Δώρο για καθηγήτρια

Panagiotis849

Δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Μάρκετινγκ & Επικοινωνίας ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 688 μηνύματα.
Αν είναι Χριστούγεννα-Πάσχα, της παίρνεις κάτι εποχιακό...
Αν όχι, κάνα κόσμημα (σκουλαρίκι ή βραχυολάκι):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eva watchon 123

Νεοφερμένος

Ο eva watchon 123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
γεια σας! θα ηθελα τη βοηθεια σας! Στο σχολειο μας εχουμε μια καθηγητρια μουσικης :whistle: η οποια ειναι η καλυτερη που ειχα ποτε! Μας αγαπαει παρα πολυ μας βοηθαει σε ολα! Το μαθημα μαζι της δεν ειναι..... τρομακτικο και κουραστικο! Ειναι πολυ ευχαριστο και διασκεδαστικο:P !! Και στην ουσια μαθαινεις και για την μουσικη:P Χαρη σε εκεινη πηρα θαρρος και για πρωτη φορα ανεβηκα στη σκηνη και τραγουδησα σολο! Κανουμε τις καλυτερες παραστασεις! Προτεινα λοιπον στην χορωδια να βαλουμε ολοι απο ενα ευρω και να της παρουμε ενα δωρο!! Εχουμε μαζεψει αρκετα αλλα δεν εχω ιδεα τι δωρο να της παρω... Βοηθηστε με σας παρακαλω. Πειτε καμια ιδεα! Η χρονια οπου να ναι τελειωνει και μεχρι την τελευταια παρασταση πρεπει οπωσδηποτε να της εχουμε παρει κατι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Πάρτε της κάτι σχετικό με μουσική. Ίσως ένα κολιέ με το κλειδί; Ή με μια νότα;

Ή ένα βιβλίο όπου θα της γράψετε ευχές;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zodkos

Νεοφερμένος

Ο zodkos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Ποςα λεφτά έχετε μαζέψει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eva watchon 123

Νεοφερμένος

Ο eva watchon 123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Μμμ ευχαριστω πολυ για την ιδεα. Δεν ειναι καθολου κακο! ;) πειτε ομως κι αλλες ιδεες θελ να εχω πολλες επιλογες :hmm:

Τα λεφτα ειναι γυρω στα 20 και κατι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Πέρσυ στον καθηγητή του φροντιστηρίου μας φτιάξαμε κάτι σαν κολάζ με διάφορες ευχές μας πάνω (ήταν τα γενέθλιά του τότε) μαζί με κάποιες πετυχημένες ατάκες που είχαμε πει κατά τη διάρκεια του μαθήματος. :flowers: Του άρεσε πολύ και είπε ότι θα το κάνει κορνίζα! :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zodkos

Νεοφερμένος

Ο zodkos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Μμμ ευχαριστω πολυ για την ιδεα. Δεν ειναι καθολου κακο! ;) πειτε ομως κι αλλες ιδεες θελ να εχω πολλες επιλογες :hmm:

Τα λεφτα ειναι γυρω στα 20 και κατι



https://www.public.gr/product/books/english/art/mousiki-artists/the-beatles-lyrics/prod6900635pp/

βάλτε ακόμα μισό ευρώ o καθένας και πάρτε αυτό
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eva watchon 123

Νεοφερμένος

Ο eva watchon 123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
ναι καλη ιδεα!!! αυτο θα το καναμε..... κατι παρομοιο τελος παντων.... αλλα κατι αλλο? Ειναι γυρω στα 36 αγαπαει πολυ τη μουσικη... εε κατι τετοιο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Italian dream...

Διάσημο μέλος

Η Italian dream... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,184 μηνύματα.
Ρε παιδια, να ρωτήσω εγώ κάτι διαφορετικό...
Φέτος, στην Α' λυκείου, είχαμε την καλύτερη φιλόλογο που είχαμε ποτέ εδώ και 4 χρόνια. Την γυναίκα τη λατρεύουμε όλοι ομόφωνα και δεν σταματάμε να συζητάμε για το πόσο άψογη είναι, + ότι έχει αυτή τη φήμη γενικά γιατί τη θαυμάζει όποιος την είχε ποτέ, μαζί με γονείς και συναδέλφους της. Το θέμα είναι ότι θέλω να προτείνω στα παιδιά να μαζέψουμε όλοι λεφτά -όχι κανένα τρελό ποσό, από 1-2Ε ο καθένας- για να της πάρουμε κάτι, συμβολικά, απλά για να κλείσει καλά η χρονιά. Πώς θα το προτείνω όμως;; Θα με βρίσουνε, θα πούνε ότι δεν χρειάζεται ή ότι δεν είμαστε μωρά -μπορεί και να έχουνε δίκιο, who knows-, αλλά πώς μπορώ να τους πείσω ή έστω να το προτείνω χωρίς να ακουστώ σχιζοφρενής; Καμία ιδέα;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eva watchon 123

