Όταν οι μαθητές ερωτεύονται καθηγητές

Ναι, ειμαι ερωτευμένος/η με τον/την καθηγητή/τρια μου!
Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 5)
  • Ναι

    Ψήφοι: 1 20.0%
  • Όχι

    Ψήφοι: 1 20.0%
  • Κάτι νιώθω ή ένιωθα

    Ψήφοι: 1 20.0%
  • Με τίποτα

    Ψήφοι: 2 40.0%

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Θέμα ηθικής ή ... ηθικολογίας; :hmm:
Ξέρω κοπέλα από το internet που διατηρούσε σχέση με καθηγητή (οι παλιοί θα καταλάβουν).
Επίσης, ξέρω καθηγητή μου όταν είχε διοριστεί τα έφτιαξε με μαθήτριά του και είναι παντρεμένοι.
Τα προσχήματα αν κρατούνται δεν υπάρχει πρόβλημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

makis07

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο makis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 195 μηνύματα.
Θέμα ηθικής ή ... ηθικολογίας; :hmm:
Ξέρω κοπέλα από το internet που διατηρούσε σχέση με καθηγητή (οι παλιοί θα καταλάβουν).
Επίσης, ξέρω καθηγητή μου όταν είχε διοριστεί τα έφτιαξε με μαθήτριά του και είναι παντρεμένοι.
Τα προσχήματα αν κρατούνται δεν υπάρχει πρόβλημα.

εντάξει οταν τελειώσει ο μαθητής το σχολείο ας κάνει ότι θέλει.υπάρχει μια σταθερά καθηγητή-μαθητή που σκοπό εχει την εκπαίδευση.ας μην καταργούμε τέλος πάντων όλες τις σταθερές σε αυτή την χώρα!!!:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Αυτό εντάσσεται στα προσχήματα που ανέφερα.

Πόσοι μπορείτε να πείτε όχι όταν ερωτευτείτε (πόσο μάλλον όταν είναι κάτι και από τις δύο μεριές για να δημιουργηθεί σχέση) για θέμα ηθικής; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
Yπογράφουν κάποιο νόμο; :hmm:
Τόσα πράγματα είναι παράνομα για τους ανήλικους, τσιγάρα, ποτά. Είχαν επίπτωση;
Αν το νιώθουν και οι δύο why not;

Φυσικα υπαρχει νομος που οριζει διαφορα ηλικιας αν εισαι ανηλικος...Νομιζω αν εισαι 15 το οριο ειναι καπου 5 χρονια διαφορας,καπως ετσι παειΔεν ξερω ακριβως:/:.Τι θα πει οτι ο ενηλικας νιωθει την αναγκη να παει με ανηλικη.Δεν πρεπει να το κανει!Δε μιλαμε για 18ρη αλλα για δασκαλο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Φυσικα υπαρχει νομος που οριζει διαφορα ηλικιας αν εισαι ανηλικος...Νομιζω αν εισαι 15 το οριο ειναι καπου 5 χρονια διαφορας,καπως ετσι παειΔεν ξερω ακριβως:/:.Τι θα πει οτι ο ενηλικας νιωθει την αναγκη να παει με ανηλικη.Δεν πρεπει να το κανει!Δε μιλαμε για 18ρη αλλα για δασκαλο!
XA!
ΠΟΥ ΖΩ;:worry:
Ποιος κρατάει όρια;
Δε μιλάμε για θέμα παιδεραστίας.
Και... ο δάσκαλος δεν είναι άνθρωπος;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
XA!
ΠΟΥ ΖΩ;:worry:
Ποιος κρατάει όρια;
Δε μιλάμε για θέμα παιδεραστίας.
Και... ο δάσκαλος δεν είναι άνθρωπος;

Θεοδώρα ας ενηλικιωθεί η κοπελια κι ας κανει ο,τι θελει.Στο σχολειο απαγορευεται να κανει με καθηγητη οτιδήποτε.Τελεια και παυλα.Μας φαγαν οι μ@λ@κιες ου ΑΝΤ1,σορι κιολας...:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σελήνη

