Όταν οι μαθητές ερωτεύονται καθηγητές

Ναι, ειμαι ερωτευμένος/η με τον/την καθηγητή/τρια μου!
Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 5)
  • Ναι

    Ψήφοι: 1 20.0%
  • Όχι

    Ψήφοι: 1 20.0%
  • Κάτι νιώθω ή ένιωθα

    Ψήφοι: 1 20.0%
  • Με τίποτα

    Ψήφοι: 2 40.0%

Maxi

Νεοφερμένος

Η Maxi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Ευχαριστώ πάρα πολύ για την άμεση απάντηση. Το να προσπαθήσω να τον ξεχάσω λιγάκι δύσκολο μιας και τον βλέπω κάθε μέρα,αλλά τέλος πάντων. Όσον αφορά την περίπτωσή μου, άσ'τα. ΜΟΝΙΜΩΣ ελκύομαι από (πολύ) μεγαλύτερους άνδρες.Δηλαδή μιλάω για άνδρες από 40+. Υπάρχουν ένα σωρό πολύ όμορφα αγόρια στο σχολείο μου,κι όμως εγώ προτιμώ τους καθηγητές...Και γενικά έξω,παντού όταν βγαίνω, προσέχω μεγαλύτερους.Μια εξήγηση που έχει δοθεί σε αυτό το φαινόμενο από τη μητέρα μου είναι ότι επειδή νιώθω απορριπτέα από τα αγόρια της ηλικίας μου, ασυνείδητα στρέφομαι προς τον μεγαλύτερο άνδρα. Αυτό μ'εμένα γίνεται από το γυμνάσιο.Αν κάποιος έχει κάποια άλλη εξήγηση σε αυτό, πείτε την γιατί δεν ξέρω τι μου συμβαίνει:worry: ! Επίσης,θα βοηθούσε πολύ να βρω μια περίπτωση ίδια με τη δική μου!
Ευχαριστώ πολύ και πάλι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jack of Spades

Περιβόητο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,431 μηνύματα.
ΜΟΝΙΜΩΣ ελκύομαι από (πολύ) μεγαλύτερους άνδρες.Δηλαδή μιλάω για άνδρες από 40+. Υπάρχουν ένα σωρό πολύ όμορφα αγόρια στο σχολείο μου,κι όμως εγώ προτιμώ τους καθηγητές...Και γενικά έξω,παντού όταν βγαίνω, προσέχω μεγαλύτερους.

Ένα είναι το σίγουρο...λαμπρό μέλλον διαγράφεται μπροστά σου!;)
Με την καλή έννοια πάντα...

Τυχερά παιδιά...εμείς κάτι γριές είχαμε μόνο στο Λύκειο!:hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Εγω θα το ελεγα παρεξηγημενο θαυμασμό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Maxi

Νεοφερμένος

Η Maxi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
χαχα Jack of Spades το έχω σκεφτεί και εγώ και αρχίζω να ανησυχώ...!
Τώρα για το αν είναι παρεξηγημένος θαυμασμός...δε νομίζω γιατί και τον ίδιο τον καθηγητή να έβλεπα στο δρόμο χωρίς να ξέρω ποιος είναι,πάλι θα μου άρεσε. ίσως να ενισχύθηκε ο θαυμασμός-όπως λες- όταν έμαθα ότι είναι φιλόλογος! οπότε,ναι υπάρχει ΚΑΙ ο θαυμασμός. Παραιτούμαι,ας μείνουν όλα όπως είναι,τουλάχιστον χαίρομαι που πάω σχολείο :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

3v@Ki

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η V for Vlammenh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 302 μηνύματα.
νομίζω πως είναι το σύνδρομο έλλειψης πατέρα...δεν αισθάνεσαι κοντά του για κάποιο λόγο...ασθάνεσαι ότι κάτι λείπει οπότε σε ελκύου άτομα μεγαλύτερης ηλικίας που εκπέμπουν κύρος σιγουριά και ασφάλεια...σίγουρα είναι παρεξηγημένος θαυμασμός (στο λέω εγώ που εχω λίγο πολύ το συμπλεγμα καθηγητής-μαθήτρια)..δεν είναι παράλογο που δεν βρίσκεις ερωτικο ενδιαφέρον στους συνομιλήκους σου...σε αυτή την ηλικία άλλωστε τα αγόρια ωριμάζουν πολύ αργότερα από τα κορίτσια...εν αντιθέσει με τον καθηγητή σου που είναι ήδη ένας ώριμος άντρας...θα σου πρότεινα να μην πεις κάτι στο ίδιο η σε κάποιον που μπορεί να του το μεταφέρει...μονο πρόβλημα θα δημιουργήσει μια τέτοια αντίδραση...υπομονή λοιπόν..και το ενδιαφέρον θα το βρεις κάποια μέρα κάπου αλλού ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Maxi

