Έρωτας και διάβασμα

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής ΟΠΑ και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,008 μηνύματα.
Ιδού το ερώτημα....
Μπορεί να συνυπάρξει έρωτας και διάβασμα;;

Φυσικά κάθε περίπτωση διαφέρει:
- Έρωτας με ανταπόκριση ( :jumpy:)
- Έρωτας χωρίς ανταπόκριση (ouch :()

Έχετε λοιπόν σχετική εμπειρία; Είτε προσωπική είτε από γνωστούς σας.
Έχω ακούσει και περιπτώσεις όπου ζευγάρια χωρίζουν πχ λόγω πανελλαδικών :emm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikolas17

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,894 μηνύματα.
Δυστυχώς και εγώ έχω ακούσει για ζευγάρια που έχουν χωρίσει λόγο πανελλαδικών, και επειδή ήθελε το ένα (ή και τα δύο - εάν είναι στην ίδι ηλικία) άτομα να επικεντρωθούν στο διάβασμα ή γιατί μετά θα πήγαιναν σε διαφορετικές πόλεις και έτσι θα χωρίζονταν ούτως ή αλλώς.

Προσωπικά πιστεύω ότι όταν γίνονται όλα με μέτρο (πχ. να μην αμελείς το διάβασμα σου για να κάθεσαι Χ ώρες με τον/την αγαπημενό/αγαπημένη σου) τότε φυσικά μπορούν να συνυπάρξουν:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Σχέση που διαλύεται λόγω πανελλαδικών/δουλειάς/απόστασης/συγγενών/κλπ κατ'εμε δεν άξιζε ποτέ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hunter

Περιβόητο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 6,241 μηνύματα.
Σχέση που διαλύεται λόγω πανελλαδικών/δουλειάς/απόστασης/συγγενών/κλπ κατ'εμε δεν άξιζε ποτέ.
:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Astraxan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 171 μηνύματα.
Συμφωνώ και εγώ σε όλα αυτά!
Είναι μεγάλο πρόβλημα..
Η θα μείνεις μόνο λόγω αυτών ή θα πέσει η απόδοση της στα μαθήματα για να μπορέσει να κρατήσει την σχέση της!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nina

Νεοφερμένος

Η nina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 51 μηνύματα.
άλλοι λένε ότι δεν είναι καλό να είσαι ερωτευμένος στην Γ'λυκείου...είτε έχεις ανταπόκριση...γιατί πετάς στα σύννεφα και δεν συγκεντρώνεσαι...είτε δεν έχεις...γιατί σέρνεσαι στα πατώματα...και δεν συγκεντρώνεσαι!!!εγώ πιστεύω πως αν θες...μπορείς να τα συνδιάσεις...με την προϋπόθεση ότι σου συμπαραστέκεται και σε καταλαβαίνει και το άτομο που είναι μαζί σου!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Σε γενικές γραμμές και ξέρω πως μάλλον θ' ακουστεί πολύ συντηρητικό αυτό, αλλά θεωρώ πως ένας έρωτας στην Γ' Λυκείου μόνο κακό στην συγκέντρωση μπορεί να κάνει, εκτός κι αν μιλάμε για σχέση που προϋπάρχει ήδη καιρό (τουλάχιστον ένα χρόνο, οπότε έχει φύγει η τρελή καψα!):xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστίνα20750

Νεοφερμένος

Η Χριστίνα20750 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 104 μηνύματα.
Μόνο η δεύτερη περίπτωση μου έτυχε ! :(

Ή μάλλον όχι... *σκέφτεται* μου έτυχαν και οι δύο, αλλά μόνο η δεύτερη με συνεπήρε λίγο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JAKE

Νεοφερμένος

Ο JAKE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Δε γίνεται γιατί πάντα κάποιος από τους δύο βάζει το διάβασμα πάνω από τον έρωτα.
Οπότε το διάβασμα σκοτώνει τον έρωτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Έχω ακούσει και περιπτώσεις όπου ζευγάρια χωρίζουν πχ λόγω πανελλαδικών :emm:

