Όταν οι μαθητές ερωτεύονται καθηγητές

Ναι, ειμαι ερωτευμένος/η με τον/την καθηγητή/τρια μου!
Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 5)
  • Ναι

    Ψήφοι: 1 20.0%
  • Όχι

    Ψήφοι: 1 20.0%
  • Κάτι νιώθω ή ένιωθα

    Ψήφοι: 1 20.0%
  • Με τίποτα

    Ψήφοι: 2 40.0%

xristina elen

Πολύ δραστήριο μέλος

Η xristina elen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 1,603 μηνύματα.
Ο Πέτρος Αβελάρδος γεννήθηκε το έτος 1079 στο Λε Παλέ, ένα μικρό χωριό της Γαλλικής Βρετάνης, από ευγενή οικογένεια. Σε μικρή ηλικία, ο πατέρας του τον παρότρυνε ν’ ασχοληθεί με τα γράμματα και τις τέχνες, κι αυτός ταξίδεψε στο Παρίσι για να σπουδάσει, ξεκινώντας έτσι το μακρύ ταξίδι του στη γνώση. Αργότερα ακολούθησε τον Ακαδημαϊκό κλάδο και γύρισε όλη τη Γαλλία διδάσκοντας και δίνοντας διαλέξεις. Αναγνωρίστηκε ως ένας από τους πιο ονομαστούς Γάλλους Φιλοσόφους και η τεράστια φήμη του, οδήγησε τον γέροντα εφημέριο Φυλμπέρ να τον καλέσει να παραδώσει ιδιαίτερα μαθήματα στην μόλις 15 ετών ανιψιά του, Ελοΐζα.

Ο έρωτας μεταξύ του Αβελάρδου και της Ελοΐζας ήταν δυνατός και έγινε σταδιακά κοινό μυστικό σε όλους εκτός από τον εξοργισμένο θείο της. Σύντομα η Ελοΐζα έμεινε έγκυος και ο Αβελάρδος την έστειλε στην Βρετάνη να γεννήσει έναν γιο, τον οποίο ονόμασε Αστρολάβο. Για να σβήσει την ντροπή, ο Αβελάρδος ζήτησε από την Ελοΐζα να τον παντρευτεί. Αυτή αρνήθηκε, συμβουλεύοντάς τον ότι ο γάμος θα ήταν εμπόδιο στη φιλοσοφική του καριέρα, όπως και η ανατροφή μικρών παιδιών. Αυτός από την άλλη, τής ανταπάντησε ότι είναι έτοιμος για όλα.

Αποφάσισαν να κάνουν μυστικό γάμο στον οποίο παραβρέθηκε κι ο Φυλμπέρ, ο θείος της Ελoΐζας, που επέμενε συνεχώς να γνωστοποιηθεί ο γάμος τους, στην πραγματικότητα για να εξευτελίσει τον ίδιο τον Αβελάρδο για την πράξη του. Η Ελοΐζα φοβούμενη τον κοινωνικό διασυρμό κλείστηκε σε μοναστήρι. Ο Φυλμπέρ γεμάτος οργή, πλήρωσε έναν υπηρέτη του φιλοσόφου. Αυτός μπήκε στο σπίτι του Αβελάρδου και ακρωτηρίασε τα γεννητικά του όργανα διασύροντας τον Αβελάρδο μπροστά σε όλο τον κόσμο που είχε μαζευτεί. Ο Αβελάρδος αναγκάστηκε να κλειστεί στο μοναστήρι του Σαιν Ντενί.

Ο Μοναχός πλέον Αβελάρδος, αφιερώνεται ολοκληρωτικά στη συγγραφή του φιλοσοφικού-θεολογικού του έργου, προσπαθώντας έτσι να ξεπεράσει την οδύνη του. Ταυτόχρονα, ανταλλάσσει κρυφά επιστολές με την Ελοΐζα. Αυτές οι επιστολές διασώθηκαν και αποτελούν σήμερα ύμνο στον έρωτα και στην αληθινή αγάπη. Πέθανε 63 ετών, έχοντας προλάβει να δει να καίγονται τα βιβλία του ως αιρετικά, στην πλατεία του Αγίου Πέτρου, στη Ρώμη. Λίγα χρόνια αργότερα, πεθαίνει κι η Ελοΐζα, η οποία, πριν το θάνατό της, ζήτησε να ταφεί δίπλα στον άνδρα της.

