Όταν οι μαθητές ερωτεύονται καθηγητές

Ναι, ειμαι ερωτευμένος/η με τον/την καθηγητή/τρια μου!
Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 5)
  • Ναι

    Ψήφοι: 1 20.0%
  • Όχι

    Ψήφοι: 1 20.0%
  • Κάτι νιώθω ή ένιωθα

    Ψήφοι: 1 20.0%
  • Με τίποτα

    Ψήφοι: 2 40.0%

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,790 μηνύματα.
για το φωτοηλεκτρικό φαινόμενο :confused: προφανώς..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomnie

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomnie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,461 μηνύματα.
για το φωτοηλεκτρικό φαινόμενο :confused: προφανώς..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Με μια πρόχειρη δειγματοληπτική εξέταση στο λύκειό μου, καταλήγω ότι από τα 200 αγόρια του σχολείου τα 199 είναι πυροβολημένα, ανώριμα και δε ξέρουν πως να φερθούν χωρίς να σε προσβάλλουν (έχω ξαναναφέρει το "αυτό το τζιν σε αδυνατίζει"). Δεν κάνω επισφαλείς γενικεύσεις, αλλά πολλά αγόρια στην εφηβεία είναι λίγο... να το πω ιδιαίτερες περιπτώσεις. Εγώ πάντως βλέπω ότι η κοπέλα είναι πλήρως συνειδητοποιημένη, γνωρίζει την κατάσταση πολύ καλά και μπράβο της που έχει την επίγνωση ότι δεν μπορεί να χαλάσει ένα σπίτι για ένα εφηβικό crush. Τώρα αν ήταν ανύπαντρος αλλάζει το θέμα (δυο καθηγητές μου παντρεύτηκαν μαθήτριές τους). Τι να πω βλέπω πολλές ελληνικές ταινίες με τη Βουγιουκλάκη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lovehim

Νεοφερμένος

Η Lovehim αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Συμφωνω με την σειρα μου σε ολα!!!!:) ειδικα εγω που το εχω νιωσει κ ξερω πως ειναι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Maxi

Νεοφερμένος

Η Maxi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Insomnie για την ποίηση ίσως; Την ποιοτική μουσική; Να σχολιάσουμε με σοβαρότητα την επικαιρότητα; Δε λέω να συζητάμε ΜΟΝΟ αυτά, αλλά μετά τις πλάκες και τις βλακείες που φυσικά και 'γω απολαμβάνω, θα μπορούσαμε να μιλήσουμε για λίγο και τα θέματα που προανέφερα. Δε λέω πως δεν υπάρχουν τέτοια παιδιά. Φυσικά και υπάρχουν. Αλλά τα αγοράκια στην πλειοψηφία τους είναι ανώριμα. Τι να κάνουμε; Και τα κορίτσια είναι έτσι ,αλλά τουλάχιστον με τις κολλητές μου δεν αερολογούμε σαν αμόρφωτα όλη την ώρα. Τα περισσότερα αγόρια όμως όταν δουν κάποιον δικό τους να μιλάει σοβαρός και για τέτοια θέματα, τότε υπάρχουν δύο πιθανές εξηγήσεις: ή είναι "φυτό", ή "αδερφή". Έτσι δεν είναι; Λοιπόν σε αυτή την περίπτωση, μη με ρωτάτε "Γιατί τον φιλόλογό σου και όχι το αλάνι αγόρι από την τρίτη;" Επειδή εσείς τα αγόρια δεν ερωτεύεστε καθηγήτριες, δεν καταλαβαίνετε μάλλον γιατί συμβαίνει σε 'μας. Μερικοί ίσως να ζηλεύουν κι όλας και δε μιλώ για σας. Δυστυχώς δεν είστε σε θέση να δώσετε κάποια συγκεκριμένη συμβουλή σε αυτό το συγκεκριμένο θέμα που με απασχολεί. Με κάνετε και μετανοιώνω που άνοιξα τα χαρτιά μου σε αυτό το σάιτ ελπίζοντας να βρω συμμάχους. Αλλά δεν ντρέπομαι όταν λέω πως μ'αρέσει ένας μεγάλος... και συγχαίρω και όλα τα υπόλοιπα κορίτσια που είχαν το θάρρος να μιλήσουν και πριν από μένα για αυτό το τόσο ευχάριστο και γλυκό φαινόμενο που μας κάνει να ξυπνάμε με όρεξη και χαρά για να πάμε στο σχολείο. ΚΑΙ ΝΑΙ, ΕΧΩ ΜΟΝΟ 5 ΑΠΟΥΣΙΕΣ!:teasing:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nioniosmeg

