«Λουκέτο» στην ΕΡΤ;

anwnymos

Δραστήριο μέλος

Ο anwnymos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 424 μηνύματα.
τι να πει και το ΣτΕ ρε φιλε ενα ματσο πουλημενοι δικαστες τσιρακια των αφεντικων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lili.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ευα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 240 μηνύματα.
-δεν γουσταρω να δινω φραγκο για ενα δημοσιο -κατα τ'αλλα αγαθο-..ουτε ψιχουλο. Επισης, μην μου πειτε: "τοτε γιατι πληρωνεις νοβα?" Διοτι εχει χιλιαδες ποιοτικοτερα καναλια και εκπομπες (πχ ντοκιμαντερ)
-δεν γουσταρω να πληρωνω τους παχυλους μισθους των πληρωμενων δημοσιογραφων. Και δεν ειναι ο μαξιμουμ μισθος 50.000 ευρω οπως προανεφερε ενας ΚΚΕτζης σε αυτο το φορουμ. Ειναι πολυ πολυ παραπανω. Θα το διατυπωνα και αλλιως. Οι μισθοι τους ξεκινουσαν απο 50.000!
-δεν γουσταρω να πληρωνω τα διπλα κινητα που ειχα πολλοι εξ'αυτων εκει μενα. Οταν μιλαμε για καταχρηση, αυτο εννοουμε..
-λυπαμαι για τους εργαζομενους που απολυονται εν μια νυκτι αλλα μονο για τους ελαχιστους εξ'αυτων που -ΙΣΩΣ- (εχω τις αμφιβολιες μου) εκαναν σωστα την δουλεια τους
-λυπαμαι επισης τους χιλιαδες απολυμενους εργαζομενους το ιδιωτικου τομεα για τους οποιους δεν βγηκε κανενας στον δρομο να τους υποστηριξει. Γιατι απλα δεν προοριζονταν να ειναι μονιμοι
-Οκ, συμφωνω ο ιδιωτικος τομεας, οι απολαβες του ιδιωτικου τομεα θα πρεπει να προσεγγιζουν τις απολαβες του δημοσιου. Σε μια Ελλαδα που καταρρεει ομως αυτο ειναι ανεφικτο. Οποτε ας προσαρμοστουν ολοι στην επικρατουσα κατασταση και οχι να υποστηριζετε αυτη την ανισοκατανομη πλουτου αναμεσα σε ιδιωτικους και δημοσιους
-Η κατασταση στην Ελλαδα πρεπει να αλλαξει και μαλιστα λιαν συντομως. Και ολη αυτη η αλλαγη πρεπει να ξεκινησει απο καπου. Δεν εχω ψηφισει ποτε Νεα Δημοκρατια και δεν νομιζω να ψηφισω ποτε αλλα αυτη η κινηση για μενα ηταν αναγκαια..
Διοτι εκει που δεν υπαρχει δημοσιο, δεν υπαρχουν και τοσες καταχρησεις! Ο Ελληνας ειναι Ελληνας! Παντα θα προτιμησει την ευκολη λυση και την ευκολη προσληψη, το ευκολο βολεμα. Για αυτο και παντα θα υπαρχει το λεγομενο "μεσο".. Οποτε μην κοροιδευομαστε. Απλα θα πρεπει εστω να περιοριστει! Και αν ξαναπροσληφθει μερος των απολυμενων, να επαναπροσληφθουν με περισσοτερο αξιοκρατικες διαδικασιες. Δεν μιλαω για πληρη διαφανεια διοτι ειμαστε Ελλαδα και αυτο απο μονο του τα λεει ολα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