Νεοφερμένος

Η Maxi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
3v@Ki το έχω σκεφτεί και αυτό το σύνδρομο και ίσως να βρίσκεται εκεί η αιτία γιατί ο πατέρας μου τώρα δουλεύει λιγάκι μακριά και τον βλέπω μόνο τα Σαβ/κα και από μικρή έτσι ήμουν ,οπότε, ναι μπορεί να συμβαίνει αυτό.Ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον σου:)
πάντως ο καθηγητής αυτός πρέπει να έχει καταλάβει κάτι από τον τρόπο που τον κοιτάω (μάλλον θα πρέπει να μαζευτώ) αλλά δεν πρόκειται να εξακριβώσει τίποτα. Από απόσταση,τι να κάνω έτσι πώς τα 'χω μπλέξει και 'γω.......:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tania_K

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Tania_K αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 210 μηνύματα.
έχω μία φίλη που πάντα μα πάντα ερωτεύεται μόνο καθηγητές. Πέρισυ τον φυσικό, φέτος τον φιλόλογο. Θεωρώ πως είναι πρόβλημα αυτός. Πως δεν ερωτεύεται γτ είναι αυτοί αλλά απλά κ μόνο γτ είναι καθηγητές.

Προσωπικά δεν έχω πρόβλημα ακόμα κ με την μεγάλη διαφορά φυσικά βέβαια αν ο μαθητής είναι 17-18 κι όχι 13-14 κι ο καθηγητής δεν έχει ξεπεράσει τ 33-34...
Αλλα δεν έχω ερωτευτεί ποτέ καθηγητή. Προπονητή όμως ναι. ΑΛλά εκεί είναι άλλες οι σχέσεις. Πιο φρι΄. Αν κ δνε έδειξα τίποτα εννοείται. Και ούτε πρόκειται. Δεν είναι έρωτας αλλά πως να μην σαρέσει αυτός ο άντρας. Τέλος πάντων, εγώ δνε θα έκανα κίνηση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,800 μηνύματα.
Κοπελιές, καθείστε στα αυγά σας και ερωτευτείτε κανένα αγοράκι της ηλικίας σας άντε λίγο μεγαλύτερο. Το ίδιο ισχύει και τα αγοράκια προς τις "σέξυ" καθηγήτριές τους. Το θέμα είναι πολύ λεπτό και εμπεριέχει μεγάλες φουρτούνες ιδίως για τον ίδιο τον διδάσκοντα (καθηγητή ή καθηγήτρια). Σε κάθε περίπτωση φταίει ο διδάσκων που ενέδωσε ακόμη και αν τον "έριξε" ερωτικά ο μαθητής. Ο διδάσκων στο σχολείο πάει επειδή είναι η δουλειά του. Ο μαθητής δεν πάει για τον ίδιο λόγο. Μην μπλέκουμε τα ερωτικά με τα επαγγελματικά. Οι έρωτες έξω από τον χώρο εργασίας, αν θέλουμε η εργασία να έχει κάποιο αποτέλεσμα και εξάλλου υπάρχει κάποια αξιοπρέπεια και δεοντολογία. Μην τα ισοπεδώνουμε όλα. Το σχολείο, επαναλαμβάνω, για τον διδάσκοντα είναι χώρος εργασίας. Ζει από αυτό το επάγγελμα. Κατανοητό; Οι εφηβικές βλακείες της κάθε μαθήτριας ή του κάθε μαθητή προς τον-ην καθηγητή-τριά του δεν ξέρω που κολλάνε...:whatever::wacko:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Lovehim

Νεοφερμένος

Η Lovehim αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Αν θες στειλε μου σε μηνυμα το μσν σου!!!!Να σου πω εκει την γνωμη μου!!Και εγω τα ιδια περναω..Αλλα ευτυχως ο δικος μου ουτε παιδια εχει,ουτε παντρεμενος ειναι.. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lovehim

