Όταν ήμουν μικρός ήθελα να γίνω...

koaxis7

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών Θράκης (Ξάνθη) και μας γράφει απο Ξάνθη (Ξάνθη). Έχει γράψει 108 μηνύματα.
Εγω οταν με ρωταγανε θυμαμαι ελεγα ΄΄Συνταξιουχος΄΄:P
Ηταν το ιδανικο να παιρνεις λεφτα και να καθεσαι...
Μετα εμαθα το ΄΄Εισοδηματιας΄΄ :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panellinios

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο panellinios αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Σέρρες (Σέρρες). Έχει γράψει 126 μηνύματα.
μετερεωγολόγος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr K.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Mr K. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 221 μηνύματα.
Λοιπόν θα πρωτοτυπήσω και θα πω απλά....διακοσμητής τάφων!Έπαιρνα τα μάρμαρα που είχαμε στο χωριο, τα συναρμολογούσα έτσι ώστε να μοιάζουν με τάφους, τα ζωγράφιζα, έβαζα λουλούδια, έκανα σχήματα με πέτρες!καλλιτεχνική φύση!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Λοιπόν θα πρωτοτυπήσω και θα πω απλά....διακοσμητής τάφων!Έπαιρνα τα μάρμαρα που είχαμε στο χωριο, τα συναρμολογούσα έτσι ώστε να μοιάζουν με τάφους, τα ζωγράφιζα, έβαζα λουλούδια, έκανα σχήματα με πέτρες!καλλιτεχνική φύση!:P
χαχαχαχα εγω τωρα ζωγραφιζω ταφους στα βιβλια μου:P
το ιδιο επαγγελμα ειναι???:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εύα

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Εύα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 295 μηνύματα.
Εγω οταν με ρωταγανε θυμαμαι ελεγα ΄΄Συνταξιουχος΄΄:P
Ηταν το ιδανικο να παιρνεις λεφτα και να καθεσαι...
Μετα εμαθα το ΄΄Εισοδηματιας΄΄ :D
Είχες όρεξη για δουλειά βλέπω από μικρός..!!:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitris001

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 7,608 μηνύματα.
Εγώ από μικρός ήθελα να γίνω δάσκαλος. Μετά όταν πήγα στο γυμνάσιο και στο Λύκειο ήθελα να γίνω Μαθηματικός, Χημικός, Φυσικός, Αστροφυσικός, Φυσικομαθηματικός, Βιολόγος, Μικροβιολόγος, Παθολόγος και τα τελευταία 3 χρόνια πιλότος(μεγάλη επιροή το Microsoft Flight Simulator).
Επειδή όμως είναι αρκετά επικίνδυνο το συγκεκριμένο επάγγελμα θέλω να γίνω ελεγκτής εναέριας κυκλοφορίας :D.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
πλουσιος,σιγουρα αυτο ηθελα να γινω....

τωρα απλα θελω να βρω μια δουλεια στην οποια δεν θα παίρνω 592 euro μεικτά :devil:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mariophys

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 335 μηνύματα.
Εγώ ήθελα να γίνω φυσικός...και έγινα ( παρα 12 μαθήματα :P)...Επόμενος στόχος: Ερευνητής :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Klaou2

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Βιολογίας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 264 μηνύματα.
Νηπιαγωγειο: ζωγραφος, μετα εμαθα οτι ολοι ειναι φτωχοι.
Δημοτικο: κτηνιατρος, μεχρι που βαλαμε NOVA και ειδα στο ANIMAL PLANET οτι οι κτηνιατροι κανουν και χειρουργια :( και FBI απο την σειρα 24!
Γυμνασιο: φυσικο--->αστροναυτης
Λυκειο: βιολογος---> γενετιστης, νευροεπιστημονας, αστροναυτης, CIA 8)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Ηρώ_

Δραστήριο μέλος

Η _Ηρώ_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Τσεχία (Ευρώπη). Έχει γράψει 501 μηνύματα.
Είναι λίγο κουλό αυτό που θα πω...ήθελα να γίνω Ζίνα!


