Έρωτας και διάβασμα

Semina

Νεοφερμένος

Η Σεμίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 60 μηνύματα.
έρωτας.. τον έζησα τους τελευταίους 13 μήνες.... πανω στον 14ο όμως μετακόμισα σε άλλη πόλη... χωρίσαμε. δεν άντεξε.. έτσι είναι. Είναι δύσκολο όόόόόόόόόόόόό,τι και να πείτε.......:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nina

Νεοφερμένος

Η nina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 51 μηνύματα.
[...]καιρός να 3αναγυρίσουμε στο θέμα μας....πιστεύετε ότι σχέση και Γ' λυκείου συμβαδίζουν ή όχι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Semina

Νεοφερμένος

Η Σεμίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 60 μηνύματα.
εξαρτάται από τα άτομα και τους στόχους τους.. αν ο ένας έχει ως σκοπό να περάσει σε μία καλή σχολή και ο άλλος όχι, ε, τότε χαμός... ως γνωστόν στη Γ' λυκείου πρέπει να αφιερωθείς στη... Γ' λυκείου, ε, δε γίνεται αλλιώς. Αν το.. άλλο σου μισό έχει αλλού το μυαλό του, σόρι, αλλα.. δε γίνεται να συμβαδίσουν. Εσείς τι λέτε?:what:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Συμφωνω μ' αυτο. Βεβαια, αναλογα το ατομο, αλλα γενικα ειναι δυσκολο να συμβαδισουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Semina

Νεοφερμένος

Η Σεμίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 60 μηνύματα.
χμ...:hmm: μία γνωστή μου, μαθήτρια του 20, είχε ως στόχο Στρατιωτική Νομική. Το αγόρι της πάλι.. δεν μπορεις να πεις οτι είχε καποιο στόχο, το ρεμάλι.. :fss:(sry για την έκφραση..). Τέσπα, να μη τα πολυλογώ, την φάγανε οι έρωτες.. τώρα σπουδάζει ψυχολογία στην Κρήτη...:down: γι'αυτό σας λέω... τα μάτια ανοιχτα!!:!:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mostel

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στέλιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,203 μηνύματα.
χμ...:hmm: μία γνωστή μου, μαθήτρια του 20, είχε ως στόχο Στρατιωτική Νομική. Το αγόρι της πάλι.. δεν μπορεις να πεις οτι είχε καποιο στόχο, το ρεμάλι.. :fss:(sry για την έκφραση..). Τέσπα, να μη τα πολυλογώ, την φάγανε οι έρωτες.. τώρα σπουδάζει ψυχολογία στην Κρήτη...:down: γι'αυτό σας λέω... τα μάτια ανοιχτα!!:!:


Δε σε τρώνε οι έρωτες... γιατί ρε παιδιά δε λέει κανείς με αποσπά το μάθημα από το συναίσθημα και όλοι λένε το αντίθετο; Τόσο χαζορομπότ μας έχουν κάνει;

Λέτε και θα ζούμε πάντα.. Όχι θα χαρείς το συναίσθημα όταν γεράσεις... Όχι θα δεις έξω τη φύση όταν γεράσεις...
................................................................................
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Συμφωνώ με τον mostel, τα συναισθήματα είναι σημαντικότερα από οποιοδήποτε μάθημα, εξέταση κτλ! Καλύτερα να ζήσεις έναν έρωτα και να αποτύχεις στις πανελλήνιες παρά να τον αρνηθείς και μετά να το μετανιώνεις!! Εξάλλου πανελλήνιες μπορείς να δώσεις πάλι, αλλά ο έρωτας δεν έρχεται όταν θέλει ο καθένας!

