Έχετε facebook και instagram;

Πόσοι έχετε facebook ή/και instagram;
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 94)
  • Έχω και facebook και instagram

  • Έχω μόνο facebook

  • Έχω μόνο instagram

  • Δεν έχω τίποτα απ' τα δύο

  • Facebook και instagram ήντανε μωρέ τούτα να;

  • ΔΞ/ΔΑ


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

J.Cameron

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο J.Cameron αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 308 μηνύματα.
@Ryuzaki εχω κλαψει.Ειναι οτι καλυτερο εχω δει τον τελευταιο καιρο😂.Κλαιω με την μανα που μπαινει, την βλεπει να κλαιει και να τραβαει τσιγαρες και αυτη συνεχιζει το τσιγαρο της κορης της.Μην ξανακουσω οτι εισαι γερος.27 χρονων ανθρωπος.Αι πηγαινε σε κανενα club να αισθανθεις 18χρονος.Αν μενεις θεσσαλονικη σου προτεινω casper.Μαγαζαρα, παρολο που εχω φαει κατι ωραιες πορτουλες.Αν μενεις Αθηνα πηγαινε block 146 ή lohan.Οπου τραβαει η ορεξη σου.

Εγω παντως νοσταλγω το pokemon go.Θυμαμαι πρωτη γυμνασιου, παρακαλουσα την μανα μου να μου δινει λεφτα για mb καθημερινως και επαιρνα σβαρνα ολη την πολη για να βρω τα pokemon.Good old days.
 

Chem2000

Διάσημο μέλος

Η Chem2000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών, Πτυχιούχος του τμήματος Χημείας Ιωαννίνων και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
@Ryuzaki εχω κλαψει.Ειναι οτι καλυτερο εχω δει τον τελευταιο καιρο😂.Κλαιω με την μανα που μπαινει, την βλεπει να κλαιει και να τραβαει τσιγαρες και αυτη συνεχιζει το τσιγαρο της κορης της.Μην ξανακουσω οτι εισαι γερος.27 χρονων ανθρωπος.Αι πηγαινε σε κανενα club να αισθανθεις 18χρονος.Αν μενεις θεσσαλονικη σου προτεινω casper.Μαγαζαρα, παρολο που εχω φαει κατι ωραιες πορτουλες.Αν μενεις Αθηνα πηγαινε block 146 ή lohan.Οπου τραβαει η ορεξη σου.

Εγω παντως νοσταλγω το pokemon go.Θυμαμαι πρωτη γυμνασιου, παρακαλουσα την μανα μου να με δινει λεφτα για mb καθημερινως και επαιρνα σβαρνα ολη την πολη για να βρω τα pokemon.Good old days.
ΑΑΑΧ pokemon go..ακόμα θυμάμαι που έτρεχα μέχρι το Σύνταγμα σε εκδήλωση για να μαζέψω πόκεμον(αν και ενδόμυχα πήγα για το δωρεάν κουπονάκι των 4 ευρώ από το efood :sly:)
 

Ryuzaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lost in Infinity αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Πολιτικών Μηχανικών ΑΠΘ (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,892 μηνύματα.
@J.Cameron @Giota2000
Παλιόπαιδα είχα πιάσει mew στην blue πριν φτιάξουν το youtube και γίνει γνωστό το κόλπο θα σέβεστε :hehe:

Χαχα τώρα που είπατε pokemon go τελευταίο έτος σχολής ('15) φιλαράκια εθισμένοι έπαιρναν το αμάξι ενας οδήγαγε ο άλλος κυνηγούσε ποκεμον στην περεβού :bleh:

Καλά δεν με θεωρώ γέρο ούτε σε χαρακτήρα ούτε σε εμφάνιση ήμαρτον, απλά έχω γεμίσει φουλ προκαταλήψεις για το σημερινό κόσμο. Το στυλ του κόσμου επίσης άλλαξε, το δικό μου παραμένει σε άλλες εποχές.
Κλαμπς κλπ τα χω φάει στη μάπα δεν μου λένε τίποτα πια. Άσε που είναι όλοι λες και χουν καταπιεί λοστάρι, κανείς δεν χορεύει, όλοι στα κινητα κλπ μόνο φλεξ με των 20 για 2 ποτά.