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 1,949 μηνύματα.
Μα-λα-κίες.
Ακόμα και στη 1η γυμνασίου έχω βρει ώριμα παιδιά που ενδιαφέρονται για την επικαιρότητα (χωρίς από το πρώτο να συνεπάγεται το δεύτερο, ή το αντίθετο).
Μόνος μου με φίλους έχω κάνει άπειρες σοβαρές συζητήσεις. Όταν είμαι έξω όμως, σόρρυ που δεν μπορώ να έχω συνέχεια το μυαλό μου στα παιδάκια που πεινάνε και πεθαίνουν στην Αφρική και προσπαθώ λίγο να ξεχαστώ, κάνοντας καμιά φορά βλακείες για πλάκα.
Ή μήπως είμαι ανώριμος επειδή γουστάρω τις ταινίες της Disney;
Την ανωριμότητα ποιά είσαι εσύ για να την ορίσεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Μα-λα-κίες.
Ακόμα και στη 1η γυμνασίου έχω βρει ώριμα παιδιά που ενδιαφέρονται για την επικαιρότητα (χωρίς από το πρώτο να συνεπάγεται το δεύτερο, ή το αντίθετο).
Μόνος μου με φίλους έχω κάνει άπειρες σοβαρές συζητήσεις. Όταν είμαι έξω όμως, σόρρυ που δεν μπορώ να έχω συνέχεια το μυαλό μου στα παιδάκια που πεινάνε και πεθαίνουν στην Αφρική και προσπαθώ λίγο να ξεχαστώ, κάνοντας καμιά φορά βλακείες για πλάκα.
Ή μήπως είμαι ανώριμος επειδή γουστάρω τις ταινίες της Disney;
Την ανωριμότητα ποιά είσαι εσύ για να την ορίσεις;

καφρίλες/second :sly:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MolecularMary

Νεοφερμένος

Η MolecularMary αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 102 μηνύματα.
Λοιπον, ακούω χιλιαδες περιπτωσεις μαθητριων κυριως που ''ερωτευονται'' τους καθηγητες τους! Φετος που ειμαι μαθητρια της Γ λυκειου αυτο συνανταται κυριως προς καθηγητες φροντιστηριων ...Η διαφορα ηλικιας μπορει να ειναι απο 10-30 χρονια! Πιστεύετε οτι μπορει να υπαρξει μια πραγματικη σχεση μεταξυ μαθητη και καθηγητη?

Ακουω τις αποψεις σας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

webdev

Νεοφερμένος

Ο George αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
10 χρόνια δεν είναι και καμια μεγάλη διαφορά σε ζευγάρι. Το πραγματικό πρόβλημα όμως για μένα, έιναι τα διαφορετικα πράγματα που ζητάει ενας άνθρωπος 18 χρονών ή ενας 30αρης ή ενας 40αρης.
Όλες αυτές οι ηλικίες εχουνε ή δεν εχουνε ζησει καποια πραγματα και οπως είναι φυσικο ή εχουν κουραστει ή θέλουν να τα ζησουν. Φυσικό είναι να υπάρξουν τριβες πάνω τετοια θεματα.

Άλλο πιθανό πρόβλημα ειναι η διαφορετική προσεγγιση σε ένα πιθανό πρόβλημα που θα προκύψει. Αλλιως θα φερθεί ενας άνθρωπος που έχει αντιμετωπίσει κάτι παρόμοιο και αλλιώς κάποιος πιο νέος που το αίμα θα βράζει.
Άλλος προβληματισμός θα είναι, τι ζητάει ο μεγαλύτερος από τον μικρότερο? Σχέση? Σεξ? Οπότε καταλαβαίνεις ότι και οι νεότεροι πρέπει να είναι λίγο προσεκτικοί στις επιλογές τους και επειδη ζούμε και στην Ελλαδα υπάρχει και η πιθανότητα να μας σφάξει στο γόνατο ο πατερας της :P

Στην τελική, έαν και οι δυο πλευρες έχουνε την ωριμότητα και την κατανόηση μια τέτοια σχέση μπορεί και να πετύχει.