υπεροχοοο!!!!:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

nikosxdxd

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,804 μηνύματα.
Ο Πέτρος Αβελάρδος γεννήθηκε το έτος 1079 στο Λε Παλέ, ένα μικρό χωριό της Γαλλικής Βρετάνης, από ευγενή οικογένεια. Σε μικρή ηλικία, ο πατέρας του τον παρότρυνε ν’ ασχοληθεί με τα γράμματα και τις τέχνες, κι αυτός ταξίδεψε στο Παρίσι για να σπουδάσει, ξεκινώντας έτσι το μακρύ ταξίδι του στη γνώση. Αργότερα ακολούθησε τον Ακαδημαϊκό κλάδο και γύρισε όλη τη Γαλλία διδάσκοντας και δίνοντας διαλέξεις. Αναγνωρίστηκε ως ένας από τους πιο ονομαστούς Γάλλους Φιλοσόφους και η τεράστια φήμη του, οδήγησε τον γέροντα εφημέριο Φυλμπέρ να τον καλέσει να παραδώσει ιδιαίτερα μαθήματα στην μόλις 15 ετών ανιψιά του, Ελοΐζα.

Ο έρωτας μεταξύ του Αβελάρδου και της Ελοΐζας ήταν δυνατός και έγινε σταδιακά κοινό μυστικό σε όλους εκτός από τον εξοργισμένο θείο της. Σύντομα η Ελοΐζα έμεινε έγκυος και ο Αβελάρδος την έστειλε στην Βρετάνη να γεννήσει έναν γιο, τον οποίο ονόμασε Αστρολάβο. Για να σβήσει την ντροπή, ο Αβελάρδος ζήτησε από την Ελοΐζα να τον παντρευτεί. Αυτή αρνήθηκε, συμβουλεύοντάς τον ότι ο γάμος θα ήταν εμπόδιο στη φιλοσοφική του καριέρα, όπως και η ανατροφή μικρών παιδιών. Αυτός από την άλλη, τής ανταπάντησε ότι είναι έτοιμος για όλα.

Αποφάσισαν να κάνουν μυστικό γάμο στον οποίο παραβρέθηκε κι ο Φυλμπέρ, ο θείος της Ελoΐζας, που επέμενε συνεχώς να γνωστοποιηθεί ο γάμος τους, στην πραγματικότητα για να εξευτελίσει τον ίδιο τον Αβελάρδο για την πράξη του. Η Ελοΐζα φοβούμενη τον κοινωνικό διασυρμό κλείστηκε σε μοναστήρι. Ο Φυλμπέρ γεμάτος οργή, πλήρωσε έναν υπηρέτη του φιλοσόφου. Αυτός μπήκε στο σπίτι του Αβελάρδου και ακρωτηρίασε τα γεννητικά του όργανα διασύροντας τον Αβελάρδο μπροστά σε όλο τον κόσμο που είχε μαζευτεί. Ο Αβελάρδος αναγκάστηκε να κλειστεί στο μοναστήρι του Σαιν Ντενί.

Ο Μοναχός πλέον Αβελάρδος, αφιερώνεται ολοκληρωτικά στη συγγραφή του φιλοσοφικού-θεολογικού του έργου, προσπαθώντας έτσι να ξεπεράσει την οδύνη του. Ταυτόχρονα, ανταλλάσσει κρυφά επιστολές με την Ελοΐζα. Αυτές οι επιστολές διασώθηκαν και αποτελούν σήμερα ύμνο στον έρωτα και στην αληθινή αγάπη. Πέθανε 63 ετών, έχοντας προλάβει να δει να καίγονται τα βιβλία του ως αιρετικά, στην πλατεία του Αγίου Πέτρου, στη Ρώμη. Λίγα χρόνια αργότερα, πεθαίνει κι η Ελοΐζα, η οποία, πριν το θάνατό της, ζήτησε να ταφεί δίπλα στον άνδρα της.
Γαμάτο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΑντιδρόνΣτοιχείο96

Νεοφερμένος

Ο ΑντιδρόνΣτοιχείο96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Χωρίς παρεξήγηση, αλλά έχω την εντύπωση οτι βλέπετε πολλές τσόντες... Καλά, κι εμένα μ' αρέσει μια καθηγήτρια (MiLFάρα για τους γνώστες...) αλλά δε σκέφτηκα ποτέ το ξύλο απ' τον παράδεισο, έρωτες, κλπ... LOL... Ας είμαστε λίγο ρεαλιστές να δούμε τί παίζει στις δικές μας ηλικίες κι ας ασχοληθούμε με τα δικά μας... Καθένας στον τομέα του...

