Αλλαγή σχολής

MeltingGlass

Νεοφερμένος

Η MeltingGlass αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
οκ insomnie! :)
thanks!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dmci

Νεοφερμένος

Η dmci αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 58 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 115 μηνύματα.
Υπαρχει ομως η πιθανοτητα αν ενας υποψηφιος ειναι μολις 1 μοριο κατω απο τη βαση να τον φωναξουν σε περιπτωση που δεν εγγραφουν οι προηγουμενοι?:ermm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomnie

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomnie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,461 μηνύματα.
Υπαρχει ομως η πιθανοτητα αν ενας υποψηφιος ειναι μολις 1 μοριο κατω απο τη βαση να τον φωναξουν σε περιπτωση που δεν εγγραφουν οι προηγουμενοι?:ermm:
Δυστυχώς όχι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grumpy8

Νεοφερμένος

Η grumpy8 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Προσπαθω να αποφασίσω αν αξιζέι να αφήσω την ασοεε και να παω ναυτιλιακά???ΒΟΗΘΕΙΑ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MeltingGlass

Νεοφερμένος

Η MeltingGlass αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
σε ποιο τμημα εισαι στο οπα; εγω περασα φετος και ακομα δεν ξερω τπτ, αλλά θα σου ελεγα οτι πρωτον θα επρεπε να το σκεφτεις σε σχεση με το τμημα που εισαι τωρα και δευτερον σε σχεση με το λογο για τον οποιο θεσ να αλλαξεις σχολη. τ γινεται, δεν σου αρεσουν τα μαθηματα η φοβασαι για αποκατασταση και τετοια;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nami93

Νεοφερμένος

Η nami93 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 33 μηνύματα.
γεια σας!θα ηθελα την γνωμη σας για ενα θεμα...εχω περασει νοσηλευτικη αει και δεν μ αρεσει σαν επιλογη...για αλλαγη σχολης απο οσο ξερω δεν τιθεται λογος αλλα μηπως γινεται να δωσω κατατακτηριες εξετασεις για την σχολη πρωτης προτιμησης μου?και αν γινεται οι εξετασεις αυτες δινονται αφου τελειωσω την νοσηλευτικη?ή μπορω σε καποιο ενδιαμεσο ετος?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kaleidoscope

Επιφανές μέλος

Η kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,248 μηνύματα.
Πρέπει να τελειώσεις την 1η σχολή για να μπορέσεις να δώσεις κατατακτήριες για τη 2η.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nami93

Νεοφερμένος

Η nami93 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 33 μηνύματα.
α..οκ,ευχαριστω πολυ!και κατι ακομα..μπορω να δωσω κατατακτηριες σε οποιαδηποτε σχολη?ή πρεπει να ειναι καποια που να συνδεεται με την πρωτη σχολη που θα τελειωσω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,800 μηνύματα.
Όχι δεν παίζει ρόλο η συνάφεια των επιστημών. Σημασία έχει να ανταπεξέλθεις πλήρως στις προϋποθέσεις των κατατακτηρίων εξετάσεων γραπτώς σε 3 μαθήματα είτε με κατάταξη βάση αύξοντα βαθμό πτυχίου. Αυτό που έχω παρατηρήσει είναι ότι η ύλη των 3 μαθημάτων αντιστοιχεί σε 2 εξαμηνιαία μαθήματα πρώτου έτους. Για παράδειγμα η Οικολογία Ι και ΙΙ εξετάζεται ως ένα μάθημα Οικολογία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nami93

Νεοφερμένος

Η nami93 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 33 μηνύματα.
ευχαριστω πλ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vicky###