schooliki

Δραστήριο μέλος

Ο schooliki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 594 μηνύματα.
-δεν γουσταρω να δινω φραγκο για ενα δημοσιο -κατα τ'αλλα αγαθο-..ουτε ψιχουλο. Επισης, μην μου πειτε: "τοτε γιατι πληρωνεις νοβα?" Διοτι εχει χιλιαδες ποιοτικοτερα καναλια και εκπομπες (πχ ντοκιμαντερ)
-δεν γουσταρω να πληρωνω τους παχυλους μισθους των πληρωμενων δημοσιογραφων. Και δεν ειναι ο μαξιμουμ μισθος 50.000 ευρω οπως προανεφερε ενας ΚΚΕτζης σε αυτο το φορουμ. Ειναι πολυ πολυ παραπανω. Θα το διατυπωνα και αλλιως. Οι μισθοι τους ξεκινουσαν απο 50.000!
-δεν γουσταρω να πληρωνω τα διπλα κινητα που ειχα πολλοι εξ'αυτων εκει μενα. Οταν μιλαμε για καταχρηση, αυτο εννοουμε..
-λυπαμαι για τους εργαζομενους που απολυονται εν μια νυκτι αλλα μονο για τους ελαχιστους εξ'αυτων που -ΙΣΩΣ- (εχω τις αμφιβολιες μου) εκαναν σωστα την δουλεια τους
-λυπαμαι επισης τους χιλιαδες απολυμενους εργαζομενους το ιδιωτικου τομεα για τους οποιους δεν βγηκε κανενας στον δρομο να τους υποστηριξει. Γιατι απλα δεν προοριζονταν να ειναι μονιμοι
-Οκ, συμφωνω ο ιδιωτικος τομεας, οι απολαβες του ιδιωτικου τομεα θα πρεπει να προσεγγιζουν τις απολαβες του δημοσιου. Σε μια Ελλαδα που καταρρεει ομως αυτο ειναι ανεφικτο. Οποτε ας προσαρμοστουν ολοι στην επικρατουσα κατασταση και οχι να υποστηριζετε αυτη την ανισοκατανομη πλουτου αναμεσα σε ιδιωτικους και δημοσιους
-Η κατασταση στην Ελλαδα πρεπει να αλλαξει και μαλιστα λιαν συντομως. Και ολη αυτη η αλλαγη πρεπει να ξεκινησει απο καπου. Δεν εχω ψηφισει ποτε Νεα Δημοκρατια και δεν νομιζω να ψηφισω ποτε αλλα αυτη η κινηση για μενα ηταν αναγκαια..
Διοτι εκει που δεν υπαρχει δημοσιο, δεν υπαρχουν και τοσες καταχρησεις! Ο Ελληνας ειναι Ελληνας! Παντα θα προτιμησει την ευκολη λυση και την ευκολη προσληψη, το ευκολο βολεμα. Για αυτο και παντα θα υπαρχει το λεγομενο "μεσο".. Οποτε μην κοροιδευομαστε. Απλα θα πρεπει εστω να περιοριστει! Και αν ξαναπροσληφθει μερος των απολυμενων, να επαναπροσληφθουν με περισσοτερο αξιοκρατικες διαδικασιες. Δεν μιλαω για πληρη διαφανεια διοτι ειμαστε Ελλαδα και αυτο απο μονο του τα λεει ολα!
Χολή απ' την αρχή μέχρι το τέλος.
Λάσπη και ψέματα απ' την αρχή μέχρι το τέλος.
Το απόλυτο φερέφωνο της κυβερνητικής προπαγάνδας.
Αμφισβητώ ευθέως τη λύπη σου για τις απολύσεις στον ιδιωτικό τομέα.
Τη Νέα Δημοκρατία μπορεί να μην την ψηφίζεις διότι, για σένα, είναι μια μάζωξη κρυφοαριστερών.
Δικαιολογείς ότι συμβαίνει στην ΕΡΤ με το επιχείρημα "Ο Ελληνας ειναι Ελληνας". Αυτό δεν είναι κριτική, είναι πλήρης ενσωμάτωση.
Όσο για την ΕΡΤ και τη ΝΟΒΑ, συγκρίνεις τις ντομάτες με τους καναπέδες και βγάζεις και συμπέρασμα. Δεν έχεις ιδέα για το τι περιλαμβάνει ο οργανισμός της ΕΡΤ.
Είμαι ο τελευταίος που θα υπερασπιστεί το καθεστώς κυβερνητικών επεμβάσεων στην ΕΡΤ. Δε φταίνε όμως οι εργαζόμενοι γι' αυτό. Οι μισθοί έχουν υποστεί όλες τις μειώσεις του Δημοσίου. Εκτός βεβαίως των μισθών των δικών τους παιδιών, που προσέλαβαν πρόσφατα. Και αν μιλάμε για Στάη, χαλάλι. Κυρίως όμως μιλάμε για Σαλαγκούδη και ΣΙΑ, δηλαδή για την απόλυτη αναξιοκρατία. Εσύ, αντί να στηλιτεύεις τις πρακτικές αυτές, κατηγορείς όλους τους εργαζόμενους. Ντροπή!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PolySol

Δραστήριο μέλος

Η PolySol αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 493 μηνύματα.
Χολή απ' την αρχή μέχρι το τέλος.
Λάσπη και ψέματα απ' την αρχή μέχρι το τέλος.
Το απόλυτο φερέφωνο της κυβερνητικής προπαγάνδας.
Αμφισβητώ ευθέως τη λύπη σου για τις απολύσεις στον ιδιωτικό τομέα.
Τη Νέα Δημοκρατία μπορεί να μην την ψηφίζεις διότι, για σένα, είναι μια μάζωξη κρυφοαριστερών.
Δικαιολογείς ότι συμβαίνει στην ΕΡΤ με το επιχείρημα "Ο Ελληνας ειναι Ελληνας". Αυτό δεν είναι κριτική, είναι πλήρης ενσωμάτωση.
Όσο για την ΕΡΤ και τη ΝΟΒΑ, συγκρίνεις τις ντομάτες με τους καναπέδες και βγάζεις και συμπέρασμα. Δεν έχεις ιδέα για το τι περιλαμβάνει ο οργανισμός της ΕΡΤ.
Είμαι ο τελευταίος που θα υπερασπιστεί το καθεστώς κυβερνητικών επεμβάσεων στην ΕΡΤ. Δε φταίνε όμως οι εργαζόμενοι γι' αυτό. Οι μισθοί έχουν υποστεί όλες τις μειώσεις του Δημοσίου. Εκτός βεβαίως των μισθών των δικών τους παιδιών, που προσέλαβαν πρόσφατα. Και αν μιλάμε για Στάη, χαλάλι. Κυρίως όμως μιλάμε για Σαλαγκούδη και ΣΙΑ, δηλαδή για την απόλυτη αναξιοκρατία. Εσύ, αντί να στηλιτεύεις τις πρακτικές αυτές, κατηγορείς όλους τους εργαζόμενους. Ντροπή!
Μάλιστα...όταν κάποιος εκφράζει την αντίθετη άποψη στάζει χολή...όταν κάποιος λέει αλήθειες είναι φερέφωνο του Σαμαρά...για 'μενα πρωτίστως φταίνε οι εκάστοτε κυβερνήσεις που δεν έκαναν τίποτα τόσα χρόνια για να καταπολεμήσουν τη διαφθορά που υπήρχε στη δημόσια τηλεόραση-ραδιοφωνία(και όχι μόνο),είτε επειδή το ήθελαν είτε επειδή τους βόλευε είτε επειδή οι ίδιοι το επεδίωξαν είτε απλώς επειδή ήταν ανίκανοι να το κάνουν...ήρθε η ώρα όμως να μπει επιτέλους ένα τέλος σε όλο αυτό...ναι,θα καταδικάσω και θα στενοχωρηθώ για την απόλυση εργαζομένων της ΕΡΤ που μπήκαν αξιοκρατικά ή έστω με μέσο αλλά τουλάχιστον έκαναν καλά τη δουλειά τους και έπαιρναν έναν ανθρώπινο μισθό...τους υπόλοιπους που κοπροσκύλιαζαν όλη μέρα και ζήτημα να δούλευαν 2 ώρες,ήταν κομματόσκυλα,έπαιρναν μισθό τα κέρατά τους και οργάνωναν και στο καπάκι πανάκριβες παραγωγές(ανάμεσά τους τα ταξίδια τύπου Τσόκλη,η οποία σημειωτέον ήταν και βουλευτής του ΠΑΣΟΚ,και τα μπουζουκοειδή προγράμματα τύπου Διγενή και Παπαδόπουλου)με τα λεφτά του φτωχού Έλληνα φορολογούμενου,λυπάμαι αλλά δε μπορώ να τους υποστηρίξω και να μη χαρώ που επιτέλους θα σταματήσουν να ξεζουμίζουν τους κρατικούς πόρους...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mixalisbarca

