Αδιάβαστος

dexter08

Νεοφερμένος

Ο dexter08 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 90 μηνύματα.
καλα ορισμενοι την εχετε δει πολυ αλανια με το μυαλο σας. και δε το λεω με την εννοια οτι δε διαβαζετε και βγαζετε βαθμους που αλλα παιδια κοπιαζουν και ξενυχτουν για να τους πιασουν, αλλα με την εννοια οτι βγαινετε στο ιντερνετ και το παιζετε χαλαροι κ ανετοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

m3Lt3D

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 983 μηνύματα.
Κανενας δεν το 'παιζει' χαλαρος. Αν εχει καποιος αναγκη να ερθει σε καποιο forum και να αναδειχθει, σημαινει πως δεν ειναι στα καλα του.Μην συγχαιεις αυτα που λεμε.Εκτος αναφερεσαι αλλου και δεν καταλαβα καλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

musicrain1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Φάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 218 μηνύματα.
Δεν σχετιζω το βαθμο με τη νοημοσυνη και τα συνονημα της.Αλλα αν ενας διαβαζει-διαβαζει-διαβαζει και γραφει μαθηματικα-φυσικη-προγραμματισμο χειροτερα απο καποιον αδιαβαστο, τοτε συγννωμη αλλα πιστευω πως ο αδιαβαστος, στο πανεπιστημιο αν ασχοληθει σοβαρα με το αντικειμενο του(συνηθως το κανει, γιατι το γουσταρει) τοτε εχει περισσοτερες πιθανοτητες να εξελιχθει αποτι ο διαβασμενος.
-----------------------------------------

Δεν ειπα να ειναι η τυχη με το μερος του εξυπνακια.Ισα ισα. Μα καλα δεν καταλαβαινεις τι γραφω; "...αν θεωρησω πως και οι 2 εχουν την ιδια δοση τυχης στα μαθηματα..."Ακριβως! στην αγορα εργασια εχεις να ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ.
Δεν τους νοιαζει ποση ωρα δουλευεις, αλλα τι ΑΠΟΔΟΣΗ θα εχεις.Τι να τον κανω τον αλλον να ξεσκιζεται στην δουλεια αλλα να μην εχει αποτελεσμα;

Να βάλω και άλλον ένα παράγοντα στο παιχνίδι; Αυτός που διαβάζει, διαβάζει, διαβάζει, ακόμα και αν γράψει χειρότερα απ' τον αδιάβαστο, αποκτά μία δεξιότητα παραπάνω: να συγκεντρώνεται στο έργο του, να στρώνεται χ ώρες την ημέρα και να ασχολείται με κάτι, να ακολουθεί μία ρουτίνα, να πειθαρχεί, να ισορροπεί το τί πρέπει με το τι θέλει να κάνει. Τι να τον κάνει ο εργοδότης έναν που είναι "τσακάλι" αλλά δεν έχει την υπομονή και την πειθαρχία για να δουλέψει;
-----------------------------------------
Με άλλα λόγια, η προσπάθεια ποτέ δεν πάει χαμένη. Υπάρχουν ευκαιριές και θέσεις και για τους μεν και για τους δε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nickname

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,133 μηνύματα.
Να βάλω και άλλον ένα παράγοντα στο παιχνίδι; Αυτός που διαβάζει, διαβάζει, διαβάζει, ακόμα και αν γράψει χειρότερα απ' τον αδιάβαστο, αποκτά μία δεξιότητα παραπάνω: να συγκεντρώνεται στο έργο του, να στρώνεται χ ώρες την ημέρα και να ασχολείται με κάτι, να ακολουθεί μία ρουτίνα, να πειθαρχεί, να ισορροπεί το τί πρέπει με το τι θέλει να κάνει. Τι να τον κάνει ο εργοδότης έναν που είναι "τσακάλι" αλλά δεν έχει την υπομονή και την πειθαρχία για να δουλέψει;
-----------------------------------------
Με άλλα λόγια, η προσπάθεια ποτέ δεν πάει χαμένη. Υπάρχουν ευκαιριές και θέσεις και για τους μεν και για τους δε!


