Το είπες και μόνο σου. Αν δεν τους αντιμετωπίζεις διαφορετικά, τότε γιατί να μην τη σηκώσουν? Αν κανένας άλλος δεν ενδιαφέρεται και όλοι θεωρούν την εκδήλωση μια αγγαρεία?

Χα χα, πολύ αστείο...:bravo: Μίλησες για καταβολές, κι εγώ σε ρώτησα... Είσαι σίγουρος για το ποιες είναι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
εχω γεννηθεί στην Ελλάδα , μιλάω ελληνικά , νιώθω οτί ειμαι ο Μπαμπινιώτης , άρα ειμαι ο Μπαμπινιώτης , κάτι ανάλογο( πληρης παραλογια απο τα ανωθεν)
Όχι,δεν είναι κάτι ανάλογο και το ξέρεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kotatsuneko

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kotatsuneko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,494 μηνύματα.
Και είναι πιο Έλληνες από κάτι εθνικιστές που βλέπουμε σήμερα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

who

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο who αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,616 μηνύματα.
ναι δεν είπα οτι τους συμπεριφέρομαι διαφορετικά ...ελεοςς για το θεμα της σημαίας μίλησα,όσο για τις καταβολές μου δεν ξέρω αλλά άμα θες θα κάνω τεστ DNA για να σου φύγει η απορία:lol:

Δε θα δείξει και πολλά. Μη βάζεις και το χέρι σου στη φωτιά. Έχεις περάσει και 400 χρόνια τουρκοκρατία...

Από 'κει και πέρα. Όπως έχω ξαναπεί, δε συμφωνώ έτσι κι αλλιώς με το θέμα (και το θέαμα) των παρελάσεων, οπότε, δε με κόπτει και πολύ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
ναι δεν είπα οτι τους συμπεριφέρομαι διαφορετικά ...ελεοςς για το θεμα της σημαίας μίλησα,όσο για τις καταβολές μου δεν ξέρω αλλά άμα θες θα κάνω τεστ DNA για να σου φύγει η απορία:lol:

Αν μπορουσες να δεις τις καταβολες σου και ανακαλυπτες ποσο ΜΠΑΣΤΑΡΔΕΜΕΝΟΣ εισαι, και συ και ολοι μας θα εκοβες λιγο αυτο το υφακι, γνησιε Ελληναρα. 400 χρονια τουρκικης σκλαβιας αλλα κατα τ'αλλα οι Ελληνες δεν ειχαν πιτσιπιτσι με τους Τουρκους.
Εχεις ποσοστα Σλαβικου και Τουρκικου αιματος μεσα σου, my friend.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chronis_25

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΨΗΦΙΖΟΥΜΕ ΑΤΤΙΚΗ ΟΔΟ ΚΑΙ ΣΥΖΥΓΟ ΑΔΩΝΙ! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,200 μηνύματα.
Θα προσπαθήσω να γίνω όσο πιο σαφής και λακωνικός μπορώ.

Κατά τη γνώμη μου θα έπρεπε τη σημαία να την σηκώνει κάποιος τυχαίος μαθητής χωρίς επιδόσεις.
Πολλοί θεωρούν ότι οι Αλλοδαποί ευνοούνται στη βαθμολογία. Δεν θα απαντήσω θετικά ή αρνητικά. Αυτό που θα πω είναι ότι όλοι πρέπει να σεβόμαστε τους μετανάστες όπως έχουμε και εμείς υπάρξει κατά περιόδους με την προϋπόθεση να υπάρχει ισότητα μεταξύ μεταναστών και ημεδαπών. Σε όλα!

Όσο για το DNA και λοιπά, Έλληνας είναι αυτός που σέβεται, αγαπά και συνεπώς μιλάει σωστά την Ελληνική γλώσσα. Η Ελληνική γλώσσα είναι από τις πιο σημαντικές γλώσσες του πλανήτη. Πάνω σε αυτήν οι περισσότερες επιστήμες έχτισαν τις ορολογίες τους και πάνω σε αυτήν εκφράστηκαν σπουδαία μυαλά του πολιτισμού.