Για όποιον δεν την ξέρει--->https://0nemesy0.files.wordpress.com/2009/04/xena_logo.jpg

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

{~*1rèNe*~}

Τιμώμενο Μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Νηπιαγωγός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,067 μηνύματα.
Εγώ μικρή (μέχρι το Νηπιαγωγείο) ήθελα να γίνω μπαλαρίνα. :P
Μετά στο Δημοτικό ήθελα δασκάλα, και με φανταζόμουν στη θέση των δασκάλων μου να κάνω πολύ πιο δημιουργικό και ενδιαφέρον μάθημα από αυτούς (για όσους ήταν λίγο βαρετοί) ή μάθημα σαν και το δικό τους (για τους πιο γαμάτους δασκάλους που είχα). :P
Στο Γυμνάσιο ήθελα διάφορα. Παρέμενε η επιθυμία μου να γίνω δασκάλα, αλλά ήθελα επίσης Αισθητικός, Διακοσμήτρια, Καθηγήτρια Οικιακής Οικονομίας :P, Καθηγήτρια Γεωγραφίας :P, Ψυχολόγος.
Στο Λύκειο, στην αρχή, ήθελα πάρα πολύ να γίνω Ψυχολόγος, αλλά στη συνέχεια, καθώς πλησίαζε η ώρα των Πανελληνίων χρόνο με τον χρόνο, μπερδεύτηκα πάρα πολύ (γιατί το έψαξα και εκτενέστερα) και όλο και περισσότερα επαγγέλματα μαζεύονταν στο μυαλό μου. Αυτά ήταν: Δασκάλα, Νηπιαγωγός, Καθηγήτρια Αγγλικών, Φιλόλογος, Δημοσιογράφος, Ψυχολόγος, Αισθητικός, κα.
Τελικά δήλωσα 1ο το Παιδαγωγικό, το μεγάλο όνειρο της ζωής μου :P:redface:, αλλά δεν το πιάνω.:( Και μετά δήλωσα Νηπιαγωγών και Αγγλική Φιλολογία, και σε ένα από τα δύο θα είμαι από την επόμενη ακαδημαϊκή χρονιά!! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Valentina~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Valentina~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,185 μηνύματα.
Ηθελα απο το νηπιαγωγιο να γινω ή δασκαλα ή νηπιαγωγος... Τα μορια δε τα πιασα οποτε θα δω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

karotenia

Δραστήριο μέλος

Η karotenia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 408 μηνύματα.
οταν ημουνα μικρη ηθελα κατι να πουλαω...συνεχεια παιζαμε οτι ειχα μαγαζι και εβαζα τους αλλους να αγοραζουν!!!!

μετα ηθελα να γινω δασκαλα (στο δημοτικο!)
στο γυμνασιο ηθελα να γινω καθηγητρια οικιακης οικονομιας μετα οικονομολογος και στο τελος ιατρος!
ε στο λυκειο ηθελα ιατρος ,οδοντιατρος ή φαρμακοποιοςή νοσηλευτρια!!! στο τελος εγινα νοσηλευτρια!!!!
παντως ειχα ποικιλια!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelicaa

Νεοφερμένος

Η Angelicaa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 115 μηνύματα.
Εγω στο νηπιαγωγειο ηθελα να γινω ζωγραφος....Μετα στο δημοτικο -μεχρι την Ε'- ηθελα να γινω δασκαλα....Στην Ε' δημοτικου μ'ειχε πιασει μια μανια να γινω στρατιωτικος -ειχε βγει τοτε το ''Λουφα και Παραλλαγη'' και ηταν μοδα!- και απο την ΣΤ' δημοτικου μεχρι την Α' Γυμνασιου ηθελα να γινω Μαθηματικος(!!!) και τραγουδιστρια!!! Ε, στην Β' Γυμνασιου το γυρισα σε φιλολογος, για να καταληξω στην Γ' Γυμνασιου και μεχρι σημερα να θελω να γινω ψυχολογος και παραλληλα να ασχοληθω με την υποκριτικη -τουλαχιστον αυτο το ειχα παντα κρυφο ονειρο!-
Ελπιζω να μην (ξανα)αλλαξω γνωμη!!!:D:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RunawayDreamer

Δραστήριο μέλος

Η Βίκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηγουμενίτσα (Θεσπρωτία). Έχει γράψει 511 μηνύματα.
Ε, ήθελα να γίνω αστροναύτης :P Μετά ήθελα να γίνω μυστική πράκτορας, μετά εγκληματολόγος, μετά φωτογράφος, και κάπου σε όλα αυτά χάθηκα και τώρα που μεγάλωσα δεν ξέρω τι θέλω να γίνω...

add: τώρα θυμήθηκα ότι ήθελα να γίνω και μουσικός παραγωγός.. :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lacta144