Εμπειρία δεν έχω σε τέτοια σχέση, ειναι απλά άποψη.

Εσυ γιατι ρωτάς Μοριακή Μαίρη(?) ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Αν το αντιλαμβάνομαι σωστά, δεν μας αφορά τόσο η διαφορά ηλικίας αλλά η σχέση ιεραρχίας. Σαν να λέμε γιατρός-νοσοκομα, διευθυντής-γραμματέας, αφεντικό-υπάλληλος, κλπ. Βέβαια όταν μιλάμε για μαθητές, υπάρχει και η περίπτωση να είναι ανήλικοι, πράγμα που περιπλέκει τα πράγματα περισσότερο.
Είναι συχνό φαινόμενο οι μαθητές ανεξαρτήτως φύλου να "ερωτεύονται" καθηγητές, με άλλα λόγια να τους αρέσουν. Εγώ θυμάμαι ότι στο γυμνάσιο μου άρεσαν σχεδόν όλοι (μαθητές, καθηγητές, αρσενικό να κινείται και εμένα μ΄άρεσε). Νομίζω αυτό οφείλεται στις σεξουαλικές ορμές που πρωτοεμφανίζονται σε αυτή την ηλικία και ξαφνικά οποιοσδήποτε μας φαίνεται ερωτεύσιμος.
Σχέσεις μαθητή-καθηγητή είναι σπάνιες, γιατί συνήθως ο καθηγητής έχει τον τρόπο του να χειρίζεται τέτοιες καταστάσεις και δεν θα ρίσκαρε την καριέρα του για κάτι τέτοιο, αφού και αυτός υπήρξε μαθητής και ξέρει πως πρόκειται απλά για ενθουσιασμό. Τώρα για τις σπάνιες περιπτώσεις που θα μπορούσε να συμβεί, ίσως και να κράταγε, ποιός ξέρει. Αλλά θα ήταν η εξαίρεση της εξαίρεσης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MolecularMary

Νεοφερμένος

Η MolecularMary αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 102 μηνύματα.
10 χρόνια δεν είναι και καμια μεγάλη διαφορά σε ζευγάρι. Το πραγματικό πρόβλημα όμως για μένα, έιναι τα διαφορετικα πράγματα που ζητάει ενας άνθρωπος 18 χρονών ή ενας 30αρης ή ενας 40αρης.
Όλες αυτές οι ηλικίες εχουνε ή δεν εχουνε ζησει καποια πραγματα και οπως είναι φυσικο ή εχουν κουραστει ή θέλουν να τα ζησουν. Φυσικό είναι να υπάρξουν τριβες πάνω τετοια θεματα.

Άλλο πιθανό πρόβλημα ειναι η διαφορετική προσεγγιση σε ένα πιθανό πρόβλημα που θα προκύψει. Αλλιως θα φερθεί ενας άνθρωπος που έχει αντιμετωπίσει κάτι παρόμοιο και αλλιώς κάποιος πιο νέος που το αίμα θα βράζει.
Άλλος προβληματισμός θα είναι, τι ζητάει ο μεγαλύτερος από τον μικρότερο? Σχέση? Σεξ? Οπότε καταλαβαίνεις ότι και οι νεότεροι πρέπει να είναι λίγο προσεκτικοί στις επιλογές τους και επειδη ζούμε και στην Ελλαδα υπάρχει και η πιθανότητα να μας σφάξει στο γόνατο ο πατερας της :P

Στην τελική, έαν και οι δυο πλευρες έχουνε την ωριμότητα και την κατανόηση μια τέτοια σχέση μπορεί και να πετύχει.

Εμπειρία δεν έχω σε τέτοια σχέση, ειναι απλά άποψη.

Εσυ γιατι ρωτάς Μοριακή Μαίρη(?) ?

Το Μοριακη Μαρια ανταποκρινεται στο οτι θα σπουδασω μοριακη βιολογια :P (ασχετο)
Ρωταω απλως γιατι ειναι συχνο φαινομενο στην ηλικια μου και δεν εναντιωνομαι...αλλα δεν θα ειχα και ποτε σχεση με τον καθηγητη μου!!! Απλως ειναι λιγο αμφιλεγομενο ζητημα και πολλοι παιρνουν πολυ απολυτες θεσεις συχνα με τις οποιες δεν συμφωνω...

