Γενικό - Έχετε Βοηθήματα;

Έχετε Βοηθήματα;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 21)
  • Ναι

    Ψήφοι: 17 81.0%
  • Όχι

    Ψήφοι: 4 19.0%

Alexl1996

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Alexl1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,803 μηνύματα.
Εμμμ... Σε μένα αναφερόταν απ' ότι κατάλαβα... Κι εγώ δεν είμαι κορίτσι.... Άρα το θηλυκό γένος στο άρθρο πρέπει να γίνει αρσενικό...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΑΓΝΗΓΙΩΡΓΟΣ

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ΑΓΝΗΓΙΩΡΓΟΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 828 μηνύματα.
Εμμμ... Σε μένα αναφερόταν απ' ότι κατάλαβα... Κι εγώ δεν είμαι κορίτσι.... Άρα το θηλυκό γένος στο άρθρο πρέπει να γίνει αρσενικό...


Σόρυ...Δεν το πρόσεξα...Αλλά δεν μπορώ να κάνω επεξεργασία και δεν μπορεί να αλλάξει(oops)
-----------------------------------------
ρε παιδια θα με φατε...πο πο 1 λαθος εκανα sorry....πως κανετε ετσι :(


αα και κατι αλλο οι γονεις της ειναι οχι τις μια ειναι οι κοπελα!!!:P

Αν θυμάμαι και εσύ έκανες λάθη επειδή δεν ήσουν αρκετά εξοικειωμένη...Και αποδείχτηκε ότι δεν είναι θηλυκού γένους(άρα κάναμε και οι δύο λάθος):P..Μην το παίρνεις τόσο σοβαρά μια παρατήρηση έκανα...
_____________________________________________________________
Τώρα οn-Το βοήθημα των Αρχαίων εμένα προσωπικά με βοήθησε αρκετά και είναι καλό να έχουμε ένα για ασκήσεις,ειδικά για τα ουσιαστικά και τα ρήματα. Όμως ρε παιδιά στα μαθηματικά δεν με βοηθάει καθόλου.Σπάνια το ανοίγω και που το ανοίγω...Κάποιος είπε ότι στα μαθηματικά έχει πίσω τις λύσεις.Κατά τη γνώμη δεν είναι τόσο κακό γιατί αν κάποιος δεν είναι σίγουρος μπορεί να γυρίσει να δει τη λύση και να προσπαθήσει να σκεφτεί πώς λύθηκε.Αν και κάποιοι απλά τη γράφουν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alexl1996

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Alexl1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,803 μηνύματα.
Σόρυ...Δεν το πρόσεξα...Αλλά δεν μπορώ να κάνω επεξεργασία και δεν μπορεί να αλλάξει(oops)
-----------------------------------------


Αν θυμάμαι και εσύ έκανες λάθη επειδή δεν ήσουν αρκετά εξοικειωμένη...Και αποδείχτηκε ότι δεν είναι θηλυκού γένους(άρα κάναμε και οι δύο λάθος):P..Μην το παίρνεις τόσο σοβαρά μια παρατήρηση έκανα...
_____________________________________________________________
Τώρα οn-Το βοήθημα των Αρχαίων εμένα προσωπικά με βοήθησε αρκετά και είναι καλό να έχουμε ένα για ασκήσεις,ειδικά για τα ουσιαστικά και τα ρήματα. Όμως ρε παιδιά στα μαθηματικά δεν με βοηθάει καθόλου.Σπάνια το ανοίγω και που το ανοίγω...Κάποιος είπε ότι στα μαθηματικά έχει πίσω τις λύσεις.Κατά τη γνώμη δεν είναι τόσο κακό γιατί αν κάποιος δεν είναι σίγουρος μπορεί να γυρίσει να δει τη λύση και να προσπαθήσει να σκεφτεί πώς λύθηκε.Αν και κάποιοι απλά τη γράφουν...

Αυτοί όμως που γράφουν μόνο τη λύση κανονικά θα πρέπει για τη συγκεκριμένη άσκηση να βαθμολογηθούν με 0, γιατί στα μαθηματικά το τελευταίο που μετράει είναι το αποτέλεσμα.... όσο για τα βοηθήματα, σε μένα ισχύσει ακριβώς το αντίθετο... Το βοήθημα των αρχαίων δε βοηθάει σχεδόν καθόλου(γι' αυτό και δεν το ανοίγω σχεδόν ποτέ), ενώ αντίθετα των μαθηματικών είναι αρκετά εύχρηστο....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dk13

Δραστήριο μέλος

Ο dk13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 508 μηνύματα.
εμενα των αρχαιων και ολων των μαθηματων με βοηθνε απο αρκετα μεχρι πολυ καλα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

violitzou

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η violitzou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κιλκίς (Κιλκίς). Έχει γράψει 202 μηνύματα.
εμενα των αρχαιων και ολων των μαθηματων με βοηθνε απο αρκετα μεχρι πολυ καλα
μμμ...........και μενα:iagree:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σοφιστής

Δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 779 μηνύματα.
Προς το παρόν δεν έχω, και δεν θα πάρω στο άμεσο μέλλον.
Βέβαια είναι χρήσιμο για μαθήματα όπως η ιστορία, καθώς έχει περίληψη του μαθήματος.
Ισως πάρω ένα πριν τις εξετάσεις, αλλά ντάξει και πάλι πιστεύω πως δεν είναι σωστό να παίρνεις κάτι μόνο και μόνο για να βελτιώσεις το βαθμό σου, γιατί τα λυσάρια δεν τα παίρνει κανείς για να "κατακτήσει τη γνώση", αλλά για το βαθμό.
Επίσης πιστεύω είναι τρομερή κατάντια ένας μαθητής της πρώτης να κάνει φροντιστήρια και ιδιαίτερα σε μαθηματα του σχολείου (όχι αγγλικά και γαλλικά, εκεί no problem).
Αν βλέπετε πως είστε κάτω του 15 και δεν τα καταφέρνετε, εντάξει, αλλά αν είστε πάνω από 15 και κάνετε 4 ώρες ιδιαίτερα Αρχαία πχ τη βδομάδα, στην Τρίτη Λυκείου θα κάνετε 44 ώρες ;

Συγγνώμη αλλά πρέπει να ομολογήσω ότι η συμπεριφορά σου είναι ιδιαίτερα προσβλητική.Εγώ προσωπικά έβγαλα και τις τρεις τάξεις του γυμνασίου με άριστη βαθμολογία(19 11/13, 19 12/13, 20 αντίστοιχα)
και έκανα ιδιαίτερα μαθηματικά,φυσική και χημεία.Αυτό δηλ. τι σημαίνει?
Ότι είμαι ντουβάρι? ή ότι αναδείχθηκα μέσα από τα ιδιαίτερα?Και για να ξεκαθαρίσω δεν κάνω ιδιαίτερα επειδή θέλω να είμαι του 20 αλλά θέλω να καλύψω και την τελευταία σπιθαμή της ύλης η οποία ούτε με σφαίρες δεν καλύπτεται στο σχολείο.Θα χτυπάς το κεφάλι σου αν δεν πάρεις ένα βοήθημα ή κάνεις ένα ιδιαίτερο μόνο και μόνο επειδή θεωρείς ότι είναι κατάντια.Κατάντια είναι μόνο όταν είσαι υπερβολικά αδύναμος μαθητής και προσδοκείς να πάρεις τη βάση...Απορώ από που έχεις επηρεαστεί και έχεις υιοθετήσει τέτοιου είδους αντιλήψεις.
Συγγνώμη εάν φαίνομαι επιθετικός αντιθέτως έχω διδακτικό τόνο
Πολύ φιλικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

violitzou

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η violitzou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κιλκίς (Κιλκίς). Έχει γράψει 202 μηνύματα.
ενταξει εγω πιστευω πως τα βοηθηματα χρειαζονται..αλλα οχι και ιδιαιτερα απο την 1γυμνασιου (χωρις παρεξηγηση):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christina.maria

Δραστήριο μέλος

Η Χριστινα-Μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 532 μηνύματα.
E ναι! Πιστευω δεν υπαρχει λογος για ιδαιτερα και φροντιστηρια απο την 1η κιολας γυμνασιου! Αν ομως καποιοι μαθητες εχουν πολλα κενα δε νομιζω οτι ειναι κακο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

violitzou

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η violitzou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κιλκίς (Κιλκίς). Έχει γράψει 202 μηνύματα.
:iagree:ετσι μπραβο!αλλαπου σου μεναι χρονος για να διαβασεις μονος σου αν κανεις απο τετοια ηλικι8α ιδιαιτερα!!!???:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christina.maria

Δραστήριο μέλος

Η Χριστινα-Μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 532 μηνύματα.
Εδω και χωρις ιδιαιτερα και φροντιστηρια αναγκαστηκα να σταματησω κιθαρα!!!
Παντως ενα πραγμα να ξερετε...Τα βοηθηματα ειναι πολυ καλα γιατι εχουν μονο θεωρια και ασκησεις για εξασκηση.Τα λυσσαρια να αποφευγετε..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

violitzou

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η violitzou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κιλκίς (Κιλκίς). Έχει γράψει 202 μηνύματα.
ναι :no1:και παλι συμφωνω...!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

4kR!bn:)

