Αλλαγή σχολής

emufear

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 1,730 μηνύματα.
Για τους καινούριους όπως σου εξήγησα δεν θα γίνεται τόσο άκριτα... Αλλά θα γίνεται σε σαφώς μικρότερο βαθμό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Μαλιστα... :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
τι απαγορεύεται καλέ? δε μπορείς να πάρεις μαθήματα μεγαλύτερου έτους? αρ γουί σίριους?

εγώ είχα πάρει 8ου εξαμήνου (όντας 2ο εξάμηνο) και πήρα και κάτι άλλο στο τέλος :clapup:...αλλά με συμπάθησε ο καθηγητής, νι:panwkatw::upside:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Kι όμως, σε μας απαγορευεται, όσο απίθανο κι αν σου φαίνεται! :wacko:

Αλήθεια, αν εντελώς υποθετικά τα δηλώσει κάποιος όλα και τα περάσει σε ένα χρόνο παίρνει και πτυχίο? (πάντα την είχα αυτη την απορία για τα πανεπιστήμια στα οποία επιτρέπεται να παρεις απο μεγαλύτερο εξάμηνο μαθήματα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
όχι νομίζω υπάρχει περιορισμός. Άντε το πολύ να γίνεται στα 4 χρόνια. Αλλά έτσι κι αλλιώς, δε σου βγαίνει. Το καλύτερο που θα σου κάτσει, είναι στα 4.5 (το είχε κάνει συμφοιτητής μου)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikita13

Διάσημο μέλος

Η nikita13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 2,471 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από dooo:
τι απαγορεύεται καλέ? δε μπορείς να πάρεις μαθήματα μεγαλύτερου έτους? αρ γουί σίριους?

εγώ είχα πάρει 8ου εξαμήνου (όντας 2ο εξάμηνο) και πήρα και κάτι άλλο στο τέλος :clapup:...αλλά με συμπάθησε ο καθηγητής, νι:panwkatw::upside:
Ναι καλέ δεν μπορούμε να πάρουμε μαθήματα από άλλα εξάμηνα..Επίσης ακόμα μια αδικία σε σχέση με το Εμπ,δεν έχουμε δικαίωμα να ξαναδ΄ώσουμε μάθημα να βελτιώσουμε βαθμό..Ακουσον:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από nikita13:
Ναι καλέ δεν μπορούμε να πάρουμε μαθήματα από άλλα εξάμηνα..Επίσης ακόμα μια αδικία σε σχέση με το Εμπ,δεν έχουμε δικαίωμα να ξαναδ΄ώσουμε μάθημα να βελτιώσουμε βαθμό..Ακουσον:/:
ΠΕΣΤΑ ΧΡΥΣΟΣΤΟΜΗ!!!!!!!! :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

emufear

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 1,730 μηνύματα.
Είναι αντισυνταγματικό να πάρεις πτυχίο νωρίτερα. Βέβαια μπορείς να πάρεις κάτι σαν βεβαίωση ότι τα έχεις περάσει όλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Γιατί να είναι όμως? Ποιός ο λόγος? Στο εξωτερικό δηλαδή γιατί κερδίζουν χρονιές?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

emufear

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 1,730 μηνύματα.
Δε μπορώ να σκεφτώ το λόγο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomniac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomniac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 876 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από nikita13:
Ναι καλέ δεν μπορούμε να πάρουμε μαθήματα από άλλα εξάμηνα..Επίσης ακόμα μια αδικία σε σχέση με το Εμπ,δεν έχουμε δικαίωμα να ξαναδ΄ώσουμε μάθημα να βελτιώσουμε βαθμό..Ακουσον:/:

Το κακο δεν ειναι οτι δεν μπορειτε να ξαναδωσετε καποιο μαθημα για να βελτιωθει ο βαθμος (ουτε στο Πα.Μακ γινεται) - το οποιο θεωρω φυσιολογικο και δικαιο- αλλα το οτι μπορουν καποιοι αλλοι! ;) :rolleyes: :beating:

Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Αλήθεια, αν εντελώς υποθετικά τα δηλώσει κάποιος όλα και τα περάσει σε ένα χρόνο παίρνει και πτυχίο? (πάντα την είχα αυτη την απορία για τα πανεπιστήμια στα οποία επιτρέπεται να παρεις απο μεγαλύτερο εξάμηνο μαθήματα)

Δεν παιρνει πτυχιο. Απλα περιμενει μεχρι να ερθει το τελευταιο κανονικο εξαμηνο του, και τοτε του το δινουν.

