Αλλαγή Κατεύθυνσης

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Ναι, τελειώστε τις σπουδές σας στα 40, θα κάνετε μεγάλη απόσβεση στις επενδύσεις που κάνατε. Μακριά από Ιατρική, είναι σχολή καθαρά για πορωμένους. Καλύτερα να πάτε Φαρμακευτική.
Πες τα εσυ γιατι εμενα δεν μακουνε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ότι θέλει πόρωση θέλει.Τέλος.:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Ε, βέβαια. Να πας να γίνεις γιατρός γιατί; Για να παίρνεις όσο ένας καθηγητής Λυκείου; Ένας γιατρός που πάει για τα λεφτά στον κλάδο είναι 100% βέβαιο ότι θα πλουτίζει με φακελάκια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blacksheep

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΓιαννηςΤουφεξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,436 μηνύματα.
καλα ο καθενας προσανατολιζεται με τα ενδιαφεροντα του εμενα με συναρπαζει περισσοτερο απο ολα ο τομεας της ερευνας και οχι καθαρα η ιατρικη με την ευρεια εννοια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Μη το πάρεις προσωπικά.Γενικά συζητάμε τώρα.
Πρέπει να έχεις και κύκλο για να στεριώσεις.Άμα δουλέυεις σε καμιά Αθήνα και έχεις και καμιά συνηθισμένη ειδικότητα θα είναι πολύ δύσκολο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Λιγότερο, πάντως, δεν θα σπουδάσεις, είτε σε αφορά η έρευνα είτε όχι. Και σαφώς για να μπεις σε τέτοια μονοπάτια δεν χρειάζεται απλά να είσαι καλός γιατρός, πρέπει να ξέρεις να προμοτάρεις και τον εαυτό σου και να δικτυώνεσαι και δεν εννοώ να σε προμοτάρουν και να σε δικτυώνουν, εννοώ να προμοτάρεσαι και να δικτυώνεσαι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
καλα ο καθενας προσανατολιζεται με τα ενδιαφεροντα του εμενα με συναρπαζει περισσοτερο απο ολα ο τομεας της ερευνας και οχι καθαρα η ιατρικη με την ευρεια εννοια
Γιατι δεν περνας βιολογικο τοτε?Tα ιδια λεφτα περνουν με τους γιατρους στην ερευνα και τελειωνουν και πιο γρηγορα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blacksheep

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΓιαννηςΤουφεξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,436 μηνύματα.
καταλαβαινω απολυτα τι θες να πεις απλα λεω πως αν πανε ολα κατ ' ευχην και περασω σε μια ιατρικη σχολη κατα πασα πιθανοτητα θα φυγω για το seattle/το νοσοκομειο εκει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Καλά αυτό εννοείται, στο εξωτερικό δεν τους πληρώνουν απλώς τους Έλληνες γιατρούς, τους χρυσώνουν. Ξέρω μια τύπισσα που ήταν οδοντίατρος (που δεν είναι κι αξιόλογη ειδικότητα) και της δίνουν 4500 ευρώ μισθό για να δουλέψει στην Αγγλία. Και σαφώς δέχτηκε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blacksheep

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΓιαννηςΤουφεξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,436 μηνύματα.
παιδια πραγματικο γεγονος καθηγητης του απθ νευροχειρουργος στην ειδικοτητα σκαει μυτη στο μαθημα με πεδιλα και καλτσες(οντας και βλαχος):lol: και εκει που καθοταν αρχισε να φουσκωνει η μια καλτσα οι φοιτητες παραξενευτηκαν και τον ρωτησαν τι ηταν....εβγαλε μεσα απο την καλτσα 20000 ευρω μετρητα και ειπε οτι ηταν η εισπραξη του ιατρειου το ιδιο πρωι:lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
παιδια πραγματικο γεγονος καθηγητης του απθ νευροχειρουργος στην ειδικοτητα σκαει μυτη στο μαθημα με πεδιλα και καλτσες(οντας και βλαχος):lol: και εκει που καθοταν αρχισε να φουσκωνει η μια καλτσα οι φοιτητες παραξενευτηκαν και τον ρωτησαν τι ηταν....εβγαλε μεσα απο την καλτσα 20000 ευρω μετρητα και ειπε οτι ηταν η εισπραξη του ιατρειου το ιδιο πρωι:lol:
Παντως η συγκεκριμενη αμφιεση ειναι συνηθισμενη για μεγαλους καθηγητες ιατρικης στην Αμερικη.Χωρις το φακελακι βεβαια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
Επισης υπαρχουν ενα σωρο αχρηστοι που την εχουν τελειωσει,να εισαι σιγουρος γιαυτο.