Σωστά. Αν δεν έχεις δουλέψει(-στρωθεί να διαβάσεις) ποτέ στη ζωή σου πώς θα στρωθείς όταν ο εργοδότης σε φορτώσει με ν-πλάσιο όγκο εργασίας?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
Αν διαβαζεις και γραφεις χειροτερα απο εναν ανεπαφο και ανιδεο στο αντικειμενο, ε κατι δεν παει καλα. Γιατι μετα και να σε φορτωσει ο ταδε εργοδοτης, εσυ θα πολεμας και θα πολεμας για μια τρυπα στο νερο. Και τον εργοδοτη δεν τον νοιαζει ποσο ξεσκιζεσαι εσυ, η τρυπα στο νερο τον νοιαζει.

Κι επειδη κοιταξα και κατι ποστς πιο πισω..
Μας τα πρηξατε οι ανερχομενοι αηνσταην με τη φοβερη εξυπναδα που σας διακατεχει. ''Εγω ολη τη χρονια διαβαζα μικιμαους και με πολυ προχειρο υπολογισμο βγαζω 16 χιλιαρικα''. Τι λες ρε φιλε. Να σε παρουν στη Νασα, να διαβαζεις Λουκι Λουκ και να φτιαχνονται οι πυραυλοι.
Δηλαδη αν ειναι δυνατον. Με καμια επαφη στα μαθηματα δεν γραφεις τοσο. Και ειδικα αν εισαι θεωρητικος που σου κοβουν αβερτα οταν δεν γραφεις πανομοιοτυπα με το βιβλιο. Και συ πως να γραψεις πανομοιοτυπα αν διαβαζες κομιξ ολη τη χρονια;

Κατεβειτε λιγο απο το καλαμι σας, κοιταχτε γυρω σας. Μαθητες κλεινουν 5ωρα τη μερα(λιγο λεω) για να βγαλουν 18 χιλιαρικα και ερχεστε εσεις και λετε ''πωπω δεν εχω ανοιξει βιβλιο και περναω ιατρικη''. Βασικα νταξ αυτο δεν το διαβασα ακομα αλλα δεν θα μου φανει και απιστευτο να το πει κανεις απο δω μεσα.

Σε αλλη χωρα ζειτε; Με αλλο συστημα δινετε; Γιατι το παρον συστημα δεν σε αφηνει να περασεις σε σχολη της προκοπης ενω εισαι τουριστας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

m3Lt3D

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 983 μηνύματα.
Ο καθε μαθητης εχει το δικο του συστημα.Εχω συμμαθητες που ξενυχτουσαν,ενω εγω πηγαινα για καφε.Εχουν ναυαγησει σε πολλα μαθηματα ενω εγω θελω να πιστευω πως οχι.Αυτο δεν σημαινει πως ειμαι πιο εξυπνος απο αυτα τα παιδια.Απλως οτι δεν ξερουν να διαβαζουν.

Ερωτηση: Και εσυ ρε μεγαλε δηλαδη ξερεις να διαβαζεις;
Απαντηση: Ειναι πολυ γενικη η ερωτηση, παντως σε σχεση με μεμονομενες περιπτωσεις καλυτερα.

Ερωτηση: Και τι προσπαθεις να πετυχεις με αυτα που λες;Να το παιξεις καποιος;
Απαντηση:Οχι, δεν εχω αυτη την αναγκη.Απλως δεν γινεται να λενε ολοι πως για να πετυχεις στις πανελληνιες θελει ξενυχτια,θυσιες και τα λοιπα.Και μενα αυτα μου λεγανε.Αλλα ειδα ομως στην πορεια πως δεν ειναι τοσο τραγικα τα πραγματα.Δεν πρεπει να φοβιζουμε τα παιδια που θα δωσουν τις επομενες χρονιες πανελληνιες.Γιατι λεγοντας οτι "για να πιασει καποιος χ μορια θελει το ψ διαβασμα, αλλιως ή θα αποτυχει,ή θα πετυχει και ειναι διανοια!", μονο αυτο καταφερνετε.