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 346 μηνύματα.
https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=ttngecw3JqM
Είναι και αυτό δείγμα του πολιτισμού της ΕΡΤ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

exc

Διάσημο μέλος

Ο exc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,812 μηνύματα.
Μάλιστα...όταν κάποιος εκφράζει την αντίθετη άποψη στάζει χολή...

Αυτή η καραμέλα πρέπει να σταματήσει. Κάθε φορά που κάποιος από εσάς, που δε θα σας κατονομάσω, ούτε θα σας χαρακτηρίσω, γιατί θα παραβώ τους κανόνες, δέχεται έναν αντίλογο και μία έντονη κριτική σε αυτά που λέει, αμέσως τρέχετε να πείτε ότι τάχα μου δεν αντέχεται η αντίθετη άποψη. Τέρμα πια με αυτές τις σαχλαμάρες. Αν δε θέλετε να δέχεστε κριτική, να τα γράφετε στο τετράδιό σας και να τα κρατάτε για εσάς, μην τα δημοσιεύετε στο διαδίκτυο και ειδικά σε ένα φόρουμ, που ο κύριος σκοπός είναι, ακριβώς, η συζήτηση.

Και τέλος, επίσης, με αυτήν την δήθεν δημοκρατική παρερμηνεία, ότι «όλες οι απόψεις πρέπει να είναι σεβαστές». Αν ήταν έτσι ο καθένας θα ερχόταν, θα έγραφε την άποψή του, δε θα σχολιάζε τους άλλους, δε θα δεχόταν κριτική, θα έφευγε και μετά θα ερχόταν ο επόμενος. Στη δημοκρατία αυτό που είναι σεβαστό, είναι το δικαίωμα σας να εκφράσετε την άποψή σας, όχι το περιεχόμενό της. Αυτό μπορεί να είναι εντελώς ηλίθιο και φυσικά πρέπει να δεχτεί σκληρή κριτική.
Κανείς δεν είναι υπεράνω κριτικής.
https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=ttngecw3JqM
Είναι και αυτό δείγμα του πολιτισμού της ΕΡΤ;
Ο Κραουνάκης δεν ανήκει στα μουσικά σύνολα της ΕΡΤ, οπότε αυτό καμία σχέση δεν έχει με αυτήν. Ωστόσο, αν θες την άποψή μου, νομίζω πως είναι πολύ ποιοτικότερο από τα σκυλάδικα που τραγουδάνε στα μπουζούκια η Πάολα και η λοιπή παρέα μπουλντόγκ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

mixalisbarca

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 346 μηνύματα.
Ο Κραουνάκης δεν ανήκει στα μουσικά σύνολα της ΕΡΤ, οπότε αυτό καμία σχέση δεν έχει με αυτήν. Ωστόσο, αν θες την άποψή μου, νομίζω πως είναι πολύ ποιοτικότερο από τα σκυλάδικα που τραγουδάνε στα μπουζούκια η Πάολα και η λοιπή παρέα μπουλντόγκ.