Αν το αντιλαμβάνομαι σωστά, δεν μας αφορά τόσο η διαφορά ηλικίας αλλά η σχέση ιεραρχίας. Σαν να λέμε γιατρός-νοσοκομα, διευθυντής-γραμματέας, αφεντικό-υπάλληλος, κλπ. Βέβαια όταν μιλάμε για μαθητές, υπάρχει και η περίπτωση να είναι ανήλικοι, πράγμα που περιπλέκει τα πράγματα περισσότερο.
Είναι συχνό φαινόμενο οι μαθητές ανεξαρτήτως φύλου να "ερωτεύονται" καθηγητές, με άλλα λόγια να τους αρέσουν. Εγώ θυμάμαι ότι στο γυμνάσιο μου άρεσαν σχεδόν όλοι (μαθητές, καθηγητές, αρσενικό να κινείται και εμένα μ΄άρεσε). Νομίζω αυτό οφείλεται στις σεξουαλικές ορμές που πρωτοεμφανίζονται σε αυτή την ηλικία και ξαφνικά οποιοσδήποτε μας φαίνεται ερωτεύσιμος.
Σχέσεις μαθητή-καθηγητή είναι σπάνιες, γιατί συνήθως ο καθηγητής έχει τον τρόπο του να χειρίζεται τέτοιες καταστάσεις και δεν θα ρίσκαρε την καριέρα του για κάτι τέτοιο, αφού και αυτός υπήρξε μαθητής και ξέρει πως πρόκειται απλά για ενθουσιασμό. Τώρα για τις σπάνιες περιπτώσεις που θα μπορούσε να συμβεί, ίσως και να κράταγε, ποιός ξέρει. Αλλά θα ήταν η εξαίρεση της εξαίρεσης.

Συμφωνω απολυτα μαζι σου! Απλως εχει τυχει φιλη μου προσωπικα να περνα πολυ δυσκολη φαση μονο και μονο επειδη τον αγαπα! ειναι 12 χρονια μεγαλυτερος και ειναι καθηγητης της στο φροντιστηριο! Δεν ξερω αν θα επρεπε να του μιλησει...μαλλον οχι! αλλα απο την αλλη νιωθω καπως ασχημα για εκεινη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

nioniosmeg

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 1,949 μηνύματα.
Καλά, κι εγώ θέλω να πηδήξω τις μισές καθηγήτριες στο σχολείο μου, αλλά δεν κάνω κι έτσι!
Ορμόνες αγάπη μου, ορμόνες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
Καλά, κι εγώ θέλω να πηδήξω τις μισές καθηγήτριες αλλά δεν κάνω κι έτσι!
Ορμόνες αγάπη μου, ορμόνες.

Όντως, τζάμπα γίνεται το θέμα.
Όλοι θέλαμε(-ουμε) να πηδήξουμε καθηγήτρια αλλά δεν το κάνουμε θέμα στο ε-στέκι :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
απο ορμόνες τα σχολεία πάνε καλά, στο διάβασμα υπάρχει πρόβλημα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ciela

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,758 μηνύματα.
υπαρχουν καθηγητες πνατως που κυνηγανε μαθητριουλες. θυμαμαι διαφορα τετοια λιγουρια στο σχολειο. τους τρεχανε τα σαλια, ειδικά στις πιο .. αναπτυγμενες :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

yperoxi

Δραστήριο μέλος

Η yperoxi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 526 μηνύματα.
Όντως, τζάμπα γίνεται το θέμα.
Όλοι θέλαμε(-ουμε) να πηδήξουμε καθηγήτρια αλλά δεν το κάνουμε θέμα στο ε-στέκι :P

:hmm::hmm:Βασικά όχι. Δεν θέλαμε όλες-οι. Αν έβλεπες πώς ήταν οι καθηγητές-τριες μου θα καταλάβαινες τι εννοώ;).
Αλλά και γενικότερα ποτέ κάποιος που κατείχε θέση καθηγητή (καμίας βαθμίδας) δεν με ενέπνεε....Αλλά είμαι κ γενικότερα της άποψης 'μη χέζεις εκεί που τρως'.