Το μονο που χρειαζεται ειναι να μην εχετε αγχος και ηττοπαθεια,να κανετε οργανωμενο και σωστο διαβασμα χωρις κενα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kiker

Νεοφερμένος

Ο kiker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 45 μηνύματα.
Βασικά δεν πάει έτσι αγαπητε χρηστη Rania. είναι επιστημονικά αποδεδειγμένο οτι με ελαχιστες εξαιρεσεις ολοι εχουμε ιδιου βαρους κ μορφολογίας εγκέφαλο..Ένα πολύ κοντινό μου άτομο που ούτε εξυπνο είναι,ούτε κατι παραπάνω απο τους άλλους (Στον μικρόκοσμο δν είναι σε πλήρη επαφή τα μόρια μεταξύ τους) σταμάτησε να διαβάζει κανονικά τον Νοέμβριο κ εντελώς τον Γενάρη..Απλά δεν εχανε την ωρα του στα μαθήματα,οταν ηταν εκεί ήταν εκεί..Ουτε Πάσχα τίποτα,αετό..Μέσα στις εξετάσεις τελευταία στιγμή (Last time effort που λένε) βγαζει μερικά βασικά πράγματα και παει χωρις καθόλου αγχος κ πίεση για 16 χιλιάρικα τουλάχιστον (οπως όλα δείχνουν)..
Ενα ψέμα είναι και οι πανελληνιες..Αλλα όσο ψέμα είναι κ μπορεις να γράψεις μέτρια έυκολα,αλλο τόσο ψέμα είναι κ μπορεί να κάνεις τη μ@λ@κ!@ κ να χάσεις μόρια εύκολα..
+1 στο οτι το πιο σημαντικό είναι να πιστεύεις σε εσένα κ να βλεπεις τα πράγματα οπως είναι..
Αν μπαινεις κ κάθεσαι κ νιωθεις οτι εχεις να παλέψεις με τέρας και ξερνοβολας ολο το σχολείο δε σου φταίει κανείς,μάθε να το ελέγχεις..Στο φροντιστήριο πως έγραφες?Οι άλλοι απλά έμαθαν να ελέγχουν την παράνοια τους..
Αν μάθεις να το ελέγχεις,με στοιχειώδες διάβασμα κ σοβαρότητα βγάζεις ανετα 17 χιλιάρικα..Personal Guarantee :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
Ρε σεις δεν αντιλεγω, και γω για σωστο διαβασμα μιλαω και οχι υπερβολες του στυλ ''κανω διαλειμμα μια ωρα τη μερα για να φαω και να πιω νερο''. Απλα μου τη σπαει που εδω ο αλλος λεει ''εχω διαβασει 1 ωρα συνολικα τη χρονια και εβγαλα 16χιλιαρικα''. Εσυ ειπες οτι ο φιλος σου προσεχε στις παραδοσεις. Αυτος ουτε καν αναφερει κατι τετοιο. Και αυτο λεω. Δεν μπορεις να εισαι ΑΝΙΔΕΟΣ και να πας να γραψεις τοσο. Πως σκατα σου μπηκαν στην κεφαλα εξ'αλλου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhorse

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο deadhorse αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 330 μηνύματα.
Εγώ δεν είχα διαβάσει και πολύ μες στη χρονιά, διάβασα γερά μόνο πριν μπούμε στις τάξεις να γράψουμε σε κάθε μάθημα. Έτσι όπως τα υπολογίζω έχω γράψει σε όλα τα μαθήματα 19,5-20 εκτός από Έκθεση που θα μου κόψουν λόγω κόμπλεξ. Εντάξει, ήταν ανώτερου επιπέδου όπως και να το κάνουμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kiker