Παλιομοδίτης, περιπτερόμπυρα και κανένα αστεροσκοπείο για σκηνικά και χορό.
Αντίστοιχα όταν σαπίζω Αθήνα, σκαλάκια Στρέφη και παρτάκια νομικής.
Αν και τώρα με κοροναβαιρους καλό είναι να αποφεύγουμε κλαμπς κλπ:D
 
Τελευταία επεξεργασία:

J.Cameron

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο J.Cameron αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 308 μηνύματα.
Μονο και μονο που πας σε παρτι νομικης σε παραδεχομαι.Εισαι αλαναρος.Εισαι απιθανος.Για τις νομικαριες ε?Αν και απο οσο ξερω το 90% των νομικαριων ειναι σνομπ και wannabe κουλτουριαρες.Αληθευει?
 

Ryuzaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lost in Infinity αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Πολιτικών Μηχανικών ΑΠΘ (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,892 μηνύματα.
Μονο και μονο που πας σε παρτι νομικης σε παραδεχομαι.Εισαι αλαναρος.Εισαι απιθανος.Για τις νομικαριες ε?Αν και απο οσο ξερω το 90% των νομικαριων ειναι σνομπ και wannabe κουλτουριαρες.Αληθευει?
ΑΧαχχαχ τρελέ όχι τα πάρτι γίνονται στη νομική αθηνών (και σε άλλα μέρη, παλιο πολυτεχνείο, Καισαριανή, εμπ...) τουλάχιστον στη νομική δεν παίζει να είναι κανένας από τη σχολή :D
Στη Θεσσαλονίκη όμως είναι πιο πολύ φοιτητοκατάσταση όταν γίνονται πάρτυ στα πανεπιστήμια (φιλοσοφική, βιολογικό πολυτεχνική κλπ.)
Αν είσαι λίγο προσεκτικός αξίζει να πας, όταν εξομαλυνθεί η κατάσταση με την πανδημία φυσικά. Θα δεις πολλά.

Για να κλείσω το offtopic, η κατάσταση με τη νομική είναι όπως τα περιγράφεις πάνω κάτω ΑΛΛΑ το ποσοστό τον ετεροφυλόφιλων ανδρών είναι γενικά πολύ μικρό (15% ? ) οπότε και αυτές ρίχνουν τα μούτρα τους λιγάκι και γενικά μπορείς να αποκτήσεις μεγάααλο κύκλπ αμα σου αρέσει λιγο παραπάνω το παιχνίδι.
:shifty:
Σε μια άλλη ζωή θα σπούδαζα νομική κομοτηνής.
 

J.Cameron

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο J.Cameron αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 308 μηνύματα.
Αυτο για την κομοτητη το εχω ακουσει και εγω.Που να παω?Σε παρτυ νομικης και πολυτεχνειου?Ας γελασω.Καταρχας δεν μενω σε καμια απο τις δυο πολεις, οποτε ρεαλιστικα δεν μπορω.Αμα με δουν εκει μεσα θα με πεταξουν με τις κλοτσιες.Β λυκειου παω φιλε.Αυτο για το να ειμαι λιγο προσεκτικος δεν το καταλαβα.Εξηγησε το μου λιγο, για να τελειωσει και το off topic.
 

Ryuzaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lost in Infinity αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Πολιτικών Μηχανικών ΑΠΘ (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,892 μηνύματα.
Δεν το γνώριζα μαν, υπέθεσα μιας και ανέφερες μαγαζιά θεσσαλονίκη & αθήνα. Μέσα στο εξάμηνο βέβαια, παίζουν παρτάκια και σε μικρότερες πόλεις. Οι μέρες είναι ψιλοστάνταρ, πχ παρασκευή-σάββατο μετά τις 2 κτ τέτοιο.