Εμενα δεν μου λεει κατι αυτο, σε ολες τις σχολες υπαρχουν οι αχρηστοι/ανεπαφοι/ανιδεοι που πηγαν εκει επειδη δεν ηξερα τι ηθελαν ή επειδη απλα αυτη ηταν η πρωτη τους(τυχαια) επιλογη χωρις να την πολυγουσταρουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Εμενα δεν μου λεει κατι αυτο, σε ολες τις σχολες υπαρχουν οι αχρηστοι/ανεπαφοι/ανιδεοι που πηγαν εκει επειδη δεν ηξερα τι ηθελαν ή επειδη απλα αυτη ηταν η πρωτη τους(τυχαια) επιλογη χωρις να την πολυγουσταρουν.
Θα εμπιστευοσουν δηλαδη τη ζωη σου σε καποιον γιατρο που δεν ξερει καλα τη δουλεια και που λιγο-πολυ δεν τον ενδιαφερει αν θα σε κανει ηα οχι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
Εγω λεω να κανουμε εξετασεις σε καθε γιατρο, ''εσεις θελατε να γινετε γιατρος ή η μαμα σας?''.
Δεν εχει νοημα αυτη η συζητηση, τετοια περιστατικα παντα θα υπαρχουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Μπορουμε ομως να τα περιορισουμε.
Και μη το γελας,πολλοι γινανε γιατροι για χαρη της μαμας τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blacksheep

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΓιαννηςΤουφεξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,436 μηνύματα.
καλα και neal armstrong πατησε στο φεγγαρι για να κεντρισει τους ρωσους που ειχαν ακνει μονο περιφορα της σεληνης τι σημαινει αυτο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Panteleon

Νεοφερμένος

Ο Panteleon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Λοιπόν είμαι μαθητής της Β' Λυκείου και πάω τεχνολογική. Για τα μαθήματα της κατεύθυνσης δεν διάβαζα φέτος καθώς πίστευα πως ήταν ανούσιο γιατί δεν θα έχουμε την ίδια ύλη (ακριβώς) στην Γ' και πιστεύω πως μπορώ να συμπληρώσω τα κενά μου αν χρειαστεί. Το θέμα είναι πως τα μαθηματικά και η φυσική μου φένονται άκρως απογοητευτικά και πως τα 2 τελευταία χρόνια μου έχει κολλήσει η ιδέα της ψυχολογίας και γενικά προτιμώ τις γνώσεις που παίρνει κάποιος στην θεωρητική κατεύθυνση σε σύγκριση με την θετική-τεχνολογική.

Δεν ξέρω αν είναι τα κενά μου που με έχουν κάνει να αντιπαθώ τόσο τις θετικές επιστήμες. Στα θεωρητικά μαθήματα χωρίς ιδιαίτερο διάβασμα παίρνω καλύτερους βαθμούς συγκρητικά με παρόμοιο διάβασμα σε φυσική/μαθηματικά.

Πιστεύετε πως αν αποφασίσω να αλλάξω κατεύθυνση στο καλοκαίρι Β' - Γ' Λυκείου θα καταφέρω να αναπληρώσω την ύλη της θεωρητικής της Β' και να περάσω ψυχολογία με καλό διάβασμα? Ή να μην το σκέφτομαι καν και να μείνω τεχνολογική? :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Το θέμα είναι εσύ με τι θες να ασχοληθείς στο μέλλον σου:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
Αν θες ψυχολογία, τότε πήγαινε τεχνολογική στην Γ΄ Τάξη σε όποιον από τους 2 κύκλους θέλεις και επέλεξε ως μάθημα γενικής παιδείας την ιστορία. Έτσι θα έχεις πρόσβαση σε σχολές του 1ου πεδίου με μειωμένα μόρια. Μου φαίνεται η καλύτερη δυνατή λύση για να μην πω η μόνη. Δε νομίζω πως το κενό ενός χρόνου μπορεί να αναπληρωθεί σε 3 μήνες όσο σκληρά κι αν διαβάσεις. Άσε που αν ξεσκιστείς το καλοκαίρι για να μάθεις τα 3 μαθήματα της θεωρητικής της Β΄ Τάξης θα τα παίξεις κυριολεκτικά στην Γ΄ Τάξη. Δεν νομίζω πως θα να σε ωφελήσει να πας από τεχνολογική στη θεωρητική, το χάσμα είναι τεράστιο. Βέβαια σε αυτήν την περίπτωση το μέγιστο των μορίων σου είναι είναι 18600 και όχι 20000.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Το μέλος the mage που πέρυσι έκανε αλλαγή κατεύθυνσης από θετική σε θεωρητική τα πήγε μια χαρά.Βέβαια αν δεν θέλει κάποια υψηλόβαθμη σχολή από το 1ο νομίζω και εγώ ότι πρέπει να πάρει Ιστορία Γενικής και να μείνει στην κατεύθυνση του:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top