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Εύα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 266 μηνύματα.
Βασικά, ο κύριος λόγος που ένας καθηγητής δεν μπορεί να έχει ερωτική σχέση με μία μαθήτρια (όσο έχουν ακόμη τους ρόλους αυτούς) είναι ότι δεν είναι ισοδύναμοι. Η διαφορά δύναμης και μόνο είναι υπεραρκετή για να χαρακτηρίσει μια τέτοια σχέση ως κατάχρηση εξουσίας από τη μεριά του καθηγητή, φρονώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JosefK

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχαήλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,361 μηνύματα.
By the way, καθηγητής δεν είναι μόνο κάποιος που βρίσκεται σε ηλικία 40-50 ετών.
Υπάρχουν και 25 χρονοι λόγου χάρη.
Το λέω επειδή γνωρίζω ότι έγινε.

Ναι, δε λέω ότι δε γίνεται.
Αλλά για άτομο με υγειή ερωτική/σεξουαλική ζωή, δε νομίζω ότι είναι και ότι πιο πιθανό να συμβεί.


(ήθελα να γράψω και ένα ανεκδοτάκι που ταιριάζει γάντι με τη συζήτηση αυτή, αλλά... άστο καλύτερα...)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Καλέ, φτιάξτα με τον γιο του καθηγητή που θα είναι και στην ηλικία σου, και άσε τον μπαμπα.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rea_94

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Rea αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 194 μηνύματα.
Aaaaaaaaaax ερωτευμένη με καθηγητή??? ΤΕΛΕΙΑ τι μου θυμίζεις τώρα κούκλα μου.... <33333 :P κοίτα να το απολαύσεις είναι ένα από τα πράγματα που κάνουν το σχολείο ευχάριστο αρκεί να μην κάνεισ καμιά μ*******α και ψάχνετε ο άνθρωπος :redface: Κάτσε απλά και χάζευε τον, γίνε σπίρτο στο μάθημα του και τέτοια :D κοίτα και κάνα άλλο αγοράκι στην τάξη πού και πού και θα περάσει...;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dreamy girl

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η dreamy girl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Βέλγιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 140 μηνύματα.
Aaaaaaaaaax ερωτευμένη με καθηγητή??? ΤΕΛΕΙΑ τι μου θυμίζεις τώρα κούκλα μου.... <33333 :P κοίτα να το απολαύσεις είναι ένα από τα πράγματα που κάνουν το σχολείο ευχάριστο αρκεί να μην κάνεισ καμιά μ*******α και ψάχνετε ο άνθρωπος :redface: Κάτσε απλά και χάζευε τον, γίνε σπίρτο στο μάθημα του και τέτοια :D κοίτα και κάνα άλλο αγοράκι στην τάξη πού και πού και θα περάσει...;)
αυτό ακριβώς να κάνεις, να το διασκεδάσεις και να προσέχεις και θα δεις πως την επόμενη χρονιά θα τα θυμάσαι όλα αυτά με νοσταλγία και θα γελάς! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hydra

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 219 μηνύματα.
Παιδια ειναι πονος....ΑΠΛΑ!Τα υπολλοιπα ειναι περιττα.... :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Συμβαίνει σε σένα; Με καθηγήτρια;:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hydra

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 219 μηνύματα.
Συμβαίνει σε σένα; Με καθηγήτρια;:confused:

Εμμμ ,ναι,αλλα δε θελω να πω περισσοτερα :)

Δεν πειραζει ομως,αντεχουμε :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Ναι, γι' αυτό ρώτησα, γιατί ξέρω περιπτώσεις με μαθήτριες, αλλά με μαθητές όχι, εκτός από κάτι του εξωτερικού που είχε προχωρήσει κιόλας το θέμα.:redface:


Εμμμ ,ναι,αλλα δε θελω να πω περισσοτερα :)

Δεν πειραζει ομως,αντεχουμε :P

Υπομονή. Μπόρα είναι θα περάσει. ;]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vili_17