Νεοφερμένος

Ο eva watchon 123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Κοιτα ειναι παρα πολυ ωραιο συναισθημα να αγαπας τοσο εναν καθηγητη. Και αφου λες οτι ολοι υο λατρευουνε δεν θα ειναι δυσκολο. Πηγαινε πες "σκεφτομουνα να βαζαμε ολοι απο ενα ευρω για τον ταδε καθηγητη για να του παρουμε ενα δωρο. Δεν ειναι υποχρεωτικο οποιος θελει" τελος. Μην ανησυχεις θα εχεις πιστευω θετικα αποτελεσματα. Και εγω το ιδιο σκεφτομουνα για την καθηγητρια μουσικης μου. Με το που το ειπα στα παιδια ενθουσιαστηκαν. Μια χαρα θα εισαι. Και αν στην πει καποιος απαντα του. Οχι με ξυλο με λογια (διευκρινιση)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Melinaki_papaki

Νεοφερμένος

Η Melinaki_papaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
παιδιά θέλω και γω να πάρω δώρο σε 2 καθηγητές μου η μια είναι φιλόλογος γύρω στα 40 και μου έχει πει ότι είμαι η αδυναμία της....ό άλλος είναι ο θεολόγος μου γύρω στα 50 και του αρέσουν πολύ οι μηχανές γιαμάχα... ακούω προτάσεις...;);)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
παιδιά θέλω και γω να πάρω δώρο σε 2 καθηγητές μου η μια είναι φιλόλογος γύρω στα 40 και μου έχει πει ότι είμαι η αδυναμία της....ό άλλος είναι ο θεολόγος μου γύρω στα 50 και του αρέσουν πολύ οι μηχανές γιαμάχα... ακούω προτάσεις...;);)

σε ποιον κοσμο ζεις; που βρίσκεσαι; τι συμβαίνει σε αυτό το συμπαν;

μη μου πεις οτι πεθαινει και για metal, death metal κλπ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Italian dream...

Διάσημο μέλος

Η Italian dream... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,184 μηνύματα.
σε ποιον κοσμο ζεις; που βρίσκεσαι; τι συμβαίνει σε αυτό το συμπαν;

μη μου πεις οτι πεθαινει και για metal, death metal κλπ

Έλα ρε συ, γιατί, κι ο μπαμπάς μου έτσι είναι.. Τι 20, τι 30 τι 50 :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
παιδιά θέλω και γω να πάρω δώρο σε 2 καθηγητές μου η μια είναι φιλόλογος γύρω στα 40 και μου έχει πει ότι είμαι η αδυναμία της....ό άλλος είναι ο θεολόγος μου γύρω στα 50 και του αρέσουν πολύ οι μηχανές γιαμάχα... ακούω προτάσεις...;);)

Σκουλαρίκια αν έχει τρύπες στα αυτιά, αλλιώς ένα διακριτικό ρολόι (υπάρχουν αρκετά όμορφα και κομψά σε καλές τιμές, περίπου 20-25 ευρώ).

Στον άλλον πάρε τη Βίβλο με μια μινιατούρα yamaha. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KateB.

Νεοφερμένος

Η KateB. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Γειά σας! Ειμαι 17 χρονων και θέλω να κανω εκπληξη γενεθλιων σε μια παλια δασκαλα μου. Την ειχα για 4 χρονια και ειμαστε φιλες. Αλλα δεν ξερω τι εκπληξη να της κανω. Δεν θελω να ειναι κατι συνηθισμενο. Να ειναι κατι απλο και ομορφο! Οπως επισης, θα ηθελα την βοηθεια σας σχετικα και με το τι δωρο να της παρω! Ευχαριστω...περιμενω νεα σας :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ryuzaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lost in Infinity αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Πολιτικών Μηχανικών ΑΠΘ (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,892 μηνύματα.
παιδιά θέλω και γω να πάρω δώρο σε 2 καθηγητές μου η μια είναι φιλόλογος γύρω στα 40 και μου έχει πει ότι είμαι η αδυναμία της....ό άλλος είναι ο θεολόγος μου γύρω στα 50 και του αρέσουν πολύ οι μηχανές γιαμάχα... ακούω προτάσεις...;);)

