«Λουκέτο» στην ΕΡΤ;

Mr. Crowley

Διάσημο μέλος

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.
Να προβοκάρω και εγώ λίγο;
Ο αναρχικός χώρος, δηλαδή, θέλει να μείνουμε στο ευρώ, στην ΕΕ, να μείνουν οι τράπεζες ιδιωτικές κτλ;
Ή μήπως θα μου πεις πάλι ότι δεν πρέπει να συγχέω την άποψη κάποιων αναρχικών χώρων με τη δική σου προσωπική άποψη;

Δε θα σχολιάσω τα περί ΑΝΤΑΡΣΥΑς και λοιπών, γιατί είναι κάτι χωρίς κανένα νόημα.

Δεν υπάρχει κάποια κοινή γραμμή.Αν βρεις 10 αναρχικούς και τους ρωτήσεις επ'αυτού,θ'ακούσεις 10 διαφορετικά πράγματα,αν βρεις 1000,1000 διαφορετικά πράγματα,αν βρεις 10000,να μου τους γνωρίσεις και μένα να μου πουν που στα διάλα ήταν κρυμμένοι.Εναλλακτικά,μπορείς να πεις ότι δεν μας ενδιαφέρει και πολύ.

Το ΑΝΤΑΡΣΥΑ σας φιλάει ανελλιπώς τον κώλο να τους κάνετε κωλότριχές σας από πουθενάδες,δεν καταλαβαίνω γιατί δεν τους θέτε.Ο Μπόγιο τους θέλει,και ο Μπόγιο έχει μια πιασάρικη αρχίδικη λενινίλα. :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jack of Spades

Περιβόητο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,431 μηνύματα.
Ούτε εγώ έχω τίποτα με τους κομμουνιστές αλλά όπως είχε πει πριν καιρό, μετά την χούντα στο χωριό μου 5-6 τύποι ενώ είχαν 1 σπιτάκι κ χωράφι στην κατοχή τους ξαφνικά απέκτησαν τα μισά χωράφια του χωριού μου, 1-2 σπίτια εδώ και άλλα 2-3 στην Θεσ/νικη. Οπότε μάλλον κάτι πάει στραβά.
Με τις εξορίες που κάνανε οι μπαμπάδες και οι παππούδες τους (Μακρόνησο,Γυάρο κ.λπ.) μάλλον κάτι παίχτηκε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

exc

Διάσημο μέλος

Ο exc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,812 μηνύματα.
Το ΑΝΤΑΡΣΥΑ σας φιλάει ανελλιπώς τον κώλο να τους κάνετε κωλότριχές σας από πουθενάδες,δεν καταλαβαίνω γιατί δεν τους θέτε.Ο Μπόγιο τους θέλει,και ο Μπόγιο έχει μια πιασάρικη αρχίδικη λενινίλα. :hmm:

Οποιαδήποτε συνεργασία γίνεται στη βάση, στους συλλόγους, στα συνδικάτα και όχι στην κορυφή.
Σε αυτό συμφωνεί απόλυτα και ο σ. Μπογιόπουλος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jack of Spades

Περιβόητο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,431 μηνύματα.
1)Καταστροφολογία, το λιγότερο. Τι βασικά αγαθά θα λείψουν απ' τον Έλληνα, χωρίς το Ευρώ; Ας πούμε, τα αγγουράκια, οι ντομάτες, το λάδι και η φέτα, που δεν τα παράγει η Ελλάδα... Ή μήπως το πετρέλαιο, που το έχουν ταράξει στους φόρους και το πληρώνουν ήδη χρυσάφι;

2)Τώρα αν εσύ λυπάσαι, με ενδεχόμενη έξοδο από το Ευρώ, ότι δεν θα μπορείς να πάρεις το νέο μακμπουκ για να κάνεις φιγούρα στους συμμαθητές σου...

3)Χωρίς φυσικά να πιστεύω ότι πρέπει αυτό να γίνει με τον Τσίπρα. Αν και δεν είμαι φαν του κόμματος (φτου φτου μακριά :D) νομίζω το ΚΚΕ έχει πει την θέση που πιστεύω ότι είναι η καλύτερη για την χώρα: έξω από Ευρώ, λες σ' όλους ένα μεγαλοπρεπέστατο «δεν πληρώνω», αποκλείεσαι απ' τις μεγάλες αγορές, περνάς ορισμένα χρόνια βασιζόμενος στην δικιά σου εσωτερική παραγωγή κι ίσως καμιά Ρωσία σε βοηθήσει στο τέλος. Ας γυρίσει και κανένας για λίγο καιρό στο να καλλιεργεί ραπανάκια, δεν είναι κακό. Τουλάχιστον θα έχεις την ανεξαρτησία σου.