Νεοφερμένος

Η vili_17 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θήρα (Κυκλάδες). Έχει γράψει 43 μηνύματα.
καλησπερα σας..!!!
Μια χαρα μπορει να υπαρξει σχεση αναμεσα σε μαθητρια/μαθητη και καθηγητη/καθηγητρια αρκη μονο να μην γινετε αντιλιπτω απο τους υποληπους στο σχολειο
και γενικα να μην κανει διακρισεις εκεινος που θα ειναι στην θεση του καθηγητη αναμεσα στους μαθητες και το προσωπο που τον ενδιαφερει...
Ξερω ενα ζευγαρι το οποιο ειναι καθηγητης με μαθητρια και μπορω να σας πω οτι ακομα κ τωρα μετα απο 5 χρονια ειναι σαν να μην περασε ουτε μια μερα απο τοτε που
αρχησαν να βγενουν..Οσο αφορα το θεμα της ηλικιας στις σχεσησεις αυτο δεν εχει σημασια καθολου αν εισαι ευτηχισμενος με τον αλλον και ας ειναι 10 χρονια μεγαλυτερος σου και εχεις βρει αυτο που εψαχνες το τι θα πουν ολοι οι αλλοι δεν σε απασχολει...
Οσο αφορα το θεμα της ανωριμοτητας αυτο υπαρχει σε ολες τις ηλικιες απο τα 16 μερχι και τα 76 ....απλα εμεις τα κοριτσια θεωρουμε τα αγορια μετα τα 23 λιγο ποιο ωρημα,λιγο ποιο ηρεμοι ξερω κατα καποιο τροπο τι θελουν και τι ψαχνουν αυτο που εμεις θελουμε δηλαδη...το μονο σιγουρο ειναι πως απο τα αγορια μην περιμενεις την τελειωτητα τα πολλα ρομαντζα απο το πρωτο - δευτερο ραντεβου...θελει πολυ προσπαθεια και πολυ υπομονη για να γινουν ολα...
Και οσο αφορα τα αγορακια παντα θα κοιτατε τις ποιο μικρες ειδικα στην εποχη που βρησκομαστε γιατι τα κοριτσακια βιαζονται πολυ να μεγαλοσουν οποτε
προσπαθουν να κανουν ολα αυτα που θα εκανε μια κοπελα ανω των 20...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hydra

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 219 μηνύματα.
Πως το καταλαβες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φώτης09

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φώτης09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
αχ αχ τι μου θυμησες...! εμενα περυσι μου αρεσε παρα πολυ ενας καθηγητης....ειχα φαει χοντρο κολλημα! μας εκανε μαθηματικα....και διαβαζα συνεχεια μαθηματικα με μανια για να βρω μια δικαιολογια να του μιλησω....και καλα να τον ρωτησω κατι...εννοειται βεβαια οτι δεν εγινε τιποτα....αλλα τουλαχιστον εμαθα καλα μαθηματικα ....και εγινα αστερακι...
φετος μου αρεσει αυτος που μας κανει μικροοικονομια...και παλι διαβαζω μετα μανιας....
κατι πρεπει να κανω.....δεν παλευεται αυτη η κατασταση...μας αποσυντονιζουν και μετα αντε να δεις τον πινακα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Εγώ την είχα πάθει έτσι στο μεταπτυχιακό...Είχαμε έναν που μας έκανε SPSS, Τούρκος, πολύ ωραίος!!Νόμιζα ότι δεν καταλάβαινε ελληνικά και έκανα σχόλια αβέρτα....Έλα όμως που οι κολλητοί του ήταν Έλληνες και μιλούσε κανονικότατα...Και έπρεπε να το υποψιαστώ αφού έλεγε το όνομά μου με πολύ καλή προφορά....:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φώτης09

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φώτης09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
Εγώ την είχα πάθει έτσι στο μεταπτυχιακό...Είχαμε έναν που μας έκανε SPSS, Τούρκος, πολύ ωραίος!!Νόμιζα ότι δεν καταλάβαινε ελληνικά και έκανα σχόλια αβέρτα....Έλα όμως που οι κολλητοί του ήταν Έλληνες και μιλούσε κανονικότατα...Και έπρεπε να το υποψιαστώ αφού έλεγε το όνομά μου με πολύ καλή προφορά....:redface:

ωωωω για πες! και μολις σε πηρε χαμπαρι εγινε τιποτα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top