Νεοφερμένος

Η Lovehim αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Λοιπον επειδη βλεπω πολλους να προσπαθουν να το παιξουν ωριμοι και εξυπνοι...ΚΑΝΕΝΑΣ μαθητης δεν παει σχολειο με προθεση να ερωτευτει καθηγητη!!Αν ειναι δυνατον...Τα συναισθηματα δεν μπορουμε να τα καθορισουμε ομως..Τον/Την βλεπει και παθαινει κατι...Απο εκειι και περα σιγα σιγα για τον α,β λογο αρχιζει να δενεται μαζι του...Εστω με το να τον κοιταει μια ολοκληρη σχολικη χρονια!!Το να λετε λοιπον "κοιταξτε παιδια της ηλικιας σας" δεν εχει νοημα..απλα γιατι ξερουμε οτι ειναι λογικο αλλα ειναι ΔΥΣΚΟΛΟ..Και οταν μεχρι τα 17-18 δεν εχεις γνωρισει κανεναν(ενω εχεις εμπειριες οποτε ο ερωτας αυτος δεν οφειλεται σε απωθημενα)που να τρεμεις οταν τον βλεπεις,να χτυπαει η καρδια σου οταν περναει διπλα σου,να χαμογελας μονο και μονο επειδη τον σκεφτεσαι ειναι λογικο αυτο να οδηγησει σε μεγαλο ενθουσιασμο!!!Που αυτος με την σειρα του δεν ξερουμε που θα βγαλει...Θα κριθει μετα απο χρονια αυτο!Προσωπικα ετσι εχω περασει 2 τελεια χρονια στο σχολειο...Γιατι υπαρχει ενας συγκεκριμενος καθηγητης!!Και ειλικρινα ειμαι το μονο ατομο νομιζω που εχει λατρεψει το σχολειο και δεν εχει πανω απο 15 απουσιες..Οπως επισης εχω λογο καθε πρωι να ξυπναω χαρουμενη....Μην ειστε λοιπον τοσο σκληροι και μην βγαζετε συμπερασματα τυπου "απαραδεκτο" ;) :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,800 μηνύματα.
Απλά δεν έχεις ιδέα ότι το "σύστημα" (ΜΜΕ, κοινωνία, διεύθυνση Β/θμιας εκπαίδευσης) σε περίπτωση που ο καθηγητής αφεθεί στην ..αγκαλιά κάποιας μαθήτριας, είναι με το μέρος της μαθήτριας. Δηλαδή, θα στραφούν ενάντια στον καθηγητή που τόλμησε να αποπλανήσει ανήλικη. Οπότε μιλάμε για καταστροφή επαγγελματικής καριέρας. Τόσο απλό. Αναφέρθηκα στην κατάληξη ενός φλέρτ καθηγητή-μαθήτριας, γιατί όπως είπες lovehim τα συναισθήματα δεν ελέγχονται. Όμως υπάρχει η λογική όταν μιλάμε για θέματα που αφορούν την επιβίωση. Αν η μαθήτρια θέλει να παίξει λόγω της εφηβείας της, να προσέξει με ποιο πιόνι θα επιλέξει να παίξει. Κάποια πιόνια κρύβουν μεγάλες φουρτούνες. Άλλο να μιλάμε για πλατωνική συμπάθεια και άλλο για ερωτική κατάληξη. Το τονίζω επειδή είπες ότι ο έρωτας δεν μπαίνει σε πλαίσια (σε ελεύθερη νοηματική απόδοση). Για τον καθηγητή το σχολείο είναι χώρος εργασίας..το οποίο μάλλον σου διαφεύγει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Lovehim