Αρχική Δημοσίευση από emufear:
Δε μπορώ να σκεφτώ το λόγο!

Ενας λογος που μου 'ρχεται ετσι στα γρηγορα ειναι οτι ειναι προφανες οτι κατ' αυτον τον τροπο δεν εχεις παρακολουθησει τα απαραιτητα μαθηματα, δεν εχεις γνωση ολοκληρης της διδασκομενης υλης και απλα αποκομισες καποιες στειρες γνωσεις (ενω αλλιως...:whistle: )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Πάντως όσον αφορά το θέμα του thread τελικά όπως ίσως γνωρίζετε αποφάσισα να μείνω στη σχολή μου μιας και μετά τον τομέα είναι όντως αυτό που θέλω :)
Απλά πρέπει να κάνω έναν χρόνο υπομονή με τiς αηδίες :)

Όσοι ήθελαν να παω στο DI πείστε τον giostau (αυτός με έπεισε να μεινω) να έρθει στο meeting και πλακώστε τον στο ξύλο :P :hehe: :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

emufear

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 1,730 μηνύματα.
Τέλος καλό όλα καλά :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
btw... δεν θυμάμαι ποιος το είπε ότι δεν γίνεται να πάρεις πτυχίο νωρίτερα αλλά ξέρω προσωπικά (και έχω πάρει και στις ορκομωσίες τους!) παιδί που ορκίστηκε στο μαθηματικό Θεσ/νίκης τελειώνοντας το Σεπτέμβρη του 3ου έτους (πριν μπει στο 4ο δλδ) και ΗΜΜΥ ΕΜΠ που τελειωσε και πήρε το πτυχίο του τελειώνοντας το 4ο έτος (Σεπτέμβρη πριν μπει στο 5ο)...
Άρα...γίνεται...και ειδικά για τον ΗΜΜΥ ξέρω ότι δεν είχε επιπλέον διαδικασία απλά κατέθεσε τα απαραίτητα δικαιολογητικά στη γραμματεία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomniac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomniac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 876 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από XRZ:
btw... δεν θυμάμαι ποιος το είπε ότι δεν γίνεται να πάρεις πτυχίο νωρίτερα αλλά ξέρω προσωπικά (και έχω πάρει και στις ορκομωσίες τους!) παιδί που ορκίστηκε στο μαθηματικό Θεσ/νίκης τελειώνοντας το Σεπτέμβρη του 3ου έτους (πριν μπει στο 4ο δλδ) και ΗΜΜΥ ΕΜΠ που τελειωσε και πήρε το πτυχίο του τελειώνοντας το 4ο έτος (Σεπτέμβρη πριν μπει στο 5ο)...
Άρα...γίνεται...και ειδικά για τον ΗΜΜΥ ξέρω ότι δεν είχε επιπλέον διαδικασία απλά κατέθεσε τα απαραίτητα δικαιολογητικά στη γραμματεία.

Και εγω το ανεφερα (καθως και καποιο αλλοπαιδι νομιζω), γιατι δικος μου γνωστος (στο Πα.Μακ) περιμενε ενω ειχε τελειωσει με ολα τα μαθηματα του, για να παρει πτυχιο. Παρολα αυτα, δεν εχω λογο να μην σε πιστεψω. Απλα αν μπορεσω θα ρωτησω και επισημα σε καποια γραμματεια για να ενημερωθω στα σιγουρα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nana

Δραστήριο μέλος

Η Nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 602 μηνύματα.
Τελικά Michelle τι έκανες με το θέμα της σχολής; Έκανες μηχανογραφικό; (Τώρα είδα αυτό το θέμα)...