Αντί να σκεφτόμαστε ποιος είναι ο πιο ανόθευτος Έλληνας ας σκεφτούμε ποιος αξίζει να θεωρείται απόγονος του Σωκράτη, του Αριστοτέλη, του Κλεισθένη και πολλών άλλων και μετά ας δούμε ποιος είναι ικανός να σηκώσει τη σημαία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mazin

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο mazin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 166 μηνύματα.
εγώ ως αλλοδαπός θέλω απλά να πω ότι πιστεύω η σημαία είναι εθνικό σύμβολο κάθε χώρας άρα θα πρέπει να την σηκώσει για παράδειγμα στην ελλάδα έλληνας .
το λάθος που διακρίνω είναι ότι την σημαία δεν πρέπει να την θεωρούν λάφυρο αλλα να την σέβονται και να την σηκώνει ένας (πχ) έλληνας και πίσω του να ακολουθεί ο αριστούχος με κατάλληλη ενδυμασία που να τον ξεχωρίζει από τους υπολοιπους.






επίσης για ot άλλο θέμα ότι πολλοί αλλοδαποί μαθητές ευνοούνται .. δη νομίζω ότι συμβαίνει αυτό λαοί να συμβαίνει θα sim,βαίνει σε μεμονωμένες περίπτωσις όπως και το αντίθετο ότι πολλοί αλλοδαποί μαθητές αντιμετωπίζοντα από τους καθηγητές τους με όχι και το καλύτερο τρόπο .
(από προσωπική πείρα τα λέω)!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Τι είναι τα ot και sim που γράφεις;

Κάνουν το μισό σου κείμενο μη κατανοητό.


Φιλικά πάντοτε. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rock93panos

Νεοφερμένος

Ο rock93panos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 29 μηνύματα.
μαγκες δεν ξερω τι σαπιες ιδεες μπορει να εχουν φυτεψει στα κεφαλια σας αλλα ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ καποιος που θελει να λεει οτι εχει δικη του αποψη και αντιληψη των πραγματων να διαφωνει με το να παρει καποιος αλλοδαπος την σημαια απο τη στιγμη που το εχει κερδισει με την αξια του και το θεωρει τιμη του ... γιαυτο ΞΕΚΩΛΗΣΤΕ!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kansas Rocks!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,237 μηνύματα.
Θα προσπαθήσω να γίνω όσο πιο σαφής και λακωνικός μπορώ.

Κατά τη γνώμη μου θα έπρεπε τη σημαία να την σηκώνει κάποιος τυχαίος μαθητής χωρίς επιδόσεις.
Πολλοί θεωρούν ότι οι Αλλοδαποί ευνοούνται στη βαθμολογία. Δεν θα απαντήσω θετικά ή αρνητικά. Αυτό που θα πω είναι ότι όλοι πρέπει να σεβόμαστε τους μετανάστες όπως έχουμε και εμείς υπάρξει κατά περιόδους με την προϋπόθεση να υπάρχει ισότητα μεταξύ μεταναστών και ημεδαπών. Σε όλα!

Όσο για το DNA και λοιπά, Έλληνας είναι αυτός που σέβεται, αγαπά και συνεπώς μιλάει σωστά την Ελληνική γλώσσα. Η Ελληνική γλώσσα είναι από τις πιο σημαντικές γλώσσες του πλανήτη. Πάνω σε αυτήν οι περισσότερες επιστήμες έχτισαν τις ορολογίες τους και πάνω σε αυτήν εκφράστηκαν σπουδαία μυαλά του πολιτισμού.

Αντί να σκεφτόμαστε ποιος είναι ο πιο ανόθευτος Έλληνας ας σκεφτούμε ποιος αξίζει να θεωρείται απόγονος του Σωκράτη, του Αριστοτέλη, του Κλεισθένη και πολλών άλλων και μετά ας δούμε ποιος είναι ικανός να σηκώσει τη σημαία.

Συμφωνώ σε όλα εκτός από το σημείο που λες ότι οι αλλοδαποί ευνοούνται... Νομίζω ότι στις περισσότερες περπτώσεις, συμβαίνει το αντίθετο... Ειδικά αν είναι από χώρες της ανατολικής ευρώπης ή της Ασίας, κλπ, δηλαδή από χωρες που εμείς λανθασμένα θεωρούμε ως "κατώτερες" (γιατί συμβαίνει αυτό, να είμαστε ρατσιστές προς τους Πακιστανούς αλλά όχι προς τους Γάλλους, πχ).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top