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μαρία-Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,098 μηνύματα.
Στο Δημοτικό μου άρεσαν επαγγέλματα όπως δικηγόρος.συμβολαιογράφος,φιλόλογος,αρχαιολόγος και άλλα τέτοια.
Στο γυμνάσιο "ξεφούσκωνε" σιγα-σιγά το κολλημά μου γι' αυτά τα επαγγέλματα και άρχισα να αλλάζω γνώμη.
'Ετσι,έφτασα στο Λύκειο και πήγα θετική.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

{~*1rèNe*~}

Τιμώμενο Μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Νηπιαγωγός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,067 μηνύματα.
οταν ημουνα μικρη ηθελα κατι να πουλαω...συνεχεια παιζαμε οτι ειχα μαγαζι και εβαζα τους αλλους να αγοραζουν!!!!

μετα ηθελα να γινω δασκαλα (στο δημοτικο!)

στο γυμνασιο ηθελα να γινω καθηγητρια οικιακης οικονομιας
μετα οικονομολογος και στο τελος ιατρος!
ε στο λυκειο ηθελα ιατρος ,οδοντιατρος ή φαρμακοποιοςή νοσηλευτρια!!! στο τελος εγινα νοσηλευτρια!!!!
παντως ειχα ποικιλια!!!
Αυτά που είναι σε bold είναι ακριβώς σαν και τα δικά μου! Το είχα ξεχάσει αυτό με το μαγαζί!! Κι εγώ καθόμουνα στο γραφείο μου και ό,τι είχε πάνω το "πούλαγα" στον αδερφό μου ή σε φανταστικούς πελάτες!! :P
Α! Επίσης έπαιζα και τη γραμματέα!! Και κράταγα τα ραντεβού του αφεντικού μου (αδερφού μου)! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aloth

Νεοφερμένος

Η δώρ@ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Σε μια εκδρομή με το νηπιαγωγείο πήγαμε σ' ένα μουσείο όπου έτυχε εκείνη την ώρα να γίνεται εκσκαφή, μόλις είδα τον αρχαιολόγο με το πινελάκι να "ξεσκονίζει" τα κομμάτια από ένα αγγείο σκέφτηκα αυτό είναι το ιδανικό επάγγελμα για 'μενα!
Βέβαια στην πορεία άλλαξα γνώμη αρκετές φορές: μοντέλο(ακόμη δεν είχε βγει το next top model για να πωρωθώ), σχεδιάστρια ρούχων, κατάσκοπος ή ντετέκτιβ (είχα σπάσει τα νεύρα σ' όλους στη γειτονία, κρυβόμουν πίσω από κάθε γλάστρα και πάνω στα δέντρα), τεχνικός υπολογιστών, φιλόλογος, κοινωνιολόγος...
Τελικά κατέληξα να βάλω πρώτη επιλογή ιστορικό-αρχαιολογικό, όπου περνάω σε κάποια πόλη τέλος πάντων...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elee

Νεοφερμένος

Η elee αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 39 μηνύματα.
εγω ηθελα ανεκαθεν γιατρος....αλλά περασαν απο το μυαλο μου και αλλα επαγγελματα οπως:υπαλληλος της ΕΥΠ,της αντιτρομοκρατικης,πολιτικος και συγκεκριμενα:πρωθυπουργος,δημαρχος Αθηνων,υπουργος Αμυνης,υπουργος Υγειας κα
Επισης με ονειρευομουν και μεγαλοbusinesswoman αλλα δεν το χω με τα οικονομικα και δεν θελω να φαληρησει καμια επιχειρηση με μενα......:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bl@ck sw@n

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Χρύσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Κοζάνη (Κοζάνη). Έχει γράψει 292 μηνύματα.
Εντάξει τα δικά μου όνειρα από μικρή δεν ήταν και τόσο φυσιολογικά.:whistle:
Όταν ήμουν μωρό πριν τα νήπια,ήθελα να γίνω υπηρέτρια(ναι σωστά διαβάσατε) και μετά τραγουδίστρια.:redface::P:P
Ύστερα από λίγα χρόνια καταλάβα ότι μάλλον δεν θα είχα και πολύ καλή αποκατάσταση:P και έτσι το γύρισα σε αρχαιολόγος,δασκάλα και παιδίατρος.Τώρα πια μεγάλωσα και άλλαξα γνώμη και με περιμένει η οδοντιατρική ή η φαρμακευτική αρκεί να γράψω καλά!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top