Και εδώ που τα λέμε αυτό ισχύει για κάθε έντονο συναίσθημα. Παράδειγμα εγώ που φέτος ξεκίνησα με όρεξη έχω πέσει σε κατάθλιψη 3 φορές και τώρα δεν ξέρω τι στόχο έχω για τη ζωή μου αλλά δεν με πειράζει γιατί προτιμώ να ζω έντονα κάποια συναισθήματα παρά να έχω ένα στόχο και να κάθομαι να διαβάζω χωρίς να νιώθω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Οχι, δεν ειναι τοσο απολυτα και δεν θα συμφωνησω. Τελος παντων, σχετικα με το συγκεκριμενο παραδειγμα, και η ψυχολογια Κρητης μια χαρα σχολη ειναι. Αλλα αν μπορουσε να παει ΣΣΑΣ στη Θεσσαλονικη τοτε βλακεια της. Τελος παντων.
Πιστευω οτι οταν του δινεται καποιου η ευκαιρια να ζησει κατι, ας το ζησει. Δεν συμφωνω ομως στο καποιος να κυνηγαει τον ερωτα στην ταξη αυτη. Στην τελικη, αν τα ζησεις ολα απο 20 χρονων, μετα τι θα κανεις? Η ζωη δεν ειναι ατελειωτη, αλλα να ξερετε οτι δεν τελειωνει και στα 20.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Το θέμα είναι πως τις περισσότερες φορές δεν τον κυνηγάς και αν έρθει μετά δεν μπορείς εύκολα να ξεφύγεις! Θα σε επηρεάσει όπως και να 'χει.
Δε γίνεται πρακτικώς να τα ζήσεις όλα μέχρι τα 20 σου έτσι κι αλλιώς και εξάλλου, κανείς δεν είπε τέτοιο πράμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Semina

Νεοφερμένος

Η Σεμίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 60 μηνύματα.
εσεις τα λέτε αυτά κε Μostel????? οκ, θα το'χουμε υπόψη μας.................................................................................
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Οχι, απλως επειδη ο mostel εθεσε το ζητημα οτι η ζωη δεν ειναι αιωνια. Ενταξει, αυτο δεν ειναι κριτηριο για να ερωτευθουμε σωνει και καλα μεχρι τα 20.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Οχι, απλως επειδη ο mostel εθεσε το ζητημα οτι η ζωη δεν ειναι αιωνια. Ενταξει, αυτο δεν ειναι κριτηριο για να ερωτευθουμε σωνει και καλα μεχρι τα 20.

Εγώ νομίζω πως εννοούσε ότι αν ερωτευτούμε θα πρέπει να το χαρούμε. Όπως είπα και πριν, πιστεύω πως δε γίνεται να το κυνηγήσεις. Αυτό σε κυνηγά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Ναι, αλλα πιστευω και οτι οι σπουδες, τουλαχιστον για ενα μη-δημιουργημενο ατομο, οπως ο μαθητης, ειναι ζωτικης σημασιας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Ναι αλλά θα έχεις και άλλες ευκαιρίες να σπουδάσεις, ενώ για τον έρωτα δε ξέρεις ποτέ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mostel

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στέλιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,203 μηνύματα.
εσεις τα λέτε αυτά κε Μostel????? οκ, θα το'χουμε υπόψη μας.................................................................................

Να το έχετε δεσποινίς........................................... :iagree:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Temeteron