Εμφανίστηκε στη νετ. Τι με νοιάζει αν ανήκει η όχι;Καλά δεν περίμενα να πεις κάτι άλλο οπότε οκ.
Ποιοτικότερο ως προς τα βρισίδια;Ναι,είναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

A propos

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,664 μηνύματα.
Ποιοτικότερο ως προς τα βρισίδια;
Τα Ζουραρίδια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Όσον αφορά την ΕΡΤ λοιπόν, έπρεπε να γίνουν απολύσεις και μερικές... αλλαγές ούτως η άλλως. Και επειδή ο ένας μπήκε με βύσμα και ο άλλος μπήκε με βύσμα, με τι μούτρα θα τους έβλεπε ο πολιτικός βουλευτής που τους διόρισε? Που τον ψήφισαν και στις περασμένες εκλογές? Οπότε ήταν πιο εύκολο για αυτούς να την κλείσουν, και να την ξανά ανοίξουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

lili.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ευα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 240 μηνύματα.
Χολή απ' την αρχή μέχρι το τέλος.
Λάσπη και ψέματα απ' την αρχή μέχρι το τέλος.
Το απόλυτο φερέφωνο της κυβερνητικής προπαγάνδας.
Αμφισβητώ ευθέως τη λύπη σου για τις απολύσεις στον ιδιωτικό τομέα.
Τη Νέα Δημοκρατία μπορεί να μην την ψηφίζεις διότι, για σένα, είναι μια μάζωξη κρυφοαριστερών.
Δικαιολογείς ότι συμβαίνει στην ΕΡΤ με το επιχείρημα "Ο Ελληνας ειναι Ελληνας". Αυτό δεν είναι κριτική, είναι πλήρης ενσωμάτωση.
Όσο για την ΕΡΤ και τη ΝΟΒΑ, συγκρίνεις τις ντομάτες με τους καναπέδες και βγάζεις και συμπέρασμα. Δεν έχεις ιδέα για το τι περιλαμβάνει ο οργανισμός της ΕΡΤ.
Είμαι ο τελευταίος που θα υπερασπιστεί το καθεστώς κυβερνητικών επεμβάσεων στην ΕΡΤ. Δε φταίνε όμως οι εργαζόμενοι γι' αυτό. Οι μισθοί έχουν υποστεί όλες τις μειώσεις του Δημοσίου. Εκτός βεβαίως των μισθών των δικών τους παιδιών, που προσέλαβαν πρόσφατα. Και αν μιλάμε για Στάη, χαλάλι. Κυρίως όμως μιλάμε για Σαλαγκούδη και ΣΙΑ, δηλαδή για την απόλυτη αναξιοκρατία. Εσύ, αντί να στηλιτεύεις τις πρακτικές αυτές, κατηγορείς όλους τους εργαζόμενους. Ντροπή!

Για ποιο φερεφωνο και για ποια προπαγανδα μιλας? Ναι ρε φιλε "ο Ελληνας ειναι Ελληνας". Ειναι μια παγια κατασταση. Δεν κρινω, δεν επικρινω, δεν επιβραβευω αλλα πιστευεις οτι θα αλλαξει μυαλα τωρα? Αμφιβολο!


1) αμφισβητεις ευθεως την λυπη μου για τις απολυσεις στον ιδιωτικο τομεα? Πραγμα που αυτοματα σημαινει οτι υποστηριζεις τον δημοσιο τομεα μεχρι κοκκαλο, σωστα? Ενα δημοσιο τομεα ο οποιος στην πλειονοτητα του μας οδηγησε σε αυτο που αντιμετωπιζουμε σημερα. Βασικος μισθος ΙΔΙΩΤΙΚΟΥ υπαλληλου 500 ευρω. Μηπως για αυτα τα 500 ευρω φταιει και παλι ο απλος κοσμακης? μηπως ο ιδιωτικος υπαλληλος εχει λιγοτερα προνομια απο τον δημοσιο? μαλλον το αντιθετο θα ελεγα διοτι τουλαχιστον ο ιδιωτικος εχει προσληφθει με μεγαλυτερη διαφανεια!
2) Για αιτιολογησε μου ερτ και νοβα.. ειχα ατομο που δουλευε στην ΕΡΤ και απο τους 100 που επρεπε να περνανε την μερα απο εκει μεσα, περνουσαν οι 10 και αν.. Οι υπολοιποι τι εκαναν φιλτατε? πληρωνοντουσαν για να καθονται σπιτακι τους μηπως?
3) Νομιζω πως ειπα απο μονη μου οτι σαφως και λυπαμαι για οσους εργαζομενους δουλευαν εκει μεσα. Εστω και αν ηταν 30 στο συνολο οσοι δουλευαν. Οποτε για πες μου σε ποιο σημειο κατηγορησα ολους τους εργαζομενους και οχι την αναξιοκρατια σχετικα με την επιλογη καποιων εξ'αυτων στις συγκεκριμενες θεσεις και τους παχυλους μισθους τους οποιους εισεπρατταν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

schooliki

Δραστήριο μέλος

Ο schooliki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 594 μηνύματα.
Για ποιο φερεφωνο και για ποια προπαγανδα μιλας? Ναι ρε φιλε "ο Ελληνας ειναι Ελληνας". Ειναι μια παγια κατασταση. Δεν κρινω, δεν επικρινω, δεν επιβραβευω αλλα πιστευεις οτι θα αλλαξει μυαλα τωρα? Αμφιβολο!