Νεοφερμένος

Η Lovehim αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Παλι εκει κολλας... :) Αν η καθε ερωτευμενη μαθητρια τον εβλεπε ως πιονι η απλα τον συμπαθουσε πολυ λες να εγραφε στο forum??? η να το παραδεχοταν και να δηλωνε ερωτευμενη????δεν νομιζω..:) Χωρος εργασιας...Οκ φυσικα!!!Αλλα οταν οι συναντησεις και καφεδες συμβαινουν ΕΚΤΟΣ σχολειου τοτε ποιο ειναι το προβλημα????Ο 30ρης θα μπορουσε να εκανε καθε αλλο επαγγελμα!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,800 μηνύματα.
Βάλε για μια φορά τον εαυτό σου στην θέση του διδάσκοντα και μετά μιλά. Μην τα βλέπεις μόνο από την δική σου σκοπιά. Άλλο πράγμα οι έρωτες και φιλίες μεταξύ μαθητών και άλλο πράγμα οι έρωτες και φιλίες μεταξύ μαθητή και καθηγητή. Ελπίζω να έγινα κατανοητός.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Maxi

Νεοφερμένος

Η Maxi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Λοιπόν, ακούστε με λίγο προσεκτικά. Είμαι απόλυτα ΣΥΝΕΙΔΗΤΟΠΟΙΗΜΕΝΗ και ξέρω πως περνάω την ΕΦΗΒΕΙΑ. Είναι μια φάση όπου τρελαίνεσαι και τα σχετικά που όλοι ξέρουμε.Ξέρω πως αυτό συμβαίνει λόγω της εφηβείας. Δεν μπορώ να πω ότι δε μ'αρέσει. Το λατρεύω.
Προσπαθώ να ερωτευτώ έτσι δυνατά κάποιο αγόρι της ηλικίας μου. Δεν είναι όμως κάτι που γίνεται από τη μια στιγμή στην άλλη. Ίσως να φταίει και η ΤΡΟΜΕΡΗ ανωριμότητα των αγοριών που μου δίνει στα νεύρα. Αν έβρισκα ένα αγόρι της ηλικίας μου με πνεύμα και όχι να λέει " που 'σαι ρε μ*λ*κ*" κάθε 5 δευτερόλεπτα ,τότε,ΝΑΙ ,ίσως να το προσέγγιζα και θα μου άρεσε. Όμως τέτοια αγόρια στη δική μου ηλικία ΔΕΝ υπάρχουν γιατί πολύ απλά περνάνε και αυτά τα καημένα την ΕΦΗΒΕΙΑ. Νομίζω πως πέρα από την εξωτερική εμφάνιση, στους μεγαλύτερους άνδρες βρίσκω τη ΣΟΒΑΡΟΤΗΤΑ , ΤΗΝ ΩΡΙΜΟΤΗΤΑ που θέλω. Δεν πρόκειται να κάνω ΤΙΠΟΤΑ με αυτόν τον καθηγητή όχι γιατί είναι μεγάλος, αλλά γιατί είναι ΠΑΝΤΡΕΜΕΝΟΣ και μάλιστα με ΠΑΙΔΙ! Χαζή δεν είμαι, ούτε βγήκα από κανένα λάχανο. Έχω αρχές. Επίσης, ΞΕΡΩ πως ούτε να τον σκέφτομαι πρέπει, αλλά, εντάξει είπαμε. Το σώμα μπορώ να το κουμαντάρω τη σκέψη όμως δύσκολα.
Lovehim, σε ευχαριστώ για την υποστήριξη :clapup:, Npb, έφηβος υπήρξες και 'συ οπότε μάλλον ξέρεις πως συμβαίνουν πολλά τότε. Επειδή εσύ δεν τα πέρασες, δε σημαίνει ότι είναι και "βλακείες". Αλλά να ξέρεις πως περνάω δύσκολα, και μάλλον αυτό δεν πιάνεις. Δε θέλω ούτε να τον αποπλανήσω τον άνθρωπο ούτε και τίποτα. Ζω μια κατάσταση πραγματικά υπέροχη και πολύ,πάρα πολύ επώδυνη. Αν εσύ ποτέ ζήσεις έναν έρωτα ΑΝΕΚΠΛΗΡΩΤΟ και τόσο δυνατό όσο και ο δικός μου,έλα να τα ξαναπούμε. Πάντα φιλικά και σ'ευχαριστώ για την απάντησή σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,800 μηνύματα.
Φροντίζω να ξέρω πως φερόμαστε κάθε στιγμή. Δεν είναι όλες οι στιγμές ίδιες. Ο έρωτας όντως έρχεται από εκεί που δεν τον περιμένεις, αλλά για να συνεχιστεί μια πιθανή ερωτική έλξη σε κατάσταση με όλο το πακέτο, θέλει λογική. Το μυαλό αποφασίζει πάντα το επόμενο βήμα. Ναι όντως δεν χρειάστηκε να ερωτευτώ καθηγήτριές μου λόγω ηλικίας τους. Ήταν άνω των 45 ετών και εμφανισιακά αδιάφορες. Ευτυχώς που υπήρξαν οι «ανώριμες» συμμαθήτριές μου και κάναμε την πλάκα μας ως έφηβοι. Τα θυμόμαστε ύστερα από τόσα χρόνια και γελάμε διότι δεν βιαζόμασταν να δείχνουμε μικρομέγαλα. Ζήσαμε την παιδικότητά μας και την εφηβεία μας με όλες τις τρέλες και τις όμορφες βλακείες. Αλλά αλήθεια για ποιο λόγο να απολογηθώ για το παρελθόν μου; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Maxi