4)Αλλά αυτό θέλει σωστό πρόγραμμα, όχι τον Τσίπρα που υπόσχεται ότι θα εφεύρει την χρονομηχανή ή το ΚΚΕ που απλώς παίζει μια κασέτα...
Βασικά ο Τσίπρας δεν έχει καν σχέδιο. Απλώς είναι στο «θα με δει γόη η Μέρκελ, θα με ερωτευτεί και θα μου χαρίσει το χρέος με κάποιον μαγικό τρόπο» :D
1)Αν τώρα το πληρώνουν "χρυσάφι",με δραχμή θα το πληρώνουν "πλατίνα"!;)
Και το πετρέλαιο φίλε μου ΕΙΝΑΙ βασικό αγαθό,γιατί χωρίς αυτό θα νεκρώσουν τα πάντα και θα προκύψουν τεράστια προβλήματα,από επιχειρήσεις και οργανισμούς μέχρι κίνηση και θέρμανση...

2)Κάθε άλλο Γιώργο,εμένα με συμφέρει η πτώχευση και η επιστροφή στη δραχμή καθώς τα εξαρτήματα που πουλάμε είναι 100% εισαγόμενα και η αξία τους θα εκτοξευθεί,τα οικογενειακά οικόπεδα θα ξαναπάρουν αξία και στο σπίτι μέσα ούτε συντάξεις παίζουν ούτε γενικότερη οικονομική βοήθεια απ'τα κρατικά ταμεία κι ούτε πολλές καταθέσεις έχουμε πια...

3)Αυτά τα μπαρμπούτσαλα με τη "μαμά Ρωσία" και τη "φιλεύσπλαχνη Κίνα" πίστευα ότι μετά το χουνέρι της Κύπρου θα σταματούσα να τα ακούω και να τα διαβάζω μια για πάντα!Έκανα λάθος...
Ανεξαρτησία μπορείς να έχεις ΜΕΧΡΙ ΕΝΟΣ ΣΗΜΕΙΟΥ και στο € μια χαρά μπορεί να την πετύχει,όποιος θέλει κι έχει τα κότσια!

4)Ίσως το μόνο στο οποίο συμφωνούμε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,790 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr. Crowley

Διάσημο μέλος

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.

A propos

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,664 μηνύματα.
Για πόσο ακόμα θα είμαστε αδρανείς;


«Κάτω τα χέρια από το Πελατειακό Παρακράτος»...





για να αποκρύψουμε τον ανεξυριζαυγιτισμό που σας πονάει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giorgos216

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,247 μηνύματα.
Έλα ρε Κούλογλου σύντροφε... Πάμε σε εθνικές εκλογές "Δεύτερη φορά ΠΑΣΟΚ".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

damn

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο damn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 1,771 μηνύματα.
Πιστεύετε ότι θα ανοίξει πάλι;Εγω πάλι οχι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κομνηνός

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Κομνηνός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,681 μηνύματα.
εγω νόμιζω το διακύβευμα δεν είναι να ανοίξει η ΕΡΤ,αλλά να κλείσουν τα κανάλια που ανήκουν σε ιδιώτες.

Νομίζω ένα λουκέτο στην ιδιωτική τηλεόραση είναι από μόνο του ένα ασύλληπτο βήμα προόδου μακροπρόθεσμα για την παιδεία του μέσου έλληνα.
Δεν βρίσκω λογικό πανελλάδικά μέσα ενημέρωσης να κατέχονται από επιχειρηματίες

Παράπλευρο κέρδο θα είναι πως αν μείνουν με το BBC της ελλάδας,η διαφημιστική πίτα θα είναι μεγαλύτερη και επομένως οι δυνατότητες για αγορά καλύτερων προγραμμάτων περισσότερες


αλλά έτσι κι αλλιώς το ίντερνετ έρχεται να βάλει ένα τέλος σε αυτό το περιβάλλον,αργά ή γρήγορα η ελεύθερη τηλεόραση θα έχει θέση γραμμοφώνου στην καθημερινότητά μας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

damn

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο damn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 1,771 μηνύματα.
εγω νόμιζω το διακύβευμα δεν είναι να ανοίξει η ΕΡΤ,αλλά να κλείσουν τα κανάλια που ανήκουν σε ιδιώτες.

Να κλείσουν οσα κανάλια χρωστανε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikos kaladas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο nikos kaladas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 253 μηνύματα.
εγω φιλοι μου παντως στη νεα ερτ θελω να απολυθουν ολοι της νεριτ μα ολοι ομως.δεν μπορει να θες και την πιτα ολοκληρη και τον σκυλο χορτατο.ειδικα κατι γραφικοι τυποι που ηταν στη διευθυνση αθλητικου προγραμματος(εννοω τον ιωαννου και το συναφι του) ολοι δρομο ομως.μονο τον χατζηγεωργιου θα κραταγα.επισης η νεα ερτ κατα τη γνωμη μου πρεπει να παρει πισω τα δικαιωματα της α1 μπασκετ και γενικα ολα τα αθλητικα και να κρατησει 2 3 πολιτικες εκπομπες.κατι χορωδιες ερτ κτλπ παρασιτα που τα εχουν για να κονομανε ολοι δρομο.αυριο αρχιζουν οι τελικοι και οταν τα ειχε η ερτ βριζατε για να σας δω τωρα ελληναραδες μου πηγεντε βαλτε νοβα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.

