Όταν οι μαθητές ερωτεύονται καθηγητές

Ναι, ειμαι ερωτευμένος/η με τον/την καθηγητή/τρια μου!
Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 5)
  • Ναι

    Ψήφοι: 1 20.0%
  • Όχι

    Ψήφοι: 1 20.0%
  • Κάτι νιώθω ή ένιωθα

    Ψήφοι: 1 20.0%
  • Με τίποτα

    Ψήφοι: 2 40.0%

Ρόζα Νέρα Flamingo

Δραστήριο μέλος

Η Ρόζα Νέρα Flamingo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ανταρτικό (Φλώρινα). Έχει γράψει 780 μηνύματα.
η θεια μου και ο θειος μου ετσι γνωριστηκαν
ηταν καθηγητης αυτος και εκεινη μαθητρια
βεβαια δεν ηταν ανηλικη
παντρευτηκαν και εχουν 4 παιδια :E
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
σας εχει συμβει ποτε; εχετε ερωτευτει καποιον καθηγητη σας χωρις να το θελετε; εκεινος/νη τι εκανε?;)

βασικα μπερδευτικα και εγραψα μονο ερωτευμενη οχι ειναι ερωτευμενος/μενη οκ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

inna99

Νεοφερμένος

Η Ίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Πληροφορικής ΟΠΑ και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Όχι,δεν μου έχει συμβεί,ίσως γιατί κανένας,μα κανένας τους δεν είναι ούτε νέος,ούτε ωραίος,και πραγματικά εγώ σαν άτομο προτιμώ άτομα της ηλικίας μου. :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Αν ο άλλος δεν είναι 2 το πολύ 4 χρόνια μεγαλύτερος,με κουκούλα,αληταράς,ψηλός και έχουμε ίδια ενδιαφέροντα μαζί του ΔΕΝ ΜΠΛΕΚΩ :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Όχι,δεν μου έχει συμβεί,ίσως γιατί κανένας,μα κανένας τους δεν είναι ούτε νέος,ούτε ωραίος,και πραγματικά εγώ σαν άτομο προτιμώ άτομα της ηλικίας μου. :confused:
και σε εμας δεν μπορεις να τους πεις ωραιους... εγω πιο πολυ εγραψα την ερωτηση γιατι μια φιλη μου ειναι ΕΡΩΤΕΥΜΕΝΗ με εναν καθηγητη μας.... εγω οχι δεν μπορω να πω οτι ειμαι ερωτευμενη με καποιον αλλα οκ ειναι ο μαθηματικος μας ο κλαυτερος και λιγο γλυκουλης:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πανσέληνος

Δραστήριο μέλος

Η Πανσέληνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Διοίκησης Επιχειρήσεων Αιγαίου (Χίος) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 609 μηνύματα.
Εγώ γούσταρα τον καθηγητή που μου έκανε λογιστική εταιρειών αλλά οκ δε μπορώ να πω ότι τον ερωτεύτηκα κιόλας.Απ'ότι είχα καταλάβει βέβαια του άρεσα κι εκείνου λιγουλάκι.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evi07larissa

Πολύ δραστήριο μέλος

Η evi07larissa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 841 μηνύματα.
Μία φίλη μου την είχε πατήσει με τον φιλόλογο που της εκανε ιδιαίτερα....εντάξει τρελό κόλλημα μιλάμε και ο άνθρωπος ήταν και παντρεμένος...!! δεν προσπαθούσε να το κρύψει κιόλας και την είχε καταλάβει σίγουρα:P.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.
Μία φίλη μου την είχε πατήσει με τον φιλόλογο που της εκανε ιδιαίτερα....εντάξει τρελό κόλλημα μιλάμε και ο άνθρωπος ήταν και παντρεμένος...!! δεν προσπαθούσε να το κρύψει κιόλας και την είχε καταλάβει σίγουρα:P.:P

μα κι αυτος τι πήγε και παντρεύτηκε, δεν περίμενε την φίλη σου.. Ήθελε παντρεμένο τόσο μικρή;(φαντάζομαι λύκειο θα πήγαινε)..τελικά έγινε κάτι μεταξύ τους;;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evi07larissa

Πολύ δραστήριο μέλος

Η evi07larissa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 841 μηνύματα.
μα κι αυτος τι πήγε και παντρεύτηκε, δεν περίμενε την φίλη σου.. Ήθελε παντρεμένο τόσο μικρή;(φαντάζομαι λύκειο θα πήγαινε)..τελικά έγινε κάτι μεταξύ τους;;;;
Όχι βρε δεν έγινε τίποτα τι να γίνει...Ναι λύκειο ήταν η φίλη μου και της έκανε λατινικά και αρχαία ιδιαίτερα. Απλά αυτός ήταν νέος κάπου στα 27-8 και την πάτησε....Τώρα το ξεπέρασε όμως από ότι ξέρω :D:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.
Όχι βρε δεν έγινε τίποτα τι να γίνει...Ναι λύκειο ήταν η φίλη μου και της έκανε λατινικά και αρχαία ιδιαίτερα. Απλά αυτός ήταν νέος κάπου στα 27-8 και την πάτησε....Τώρα το ξεπέρασε όμως από ότι ξέρω :D:D:D