Νεοφερμένος

Ο kiker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 45 μηνύματα.
Καταρχήν ο φίλος μου είναι ο εαυτός μου.. :Ρ
Επίσης το παιδι δεν είπε οτι δν πρόσεχε στο μάθημα,οποιος δεν προσέχει ουτε καν στα μαθήματα παει να πει οτι είναι εντελώς κατεστραμένος κ δεν τον ενδιαφέρει,αρα δεν θα γραφόταν κ σε φόρουμ σχετικο με σχολείο,δε νομίζεις?
Και τα 16 χιλιάρικα μη τα βλέπεις επιτυχία με τα θέματα που μπαίνουν επι τρια συναπτά έτη και βάλε..σε όλα τα μαθήματα στο 15 φτανεις με απλα πράγματα που έχεις συναντήσει πολλές φορές..και οταν λεω σε όλα εννοω σε όλα..Αν καταφέρεις κ δεν κάνεις μλκίες χτυπας ανετα 17 χιλιάρικα χωρις να απαρνηθείς τίποτα απο τη χρονία σου..
-----------------------------------------
Εγώ δεν είχα διαβάσει και πολύ μες στη χρονιά, διάβασα γερά μόνο πριν μπούμε στις τάξεις να γράψουμε σε κάθε μάθημα. Έτσι όπως τα υπολογίζω έχω γράψει σε όλα τα μαθήματα 19,5-20 εκτός από Έκθεση που θα μου κόψουν λόγω κόμπλεξ. Εντάξει, ήταν ανώτερου επιπέδου όπως και να το κάνουμε.
Οσο για εσένα αδερφέ, "δε διάβασα κ πολύ" για εσενα μπορει να είναι το ξεσκίστηκα του άλλου ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grigant12

Νεοφερμένος

Ο grigant12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Εγω απο Σεπτεμβριο εως Ιανουαριο δε διαβαζα καθολου. Μετα τις διακοπες των Χριστουγεννων αρχισα να διαβαζω γυρω στα 30 δευτερολεπτα την ημερα. Το Μαρτιο τα εκανα 45 και ενα μηνα πριν τις εξετασεις έφτασα τα 50! Αποτελεσμα? 19213 μορια!!!

Στο ΑΟΔΕ μαλιστα εγραψα 20 αλλα δεν ανοιξα ποτε το βιβλιο! Μου εμφυτευτηκε μονο του στο μυαλο μου επειδη ειμαι παρα πολυ εξυπνος. Και στα αλλα μαθηματα που εχουν θεωρια δε διαβασα ποτε αλλα επειδη εχω σπανιο IQ την σκεφτηκα μονος μου!

Με εχει ζητησει ήδη το ΜΙΤ και οι καθηγητες μου μου λενε οτι ειμαι απ τα λιγα μυαλα του πλανητη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

musicrain1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Φάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 218 μηνύματα.
Εγω απο Σεπτεμβριο εως Ιανουαριο δε διαβαζα καθολου. Μετα τις διακοπες των Χριστουγεννων αρχισα να διαβαζω γυρω στα 30 δευτερολεπτα την ημερα. Το Μαρτιο τα εκανα 45 και ενα μηνα πριν τις εξετασεις έφτασα τα 50! Αποτελεσμα? 19213 μορια!!!

Στο ΑΟΔΕ μαλιστα εγραψα 20 αλλα δεν ανοιξα ποτε το βιβλιο! Μου εμφυτευτηκε μονο του στο μυαλο μου επειδη ειμαι παρα πολυ εξυπνος. Και στα αλλα μαθηματα που εχουν θεωρια δε διαβασα ποτε αλλα επειδη εχω σπανιο IQ την σκεφτηκα μονος μου!

Με εχει ζητησει ήδη το ΜΙΤ και οι καθηγητες μου μου λενε οτι ειμαι απ τα λιγα μυαλα του πλανητη!

