Έρωτας και διάβασμα

Semina

Νεοφερμένος

Η Σεμίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 60 μηνύματα.
βασικα... εξαρταται από το άτομο, έτσι? αλλοι αποσπώνται εύκολα, άλλοι όχι. Υπάρχουν όμως μερικοί που όταν έχουν σχέση, τα δίνουν όλα... κατ'εμέ, πρέπει να είσαι λίγο.. superman για να έχεις και το σκύλο χορτάτο, και την πίτα ολόκληρη... κακά τα ψέματα, οι έρωτες ψιλο-αποσυντονίζουν..:(

ps: προς Θεού, δεν είμαι κατά του έρωτα και των σχέσεων, μην παρεξηγηθούν τα όσα είπα... άλλωστε, καρδιά είναι αυτή, δεν κουμαντάρεται όταν είσαι 18...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Babalu

Νεοφερμένος

Η Λουιζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 63 μηνύματα.
ρε παιδια, παν μετρον αριστον που ελεγαν και οι προγονοι μας.!
πραγματικα οοολα μπορεις να τα καταφερεις αρκει να το θελεις και να προσπαθεις!

δηλαδη οκ. ειπαμε 3η λυκειου πανελληνιες κλπ αλλα χαλαρώστε. δεν ηρθε η συντελεια του κοσμου. πραγματικα. ετσι οπως μας εχει καταντησει το συστημα[?] μας πιανει τρομος και μονο στη σκεψη της τελευταιας χρονιας του λυκειου. ΟΚ ειναι η κρισιμη καμπη για να αποφασισεις το μελλον σου, δεν λεω, αλλα εχετε σκεφτει ποοοοσα πραγματα μπορει να χασεις μεσα σε μια χρονια? τη συγκεκριμενη χρονια που εισαι σχεδον 18!
εχοντας θεσει αυτοσκοπο την εισαγωγη σε μια "καλη" σχολη το ατελειωτο διαβασμα γινεται εμμονη ιδεα. κοιταζεις γυρω σου χωρις να βλεπεις, ακους χωρις να καταλαβαινεις, υπαρχεις χωρις να ζεις. ε οχι! ο ερωτας, οι σχεσεις με τους ανθρωπους γενικοτερα μπορουν να μας δωσουν εφοδια πολυ σημαντικοτερα απο την αποστηθιση της ιστοριας κατευθυνσης ξερω γω.!


απλα, επειδη το κουρασα ολιγον τι, η 3η λυκειου ειναι μια χρονια. γιατι να ειναι χαμενη σε θεματα οπως η ιδια μας η ζωη?[διασκεδαση,καθημερινες ασχολιες κλπ]στο χερι μας ειναι να βαλουμε προταιρεοτητες χωρις να μετανιωνουμε μια ζωη.

αυτα. =]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Xenupo

Νεοφερμένος

Η Xenupo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Ο έρωτας δεν έρχεται κατά παραγγελία! Όποιος μπορεί να τον ελέγξει ας ερθει να κάνει κάτι και με τον δικό μου! :) Δε μπορείς λοιπόν να πεις "Δε θα ερωτευτώ στην Γ"... Αν είναι να'ρθει θε να 'ρθει αλλιώς θα προσπεράσει... Έστω ότι ερχεται. 2 οι περιπτώσεις: α) κάνεις μια σχέση ειλικρινή, αφού δηλαδή εξηγήσεις στον άλλον τους στοχους και το πρόγραμμά σου αποφασίζει αν μπορεί να ακολουθήσει και να σε στηρίξει. Αν ναι, καλώς.Συνεχίζεις ακαθεκτος/η! :no1:Αν όχι, προφανώς δεν αξίζει να ασχοληθείς!...;) β) μένεις με την απορία "τι θα γινόταν αν...", πιθανόν να τον/την σκεφτεσαι περισσοτερο απ' οτι αν είσασταν μαζι κλπ...=:'(