Νεοφερμένος

Η Maxi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Εφηβεία με τρέλες και βλακείες ζω και την απολαμβάνω καθημερινά απλά θεωρώ πως αυτά τα ανώριμα αγοράκια δεν είναι κατάλληλα για σχέση, γιατί πέρα από την πλάκα θα προτιμούσα να κάνω και σοβαρές συζητήσεις στις οποίες δεν μπορούν να πάρουν μέρος... δυστυχώς. Και η πλάκα έχει και τα όριά της. Αλλά αυτό δεν είναι το θέμα μας. Εγώ ανησυχώ, φοβάμαι μήπως όλο αυτό συνεχιστεί και αργότερα και φοβάμαι πάρα πολύ μήπως συνεχίσω να περνάω τα ίδια και όταν περάσουν τα χρόνια. Εκεί κολλάω. Το αν περνάω κάπως δύσκολα τώρα θα είναι παροδικό... Αν δεν είναι όμως;;;;:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,800 μηνύματα.
Τα αγοράκια που τα βλέπεις ανώριμα, τα ίδια λένε και για εσάς τις κοπέλες πολλές φορές. Κρυφτούλι παίζουμε; οεο; ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Maxi

Νεοφερμένος

Η Maxi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Λοιπόν ,επειδή βλέπω ότι σε πειράζει αρκετά που τα λέω "ανώριμα", ναι. Και τα κοριτσάκια είναι ανώριμα, αυτά είναι κανόνες της εφηβείας! Αλλά τι να σου λέω τώρα, προφανώς δεν μπορείς να με βοηθήσεις εφ'όσον δεν έχεις περάσει τα ίδια χτυποκάρδια στο θρανίο, φίλε μου! Και αυτά είναι μέρος της τρέλας και της όμορφης βλακείας του μαθητή βλέπεις! Μάλλον όμως εκτροχιαστήκαμε αρκετά! Ήθελα απλά να μοιραστώ τον πόνο μου, και εσύ ήσουν άλλη μία από τις φωνές των "πολλών" : "Άντε συγκενρτώσου και ασχολήσου με κανένα αγοράκι της ηλικίας σου!" Τα έχω ακούσει και χιλιο-συζητήσει άπειρες φορές με ένα σωρό άτομα πριν έρθω εδώ -ελπίζοντας να ακούσω μια διαφορετική άποψη- αλλλά τελικά έπεσα στα ίδια! Προτιμώ να ακούσω τις εμπειρίες άλλων κοριτσιών,τον τρόπο που αντιμετώπισαν τις ίδιες καταστάσεις και όχι τα ίδια και τα ίδια. Σ'ευχαριστώ που είπες τη γνώμη σου,αλλά θα προτιμούσα να το λήξουμε εδώ μεταξύ μας για να συλλέξω διαφορετικές γνώμες, παρά να ξεφύγουμε για άλλη μια φορά εκτός του θέματος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,800 μηνύματα.
Μου αρέσει που η νέα γενιά πάντα νομίζει ότι ζει και κάνει μοναδικά πράγματα, που οι προηγούμενες γενιές δεν τα έκαναν. Κούνια που σας κούναγε. Αυτό έχω να σας πω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomnie

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomnie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,461 μηνύματα.
Είμαι πολύ περίεργος να ακούσω τι εξεζητημένα θέματα θέλεις να συζητήσεις και δε μπορείς με τους συνομηλίκους σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top