Νεοφερμένος

Η vicky### αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 28 μηνύματα.
Παιδιά sos!θέλω τη γνώμη σας!
είμαι στο δεύτερο έτος του πτδε..παρόλ΄αυτά είχα κάνει φέτος 10% και πέρασα στους πολιτικους μηχανικούς στην αθήνα...
Αρχικά,είπα οτί θα μείνω...αλλά τα νέα δεδομένα στο ελληνικό δημόσιο και στο διορισμό εκπαιδευτικών (δεν διορίζονται και σε περίπτωση που αυτό γίνει ο μισθός στην καλύτερη περίπτωση θα είναι 600 ευρώ) με έχουν κάνει να αναθεωρήσω τις απόψεις μου...και στην άλλη περίπτωση β'εβαια ο δρόμος δεν είναι στρωμένος με ροδοπέταλα...στην ελλάδα δεν κουνιέται φύλλο ...στο εξωτερικο΄ίσως είναι καλύτερα...το θετικό όμως είναι ότι το επάγγελμα έχει πιο πολλούς κλάδους σε σχέση με αυτό του πτδε...
Εν τω μεταξύ αισθάνομαι ότι μου αρέσουν και τα δύο,και ότι θυσιάζοντας κάτι από αυτά θυσιάζω και ένα διαφορετικό κομμάτι της προσωπικότητάς μου....θέλω τις γνώμες σας!!!
Έχω πελαγώσει...:hmm::/::/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nami93

Νεοφερμένος

Η nami93 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 33 μηνύματα.
ρε παιδια θελω γνωμες...αν καποιος αποφασισει τρ ν δωσει πανελληνιες για δευτερη φορα εχει πιθανοτητες ν πετυχει ή τζαμπα η προσπαθεια?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Όποιος δίνει δεύτερη φορά είναι καταδικασμένος)).


Μα τι είναι αυτά που ρωτάς.Πέρασες απότη διαδικασία και τα ξες:P.Από σενα εξαρτάται.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
ρε παιδια θελω γνωμες...αν καποιος αποφασισει τρ ν δωσει πανελληνιες για δευτερη φορα εχει πιθανοτητες ν πετυχει ή τζαμπα η προσπαθεια?

αααα δε θέλω να βλέπω τέτοια! ! έλα θετικισμός! :clapup:

αν ξεκινάς με αρνητική βάση μειώνεις τις πιθανότητές σου...;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

trelomaniakos

Νεοφερμένος

Ο trelomaniakos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 59 μηνύματα.
στην ιδια ακριβως θεση ειμαι και εγω ηλπιζα μηπως εχει τιποτα 10% αλλα μου φαινεται οτι η μονη διεξοδος τελικα ειναι οι πανελλαδικες!!αλλα το θεμα ειναι οτι φοβαμαι οτι εχω χασει υπερβολικο χρονο,φοβαμαι μην αποτυχω και μετα εχω χασει και 2 εξαμηνα στο πανεπιστημιο και καθε μερα με βρισκω σ αυτο διλημμα :(:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr K.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Mr K. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 221 μηνύματα.
στην ιδια ακριβως θεση ειμαι και εγω ηλπιζα μηπως εχει τιποτα 10% αλλα μου φαινεται οτι η μονη διεξοδος τελικα ειναι οι πανελλαδικες!!αλλα το θεμα ειναι οτι φοβαμαι οτι εχω χασει υπερβολικο χρονο,φοβαμαι μην αποτυχω και μετα εχω χασει και 2 εξαμηνα στο πανεπιστημιο και καθε μερα με βρισκω σ αυτο διλημμα :(:/:
δεν έχεις χάσει καθόλου χρόνο.ίσα ίσα τώρα είναι η πιο κατάλληλη στιγμή να ξεκινήσεις.ξέρω παιδιά που ξεκίνησαν και ιανουάριο και έσκισαν στο τέλος!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nami93