1) αμφισβητεις ευθεως την λυπη μου για τις απολυσεις στον ιδιωτικο τομεα? Πραγμα που αυτοματα σημαινει οτι υποστηριζεις τον δημοσιο τομεα μεχρι κοκκαλο, σωστα? Ενα δημοσιο τομεα ο οποιος στην πλειονοτητα του μας οδηγησε σε αυτο που αντιμετωπιζουμε σημερα. Βασικος μισθος ΙΔΙΩΤΙΚΟΥ υπαλληλου 500 ευρω. Μηπως για αυτα τα 500 ευρω φταιει και παλι ο απλος κοσμακης? μηπως ο ιδιωτικος υπαλληλος εχει λιγοτερα προνομια απο τον δημοσιο? μαλλον το αντιθετο θα ελεγα διοτι τουλαχιστον ο ιδιωτικος εχει προσληφθει με μεγαλυτερη διαφανεια!
2) Για αιτιολογησε μου ερτ και νοβα.. ειχα ατομο που δουλευε στην ΕΡΤ και απο τους 100 που επρεπε να περνανε την μερα απο εκει μεσα, περνουσαν οι 10 και αν.. Οι υπολοιποι τι εκαναν φιλτατε? πληρωνοντουσαν για να καθονται σπιτακι τους μηπως?
3) Νομιζω πως ειπα απο μονη μου οτι σαφως και λυπαμαι για οσους εργαζομενους δουλευαν εκει μεσα. Εστω και αν ηταν 30 στο συνολο οσοι δουλευαν. Οποτε για πες μου σε ποιο σημειο κατηγορησα ολους τους εργαζομενους και οχι την αναξιοκρατια σχετικα με την επιλογη καποιων εξ'αυτων στις συγκεκριμενες θεσεις και τους παχυλους μισθους τους οποιους εισεπρατταν?
1) Ο απόλυτος κοινωνικός αυτοματισμός.
2) Μιλάς τόσο ακραία κορίτσι μου, η υπερβολή σου τσακίζει κόκκαλα. Κατά τα άλλα......
Για την ΕΡΤ και τη ΝΟΒΑ δεν κατάλαβες τίποτα.
Μια "μικρή" διαφορά μεταξύ των δύο. Η ΝΟΒΑ προβάλει ένα μπουκέτο άλλων προγραμμάτων. Δεν παράγει πρόγραμμα η ίδια. Η ΕΡΤ παράγει καθημερινά δεκάδες τηλεοπτικά και ραδιοφωνικά προγράμματα, ενημερωτικού και πολιτιστικού χαρακτήρα, έχει μουσικά σύνολα που δίνουν συναυλίες κ.λ.π. Η ΝΟΒΑ μπορεί να λειτουργεί με 20 άτομα. Το BBC έχει 23.000. Το πρόγραμμα της ΝΟΒΑ σίγουρα είναι πιο πλούσιο από του BBC. Δε συγκρίνεις ανόμοια πράγματα.
3) Γράφεις: "Εστω και αν ηταν 30 στο συνολο οσοι δουλευαν. Οποτε για πες μου σε ποιο σημειο κατηγορησα ολους τους εργαζομενους"!!!!!!!!!!!!!!!!
Ώστε από τους 2.656 δούλευαν 30. Και απορείς ακόμα γιατί εξανίσταμαι;
...........
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

lili.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ευα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 240 μηνύματα.
1) Ο απόλυτος κοινωνικός αυτοματισμός.
2) Μιλάς τόσο ακραία κορίτσι μου, η υπερβολή σου τσακίζει κόκκαλα. Κατά τα άλλα......
Για την ΕΡΤ και τη ΝΟΒΑ δεν κατάλαβες τίποτα.
Μια "μικρή" διαφορά μεταξύ των δύο. Η ΝΟΒΑ προβάλει ένα μπουκέτο άλλων προγραμμάτων. Δεν παράγει πρόγραμμα η ίδια. Η ΕΡΤ παράγει καθημερινά δεκάδες τηλεοπτικά και ραδιοφωνικά προγράμματα, ενημερωτικού και πολιτιστικού χαρακτήρα, έχει μουσικά σύνολα που δίνουν συναυλίες κ.λ.π. Η ΝΟΒΑ μπορεί να λειτουργεί με 20 άτομα. Το BBC έχει 23.000. Το πρόγραμμα της ΝΟΒΑ σίγουρα είναι πιο πλούσιο από του BBC. Δε συγκρίνεις ανόμοια πράγματα.
3) Γράφεις: "Εστω και αν ηταν 30 στο συνολο οσοι δουλευαν. Οποτε για πες μου σε ποιο σημειο κατηγορησα ολους τους εργαζομενους"!!!!!!!!!!!!!!!!
Ώστε από τους 2.656 δούλευαν 30. Και απορείς ακόμα γιατί εξανίσταμαι;
...........

Μη με μπλέκεις στην άλλη συζήτηση, άλλη είναι η κουβέντα μας.

1) μιλας χωρις να αιτιολογεις
2) νομιζω πως απλα τοποθετουμαι..Η γνωμη μου καθε αλλο παρα υπερβολικη ειναι..Υπερβολικες αποψεις αναζητησε στις κατευθυνομενες ειδησεις της ΕΡΤ! Σου απανταω τεκμηριωμενα στο καθε τι που μου ειπες. Η ΕΡΤ ειχε περιπου 2600 εργαζομενους και τιποτα παραγωγικο να δουμε-ακουσουμε τα τελευταια χρονια. Και μην μου πεις ξαφνικα εσυ πως εβλεπες-ακουγες ΕΡΤ.. Οπως εξισου ξαφνικα ολοι θυμηθηκαν πως παρακολουθουσαν ΕΡΤ. Διοτι αν υπερασπιστεις κατι τετοιο, μαλλον αλλος ειναι το φερεφωνο και οχι εγω.
3) τα 2656 ατομα που δουλευαν ειναι υπερβολικα υπερογκος αριθμος για ενα τετοιο καναλι (οπως αισχρα απαραδεκτοι και οι μισθοι που επαιρναν, κοροιδευτικοι για ολους εμας). Οποτε ναι φιλε μου οι 30 που -ισως- δουλευαν καλα/σωστα ειναι οι μονοι για τους οποιους πρεπει να στενοχωρηθω.