Τώρα γενικότερα ναι, πολλοί μαθητές νομίζουν ότι ερωτεύτηκαν τον καθηγητή-τριά τους αλλά πρακτικά το να εξελιχθεί κάτι τέτοιο σε σχέση είναι πολύ δύσκολο. Πολλοί καθηγητές δεν θα διακινδυνεύσουν τη θέση τους, δεν θα δώσουν σημασία στον ανήλικο μαθητή-τρια, πολλοί όλο και κάτι θα έχουν στην προσωπική τους ζωή ή -και αν δεν έχουν- θα προτιμήσουν κάτι που να είναι πιο κοντά στα θέλω τους, τον τρόπο ζωής τους σκέψης τους κλπ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Μα...είναι λογικό! Ορμόνες+26χρονοι καθηγητές σχεδίου= :verymad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MolecularMary

Νεοφερμένος

Η MolecularMary αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 102 μηνύματα.
Εγω τους θεωρω και λιγο ξενερωτους :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Lös~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Lös~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,706 μηνύματα.
ελπίζω να μη βγω εκτός θρεντ,αλλά η ουσία είναι ίδια(δεν ήταν καθηγητής μου,αλλά μεγαλύτερος πάλι). :P Το καλοκαίρι που μας πέρασε και ήταν να βγάλω τους φρονιμίτες μου με πήγε η μαμά μου τέλος πάντων στον οδοντίατρό της τον οποίο της είχε συστήσει ο καρδιολόγος της γιατί είναι απ'τους πιο καλούς της πόλης -έχει κάνει 1-2 επεμβάσεις κι αυτή και πράγματι,καταπληκτική δουλειά μου είπε ;) ..Πριν πάμε εν τω μεταξύ με πείραζε και μου έλεγε <εσένα σίγουρα θα σου γυαλίσει>..εγώ απαξίωνα τέρμα τις πλάκες και τα σχόλιά της,ξέρει πως είμαι λίγο ξινή στο θέμα έρωτας :P ..μπαίνουμε μέσα,αρχίσαμε να μιλάμε με τη βοηθό εκεί που είναι και φίλες-γνωστές με τη μαμά μου..όλα ωραία κι όλα καλά,παρέμενα ανυποψίαστη εγώ..μόλις βλέπω και τον οδοντίατρο να έρχεται..εντάξει..το'χασα..ελκυστικός,χαμογελαστός,ομιλητικός,όμορφος,νέος με στυλ και κοσμογυρισμένος (έχει και κάτι φώτο του στη Νέα Υόρκη όλα τα λεφτάαα)!τον επισκέφθηκα άλλες 2 φορές,μία για να βγάλω τα ράμματα μέρες μετά και ξανά μετά από έναν μήνα για να βγάλω και τους κάτω φρονιμήτες..καθόμουν ώρα στον καθρέφτη μην τυχόν έχω ατέλειες επάνω μου,χαχαχα..γελάω με τον εαυτό μου τώρα! :P βέβαια απλά ενθουσιάστηκα,τίποτε παραπάνω..μόλις τελείωσα με την ιστορία αυτή,ξαναγύρισα στον κόσμο μου,όπου παραμένω και τώρα! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

nioniosmeg

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 1,949 μηνύματα.
:hmm::hmm:Βασικά όχι. Δεν θέλαμε όλες-οι. Αν έβλεπες πώς ήταν οι καθηγητές-τριες μου θα καταλάβαινες τι εννοώ;).
Αλλά και γενικότερα ποτέ κάποιος που κατείχε θέση καθηγητή (καμίας βαθμίδας) δεν με ενέπνεε....Αλλά είμαι κ γενικότερα της άποψης 'μη χέζεις εκεί που τρως'.

Τώρα γενικότερα ναι, πολλοί μαθητές νομίζουν ότι ερωτεύτηκαν τον καθηγητή-τριά τους αλλά πρακτικά το να εξελιχθεί κάτι τέτοιο σε σχέση είναι πολύ δύσκολο. Πολλοί καθηγητές δεν θα διακινδυνεύσουν τη θέση τους, δεν θα δώσουν σημασία στον ανήλικο μαθητή-τρια, πολλοί όλο και κάτι θα έχουν στην προσωπική τους ζωή ή -και αν δεν έχουν- θα προτιμήσουν κάτι που να είναι πιο κοντά στα θέλω τους, τον τρόπο ζωής τους σκέψης τους κλπ.

Όταν ερωτεύεσαι καθηγητή/τρια είναι ακριβώς το αντίθετο:
Μην τρως εκεί που χέζεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top