Αυτο τωρα ητανε σπποντα;......:'(:P

Τι να πω... Πιστευω μια χαρα μπορουν να γινουν ολα... ισως οχι τοσο αποτελεσματικα αλλα ολα γινονται!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

costas

Νεοφερμένος

Ο Κων/νος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 78 μηνύματα.
άποψή μου είναι πως μπορούν να συνδυαστούν αρκεί στο ζευγάρι ο ένας να αγαπάει και να νοιάζεται για τον άλλον πραγματικά... έτσι θα χεις μία επιπλέον βόηθεια στις δυσκολίες των πανελληνίων... και πιστεύω πως θα πας καλύτερα αν έχεις κάποιον δίπλα σου που ΝΟΙΑΖΕΤΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Ο ερωτας θελει χρονο πιστευω. Σε συνδυασμο με τις απαιτησεις των πανελληνιων δε νομιζω οτι μπορεις να τα κανεις και τα δυο. Φυσικα καθε περιπτωση ειναι μοναδικη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elante???

Νεοφερμένος

Η Μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
συνδιαζονται αλλα κοβεις λιγο απο τη σχεση σου..ετσι κ αλλιως 7 μηνες εμειναν κ μετα ερχεται ενα υπεροχο καλοκαιρι...
εγω παντος ετσι το σκεφτομαι κ παιρνω κουραγιο..
βεβαια πρεπει να σε καταλαβαινει κ αλλος οτι εχεις καποιους στοχους κ οχι μονο πρεπει να το σεβαστει αλλα κ να σε στηριζει....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Εμενα δε μου αρεσει να κοβω απο δω κι απο κει γενικα. Ενα και ολοκληρο. Ειδικα στη συγκεκριμενη περιπτωση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Amy 4ever

Νεοφερμένος

Η Amy 4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 117 μηνύματα.
Αυτο τωρα ητανε σπποντα;......:'(:P

Τι να πω... Πιστευω μια χαρα μπορουν να γινουν ολα... ισως οχι τοσο αποτελεσματικα αλλα ολα γινονται!
Οχι παντα!!!!:nono::'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Ναι, οχι παντα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elante???

Νεοφερμένος

Η Μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
miv εισαι πολυ απολυτος..ισα ισα που μια σχεση αυτο το καιρο σε βοηθαει αρκετα..ξεσκας..εχεις καποιον να σε ακουει κ να σε καταλαβαινει..
οι φιλοι δεν μπορουν να σε βοηθησουν σε τετοιο σημειο..

ξερεις οτι εχεις καποιον δικο σου που θα ειναι εκει οποτε θελεις να του μιλησεις οπως κ αυτος μπορει να κανει το ιδιο..

ετσι κ αλλιως για κατι τετοιες στιγμες ειναι οι σχεσεις..οι αληθινες σχεσεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Και πιστευεις πραγματικα οτι μπορεις να κανεις αληθινη σχεση σε αυτη την ηλικια στις μερες μας? Γιατι εγω μονο αρπαχτες βλεπω τριγυρω. Κι αυτο, ειδικα στις Πανελληνιες, σε καταστρεφει, δε σε βοηθαει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Και πιστευεις πραγματικα οτι μπορεις να κανεις αληθινη σχεση σε αυτη την ηλικια στις μερες μας? Γιατι εγω μονο αρπαχτες βλεπω τριγυρω. Κι αυτο, ειδικα στις Πανελληνιες, σε καταστρεφει, δε σε βοηθαει.

Και βέβαια γίνεται να έχεις σοβαρή σχέση τώρα! Ζωντανό παράδειγμα εγώ! Και αρκετοί συμμαθητές μου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Λολ! Οι εξαιρεσεις επαληθευουν τον κανονα. Κι εγω ξερω περιπτωση τετοια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top