Νεοφερμένος

Η nami93 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 33 μηνύματα.
κ εγω αυτο φοβαμαι!...αν αποτυχω??...δν 3ερω!...εμενα με ενδιεφερε το χημικο κ περναγα επαρχια αλλα δηλωσα πρωτα τις σχολες της αθηνας...κ μπηκα νοσηλευτικη...ολοι μ λενε οτι τ χημικο δν εχει αποκατασταση κ δν α3ιζει...:/δν 3ερω!Mr K. εσ που εισ στο χημικο τι λες?πως σ φαινεται?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
κ εγω αυτο φοβαμαι!...αν αποτυχω??...δν 3ερω!...εμενα με ενδιεφερε το χημικο κ περναγα επαρχια αλλα δηλωσα πρωτα τις σχολες της αθηνας...κ μπηκα νοσηλευτικη...ολοι μ λενε οτι τ χημικο δν εχει αποκατασταση κ δν α3ιζει...:/δν 3ερω!Mr K. εσ που εισ στο χημικο τι λες?πως σ φαινεται?
ποιοι ολοι? το τι λεει ο καθενας εχει σημασια η εσυ ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,800 μηνύματα.
κ εγω αυτο φοβαμαι!...αν αποτυχω??...δν 3ερω!...εμενα με ενδιεφερε το χημικο κ περναγα επαρχια αλλα δηλωσα πρωτα τις σχολες της αθηνας...κ μπηκα νοσηλευτικη...ολοι μ λενε οτι τ χημικο δν εχει αποκατασταση κ δν α3ιζει...:/δν 3ερω!Mr K. εσ που εισ στο χημικο τι λες?πως σ φαινεται?

Γιατί πρέπει μονίμως να ακούς τι σου λένε οι άλλοι, οι όλοι..κτλ; Αν σου πουν να πέσεις από το μπαλκόνι, θα τους ακούσεις; :hmm:Θα μας ρωτήσεις εδώ, για να δεις αν θα πρέπει να τους ακούσεις και σ' αυτό; Αν ξεκινήσεις με αφετηρία αν θα έχει αποκατάσταση σε μια εποχή γενικής οικονομικής κατρακύλας και εργασιακού χάους σε όλες τις επιστήμες και στην ίδια την κοινωνία, το έχεις χαμένο το παιχνίδι. Μια επιστήμη την σπουδάζουμε με αφετηρία σκέψης ότι μας αρέσει, μας εκφράζει και είναι μέσα στις δυνάμεις μας. Μπορεί να θέλουμε να γίνουμε αστροναύτες αλλά να είμαστε στόκοι στην μηχανολογία διαστημικών μηχανών. Τότε τι κάνουμε; :confused: Δεν σπουδάζουμε, είναι η απάντηση. Αν είναι, σπουδάζουμε κάτι στο οποίο θα δωθούμε ψυχή και σώμα...και όχι απλά να φάμε 5-6 χρόνια στα πανεπιστημιακά θρανία για να λέμε ότι σπουδάζουμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr K.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Mr K. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 221 μηνύματα.
κ εγω αυτο φοβαμαι!...αν αποτυχω??...δν 3ερω!...εμενα με ενδιεφερε το χημικο κ περναγα επαρχια αλλα δηλωσα πρωτα τις σχολες της αθηνας...κ μπηκα νοσηλευτικη...ολοι μ λενε οτι τ χημικο δν εχει αποκατασταση κ δν α3ιζει...:/δν 3ερω!Mr K. εσ που εισ στο χημικο τι λες?πως σ φαινεται?
βρε συ θες να γίνεις χημικούλα:P:P?Αποκατάσταση δεν έχει τίποτα στην Ελλάδα και δεν προκειται να έχει όσο παμε έτσι.Παρόλα αυτά η Χημεία είναι μια επιστήμη με άπειρες εφαρμογές και δεν θα πάψει ποτέ να ναι επίκαιρη, οπότε αν είσαι καλός θα βρεις δουλεία είτε εδώ(αν καλυτερέψουν τα πράματα) είτε στο εξωτερικό.Για να φτάσεις όμως στο σημείο να είσαι καλός πρέπει απλά....να σου βγεί το λάδι!:PΑν είσαι αποφασισμένη δηλαδή και το πάρεις στα σοβαρά πιστεύω θα δικαιωθείς!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top