Γενικό -  Φροντιστήριο/μαθήματα/ώρες διαβάσματος

ledzeppelinick

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πολίχνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,194 μηνύματα.
Το σημαντικο παντως-αν θες τη γνωμη μου- ειναι ΤΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΔΙΑΒΑΣΜΑ και ο χρονος που θα του αφιερωσεις εσυ!!!Συχνες και καλες επαναληψεις,αλλα και επαρκης ξεκουραση ειναι το μυστικο της επιτυχιας αν καταφερεις να αντιμετωπισεις τον παραγοντα αγχος βεβαια.

Αυτο ακριβως!! Το φροντιστηριο σου προσφερει μονο το 20% ας πουμε ολης της προσπαθειας (το σχολειο καπου στο 0,0001% :P) και το υπολοιπο 80% ειναι θεμα αυτενεργειας!! Εγω εκανα καθε μερα μαθημα αλλα σε αλλα φροντιστηρια με ιδιο προγραμμα ειχαν και μια μερα ρεπο..:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mixas!!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η mixas!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 290 μηνύματα.
Και μενα καπως ετσι θα ειναι το προγραμμα μου!
Το αγχος μπορω να αντιμετοπισω,δεν ειμαι τυπισσα που αγχεται ευκολα:)
Θα διαβαζω βεβαιως και με το παραπανω:)
What else??

Νομιζω πως με εχεις καλυψει!!Ευχαριστω για τις πληροφοριες!!:bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blacksheep

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΓιαννηςΤουφεξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,436 μηνύματα.
Γεια. εγω χωρις ΑΟΘ που ειναι 2 διδακτικες ωρες εκανα:
5 ωρες ΜΑΘ Κ
3 ωρες ΦΥΣΙΚΗ Κ
2 ωρες ΧΗΜΕΙΑ Κ (αντιστοιχα και ΑΕΠΠ)
2 ωρες ΒΙΟΛ Κ (αντιστοιχα και ΑΟΔΕ)
2 ωρες ΕΚΘΕΣΗ
2 ωρες ΜΑΘ ΓΕΝ

Συνολο 16 ωρες!! άρα αν παρεις ΑΟΘ πανε 18 διδακτικες ωρες!!
Υ.Γ. η ΒΙΟΛ ΓΕΝ ειναι 1 διδακτικη ωρα για οσους ενδιαφερονται.:bye:
το ιδιο ακριβως προγραμμα εχω τωρα ου θα παω γ λυκειου:D
ιδιαιτερα εκανες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ledzeppelinick

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πολίχνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,194 μηνύματα.
το ιδιο ακριβως προγραμμα εχω τωρα ου θα παω γ λυκειου:D
ιδιαιτερα εκανες?

Μπα.. φροντιστηριο.. Μ αρεσει η πολυφωνια και η ευγενης αμιλλα στις διδακτικες ωρες και επισης ηθελα να γραφω διαγωνισματα κ να χω κ καποιον να μιλαω στα διαλειμματα.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blacksheep

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΓιαννηςΤουφεξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,436 μηνύματα.
Μπα.. φροντιστηριο.. Μ αρεσει η πολυφωνια και η ευγενης αμιλλα στις διδακτικες ωρες και επισης ηθελα να γραφω διαγωνισματα κ να χω κ καποιον να μιλαω στα διαλειμματα.:)

ποσα ατομα το τμημα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ledzeppelinick

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πολίχνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,194 μηνύματα.
κοιτα στα μαθηματα φυσικη μαθηματικα κ εκθεση ημασταν 8 ατομα γιατι ειχαμε και απο τεχνολογικη. χημεια και βιολογια ημασταν 7 απο τους οποιους ο ενας δεν ερχοταν και ο αλλος ηρθε τα χριστουγεννα (αποφοιτος).. ηταν ικανοποιητικο μαθημα δε λεω! και μαθηματικα γενικης (το πιο ευχαριστο μαθημα) ημασταν 5 ατομα! το επιπεδο γενικα βεβαια δεν ηταν πολυ υψηλο γιατι τα παιδια δεν ηθελαν και ιδιαιτερα υψηλοβαθμες σχολες αρα πολλες φορες καθομασταν αρκετες φορες σε ιδια θεματα και εγω αν τα ειχα καταλαβει χαλαρωνα. ειχαμε βεβαια και ενα παλληκαρι που εγραψε σε ολα 20 εκτος απο εκθεση και μου ανεβαζε και εμενα τον πηχυ(αν γραφεται ετσι:P)!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stratos_man

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Stratos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Άλιμος (Αττική). Έχει γράψει 170 μηνύματα.
Εγω ειμαι εντελως Διαφορετικα εχω:
1.5 ωρα Μιγαδικοι-Εφαπτομένη-Ολοκληρωματα
1.5 ωρα Ορια-Συνεχεια-Στατιστικη-Πιθανότητες
1.5 ωρα Συναρτησεις- κλπ
1.5 ωρα στερεο-κρουσεις
1.5 ωρα ταλαντωσεις-κυματα
και απο 1.5 ολα τα υπολοιπα ολα με διαφορετικους καθηγητες (πολυ ωραιο) σε φροντ. σε ταξεις 7-8 ατομων..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasoyla

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η vasoyla αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Εύοσμος (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 137 μηνύματα.
4 ωρες μαθηματικα κατευθυνσης
4 ωρες φυσικη κατευθυνσης
3 ωρες προγραμματισμο
1 ωρα αοδε
2 ωρες εκθεση
2 μαθηματικα γενικης
2 ωρες αοθ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gianniszante

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 83 μηνύματα.
Εγω κανω τα εξης:
ΑΟΘ 2
ΑΟΔΕ 1
ΑΕΠ 2
ΜΑΘ Κ 4
ΜΑΘ ΓΕΝ 2
ΦΥΣ 4
ΕΚΘ 2
ΣΥΝΟΛΟ : 17
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Parallax