Νεοφερμένος

Η Ακριβή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Μοσχάτο (Αττική). Έχει γράψει 77 μηνύματα.
Συγγνώμη αλλά πρέπει να ομολογήσω ότι η συμπεριφορά σου είναι ιδιαίτερα προσβλητική.Εγώ προσωπικά έβγαλα και τις τρεις τάξεις του γυμνασίου με άριστη βαθμολογία(19 11/13, 19 12/13, 20 αντίστοιχα)
και έκανα ιδιαίτερα μαθηματικά,φυσική και χημεία.Αυτό δηλ. τι σημαίνει?
Ότι είμαι ντουβάρι? ή ότι αναδείχθηκα μέσα από τα ιδιαίτερα?Και για να ξεκαθαρίσω δεν κάνω ιδιαίτερα επειδή θέλω να είμαι του 20 αλλά θέλω να καλύψω και την τελευταία σπιθαμή της ύλης η οποία ούτε με σφαίρες δεν καλύπτεται στο σχολείο.Θα χτυπάς το κεφάλι σου αν δεν πάρεις ένα βοήθημα ή κάνεις ένα ιδιαίτερο μόνο και μόνο επειδή θεωρείς ότι είναι κατάντια.Κατάντια είναι μόνο όταν είσαι υπερβολικά αδύναμος μαθητής και προσδοκείς να πάρεις τη βάση...Απορώ από που έχεις επηρεαστεί και έχεις υιοθετήσει τέτοιου είδους αντιλήψεις.
Συγγνώμη εάν φαίνομαι επιθετικός αντιθέτως έχω διδακτικό τόνο
Πολύ φιλικά.
Δε συμφωνώ με αυτό...Ίσα ίσα,αν είσαι αδύναμος και θες να καλύψεις τα κενά είναι πιο λογικό να κάνεις ιδιαίτερα,παρά αν είσαι πολύ καλός μαθητής.Ούτε νομίζω πως είναι απαραίτητο να κάνεις ιδιαίτερα στο γυμνάσιο.Με διάβασμα βγαίνει άνετα ένας καλός βαθμός,εκτός πια και αν πέσει κανείς πάνω στον πιο κουλό καθηγητή που υπάρχει και δεν καταλαβαίνει γρυ.
Τώρα όσον αφορά το βοήθημα,είμαι υπέρ να πάρει κάποιος για παραπάνω ασκήσεις κλπ. βοήθημα όμως,όχι λυσσάρι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.
Εδω και χωρις ιδιαιτερα και φροντιστηρια αναγκαστηκα να σταματησω κιθαρα!!!
Παντως ενα πραγμα να ξερετε...Τα βοηθηματα ειναι πολυ καλα γιατι εχουν μονο θεωρια και ασκησεις για εξασκηση.Τα λυσσαρια να αποφευγετε..
λοιπον συμφωνω:iagree: σ' αυτο αλλα τα περισσοτερα βοηθηματα εχουν και λυσεις για τις ασκησεις, καμια φορα χρειαζονται δεν εννοω να το χρησιμοποιεις συνεχεια αλλα καμια φορα ισως χρειαστει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christina.maria

Δραστήριο μέλος

Η Χριστινα-Μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 532 μηνύματα.
Παιδια τι να πω κι εγω που ειχα παρει περσι ενα βοηθημα για εξασκηση και μολις το ανοιξα τσουπ πεταχτηκε ενα μικρο φυλλαδιο που αποδειχτηκε οτι ηταν λυσσαρι. Με κυνηγουν παντου!!:jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

violitzou

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η violitzou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κιλκίς (Κιλκίς). Έχει γράψει 202 μηνύματα.
πραγματι πλεον ολα τα βοηθηματα εχουν και τις λυσεις!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

popular

Νεοφερμένος

Ο popular αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Μαθητής Α' γυμνασίου. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Όχι, αν και στην Α'Γυμνασίου είναι απαραίτητα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Maraki7

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 141 μηνύματα.
Δεν έχω και δεν μου έχει χρειαστεί πουθενά,ούτε και πρόκειται
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fedde le Grand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Fedde le Grand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 1,586 μηνύματα.
Όχι, αν και στην Α'Γυμνασίου είναι απαραίτητα...

Τι είναι αυτά που λες;;Απαραίτητα για τι;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Λουκρητία

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,905 μηνύματα.
ΜΠΟΙΝΓΚ.
Τα παντα ειναι υποκειμενικα.
Τι παει να πει ειναι απαραιτητα?
Αμα δεν μπορω να καταλαβω αρχαια και παρω ενα βοηθημα στην α' γυμνασιου τι παει να πει?
Οτι ολοι πρεπει να το κανουν?
Οτι κανεις δεν τα παει καλα στα αρχαια και οτι ολοι χρειαζονται μια εξτρα βοηθεια?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vagialena

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Βαγιαλένα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 168 μηνύματα.
Όχι, αν και στην Α'Γυμνασίου είναι απαραίτητα...
Για ποιο λογο? Ισα ισα ειδικα στην πρωτη γυμνασιου δεν ειναι καθολου απαραιτητα! Τι θα λες οταν φτασεις λυκειο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top