μπα σπανίζουν οι ωραίοι φιλόλογοι.χοχοχο. Φέτος και στο σχολείο και στο ιδιαίτερο δεν συνάντησα κάποιον τέτοιο, καλύτερα!!! :P Μάλιστα στο άγνωστο έκανα μάθημα με έναν που ήταν κοντά στα 60 :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

annouskagia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η αννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 358 μηνύματα.
ειχα κι εγω εναν καθηγητη στο φροντιστηριο μου στην α λυκειου....μπουκια κ συγχωριο ;) 28 χρονων,μελαχρινος,μ εναν πισινουλη...χαρμα οφθαλμων...!χχαχαχα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristina elen

Πολύ δραστήριο μέλος

Η xristina elen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 1,603 μηνύματα.
ειχα κι εγω εναν καθηγητη στο φροντιστηριο μου στην α λυκειου....μπουκια κ συγχωριο ;) 28 χρονων,μελαχρινος,μ εναν πισινουλη...χαρμα οφθαλμων...!χχαχαχα :)

χαχα οταν σηκωνοταν να γραψει στον πινακα γινοταν παρτυ?χαχαχαχαεγω εναν ωραιο θυμαμαι καθηγητη στην τεχνολογια α λυκειου και ηταν ψωναρα..ερχοταν με 20 τονους αρωμα..απο το αυτοκινητο ακομα εξω απο το σχολειο τον καταλαβαιναμε οτι ερχοταν..αλλα οταν ανοιγε το στομα του πεταγε βλακειες..ολες παρ ολα αυτα ηταν ερωτευμενες μαζι του..:Pκατα τα αλλα ολοι οι αλλοι καθηγητες μου ηταν 60+χαχαχ:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νάγια Τ.

Διάσημο μέλος

Η Νάγια Τ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,317 μηνύματα.
Ασχετο,αλλα νομιζω οτι η ελξη αναμεσα σε μαθητη και δασκαλο στην ψυχιατρικη,ονομαζεται συνδρομο της Ελοιζας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristina elen

Πολύ δραστήριο μέλος

Η xristina elen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 1,603 μηνύματα.
Ασχετο,αλλα νομιζω οτι η ελξη αναμεσα σε μαθητη και δασκαλο στην ψυχιατρικη,ονομαζεται συνδρομο της Ελοιζας!

και λογικα η ελοιζα θα ηταν καποια που θα ερωτευτηκε τον δασκαλο της???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

annouskagia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η αννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 358 μηνύματα.
χαχα οταν σηκωνοταν να γραψει στον πινακα γινοταν παρτυ?χαχαχαχαεγω εναν ωραιο θυμαμαι καθηγητη στην τεχνολογια α λυκειου και ηταν ψωναρα..ερχοταν με 20 τονους αρωμα..απο το αυτοκινητο ακομα εξω απο το σχολειο τον καταλαβαιναμε οτι ερχοταν..αλλα οταν ανοιγε το στομα του πεταγε βλακειες..ολες παρ ολα αυτα ηταν ερωτευμενες μαζι του..:Pκατα τα αλλα ολοι οι αλλοι καθηγητες μου ηταν 60+χαχαχ:P

χαχαχαχα δεν θα το λεγα...κυριως δικο μ κολλημα ηταν αυτος :):)οχι οτι οι υπολοιπες τν θεωρουσαν ασχημο..το αντιθετο μαλιστα....κι εγω στο σχολειο ολο κατι χαλια ειχα...να φανταστεις φετος που δν τον ειχα καθολου αλλα λεγαμα 2 κουβεντες ετυχε να κατεβαινει μια φορα απ το φροντιστηριο την ωρα που καθομασταν με 2 φιλες μου απο κατω...!δεν φανταζεσαι τα σχολια τους μολις τν ειδαν..ετοιμες ηταν να γραφτουν για μαθημα χαχαχα:):):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristina elen

Πολύ δραστήριο μέλος

Η xristina elen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 1,603 μηνύματα.
χαχαχαχα δεν θα το λεγα...κυριως δικο μ κολλημα ηταν αυτος :):)οχι οτι οι υπολοιπες τν θεωρουσαν ασχημο..το αντιθετο μαλιστα....κι εγω στο σχολειο ολο κατι χαλια ειχα...να φανταστεις φετος που δν τον ειχα καθολου αλλα λεγαμα 2 κουβεντες ετυχε να κατεβαινει μια φορα απ το φροντιστηριο την ωρα που καθομασταν με 2 φιλες μου απο κατω...!δεν φανταζεσαι τα σχολια τους μολις τν ειδαν..ετοιμες ηταν να γραφτουν για μαθημα χαχαχα:):):)

χαχαχαχαχαχα μπορω να φανταστω!!χαχαχαχα:P επρεπε να γραψεις τι αισθανεσαι για εκεινον σε διαγωνισμα οπως εκανε η μαριζα στο θα βρεις το δασκαλο σου:P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.