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Parallax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 122 μηνύματα.
ΜΑθ. Κ 5 ώρες
ΦΥΣ. Κ 3 ώρες
ΑΕΠΠ. 2 ώρες
Έκθεση 2 ώρες
ΦΥΣ. Γ 2 ώρες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Διαβάζω ότι πολλοί έχετε 14-20 ώρες φροντιστήριο. Τις βρίσκω πάρα πολλές!! Αν κάποιος έχει 3 ώρες τη μέρα φροντιστήριο και 7 σχολείο πότε θα διαβάζει? Νομίζω ότι 8-10 ώρες θα ήταν αρκετές. Πρώτο πρέπει να έρχεται το δικό μας διάβασμα και το φροντιστήριο να είναι έλεγχος, απορίες, οργάνωση, συμπλήρωση. Μήπως πέφτουμε στην παγίδα των φροντιστηρίων να κάνουν πολλές ώρες για να παίρνουν περισσότερα χρήματα?

:) Χρόνια πολλά και καλή χρονιά!!

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
Το χουμε ξαναπει, εγω εχω το ρεκορ με τις λιγοτερες ωρες φροντιστηριου εδω μεσα. :D

stratos_man αυτο το πραγμα πρωτη φορα το βλεπω. Χωριζεστε σε τμηματα αναλογα με την υλη;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mixas!!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η mixas!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 290 μηνύματα.
Εγω τελικα κανω
αοθ 1.5 ωρα
αεπ 2 ωρες
μα γ 2 ωρες
εκθ 2 ωρες
μαθ κ 3 ωρες
φυσ κ 3 ωρες

13.5 ωρες!!:))
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
Μαθηματικα γενικης δυο ωρες μου φαινεται παρα πολυ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mixas!!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η mixas!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 290 μηνύματα.
ε ναι αν σκεφτεις οτι κατευθυνσης κανω τρεις!!!αλλα οκ :))
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stratos_man

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Stratos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Άλιμος (Αττική). Έχει γράψει 170 μηνύματα.
Ναι και ειναι απιστευτα βολικα με οσα συζητω με φιλους μ απο αλλα φροντ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Parallax

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Parallax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 122 μηνύματα.
Δηλαδή εσύ ξεκινήσεις να κανεις στερεο μαζί με ταλαντώσεις από τον Σεπτέμβρη;Αρκετά πρωτότυπο μπορώ να πω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lowbaper92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο lowbaper92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,504 μηνύματα.
Μαθηματικά Κ 5 ώρες
Φυσική Κ 4 ώρες
Μαθηματικα Γεν 1 ώρα
Χημεία-Βιοχημεια 2+1 ώρες
Ηλεκτρολογία 1,5 ώρα
Έκθεση 2 ώρες
ΑΟΘ 2 ώρες

Σύνολο:18,5 ώρες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stratos_man

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Stratos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Άλιμος (Αττική). Έχει γράψει 170 μηνύματα.
ειχα κανει Κρουσεις εκτος απο Φαινομενο Ντοπλερ στην Β λυκειου μεχρι τον Ιανουαριο μετα Μηχανικες και Ηλεκτρικες ταλανωσεις .Το καλοκαιρι Φθινουσες και Εξαναγκασμενες..Σεπτεμβριο Συνθεση και λιγο ακομα..μετα κυματα που τα τελειωσα προσφατα και στο Φκ2 τελειωνω στερεο σε 2-3 μαθηματα και μου μενει ντοπλερ.. οσοι δεν το ειχανε παρει σοβαρα απο περσι εχουνε κενα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Είμαι μαθητής της Β λυκείου και θα αρχίσω σε λίγο ιδιαίτερα μαθηματικά και φυσική (2+2 ώρες) για την ύλη της Γ και γιαυτό βάζω εδώ το θέμα να μου πείτε τη γνώμη σας γιατί εσεις της Γ ξέρετε καλύτερα.
Έχω μάθει να διαβάζω μόνος μου με το σχολείο και δεν έχω πάει ποτέ φροντιστήριο ως τώρα και ιδιαίτερο έχω κάνει μόνο έκθεση φέτος. Θέλω να μου πείτε αν θεωρείτε ότι αυτό που σκέπτομαι μπορεί να γίνει στην πράξη. Να μην είναι το ιδιαίτερο σαν μάθημα σχολείου με έναν μαθητή (παράδοση κλπ) αλλά να διαβάζω μόνος μου μια ενότητα και το ιδιαίτερο να είναι για απορίες και συμπλήρωμα.
Για παράδειγμα στα μαθηματικά: όταν θα έρθει πρώτη φορά ο καθηγητής να έχω διαβάσει τους μιγαδικούς αριθμούς μόνος τη θεωρία και να έχω λύσει τις ασκήσεις του βιβλίου (ως εδώ τα έχω ήδη κάνει) και ακόμα τις σχετικά εύκολες ασκήσεις από κάποιο βοήθημα που θα πάρω. (Μου έχουν πει του Μπάρλα, τι λέτε?). Έτσι ο καθηγητής να με ελέγξει σε όσα έκανα, να μου τονίσει κάποια σημεία, να μου λύσει απορίες και να μου βάλει πιο δύσκολες ασκήσεις που την επόμενη φορά να τις ελέγξει. Κάτι παρόμοιο και για τη φυσική. (Από την Α λυκείου έτσι διαβάζω πριν τα κάνουμε σχολείο Α,Γ,Μκ,Φγ,Φκ,Χγ,Χκ,Β)
Πιστεύετε ότι το σύστημα που σκέπτομαι θα είναι αποδοτικό?

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top