οχαχαχαοχαχαχαχα! :lol: Έγραψες:no1:! Έτσι με χιούμορ να κλείνουμε στόματα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kiker

Νεοφερμένος

Ο kiker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 45 μηνύματα.
Εγω απο Σεπτεμβριο εως Ιανουαριο δε διαβαζα καθολου. Μετα τις διακοπες των Χριστουγεννων αρχισα να διαβαζω γυρω στα 30 δευτερολεπτα την ημερα. Το Μαρτιο τα εκανα 45 και ενα μηνα πριν τις εξετασεις έφτασα τα 50! Αποτελεσμα? 19213 μορια!!!

Στο ΑΟΔΕ μαλιστα εγραψα 20 αλλα δεν ανοιξα ποτε το βιβλιο! Μου εμφυτευτηκε μονο του στο μυαλο μου επειδη ειμαι παρα πολυ εξυπνος. Και στα αλλα μαθηματα που εχουν θεωρια δε διαβασα ποτε αλλα επειδη εχω σπανιο IQ την σκεφτηκα μονος μου!

Με εχει ζητησει ήδη το ΜΙΤ και οι καθηγητες μου μου λενε οτι ειμαι απ τα λιγα μυαλα του πλανητη!
Γιατι, δεν βγαινουν 16 χιλιαρικα με 10 ΑΟΔΕ?
19 χιλιαρικα σίγουρα δε βγαίνουν αλλα μπορεις να βγάλεις εναν αξιοπρεπη βαθμο κ μόνο με την παρουσία σου στο φρονστήριο αν εχεις τις καταλληλες βάσεις..Παντως αν την προσωπική ανικανότητα την γενικεύουμε και κοριδεύουμε οσους λένε τα αυτονόητα αυτο δε μας καθιστά κατι άλλο απο ανίκανους..
Φυσικα κ τα 16000 είναι αποτυχία για κάποιον που διάβαζε με τα φετινά θέματα που έζησα,και θα το δεις κ στις βάσεις..
Πάρτο κ αναλυτικά:
Πες μου εσύ αν στη Γενικης δε μπορούσε να γράψει της τεχνολογικής κάποιος 20 χωρις να έχει λύσει ασκηση ολη τη χρονια..Ολα κατευθυνσης ήταν..κ επισης αν πας frod αποκλείεται να μην ξες τους τύπους..
Φυσική κάτω απο 16 δεν γραφόταν αν είχες επαφή με το μάθημα ,ειχε κ σαββατοκύριακο μπροστά του..
Μαθηματικά κατ το αφηνω ανοιχτο,με πρωτο δευτερο κ τριτο θέμα μονόδρομο..
Εκθεση είναι θέμα ικανοτήτων σε μεγάλο βαθμό κ απο κει κ περα τύχη,οι 10 εκθεσεις παραπανω δε θα σε σώσουν..ΑΟΔΕ πάνε γράψε 10 κ προγραμματισμο κανενα 18,λογω ευκολης θεωριας με μικρες παγίδες στα σλ κλπ( -32,0 και τα σχετικα)..
Διαφωνείς σε κάτι?


Βασικά άστο να το θέσω αλλιως να κοιμηθούμε όλοι ήσυχοι και να παμε διακοπές στην Πάρο με όλη την παρέα.
Αυτος που δε διαβαζει 6 ωρες τη μερα γραφει κατω απο τη βαση και δεν περναει πουθενα.
Οσοι διαβαζουν ολη μέρα και πηγαινουν σχολειο και φροντιστήριο για να κανουν διαλλειμα απο το διάβασμα ειναι απειρως εξυπνοι..
Εντάξει ολα οκ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