Νάγια Τ.

Διάσημο μέλος

Η Νάγια Τ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,317 μηνύματα.
Ο Πέτρος Αβελάρδος γεννήθηκε το έτος 1079 στο Λε Παλέ, ένα μικρό χωριό της Γαλλικής Βρετάνης, από ευγενή οικογένεια. Σε μικρή ηλικία, ο πατέρας του τον παρότρυνε ν’ ασχοληθεί με τα γράμματα και τις τέχνες, κι αυτός ταξίδεψε στο Παρίσι για να σπουδάσει, ξεκινώντας έτσι το μακρύ ταξίδι του στη γνώση. Αργότερα ακολούθησε τον Ακαδημαϊκό κλάδο και γύρισε όλη τη Γαλλία διδάσκοντας και δίνοντας διαλέξεις. Αναγνωρίστηκε ως ένας από τους πιο ονομαστούς Γάλλους Φιλοσόφους και η τεράστια φήμη του, οδήγησε τον γέροντα εφημέριο Φυλμπέρ να τον καλέσει να παραδώσει ιδιαίτερα μαθήματα στην μόλις 15 ετών ανιψιά του, Ελοΐζα.

Ο έρωτας μεταξύ του Αβελάρδου και της Ελοΐζας ήταν δυνατός και έγινε σταδιακά κοινό μυστικό σε όλους εκτός από τον εξοργισμένο θείο της. Σύντομα η Ελοΐζα έμεινε έγκυος και ο Αβελάρδος την έστειλε στην Βρετάνη να γεννήσει έναν γιο, τον οποίο ονόμασε Αστρολάβο. Για να σβήσει την ντροπή, ο Αβελάρδος ζήτησε από την Ελοΐζα να τον παντρευτεί. Αυτή αρνήθηκε, συμβουλεύοντάς τον ότι ο γάμος θα ήταν εμπόδιο στη φιλοσοφική του καριέρα, όπως και η ανατροφή μικρών παιδιών. Αυτός από την άλλη, τής ανταπάντησε ότι είναι έτοιμος για όλα.

Αποφάσισαν να κάνουν μυστικό γάμο στον οποίο παραβρέθηκε κι ο Φυλμπέρ, ο θείος της Ελoΐζας, που επέμενε συνεχώς να γνωστοποιηθεί ο γάμος τους, στην πραγματικότητα για να εξευτελίσει τον ίδιο τον Αβελάρδο για την πράξη του. Η Ελοΐζα φοβούμενη τον κοινωνικό διασυρμό κλείστηκε σε μοναστήρι. Ο Φυλμπέρ γεμάτος οργή, πλήρωσε έναν υπηρέτη του φιλοσόφου. Αυτός μπήκε στο σπίτι του Αβελάρδου και ακρωτηρίασε τα γεννητικά του όργανα διασύροντας τον Αβελάρδο μπροστά σε όλο τον κόσμο που είχε μαζευτεί. Ο Αβελάρδος αναγκάστηκε να κλειστεί στο μοναστήρι του Σαιν Ντενί.

Ο Μοναχός πλέον Αβελάρδος, αφιερώνεται ολοκληρωτικά στη συγγραφή του φιλοσοφικού-θεολογικού του έργου, προσπαθώντας έτσι να ξεπεράσει την οδύνη του. Ταυτόχρονα, ανταλλάσσει κρυφά επιστολές με την Ελοΐζα. Αυτές οι επιστολές διασώθηκαν και αποτελούν σήμερα ύμνο στον έρωτα και στην αληθινή αγάπη. Πέθανε 63 ετών, έχοντας προλάβει να δει να καίγονται τα βιβλία του ως αιρετικά, στην πλατεία του Αγίου Πέτρου, στη Ρώμη. Λίγα χρόνια αργότερα, πεθαίνει κι η Ελοΐζα, η οποία, πριν το θάνατό της, ζήτησε να ταφεί δίπλα στον άνδρα της.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.

annouskagia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η αννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 358 μηνύματα.
χαχαχαχαχαχα μπορω να φανταστω!!χαχαχαχα:P επρεπε να γραψεις τι αισθανεσαι για εκεινον σε διαγωνισμα οπως εκανε η μαριζα στο θα βρεις το δασκαλο σου:P:P:P

χαχαχα οχι κι ετσι καλε :P:P:Pαπλα ηταν πλ ωραιος :P:P:Pαυτο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top