Γιατι οταν απολυθηκαν ιδιωτικοι υπαλληλοι, χιλιαδες ιδιωτικοι υπαλληλοι δεν βγηκε κανεις στους δρομους να τους υπερασπιστει? Γιατι? Σε αυτο δεν ελαβα καμια απαντηση! Επειδη μηπως κανενας νορμαλ ιδιωτικος δεν επαιρνε 300.000 χιλιαρικακια τον χρονο εις βαρος τους ελληνικου λαου? και αλλα τοσα μαυρα? (οπως πολλοι εκ των δημοσιων)

Δεν καταλαβαινω ποιο ειναι ακριβως το προβλημα σου? Δεν ηθελες εν μια νυκτι να κλεισει η ΕΡΤ ή δεν ηθελες να κλεισει γενικα εστω και με προειδοποιηση? Διοτι αν ειναι το δευτερο εχεις προβλημα αντιληψης..:) Για να το ληγουμε το θεμα, δεν ξερω αν ειμαι 100% συμφωνη με τον τροπο που εκλεισε η ΕΡΤ. Ισως θα επρεπε πρωτα να ειχαν ειδοποιηθει οι εργαζομενοι, να ειχαν γινει καποιες περικοπες μισθων κτλ. Για το μονο που ειμαι 100% σιγουρη ειναι οτι ειναι εστω μια αρχη για να σταματησει η διαφθορα του δημοσιου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr. Crowley

Διάσημο μέλος

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.
Γιατι οταν απολυθηκαν ιδιωτικοι υπαλληλοι, χιλιαδες ιδιωτικοι υπαλληλοι δεν βγηκε κανεις στους δρομους να τους υπερασπιστει? Γιατι? Σε αυτο δεν ελαβα καμια απαντηση!

Interlingua, Phone Marketing, Eurovision, Ζωή και Κότα

Πάτησέ τα όλα αυτά στο google,μαζί με τη λεξούλα "παρέμβαση".And the list goes on...

Καλύτερα είναι πρώτα να ενημερωνόμαστε,και μετά να γράφουμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

schooliki

Δραστήριο μέλος

Ο schooliki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 594 μηνύματα.
1) μιλας χωρις να αιτιολογεις
2) νομιζω πως απλα τοποθετουμαι..Η γνωμη μου καθε αλλο παρα υπερβολικη ειναι..Υπερβολικες αποψεις αναζητησε στις κατευθυνομενες ειδησεις της ΕΡΤ! Σου απανταω τεκμηριωμενα στο καθε τι που μου ειπες. Η ΕΡΤ ειχε περιπου 2600 εργαζομενους και τιποτα παραγωγικο να δουμε-ακουσουμε τα τελευταια χρονια. Και μην μου πεις ξαφνικα εσυ πως εβλεπες-ακουγες ΕΡΤ.. Οπως εξισου ξαφνικα ολοι θυμηθηκαν πως παρακολουθουσαν ΕΡΤ. Διοτι αν υπερασπιστεις κατι τετοιο, μαλλον αλλος ειναι το φερεφωνο και οχι εγω.
3) τα 2656 ατομα που δουλευαν ειναι υπερβολικα υπερογκος αριθμος για ενα τετοιο καναλι (οπως αισχρα απαραδεκτοι και οι μισθοι που επαιρναν, κοροιδευτικοι για ολους εμας). Οποτε ναι φιλε μου οι 30 που -ισως- δουλευαν καλα/σωστα ειναι οι μονοι για τους οποιους πρεπει να στενοχωρηθω.

Γιατι οταν απολυθηκαν ιδιωτικοι υπαλληλοι, χιλιαδες ιδιωτικοι υπαλληλοι δεν βγηκε κανεις στους δρομους να τους υπερασπιστει? Γιατι? Σε αυτο δεν ελαβα καμια απαντηση! Επειδη μηπως κανενας νορμαλ ιδιωτικος δεν επαιρνε 300.000 χιλιαρικακια τον χρονο εις βαρος τους ελληνικου λαου? και αλλα τοσα μαυρα? (οπως πολλοι εκ των δημοσιων)

Δεν καταλαβαινω ποιο ειναι ακριβως το προβλημα σου? Δεν ηθελες εν μια νυκτι να κλεισει η ΕΡΤ ή δεν ηθελες να κλεισει γενικα εστω και με προειδοποιηση? Διοτι αν ειναι το δευτερο εχεις προβλημα αντιληψης..:) Για να το ληγουμε το θεμα, δεν ξερω αν ειμαι 100% συμφωνη με τον τροπο που εκλεισε η ΕΡΤ. Ισως θα επρεπε πρωτα να ειχαν ειδοποιηθει οι εργαζομενοι, να ειχαν γινει καποιες περικοπες μισθων κτλ. Για το μονο που ειμαι 100% σιγουρη ειναι οτι ειναι εστω μια αρχη για να σταματησει η διαφθορα του δημοσιου.
1)Προφανώς δε γνωρίζεις τι σημαίνει "κοινωνικός αυτοματισμός".
2) Γράφεις: "Υπερβολικες αποψεις αναζητησε στις κατευθυνομενες ειδησεις της ΕΡΤ!". Συμφωνούμε κορίτσι μου. Ποιός φταίει γι' αυτό; Ο ηχολήπτης;
Κατά τα άλλα.... Προφανώς για σένα η εκπομπή της Μενεγάκη είναι το ύψιστο πολιτιστικό προϊόν.
3) Γράφεις: "τα 2656 ατομα που δουλευαν ειναι υπερβολικα υπερογκος αριθμος για ενα τετοιο καναλι". Ακούς τον εαυτό σου; Η ΕΡΤ είναι ένα κανάλι; Μάθε, διάβασε, πληροφορήσου!