Αν και αργοπορημένη κατά μόλις 4 μήνες :redface: η άποψή μου είναι ότι αν σου αρέσει μια σχολή (και το έχεις συνειδητοποιήσει 100%) να πας τώρα που είναι νωρίς. Τι να πω κι εγώ που το ανακάλυψα στα 23;;;;;;;; :( Και βέβαια τώρα δεν είναι αδύνατη μια αλλαγή πορείας, αλλά χρονοβόρα και δεν ξέρω αν με "παίρνει" πλέον.

Όσο για το αν θα βρεις δουλειά ως πληροφορικάριος, από ό,τι έχω δει, άτομα σαν εσένα που τους αρέσει πολύ ο προγραμματισμός και δείχνουν μεγάλο ενδιαφέρον και ζήλο τα παίρνουν αμέσως... ενώ σαν εμένα π.χ. που την τέλειωσα τη σχολή με το ζόρι (όχι ως προς τους βαθμούς, αλλά ως προς την όρεξη, ααααααααχ άτιμη κενωνία), τι να με πάρουν;;; άσε που δε θέλω να γίνω προγραμματίστρια... γι'αυτό κοιτάζω να κάνω τώρα κανά μεταπτυχιακό σε οικονομικά ή διοίκηση επιχειρήσεων μπας και αλλάξω γραμμή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Όχι Nan. Δε λέω οτι η σχολή που βρίσκομαι τώρα μου αρέσει, αλλά και στο di να πήγαινα πάλι συμβιβασμός θα ήταν. Απλά ουσιαστικά προσπαθούσα να βρω κάτι πυο και να μην στερείται κύρους και να με ενδιαφέρει περισσότερο απο την τωρινή μου σχολή. Δεν είναι όμως αυτό που θέλει η καρδιά μου, απλά θα ήταν ένας συμβιβασμός με καλύτερους όρους. I say no. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kostas_S

Νεοφερμένος

Ο Kostas_S αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Καλησπέρα.Σπουδάζω στο τμήμα Επιστήμης Υπολογιστών στο Ηράκλειο.Το τμήμα είναι ένα απο τα καλύτερα στον τομέα του.Το πρόβλημα μου είναι ότι η σχολή δεν μου αρέσει γιατί δεν έχω καμία ιδιαίτερη κλίση στους υπολογιστές και απο την άλλη είναι αρκετά εντατικοποιημένο και δύσκολο(αλυσίδες μαθημάτων,πρόοδοι κτλ).Σκέφτομαι να αλλάξω σχολή και να πάω σε κάποια άλλη Πληροφορική στην Αθήνα καθώς δεν υπάρχει κάτι άλλο που να με ενδιαφέρει(και αυτό με ενδιαφέρει ελάχιστα..).
έτσι σκέφτομαι τα εξής:
1.Δεν μαρέσει η Αθήνα αλλά μαρέσει πολύ το Ηράκλειο απο άποψη φοιτητικής ζωής.
2.Θα είναι η άλλη Πληροφορική(π.χ. Ψηφιακών Συστημάτων ΠαΠει) πιο εύκολη (απο άποψη μαθημάτων εντατικοποίησης κτλ)?
3.Η Αθήνα βολεύει περισσότερο για οικονομικούς και προσωπικούς λόγους.
Αυτά...:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dwroulini

Νεοφερμένος

Η dwroulini αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
αν θες την γνωμη μου να πας σε μια σχολη που σε εκφραζει.... αν οντως σου αρεσει αυτο που κανεις νομιζω οτι θα ξεραπερασεις καθε αλλο προβλημα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kostas_S

Νεοφερμένος

Ο Kostas_S αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Εγώ γενικά θέλω να ασχοληθώ με την μουσική τεχνολογία.Επειδή σε επίπεδο Ελλάδας να έχεις ενα πτυχίο μόνο σε αυτό είναι λίγο φλού διάλεξα την πληροφορική που είναι πιο κοντά σε αυτό,και να μπορώ να ειδικευτώ με ένα μεταπτυχιακό.Αλλά γενικότερα είμαι μπερδεμένος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top