Κανείς δεν θα σε πετούσε έξω σε τέτοιο πάρτυ να μην ανησυχείς! Δεν υπάρχει "πόρτα", μπύρες ποτά κλπ τα παίρνεις σε 1 πάγκο, ο κόσμος χορεύει, αράζει... Χαλαρή φάση γενικά και πολύ δυνατή καμιά φορά, έχω πολύ έντονες αναμνήσεις.
Το ηλικιακό βέβαια είναι προβληματικό, γιατί προφανώς σε μία μη-ελεγχόμενη κατάσταση θα υπάρχουν και μη-ελεγχόμενοι "περίεργοι" εκεί έγκειται η προσοχή, να μην ξεμοναχιάζεσαι να είσαι με κάποιον μεγαλύτερο ίσως αδερφο να μην πάρεις ύποπτο κάτι αν σου δώσουν.
Παρολ'αυτά η εμπειρία τέτοιων πάρτυ δεν συγκρίνεται με κανένα κλαμπ. Όλοι θέλουν να περάσουν όμορφα να διασκεδάσουν (χωρίς ιστορίες στο ινστα προφανως και τέτοια χαζά), να γνωρίσουν κόσμο, παλιά τραγούδια που δεν παίζουν πια. Γενικά πολύ αυθόρμητη φάση.
Εξαρτάται και τι στυλ προτιμά ο καθένας βέβαια! Προσωπικά νιώθω ότι όλα είναι πολύ στημένα στα κλαμπ κ γενικά το θεωρώ σπατάλη λ7ων.
Απόλαυσε υπεύθυνα όταν βρεθείς ως φοιτητής σε μία μεγαλύτερη πόλη :cool:
 

Κλημεντίνη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κλημεντίνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,658 μηνύματα.
@Ryuzaki αυτο για το ποσοστό των straight σε αυτες τις σχολές ΠΌΣΟ TRUE.

Μη πεταχτεί κανεις , ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΤΕΡΕΌΤΥΠΟ.

και υπάρχουν πόλεις που έχουν τεράστιο θέμα.
πχ Ρέθυμνο κι Γιάννενα παίζει στο καθε straight αγορι να αναλογουν 5 straight κορίτσια.

Βεβαια μιλάμε για σχολές που ετσι κι αλλιώς έχουν κυρίως κορίτσια , ειδικα για φιλοσοφικές.

Δε μοιάζει με πρόβλημα αλλα αν δεν εισαι σε μεγάλη πόλη(Θεσσαλονίκη, Αθήνα) παίζει να ναι ξενέρωτο .

Εγω ειχα ξενερώσει φουλ πάντως οταν μπήκα στη σχολή.
Πήγαινες στα αμφιθέατρα κι έβλεπες μονο κορίτσια.😪

προβλήματα οχι αστεία.
 

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Συμμερίζομαι όλα όσα γράφει ο ryuzaki, αν και εγώ δεν πρόλαβα το Myspace και το Hi5 στις δόξες τους (είχα λογαριασμό παρόλα αυτά :P). Για εμένα ο καλύτερος τρόπος επικοινωνίας ήταν το MSN messenger (μετέπειτα Windows Live messenger), που το χρησιμοποιούσα από το 2005 πρώτα για να μιλάμε με τα αδέρφια μου και μετά με φίλους και γνωστούς.

Τώρα είμαι από τα λίγα άτομα που δεν έχουν Instagram και tik-tok, αν και συνέχεια λέω ότι θα κάνω Instagram, αλλά ποτέ δεν το βάζω στο πρόγραμμα :P

Πιστεύω ότι εμείς ως γενιά του internet και της τεχνολογίας (όσοι είναι από 35 και κάτω), ανέκαθεν χρησιμοποιούσαμε τα κινητά και τους υπολογιστές για την επικοινωνία μας (και την καυλαντα :P). Οι πιο παλιοί από εμάς το mIRC και τα sms, εμείς τα sms και msn/Myspace/Facebook και οι τωρινοί έφηβοι Instagram/tiktok.