Δεν άκουσες τίποτα για τις απεργίες, τις συγκεντρώσεις, τις πορείες;

Lili, τώρα που σου γράφω, ακούω από την Ebu την συμφωνική ορχήστρα της ΕΡΤ. Ζούμε σε διαφορετικούς κόσμους κορίτσι μου. Για σένα είναι χαραμοφάηδες, για μένα δημιουργούν πολιτισμό. Ας είναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lili.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ευα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 240 μηνύματα.
1)Προφανώς δε γνωρίζεις τι σημαίνει "κοινωνικός αυτοματισμός".
2) Γράφεις: "Υπερβολικες αποψεις αναζητησε στις κατευθυνομενες ειδησεις της ΕΡΤ!". Συμφωνούμε κορίτσι μου. Ποιός φταίει γι' αυτό; Ο ηχολήπτης;
Κατά τα άλλα.... Προφανώς για σένα η εκπομπή της Μενεγάκη είναι το ύψιστο πολιτιστικό προϊόν.
3) Γράφεις: "τα 2656 ατομα που δουλευαν ειναι υπερβολικα υπερογκος αριθμος για ενα τετοιο καναλι". Ακούς τον εαυτό σου; Η ΕΡΤ είναι ένα κανάλι; Μάθε, διάβασε, πληροφορήσου!

Δεν άκουσες τίποτα για τις απεργίες, τις συγκεντρώσεις, τις πορείες;

Lili, τώρα που σου γράφω, ακούω από την Ebu την συμφωνική ορχήστρα της ΕΡΤ. Ζούμε σε διαφορετικούς κόσμους κορίτσι μου. Για σένα είναι χαραμοφάηδες, για μένα δημιουργούν πολιτισμό. Ας είναι.

1) Αν με γνωρισεις ποτε απο κοντα, ελα πες μου στα μουτρα περι κοινωνικου αυτοματισμου
2) Που διαφωνησα αγορι μου? Προφανως και δεν φταιει ο ηχοληπτης αλλα και αυτος τουμπεκι εκανε και εμενε στο βολεμα του. Παρ'ολα αυτα ειπα και ξαναλεω: δεν φταινε ολοι αλλα μαζι με τον βασιλικο ποτιζεται και η γλαστρα και αυτο δεν συμβαινει μονο στην χωρα μας. Μενεγακη δεν εχω δει ποτε και γενικα τηλεοραση -περαν καποιων ντοκιμαντερ που με αφορουν- δεν βλεπω ποτε. Οποτε για αλλη μια φορα αστοχος!
3) Τι θες να μου πεις? Οτι η ΕΡΤ ειναι πολιτισμος? Ενημερωση? Αποψη σου αλλα βγες λιγο απο το παραμυθακι που ζεις! Α, ξεχασα, εισαι ακομα 20 μονο! Θα μαθεις... Εχεις ψωμι ακομα! Ο πολιτισμος της χωρας μας εχει χαθει εδω και καποιες δεκαετιες. Αφηστε αυτην την καραμελιτσα ολοι. Η χωρα θελει εκσυγχρονισμο και νεα μυαλα.

Επειδη ακριβως φιλε μου ακουσα για τις απεργιες, ρωτησα γιατι το ιδιο δεν συνεβη και με τους ιδιωτικους? Αλλα δεν ακουσα καποια νορμαλ απαντηση.

Δικαιωμα σου να ακους συμφωνικη ορχηστρα. Δικαιωμα μου να μην εχω δει ποτε ΕΡΤ και να την θεωρω απλα ενα καναλι που τα στελεχη της, μας ξεζουμιζαν! Και ναι οκ, η κυβερνηση φταιει. Αυτη εδινε τους μισθους. Βγηκε ομως κανενας απο αυτους να αγωνιστει για μια πιο δικαια κατανομη? ΟΧΙ. Γιατι? Γιατι πολυ απλα το βολεμα αρεσει σε ολους! Μαλλον και σε σενα μεγαλωνοντας! Ε, οχι εμενα ρε φιλε δεν μου αρεσει. Ειχα την ευκαιρια να μπω στο δημοσιο και δεν το επελεξα, δεν το κυνηγησα καν. Θελω οι αποδοχες μου να ειναι συμφωνες με την σημερινη πραγματικοτητα και απο την αλλη δεν θελω να κοροιδευω ουτε εμενα αλλα ουτε και τους συνανθρωπους μου! Αν για εσενα αυτο αποτελει ακραια συμπεριφορα, γουσταρω μεσα σε ολα και την ακροτητα που με διακρινει τοτε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