nikos kaladas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο nikos kaladas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 253 μηνύματα.
Θα έμενε κανένα;

φιλε μου δεν ειναι το θεμα οτι χρωστανε της μιχαλους (αραγε ποια επιχειρηση την σημερον εποχη δεν χρωσταει) το θεμα ειναι οτι στα ιδιωτικα καναλια δουλευουν παρασιτα του συστηματος που κονομανε κοροιδευοντας τον κοσμο και φυσικα η αντικειμενικοτα ειναι αστεια εννοια για αυτους.για μενα θα πω κατι που το ειχε πει και ο βασιλης λεβεντης.θα πρεπει καθε χρονο να γινεται διαγωνισμος για τις αδειες των καναλιων(καθε χρονο ομως) οπου θα μελεταται η πολυφωνια ,τα οικονομικα τους και το προγραμμα τους.αν κατι απο αυτα τα 3 ειναι ελαττωμενο θα περνεται δια ροπαλου η αδεια τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

damn

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο damn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 1,771 μηνύματα.
Έχεις απόλυτο δίκαιο.Και να λέμε την αλήθεια και στην ερτ είχαν φιοριστει πολλοί χαραμοφαιδες που αν τους έλεγες να βρουν τις ρίζες μιας εξίσωσης θα σε κοιτούσαν σαν νοδια το ξερω απο κάποιο γνωστό που δούλευε στην ερτ ως υπάλληλος και είχε έρθει στο σπίτι και το ρωτάω έτσι για πλάκα ποιες ειναι ρίζες του τριωνυμου και με κοίταγε σαν βόδι.Κατι τεμπελιδες οχι όλοι όμως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Πιστευω οτι τεμπεληδες και προπαγανδηστες υπαρχουν σε ολα τα καναλια και ειναι λιγοι αυτοι που κανουν καθαρα δημοσιογραφια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,250 μηνύματα.
εγω νόμιζω το διακύβευμα δεν είναι να ανοίξει η ΕΡΤ,αλλά να κλείσουν τα κανάλια που ανήκουν σε ιδιώτες.

Νομίζω ένα λουκέτο στην ιδιωτική τηλεόραση είναι από μόνο του ένα ασύλληπτο βήμα προόδου μακροπρόθεσμα για την παιδεία του μέσου έλληνα.
Δεν βρίσκω λογικό πανελλάδικά μέσα ενημέρωσης να κατέχονται από επιχειρηματίες
Ας κλείσουμε όλα τα ιδιωτικά κανάλια τότε και να ενημερωνόμαστε μόνο από το κρατικό κανάλι που θα μπορεί να μεταδίδει μόνο του ό,τι θέλει, όπως στη Βόρεια Κορέα. Ασύλληπτο βήμα προόδου.:rolleyes:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikos kaladas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο nikos kaladas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 253 μηνύματα.
Έχεις απόλυτο δίκαιο.Και να λέμε την αλήθεια και στην ερτ είχαν φιοριστει πολλοί χαραμοφαιδες που αν τους έλεγες να βρουν τις ρίζες μιας εξίσωσης θα σε κοιτούσαν σαν νοδια το ξερω απο κάποιο γνωστό που δούλευε στην ερτ ως υπάλληλος και είχε έρθει στο σπίτι και το ρωτάω έτσι για πλάκα ποιες ειναι ρίζες του τριωνυμου και με κοίταγε σαν βόδι.Κατι τεμπελιδες οχι όλοι όμως.

μα τι μου λες ρε φιλε τωρα??στην ερτ αν δεν ειχες πολιτικο μεσον (αναλογα ποια κυβερνηση ηταν) και δεν ησουν αναλογη ομαδα(πχ ο ιωαννου δουλευε στην ερτ και δουλευει και τωρα στη νεριτ ως κατοχος πτυχιου φανατικου ολυμπιακου) δεν δουλευες.τι να πεις τωρα.ο σαμαρας οταν τους ελεγε κοπροσκυλα ειχε δικιο ομως εχασε καθε δικιο που φασιστικα ξεβρωμισε τον βοθρο και δεν εκανε αξιολογηση εν λειτουργια.

παντως μην περιμενετε καμια προοδο.κατι τεμπεληδες που μονο απο φατσα καταλαβαινεις τι καπνο φουμαρουνε(δειτε τον προεδρο της ποσπερτ πχ) θα καταλαβετε πως θα ειναι η νεα ερτ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

damn

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο damn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 1,771 μηνύματα.
Κοιτα εγω δεν υποστηρίζω τον σαμαρα σαν πολιτικό αλλα στο θέμα της ερτ είχε δίκιο.Ειχαν διοριστεί όλοι οι χαραμοφάηδες και όλοι συγγενείς των στρατηγών της Χούντας που ακόμα ειναι στην νεριτ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top