musicrain1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Φάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 218 μηνύματα.
Γιατι, δεν βγαινουν 16 χιλιαρικα με 10 ΑΟΔΕ?
19 χιλιαρικα σίγουρα δε βγαίνουν αλλα μπορεις να βγάλεις εναν αξιοπρεπη βαθμο κ μόνο με την παρουσία σου στο φρονστήριο αν εχεις τις καταλληλες βάσεις..Παντως αν την προσωπική ανικανότητα την γενικεύουμε και κοριδεύουμε οσους λένε τα αυτονόητα αυτο δε μας καθιστά κατι άλλο απο ανίκανους..
Φυσικα κ τα 16000 είναι αποτυχία για κάποιον που διάβαζε με τα φετινά θέματα που έζησα,και θα το δεις κ στις βάσεις..
Πάρτο κ αναλυτικά:
Πες μου εσύ αν στη Γενικης δε μπορούσε να γράψει της τεχνολογικής κάποιος 20 χωρις να έχει λύσει ασκηση ολη τη χρονια..Ολα κατευθυνσης ήταν..κ επισης αν πας frod αποκλείεται να μην ξες τους τύπους..
Φυσική κάτω απο 16 δεν γραφόταν αν είχες επαφή με το μάθημα ,ειχε κ σαββατοκύριακο μπροστά του..
Μαθηματικά κατ το αφηνω ανοιχτο,με πρωτο δευτερο κ τριτο θέμα μονόδρομο..
Εκθεση είναι θέμα ικανοτήτων σε μεγάλο βαθμό κ απο κει κ περα τύχη,οι 10 εκθεσεις παραπανω δε θα σε σώσουν..ΑΟΔΕ πάνε γράψε 10 κ προγραμματισμο κανενα 18,λογω ευκολης θεωριας με μικρες παγίδες στα σλ κλπ( -32,0 και τα σχετικα)..
Διαφωνείς σε κάτι?


Βασικά άστο να το θέσω αλλιως να κοιμηθούμε όλοι ήσυχοι και να παμε διακοπές στην Πάρο με όλη την παρέα.
Αυτος που δε διαβαζει 6 ωρες τη μερα γραφει κατω απο τη βαση και δεν περναει πουθενα.
Οσοι διαβαζουν ολη μέρα και πηγαινουν σχολειο και φροντιστήριο για να κανουν διαλλειμα απο το διάβασμα ειναι απειρως εξυπνοι..
Εντάξει ολα οκ

Δεν νομίζω ότι αναφερόταν σε αυτούς που βγάζουν 16.000 αλλά σ' αυτούς που λένε ότι έβγαλαν 19.000! Και φυσικά δεν χρειάζεται να διαβάζεις 6 ώρες την ημέρα για να γράψεις καλά. Νομίζω ότι 1-2 ώρες καθημερινά, με σύστημα ,μέχρι το πάσχα, και εντατικοποίηση μετά είναι υπεραρκετό ακόμα και για ιατρική. Οι ώρες διαβάσματος δεν σχετίζονται με κανέναν τρόπο με την εξυπνάδα. Ακόμα και αυτό που λες "διαβαζουν ολη μέρα και πηγαινουν σχολειο και φροντιστήριο για να κανουν διαλλειμα απο το διάβασμα ειναι απειρως εξυπνοι" δεν είναι κατακριτέο, τα παιδιά έχουν ένα στόχο και κάνουν ότι μπορούν για να τον πετύχουν!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μαρουλάκι

Δραστήριο μέλος

Η Χρονοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 526 μηνύματα.
αναισθησια ειναι πραγματι ενας επιεικης ορος....:D
Συμφωνώ απόλυτα. Εκπληκτική περιγραφή βλάκσιπ!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kiker