exc

Διάσημο μέλος

Ο exc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,812 μηνύματα.
Για όσους χειροκροτείτε το υπάρχον πολιτικό σύστημα.
Τρεις μέρες χωρίς εφαρμογή της προσωρινής διαταγής του ΣτΕ.
Δύο φορές απορρίφθηκε στη Βουλή η τροπολογία του ΚΚΕ που το ζητούσαν να έρθει σε συζήτηση και οι: ΣΥΡΙΖΑ, ΑΝΕΛ, ΔΗΜΑΡ, ΠΑΣΟΚ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Αλλά ΟΧΙ,αυτούς δεν τους ενδιαφέρει τι και πως,απλά να βγουμε απ'το Ευρώ!Κι αν μετά μας λείψουν βασικά αγαθά θα έχουν τον Τσίπρα να βρίζουν και να του ρίχνουν όλη την ευθύνη!
Καταστροφολογία, το λιγότερο. Τι βασικά αγαθά θα λείψουν απ' τον Έλληνα, χωρίς το Ευρώ; Ας πούμε, τα αγγουράκια, οι ντομάτες, το λάδι και η φέτα, που δεν τα παράγει η Ελλάδα... Ή μήπως το πετρέλαιο, που το έχουν ταράξει στους φόρους και το πληρώνουν ήδη χρυσάφι;

Τώρα αν εσύ λυπάσαι, με ενδεχόμενη έξοδο από το Ευρώ, ότι δεν θα μπορείς να πάρεις το νέο μακμπουκ για να κάνεις φιγούρα στους συμμαθητές σου...

Χωρίς φυσικά να πιστεύω ότι πρέπει αυτό να γίνει με τον Τσίπρα. Αν και δεν είμαι φαν του κόμματος (φτου φτου μακριά :D) νομίζω το ΚΚΕ έχει πει την θέση που πιστεύω ότι είναι η καλύτερη για την χώρα: έξω από Ευρώ, λες σ' όλους ένα μεγαλοπρεπέστατο «δεν πληρώνω», αποκλείεσαι απ' τις μεγάλες αγορές, περνάς ορισμένα χρόνια βασιζόμενος στην δικιά σου εσωτερική παραγωγή κι ίσως καμιά Ρωσία σε βοηθήσει στο τέλος. Ας γυρίσει και κανένας για λίγο καιρό στο να καλλιεργεί ραπανάκια, δεν είναι κακό. Τουλάχιστον θα έχεις την ανεξαρτησία σου.

Αλλά αυτό θέλει σωστό πρόγραμμα, όχι τον Τσίπρα που υπόσχεται ότι θα εφεύρει την χρονομηχανή ή το ΚΚΕ που απλώς παίζει μια κασέτα...
Βασικά ο Τσίπρας δεν έχει καν σχέδιο. Απλώς είναι στο «θα με δει γόη η Μέρκελ, θα με ερωτευτεί και θα μου χαρίσει το χρέος με κάποιον μαγικό τρόπο» :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

exc

Διάσημο μέλος

Ο exc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,812 μηνύματα.

Στο σχέδιο που έχεις εσύ στο μυαλό σου, η αποδέσμευση από Ευρώ θα γίνει εντός ΕΕ; Με κεφαλαιοκρατικό οικονομικό σύστημα - ελεύθερη οικονομία;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr. Crowley

Διάσημο μέλος

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.
νομίζω το ΚΚΕ έχει πει την θέση που πιστεύω ότι είναι η καλύτερη για την χώρα: έξω από Ευρώ, λες σ' όλους ένα μεγαλοπρεπέστατο «δεν πληρώνω», αποκλείεσαι απ' τις μεγάλες αγορές, περνάς ορισμένα χρόνια βασιζόμενος στην δικιά σου εσωτερική παραγωγή

Καλά,αυτό το λένε οι περισσότερες γκρούπες και αποκόμματα.Το ΚΚΕ λέει επίσης για έξοδο από ΕΕ,εθνικοποίηση τραπεζών και διάφορες άλλες μαλακίες που τις βάζει πακέτο (και τις ξεχνάω) και πάνω κάτω τα ίδια με το ΑΝΤΑΡΣΥΑ.Απλά για κάποιο λόγο δεν τους θέλουνε για ουρά τους τους ΑΝΤΑΡΣΥΑδες και τους φτύνουν.Ίσως για να την μπουν στο μάτι των νΚΑδων. :hmm:

κι ίσως καμιά Ρωσία σε βοηθήσει στο τέλος.

Long story short,η Ρωσία έχει πολύ μικρά αποθέματα γκαφρών.Μόνο στη Λευκορωσία έχουν δανείσει,που είναι κώλος και βρακί (Ελλάδα-Κύπρος σαν να λέμε)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

exc

Διάσημο μέλος

Ο exc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,812 μηνύματα.
Καλά,αυτό το λένε οι περισσότερες γκρούπες και αποκόμματα.Το ΚΚΕ λέει επίσης για έξοδο από ΕΕ,εθνικοποίηση τραπεζών και διάφορες άλλες μαλακίες που τις βάζει πακέτο
Να προβοκάρω και εγώ λίγο;
Ο αναρχικός χώρος, δηλαδή, θέλει να μείνουμε στο ευρώ, στην ΕΕ, να μείνουν οι τράπεζες ιδιωτικές κτλ;
Ή μήπως θα μου πεις πάλι ότι δεν πρέπει να συγχέω την άποψη κάποιων αναρχικών χώρων με τη δική σου προσωπική άποψη;

Δε θα σχολιάσω τα περί ΑΝΤΑΡΣΥΑς και λοιπών, γιατί είναι κάτι χωρίς κανένα νόημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top