Σε καμία περίπτωση δεν νιώθω ότι τα νέα παιδιά δεν ξέρουν να διασκεδάζουν ή αποφεύγουν την επικοινωνία face to face, απλά άλλαξε άρδην το βιοτικό/οικονομικό επίπεδο. Για παράδειγμα, τα δικά μου αδέρφια είχαν την οικονομική δυνατότητα να πάνε μπουζούκια, clubs, bars σχεδόν κάθε μέρα στα 2000s. Εγώ στα 2010s, λόγω της οικονομικής ασφυξίας (:P), δεν μπορούσα να βγω όσο ήθελα, ούτε να πάω στα μέρη που ήθελα... Φέτος που η χρονιά ξεκίνησε με καλύτερες προοπτικές, ήθελα να πάω διακοπές Αθήνα, αλλά με χτύπησε η γκαντεμια κατάμουτρα :hehe:
 

Unseen skygge

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Unseen skygge αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,218 μηνύματα.
Προσωπικά έχω το φβ για ενημέρωση και διάφορες σιτποστ ομάδες κυρίως και ινστα πιο ενεργό καθώς γενικά μ'αρεσει η φωτογραφία και προσφέρεται για να δείχνεις την δουλειά σου
 

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Το ινσταγκραμ έχω αρχίσει να το απομυθοποιώ τελείως, το χρησιμοποιώ κυρίως για να παρακολουθώ σελίδες με φαγητό/ συνταγές (ναι, είμαι τόσο κοιλιόδουλη :hehe:) και ενίοτε να μοιράζομαι τις δικές μου δημιουργίες σε στόρι (λες και νοιάστηκε κανείς για τον τραχανά που άπλωσα ξέρω γω. αλλά ήθελα να το μοιραστώ, τι να κάνουμε). κατά τ' άλλα, είναι ένα τυπικό ίνσταγκραμ με φωτογραφίες από ταξίδια, λες και πάλι ενδιαφέρεται κανείς για το που πήγα.
Είναι όλο αυτό mentality του να ανεβάσεις την ζωή σου όλη (ή έστω μέρος αυτής) για να τονώσεις την ματαιοδοξία σου που με έχει ξενερώσει λίγο - κι εγώ το έκανα παλιότερα βέβαια, κυρίως με τα ταξίδια, γι' αυτό και πλέον το έχω είτε για να παρακολουθώ συγκεκριμένες σελίδες είτε για να επικοινωνώ.
 

Chem2000

Διάσημο μέλος

Η Chem2000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών, Πτυχιούχος του τμήματος Χημείας Ιωαννίνων και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
@Ryuzaki αυτο για το ποσοστό των straight σε αυτες τις σχολές ΠΌΣΟ TRUE.

Μη πεταχτεί κανεις , ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΤΕΡΕΌΤΥΠΟ.

και υπάρχουν πόλεις που έχουν τεράστιο θέμα.
πχ Ρέθυμνο κι Γιάννενα παίζει στο καθε straight αγορι να αναλογουν 5 straight κορίτσια.

Βεβαια μιλάμε για σχολές που ετσι κι αλλιώς έχουν κυρίως κορίτσια , ειδικα για φιλοσοφικές.

Δε μοιάζει με πρόβλημα αλλα αν δεν εισαι σε μεγάλη πόλη(Θεσσαλονίκη, Αθήνα) παίζει να ναι ξενέρωτο .

Εγω ειχα ξενερώσει φουλ πάντως οταν μπήκα στη σχολή.
Πήγαινες στα αμφιθέατρα κι έβλεπες μονο κορίτσια.😪

προβλήματα οχι αστεία.
Πόσο ισχύει αυτό που λες για τα Γιάννενα :P Παίζει τα 3/4 να είμαστε κορίτσια και το 1/4 αγόρια
 