Απο ψυχολογική άποψη είναι νορμάλ μια τέτοια τάση και δικαιολογημένη, όμως όπως είπα και πάνω καλύτερα να χαμηλώσετε τη μύτη και οι μεν και οι δε ώστε να ασχοληθείτε με πιο "εφικτές προοπτικές"... Προσεγγίστε λίγο παιδιά της ηλικίας σας απο τη γειτονιά, το φροντιστήριο, το χόμπι (δε λέω το σχολείο γιατί σε ένα τόσο στενό περιβάλλον, τόσες ώρες τη μέρα δύσκολα θα γίνει κάτι "δυνατό", ειδικά με μεγαλύτερα παιδιά), να δείτε πόσο γρήγορα θα βρείτε άτομα που σας ενδιαφέρουν...;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

εμμα_τριντεντ

Πολύ δραστήριο μέλος

Η εμμα_τριντεντ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,327 μηνύματα.
Φαντάζομαι η γοητεία των καθηγητών και καθηγητριών που έχει πέραση είναι εκείνη... του μυαλού. :P

γκουχ.

ξανά γκουχ.

κι άλλη μια γκουχ, κρύωσα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Superhuman

Δραστήριο μέλος

Ο Νικηφόρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 797 μηνύματα.

Sandra1997

Νεοφερμένος

Η Sandra1997 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αγριά (Μαγνησία). Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Έχω ερωτευτεί και γω καθηγητή μου οποιος είναι 34 και εγώ 17 κάθε φορά που έχουμε μάθημα μαζί του τα χάνω ...:/:

δεν ξέρω τι να κάνω όπου και αν πάω στο σχολείο τον βλέπω έχω αρχίσει και νιώθω πράγματα για αυτόν τα οποια του τα χω πει λίγο πολύ και όταν μπαίνει για μάθημα έρχομαι σε δύσκολη θέση το ίδιο και αυτός
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Έχω ερωτευτεί και γω καθηγητή μου οποιος είναι 34 και εγώ 17 κάθε φορά που έχουμε μάθημα μαζί του τα χάνω ...:/:

δεν ξέρω τι να κάνω όπου και αν πάω στο σχολείο τον βλέπω έχω αρχίσει και νιώθω πράγματα για αυτόν τα οποια του τα χω πει λίγο πολύ και όταν μπαίνει για μάθημα έρχομαι σε δύσκολη θέση το ίδιο και αυτός

1. Απογορευονται τα greeklish
2. Τι εννοεις του τα εχεις πει;:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Sandra1997

Νεοφερμένος

Η Sandra1997 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αγριά (Μαγνησία). Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Ενοω οτι ξερει οτι ειμαι ερωτευμενη μαζι του του το χω πει και ειμαι σε αρκετα δυσκολη θεση καθε φορα που μπαινει για μαθημα

1. Απογορευονται τα greeklish
2. Τι εννοεις του τα εχεις πει;:hmm:
ενοω οτι ξερει οτι ειμαι ερωτευμενη μαζι του:/:

Ενοω οτι ξερει οτι ειμαι ερωτευμενη μαζι του του το χω πει και ειμαι σε αρκετα δυσκολη θεση καθε φορα που μπαινει για μαθημα


ενοω οτι ξερει οτι ειμαι ερωτευμενη μαζι του:/:
καταλαβες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

edweimaste

Πολύ δραστήριο μέλος

Η edweimaste αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,050 μηνύματα.
Ενοω οτι ξερει οτι ειμαι ερωτευμενη μαζι του του το χω πει

ενοω οτι ξερει οτι ειμαι ερωτευμενη μαζι του:/:

Πως ακριβώς του το είπες;:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Sandra1997

Νεοφερμένος

Η Sandra1997 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αγριά (Μαγνησία). Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Πως ακριβώς του το είπες;:hmm:
Τον βρήκα εξω απο το σχολειο απογευμα μολισ ειχαν τελειωσει οι καθηγητες συνελευση που ειχαν και του το ειπα ....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sandra1997

Νεοφερμένος

Η Sandra1997 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αγριά (Μαγνησία). Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Σε καταλαβαίνω! Κι εγώ είχα ερωτευτεί όχι έναν, αλλα πολλούς καθηγητές μου όσο ήμουν στο γυμνάσιο - λύκειο...
Είναι ο λεγόμενος "πλατωνικός έρωτας". Επειδή το είχα ψάξει το θέμα, στην ουσία είσαι ερωτευμενη με τον επαγγελματικό του εαυτό, όχι με τον ίδιο τον άνθρωπο στην καθημερινότητά του. Σου αρέσει σαν καθηγητής, αλλά δεν ξέρεις πως μπορεί να είναι εκτός τάξης, ποια είναι τα προτερήματα ή τα ελαττώματα του χαρακτήρα του κλπ...
Ξέρω πως αυτα που γράφω, δε θα σε νοιάζουν και πολύ, μιας και είσαι τρελά ερωτευμενη με αυτόν και ούτε που μπορείς να φανταστείς τη ζωή σου χωρίς την παρουσία του... Κι εγώ έτσι ένοιωθα... Ελεγα τί πλατωνικός έρωτας και χαζομάρες... Εγώ ΤΟΝ ΘΕΛΩ και άλλα τέτοια δραματικά και πομπώδη λόγια.:P Με τον καιρό όμως μου περνούσε και ερωτευόμουν άλλον, οπότε πάλι τα ίδια...:/::/::/:
Ολα αυτά τα γράφω για να καταλάβεις και εσύ και άλλα παιδιά που ερωτεύονται τους καθηγητές ή τις καθηγήτριες πως είναι απλώς μια φάση της εφηβείας, απόλυτα φυσιολογική, που όμως θα περάσει, όπως όλες οι φάσεις!!!
Δεν χρειάζεται να κάνεις κάτι γι'αυτό! Και εννοείται πως δεν πρέπει να μιλήσεις στον ίδιο τον καθηγητή, γιατί και αμήχανα θα αισθανθεί και πρόβλημα μπορεί να του δημιουργήσεις στη δουλεία του... Κοίτα να απολαμβάνεις το μάθημά του όσο είσαι ερωτευμένη, αλλά μην εξωτερικεύσεις τα συναισθήματά σου. Σε λίγους μήνες θα σου περάσει!
εγω ειμαι ερωτευμενη με τον καθηγητη μου που ειναι 34 και εγω 17 και του το χω πει βεβαια ερχεται σε αρκετα δυσκολη θεση και εκεινος και εγω ξερω τον χαρακτηρα του εντος και εκτοσ ταξης και τα παντα για αυτον αλλα πια δεν εχουμε σχεση ουτε καθηγητη με μαθητριας ουτε που με κοιταει ...:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iwalkinamaze

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η iwalkinamaze αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 130 μηνύματα.
Μια ζωη με θυμαμαι να νιωθω μια ελξη για τους εκπαιδευτικους μου.Απο το δημοτικο ακομα-που δεν καταλαβαινεις καν τι νιωθεις-μου αρεσαν καποιοι δασκαλοι.Αυτο συνεχιστηκε στο γυμνασιο και φυσικα πιο εντονα τωρα στο λυκειο.Χωρις να περιαυτολογω παντα ειχα αρκετες κατακτησεις και εχω προσπαθησει να κανω σχεση με καποιον της ηλικιας μου για να δω αν θα αλλαξει κατι ομως αποδειχθηκε αποτυχια.Επισης,δε νομιζω οτι ειναι ζητημα εξουσιας/εφηβικης βλακειας γιατι το νιωθω απο παντα.Γενικα κολλαω πολυ περισσοτερο με ατομα που μου ριχνουν 20+ χρονια παρα με τα παιδια της ηλικιας μου.Τι να πω,ελπιζω να περασει!