Και επειδή δε θα ήθελα να'χω κανένα απωθημένο να τυραννάει το μυαλουδάκι μου την περίοδο που το χρειαζομαι 100% ψηφίζω το πρώτο! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Astraxan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 171 μηνύματα.
Έρωτας=Στήριξη και εμπιστοσύνη..
Αν θέλεις να γράψεις καλά πρέπει να σε υποστηρίξει αν σε αγαπάει πραγματικά..
Αν δεν το κάνει αυτό δεν αξίζει τον κόπο!:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nina

Νεοφερμένος

Η nina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Ο έρωτας δεν έρχεται κατά παραγγελία! Όποιος μπορεί να τον ελέγξει ας ερθει να κάνει κάτι και με τον δικό μου! :) Δε μπορείς λοιπόν να πεις "Δε θα ερωτευτώ στην Γ"... Αν είναι να'ρθει θε να 'ρθει αλλιώς θα προσπεράσει... Έστω ότι ερχεται. 2 οι περιπτώσεις: α) κάνεις μια σχέση ειλικρινή, αφού δηλαδή εξηγήσεις στον άλλον τους στοχους και το πρόγραμμά σου αποφασίζει αν μπορεί να ακολουθήσει και να σε στηρίξει. Αν ναι, καλώς.Συνεχίζεις ακαθεκτος/η! :no1:Αν όχι, προφανώς δεν αξίζει να ασχοληθείς!...;) β) μένεις με την απορία "τι θα γινόταν αν...", πιθανόν να τον/την σκεφτεσαι περισσοτερο απ' οτι αν είσασταν μαζι κλπ...=:'(

Και επειδή δε θα ήθελα να'χω κανένα απωθημένο να τυραννάει το μυαλουδάκι μου την περίοδο που το χρειαζομαι 100% ψηφίζω το πρώτο! :D



συμφωνώ...το μόνο που μπορείς να κάνεις...είναι απλά να μην ψάχνεις...αν όμως έρθει...γιατί να το πνίξεις...(αν έχεις ανταπόκριση)?αν θες και θέλει και ο άλλος..μπορείτε να είστε μαζί και να τα καταφέρετε!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giwrgos

Νεοφερμένος

Ο Giwrgos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 68 μηνύματα.
Λολ! Οι εξαιρεσεις επαληθευουν τον κανονα. Κι εγω ξερω περιπτωση τετοια.

Θα πω την άποψή μου πάνω στο θέμα, πιστεύω πως η Β' και η Γ' Λυκείου είναι οι τάξεις που προκαθορίζουν ένα υγιές μέλλον έτσι πιστευώ ότι καλύτερα δυο χρόνια με όλες σου τις δυνάμεις πάνω στο διάβασμα αυτά τα χρονιά παρά να κυνηγάς ένα όνειρο μια ζωή. Μπορεί να με θεωρείται συντηρητικό αλλά εγώ έτσι πιστεύω.

@Giwrgos :thanks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giwrgos

Νεοφερμένος

Ο Giwrgos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 68 μηνύματα.
παν μετρον αριστον

Είσε λάθος είναι μέτρον άριστον και όχι παν μέτρον άριστον, άμα θες κοίταξε το.

@Giwrgos
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Νοηματικα δεν εχει και καμια διαφορα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Στη θετική-τεχνολογική κατεύθυνση της τρίτης λυκείου έχει περισσότερα πράγματα από α' λυκείου όμως! Εγώ που διάβαζα στη β και όχι στην α τα έχω βρει λίγο σκούρα, ειδικά σε χημεία και φυσική.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
;) Μηπως αυτο ηθελες να το ποσταρεις αλλου και μπερδευτηκες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
;) Μηπως αυτο ηθελες να το ποσταρεις αλλου και μπερδευτηκες?