Ο θεολόγος σίγουρα θα εκτιμήσει ένα μπρελόκ σχετικό με τις μηχανές για τα κλειδιά του, ή μια μινιατούρα μοτοσυκλέτας. Τσεκαρε Ebay/amazon, δεν θα δυσκολευτείς να βρεις κάτι φθηνό!!
Σε βιβλίο, το Twist of The Wrist II του Keith Code επίσης είναι πολύ χρήσιμο και μιλάει για τεχνικές της μοτοσυκλέτας σε βάθος. Εbay το βρίσκεις και αυτό. Και να βάλεις καρτέλα του στυλ "Η Βίβλος του μοτοσυκλετισμού" :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Italian dream...

Διάσημο μέλος

Η Italian dream... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,184 μηνύματα.
Γειά σας! Ειμαι 17 χρονων και θέλω να κανω εκπληξη γενεθλιων σε μια παλια δασκαλα μου. Την ειχα για 4 χρονια και ειμαστε φιλες. Αλλα δεν ξερω τι εκπληξη να της κανω. Δεν θελω να ειναι κατι συνηθισμενο. Να ειναι κατι απλο και ομορφο! Οπως επισης, θα ηθελα την βοηθεια σας σχετικα και με το τι δωρο να της παρω! Ευχαριστω...περιμενω νεα σας :)

:inlove::inlove::inlove::inlove:
Εγώ θα σου πρότεινα ένα κρεμαστό, αλλά ιδιαίτερο, συμβολικό ίσως, σαν αυτά που τα λατρεύω... Θα σου πρότεινα πολλά πράγματα αλλά τώρα εχω κολλήσει :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Γειά σας! Ειμαι 17 χρονων και θέλω να κανω εκπληξη γενεθλιων σε μια παλια δασκαλα μου. Την ειχα για 4 χρονια και ειμαστε φιλες. Αλλα δεν ξερω τι εκπληξη να της κανω. Δεν θελω να ειναι κατι συνηθισμενο. Να ειναι κατι απλο και ομορφο! Οπως επισης, θα ηθελα την βοηθεια σας σχετικα και με το τι δωρο να της παρω! Ευχαριστω...περιμενω νεα σας :)

Γενικά κοίτα στο Etsy, έχει για όλα τα γούστα και πολλά όμορφα πράγματα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KateB.

Νεοφερμένος

Η KateB. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
:inlove::inlove::inlove::inlove:
Εγώ θα σου πρότεινα ένα κρεμαστό, αλλά ιδιαίτερο, συμβολικό ίσως, σαν αυτά που τα λατρεύω... Θα σου πρότεινα πολλά πράγματα αλλά τώρα εχω κολλήσει :redface:
Πολύ καλή ιδέα!! και μου αρέσουν τέτοιου είδους συμβολικά δώρα...αλλα όταν ''ξεκολλήσεις'' (αστείο χεχε) πες μου και άλλες ιδέες...ευχαριστω παντως!!!

Γενικά κοίτα στο Etsy, έχει για όλα τα γούστα και πολλά όμορφα πράγματα :)
Μπράβοο! σε ευχαριστω πολυ, δεν ηξερα αυτη τη σελιδα...!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
1
2


Λατρεύω τις φωτογραφίες :inlove: τις θεωρώ μοναδικές καθώς θα είναι δικές ΣΑΣ κανείς άλλος δεν θα μπορεί να έχει το ίδιο δώρο.
Επίσης, εγώ για τα γενέθλια ενός αγαπημένου προσώπου είχα πάρει ένα σαν πίνακα ανακοικώσεων ξέρεις αυτό με τις πινέζες και είχα εμφανίσει κάποιες ωραίες φωτογραφίες μας τις καρφίτσωσα όχι όμως ίσια έβαλα και κάτι ωραία στιχάκια/αποφθέγματα και βγήκε υπέροχο! Όπως και μια καρτούλα που καρφίτσωσα με τις ευχές μου!

Δεν χρειάζεται να είναι τεράστιο! Μπορεί να είναι και μικρό έτσι για να το βάλει σε κάποια γωνίτσα του δωματίου της ή του γραφείου της ή όπου αλλού θελήσει αυτή.

Αν έχετε φωτογραφίες θα το πρότεινα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Top