J.Cameron

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο J.Cameron αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 308 μηνύματα.
@Alizoula2 τωρα να δεις ψυχολογια τι θα γινει.Κυριολεκτικα τιποτα απο αγορια.Οταν λεμε τιποτα τιποτα.Τουλαχιστον εχεις συνηθισει.Απο οσο εχω ακουσει στην φιλοσοφικη εχουν παρει σβαρνα ολες τις διαλεξεις και το κυλικειο αγορια απο πολυτεχνειο, νομικη κ.λ.π.Θα ηθελα επιβεβαιωση απο τα αγορια και τα κοριτσια του forum.Μην λεμε και μπουρδες.
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,797 μηνύματα.
Ήρωες τα straight και bi αγόρια της φιλοσοφικής, της νομικής και εν γένει φιλολογικής. Tα καημένα.. :crazy:
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Πόσο ισχύει αυτό που λες για τα Γιάννενα :P Παίζει τα 3/4 να είμαστε κορίτσια και το 1/4 αγόρια

και δυσκολεύεστε...:P
 

Chem2000

Διάσημο μέλος

Η Chem2000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών, Πτυχιούχος του τμήματος Χημείας Ιωαννίνων και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Ήρωες τα straight και bi αγόρια της φιλοσοφικής, της νομικής και εν γένει φιλολογικής. Tα καημένα.. :crazy:
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:



και δυσκολεύεστε...:P
Είναι περιορισμένες οι επιλογές :P
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,797 μηνύματα.

J.Cameron

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο J.Cameron αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 308 μηνύματα.
@nPb τωρα εκει στο εξωτερικο χαμουρεψου καμια φοιτητρια να της μαθεις τον απειροστικο λογισμο εις βαθος.😂
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,797 μηνύματα.
Συμμερίζομαι όλα όσα γράφει ο ryuzaki, αν και εγώ δεν πρόλαβα το Myspace και το Hi5 στις δόξες τους (είχα λογαριασμό παρόλα αυτά :P). Για εμένα ο καλύτερος τρόπος επικοινωνίας ήταν το MSN messenger (μετέπειτα Windows Live messenger), που το χρησιμοποιούσα από το 2005 πρώτα για να μιλάμε με τα αδέρφια μου και μετά με φίλους και γνωστούς.

Θυμάμαι τις ένδοξες εποχές του msn messenger όπου το μισό φόρουμ κάναμε εκτός ελέγχου chatting εκεί χωρίς ελέγχους τι λέγονταν κλπ. :kill: :crazy:


Πιστεύω ότι εμείς ως γενιά του internet και της τεχνολογίας (όσοι είναι από 35 και κάτω), ανέκαθεν χρησιμοποιούσαμε τα κινητά και τους υπολογιστές για την επικοινωνία μας (και την καυλαντα :P). :hehe:

Αχχχ αυτή η πλούσια Ελληνική γλώσσα, άκου καυλάντα...εξ' ου και το καυλαντίζω,


Το slang, δίνει την εξής ερμηνεία:

1). Το συνήθως άνευ ουσίας και γεμάτο σεξουαλικά υπονοούμενα φλερτ. Ως έκφραση για να δηλώσει ότι κάτι γίνεται χωρίς προφανή λόγο, έτσι, για την καβλάντα.

ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ
- Τι έγινε ρε Μήτσο χθες με το γκομενάκι, έφαγες τπτ;
- Όχι μωρέ, με την μαλακισμένη, έγινε καλή καβλάντα αλλά στο τέλος με το πουλί στο χέρι με άφησε.

2). Είναι η κατάσταση και γενικά τα πράγματα που γουστάρει ένας καυλάντης.

ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ
- Λοιπόν θα κανονίσουμε καμιά καυλάντα το Σ/Κ;
- Δεν έρχεστε από μένα να πετάξουμε κανα λουκάνικο στη φουφού να γουστάρουμε;
- Μέσα είσαι ρε καυλάντη!
 

Chem2000

Διάσημο μέλος

Η Chem2000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών, Πτυχιούχος του τμήματος Χημείας Ιωαννίνων και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,797 μηνύματα.
Ρε εμείς δεν είμαστε λυσσάρες,τα αγόρια όμως πάνω στον ενθουσιασμό τους γίνονται πολύ. :lol:

Και εσείς δεν θέλετε. Βαράτε με και ας κλαίω φάση. Μετά στα 50 σας, όταν θα φτάσετε με το καλό θα λέτε: αχχχ και να ήμουν 20, τότε στον πρώτο Πελοποννησιακό πόλεμο.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top