όχι, αναφερόμουν στο:

Θα πω την άποψή μου πάνω στο θέμα, πιστεύω πως η Β' και η Γ' Λυκείου είναι οι τάξεις που προκαθορίζουν ένα υγιές μέλλον έτσι πιστευώ ότι καλύτερα δυο χρόνια με όλες σου τις δυνάμεις πάνω στο διάβασμα αυτά τα χρονιά παρά να κυνηγάς ένα όνειρο μια ζωή. Μπορεί να με θεωρείται συντηρητικό αλλά εγώ έτσι πιστεύω.

νταξ λίγο ξεκάρφωτο αυτό που είπα την παρούσα στιγμή :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Α, οκ, λεω κι εγω!
Σχετικα με την αποψη που παρεθεσες δεσποινα, θα συμφωνησω μαζι της. Δεν υπαρχει λογος να καταπιαστεις με ερωτες χαντακωνοντας την υπολοιπη ζωη σου. Αρκει να θυσιασεις κατι για να ζησεις καλα μετα. Ισως να ακουγεται οντως συντηρητικο, αλλα καποιοι με εχουν ξαναπει συντηρητικο, οποτε no problem!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Εμένα πάντως ο έρωτας μόνο καλό μου έκανε στον τομέα αυτό :P αν είναι διαβαστερός -φυτουκλάκι ο άλλος σε παρακινεί να διαβάσεις και να μάθεις πράγματα. Εξαρτάται λοιπόν και από τον άλλο. Πιστεύω όμως πως μπορούν να βρεθούν λύσεις για να υπάρχει και έρωτας και διάβασμα, ειδικά αν υπάρχουν μεγάλοι στόχοι στο δεύτερο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mostel

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στέλιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,203 μηνύματα.
Miv, επειδή τα βλέπεις τα πράγματα συντηρητικά, θα σου πω το εξής:

Ο άνθρωπος, ως ζώο πρώτιστα, καλύπτει αρχικά τις βιολογικές του ανάγκες και μετά ακολουθούν τα υπόλοιπα. Βάσει της παραπάνω αρχής - που πιστεύω την αποσπαζόμαστε όλοι - καταλαβαίνεις τι προηγείται πρώτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Ενταξει, για ευνοητους λογους δεν θα ηθελα να επεκταθω στο θεμα! Γι' αυτο δεν το ανεφερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

philosophos

Νεοφερμένος

Ο philosophos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πλωμάρι (Λέσβος). Έχει γράψει 54 μηνύματα.
Αν αγαπας κάποια,άφησε την να φύγει....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Α ρε φιλοσοφε με τις φιλοσοφιες σου! Αν φυγει σημαινει οτι δεν σ'αγαπαει! Αξιζει ν'αγαπας καποιον που δεν σ'αγαπαει λοιπον?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

the_president

Νεοφερμένος

Η τατιάνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
αχ μιχαλάκη, μιχαλάκη! αξίζει να αγαπάς όποιον αγαπάς. το αν σ'αγαπάει αυτός είναι δικό του θέμα! όσο για τις πανελλήνιες, εξαρτάται. αν πράγματι χρειάζεσαι πολύ διάβασμα και θες να αφοσιωθείς, καλύτερα να απέχεις από τα ...ερωτικά! αν πάλι βλέπεις το θέμα χαλαρά, κάνεις ό,τι θες. αν προυπάρχει σχέση και είναι σοβαρή, τότε ο άλλος θα πρέπει να δείξει κατανόηση. αν πάλι μιλάμε για συναίσθημα χωρίς ανταπόκριση μπορεί μόνο να δυσκολέψει, ειδικά αν αντιμετωπίζεται στενάχωρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Εγω δικη μου αποψη λοιπον. Να αγαπαω καποιον που δεν ενδιαφερω? Πολλη αξια του δινω...Τεσπα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mostel

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στέλιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,203 μηνύματα.
Εγω δικη μου αποψη λοιπον. Να αγαπαω καποιον που δεν ενδιαφερω? Πολλη αξια του δινω...Τεσπα.

Σωστό σε βρίσκω :iagree:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top