(Να σημειωσω οτι ποτε δε μου αρεσαν ιδιαιτερα οι ''ωραιοι'' καθηγητες,με τραβαει κυριως η συμπεριφορα & η προσωπικοτητα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

georgia.94

Δραστήριο μέλος

Η georgia.94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 559 μηνύματα.
ΟΥΥ!!μια και δυο να ηταν μονο!!!τουλαχιστον 7 καθηγητες μου εχω ''ερωτευτει''!!μ@λακιεςομως!!!δν γινεται και τιποτα και καλυτερα κιολας γιατι προκειται περι απλου θαυμασμου ως επι το πλειστον!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Maria.Nik

Νεοφερμένος

Η Maria.Nik αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Νομιζω οτι μπορει και να ειναι πραγματικα τα αισθηματα μιας και περα απο καθηγητης/καθηγητρια ειναι ανθρωπος και εχει και εκεινος/η παθει και αδυναμιες!

Ερωτοχτυπημενη με καθηγητη και εγω! :inlove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,049 μηνύματα.
Ερωτοχτυπημενη με καθηγητη και εγω! :inlove:
Εντελώς σπάνιο και πρωτότυπο. Συμβαίνει μόνο στις 99 από τις 100 μαθήτριες του γυμνασίου.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,784 μηνύματα.
Νομιζω οτι μπορει και να ειναι πραγματικα τα αισθηματα μιας και περα απο καθηγητης/καθηγητρια ειναι ανθρωπος και εχει και εκεινος/η παθει και αδυναμιες!

Ερωτοχτυπημενη με καθηγητη και εγω! :inlove:

Σε τι ακριβώς είσαι χτυπημένη; :hmm: Τι σε έλκει και τι νιώθεις; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Story of my life. Αλλα συνηθως το αναποδο ειναι πιο συνηθισμενο, οι μαθητριες να ερωτευονται καθηγητες και οχι μαθητες τις καθηγητριες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,784 μηνύματα.
Story of my life. Αλλα συνηθως το αναποδο ειναι πιο συνηθισμενο, οι μαθητριες να ερωτευονται καθηγητες και οχι μαθητες τις καθηγητριες.

Συνήθως οι Ελληνίδες καθηγήτριες έχουν υπερβεί το όριο της milfάρας ή έχουν εγκαταλείψει τον εαυτό τους σε σημείο που ο μαθητής με παρ' όλο το «πάρτι ορμονών», να μην νιώθει κάτι μέσα ...στα σωθηκά του. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alireza

Τιμώμενο Μέλος

Η Alireza αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,174 μηνύματα.
Συνήθως οι Ελληνίδες καθηγήτριες έχουν υπερβεί το όριο της milfάρας ή έχουν εγκαταλείψει τον εαυτό τους σε σημείο που ο μαθητής με παρ' όλο το «πάρτι ορμονών», να μην νιώθει κάτι μέσα ...στα σωθηκά του. :P

Δεν έχεις δει τη φιλόλογό μου :whistle: :P

Πάντως 12 χρόνια που ήμουν σχολείο δεν αξιώθηκαν να φέρουν κανέναν ωραίο νέο καθηγητή. Όλο γυναίκες και γεροξούρες είχαμε.
Ε εντάξει, 3η λυκείου κάτι ήρθε :inlove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,784 μηνύματα.
Δεν έχεις δει τη φιλόλογό μου :whistle: :P

Πάντως 12 χρόνια που ήμουν σχολείο δεν αξιώθηκαν να φέρουν κανέναν ωραίο νέο καθηγητή. Όλο γυναίκες και γεροξούρες είχαμε.
Ε εντάξει, 3η λυκείου κάτι ήρθε :inlove:

Και εγώ θυμάμαι μια νεοδιορισμένη ΑΣΕΠίστρια Βιολόγο, η οποία ήταν καλή! συγκριτικά με τις υπόλοιπες. Συνήθως οι νέες είναι και ωραίες. Μετά τα 40 κάτι παθαίνουν: μετάλλαξη πιθανόν. :P Καλή η Φιλόλογος; Νεαρή; Στην 3η λυκείου τι ήρθε; Μανάρι; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top