Νεοφερμένος

Ο kiker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 45 μηνύματα.
Η ενσταση μου στο συγκεκριμενο είναι οτι ο ανθρώπινος εγκέφαλος αφομοιώνει πράγματα που βιώνεις,γιατι να διαβάζεις 50 ωρες μόνος σου για να καταλάβεις κάποια πράγματα και να κανεις την πλακα σου σε σχολειο κ φροντιστήριο ενω παρακολουθώντας σε αυτά μπορείς να παρεις παρα πολλα και να μη χρειάζεσαι να λιώνεις? Είναι θέμα επιλογής ή λογικής αυτό?
Edit:
(Κ μετα να λες οτι δε γίνεται να γράψεις αν δε διαβάζεις για ώρες καθε μέρα εκτος αν είσαι για το ΜΙΤ κ το Harvard..)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

musicrain1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Φάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 218 μηνύματα.
Η ενσταση μου στο συγκεκριμενο είναι οτι ο ανθρώπινος εγκέφαλος αφομοιώνει πράγματα που βιώνεις,γιατι να διαβάζεις 50 ωρες μόνος σου για να καταλάβεις κάποια πράγματα και να κανεις την πλακα σου σε σχολειο κ φροντιστήριο ενω παρακολουθώντας σε αυτά μπορείς να παρεις παρα πολλα και να μη χρειάζεσαι να λιώνεις? Είναι θέμα επιλογής ή λογικής αυτό?

Συμφωνώ 100% σ' αυτό! Εγώ μόνο με το σχολείο πήγα και σε γενικές γραμμές έγραψα πολύ καλά! Αυτό που απλά προσπαθώ να πώ είναι ότι είτε μέσω σχολείου, είτε μέσω φροντιστηρίου, είτε ατομικό, το διάβασμα είναι απαραίτητο για έναν πολύ καλό βαθμό! Και φυσικά όχι υποχρεωτικά καθημερινό ή πολύωρο, απλά υπαρκτό!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mimos

Νεοφερμένος

Ο mimos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και Μαθητής Α' γυμνασίου. Έχει γράψει 48 μηνύματα.
πω..πωσ τα λετε ετσι ρε παιδια? οποιοσ βγαλει 16000 ειναι αποτυχια...ελεοσ..εκεινη τη στιγμη παιζουν πολυ παραγοντεσ ρολο..καποιοσ που μπορει να εχει διαβασει παρα πολυ να μη γραψει τοσο καλα λογω αγχουσ....τι σημαινει οτι απετυχε???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kiker

Νεοφερμένος

Ο kiker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 45 μηνύματα.
Αυτο εννοείται φίλε,απλά δεν είπε κανεις οτι δε διαβασε τπτ κ θα βγαλει 19 χιλιαρικα..Το παιδι λεει οτι γραφει 14αρια παντου ,εγω ειπα για 16-17 χιλιαρικα απλα κάποιος που έχει γραφτει 7 μερες στο φόρουμ κ το μονο του ποστ είναι σαν το παραπανω δε νομιζω να θελει να πει οτι το διαβασμα ειναι απαραιτητο για ενα πολυ καλο βαθμο..Διαφωνεις?

Αν εχει αγχος κ τα παει χαλια δεν απετυχε? Η προσπαθεια μετράει?
Φιλος ο καθενας κοιταει το στοχο του,για καποιον που θελει συγκεκριμενο πραγμα που του αρκουν 14 χιλιαρικα ειναι επιτυχια,αλλα σε γενικες γραμμες,αν διαβαζεις σημαινει οτι πας για επιτυχια γενικα,και τα 16 χιλιαρικα ειναι αποτυχια τοτε :Ρ
Τεσπα,καλυτερα να αποσυρθω απο το τοπικ γιατι εχω κανει 5000ποστ στο "Εντελως αδιαβαστος στις Πανελληνιες" και ειναι ντροπη .. :Ρ
Οποιος συνεχιζει να διαφωνει μαζι μου ,ας συνεχισουμε σε πμ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

mimos

Νεοφερμένος

Ο mimos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και Μαθητής Α' γυμνασίου. Έχει γράψει 48 μηνύματα.
εννοειται πωσ αν διαβαζεισ πασ για επιτυχια,αλλα η ψυχολογια του ατομου την ωρα που γραφει ειναι αυτο που μετραει περισσοτερο και οχι το ποσο εχει διαβασει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top