Νεοφερμένος

Ο Temeteron αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Κατ'αρχήν καλησπέρα σας
Διάβασα τυχαία το συγκεκριμένο topic και σκέφτηκα να εκφράσω κι εγώ την άποψη σαν μεγαλύτερος .
Θα αναφερθώ πάνω σε ένα θέμα που μου θύμισε μια παλιά ιστορία.
Τυχαίνει να είχα δεσμό πριν από κάποια χρόνια με μια κοπέλα 3ης λυκείου.Ο δεσμός αυτός ξεκίνησε τους πρώτους μήνες της σχολικής χρονιάς. Η κοπέλα ήταν 18 ετών κι εγώ 23. Μου είχε αναφέρει οτι αν δε περνούσε στις πανελλήνιες θα έφταιγα εγώ και δεν έπρεπε να την πληγώσω κατά τη διάρκεια που έιμασταν μαζί γιατί δεν θα μπορούσε να διαβάσει μετά από κάτι τέτοιο.
Αυτό δεν το θεωρώ ώριμο και δεν στέκει σε καμιά περίπτωση.(υποτίθεται ότι είναι πιο ώριμες οι γυναίκες) Αν εσύ δεν καταφέρεις να περάσεις δεν σημαίνει ότι φταίει ο άλλος. Το ίδιο ακριβός μπορεί να συμβαίνει και από την απέναντι πλευρά, λόγω σχέσης να μην είσαι καλός στη δουλειά σου και να σε απολύσουν. Γιαυτό να μη το λέτε ούτε για πλάκα.. Αν νομίζεις ότι θα κάνεις σχέση και αυτό θα είναι η αφορμή να για να μη τα καταφέρεις στις πανελλήνιες η σε οτιδήποτε άλλο ΜΗΝ το κάνεις αφού από την αρχή το ξεκινάς λάθος. Πρέπει να νιώθεις το λεγόμενο "κάτι" για τον άλο. Το να έχεις σχέση απλά για να έχεις , επίσης ΜΗΝ το κάνεις. Θα τον/την πληγώσεις και δεν το αξίζει.Δεν θα αναφερθώ άλλο πάνω σε αυτό το ζήτημα φτάνει τόσο :P
Κατι αλλο που διάβασα πιο πάνω : εξαρτάται από τα άτομα και τους στόχους τους.. αν ο ένας έχει ως σκοπό να περάσει σε μία καλή σχολή και ο άλλος όχι, ε, τότε χαμός... ως γνωστόν στη Γ' λυκείου πρέπει να αφιερωθείς στη... Γ' λυκείου, ε, δε γίνεται αλλιώς. Αν το.. άλλο σου μισό έχει αλλού το μυαλό του, σόρι, αλλα.. δε γίνεται να συμβαδίσουν. Εσείς τι λέτε?
Πάνω σε αυτό ... Οτι είσαι Γ λυκείου δεν σημαίνει ότι διαγράφεις τα πάντα γύρω σου. Και για καφεδάκι θα πας , και στο club θα πας , και την 5ημερη σου θα την πας. Γιατί να πεις όχι σε μία σχέση. Αν υποθέσουμε ότι το αγόρι είναι Γ λυκείου , μαθητής άριστος και τον πλησιάζει μια κοπέλα μικρότερης τάξης επίσης άριστη στα μαθήματα της , η κοπέλα ενδιαφέρεται για το παλικάρι αλλά δεν του το φανερώνει γιατί σκέφτεται ότι είναι Γ λυκείου και δεν πρέπει να τον βγάλει από το πρόγραμμα του γιατί μπορεί να αποτύχει στις εξετάσεις. Αυτομάτως χάνει κάτι το οποίο ποθεί και της μένει μια απορία που θα την κουβαλάει μαζί της επι 1 χρόνο (ανάλογα το ποσοστό καψουρας :D) Για μένα το σωστό είναι να του μιλήσει ξεκάθαρα, αν έχει πρόβλημα το παλικάρι με τη σχέση και νομίζει ο ίδιος οτι θα του στοιχίσει πολλά αυτή η σχέση τότε ΟΚ, αλλά να μη λογαριάζουμε χωρίς τον ξενοδόχο.
Ελπίζω να μην σας κούρασα. Πάνε 10 χρόνια που είχα και εγώ τα ίδια προβλήματα ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Ναι αλλά θα έχεις και άλλες ευκαιρίες να σπουδάσεις, ενώ για τον έρωτα δε ξέρεις ποτέ..

Οχι, εγω πιστευω το αντιθετο. Δεν ειναι παντα και για ολους ευκολο να εχουν αλλες ευκαιριες να σπουδασουν. Αντιθετα, ο ερωτας ουτε τελειωνει με το λυκειο, ουτε ο ενας και μοναδικος θα σου παρουσιαστει στην τριτη λυκειου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Οχι, εγω πιστευω το αντιθετο. Δεν ειναι παντα και για ολους ευκολο να εχουν αλλες ευκαιριες να σπουδασουν. Αντιθετα, ο ερωτας ουτε τελειωνει με το λυκειο, ουτε ο ενας και μοναδικος θα σου παρουσιαστει στην τριτη λυκειου.

Δε ξέρεις ποτέ αν θα ερωτευτείς ξανά όμως. Ή αν θα έχει ανταπόκριση. Στον έρωτα είναι 2 άτομα, στις σπουδές είσαι μόνος σου, με τις δυνάμεις σου, εσύ καθορίζεις το μέλλον.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Δεν εχει σχεση αυτο. Και φυσικα βεβαια δεν το καθοριζεις μονο εσυ το μελλον σου. Υπαρχουν κι αλλοι, εξωτερικοι παραγοντες που δεν τυχαινει να συμπιπτουν παντα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Είναι πολύ λεπτεπίλεπτο το θέμα γιατί εξαρτάται και από τον καθένα, αλλά το σίγουρο είναι πως όταν ερωτεύεσαι έρχονται τα πάνω κάτω και το βασικό είναι πως δεν το ελέγχεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top