Twilight-Λυκόφως

~Λένα~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Λένα~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 1,659 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από {~*1rèNe*~};349362:
Συμφωνώ μαζί σου σχεδόν σε όλα!:no1: Το 1ο βιβλίο εννοείται πως είναι πολύ καλύτερο από την ταινία! Επίσης, το 2ο βιβλίο το βάζω τέταρτο απ' τα τέσσερα, αλλά όχι για τον λόγο που λες εσύ! Γιατί δεν σου αρέσει ο καημένος ο Τζέικομπ;:( Οκ, κάνει βλακείες, τα έχουμε πει αυτά, αλλά... Τέλος, και μένα το 4ο βιβλίο είναι το αγαπημένο μου! Η ταινία θα είναι καταπληκτική!:jumpy:
-----------------------------------------


Σωστά... Ίσως βάλουν κάποιο μεγαλύτερο παιδάκι... Και με τη βοήθεια της τεχνολογίας κάτι θα γίνει... Θα αργήσει πολύ να βγει η 4η, σε σχέση με τις υπόλοιπες...

Ε ναι, μεχρι τοτε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

οΟοNantiAoOo

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ναντια-βασουλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 903 μηνύματα.
εμενα παντως αν και η ταινια ειναι πραγματικα καλοφτιαγμενη δε μ αρεσει καθολου το θεμα και η ιστορια του....ειναι αφανταστα βαρετο
το βιβλιο διαβασα λιγα κεφαλαια απο μια φιλη μου και εχω να πω οτι η γραφη τησ συγγραφεας δε μ αρεσε καθολου......:(
αποψη μου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eutuxia

Νεοφερμένος

Η Ευτυχία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από {~*1rèNe*~};349362:
Γιατί δεν σου αρέσει ο καημένος ο Τζέικομπ;:( Οκ, κάνει βλακείες, τα έχουμε πει αυτά, αλλά...
-----------------------------------------

Σωστά... Ίσως βάλουν κάποιο μεγαλύτερο παιδάκι... Και με τη βοήθεια της τεχνολογίας κάτι θα γίνει... Θα αργήσει πολύ να βγει η 4η, σε σχέση με τις υπόλοιπες...

Γτ ειναι σπασικλας:Pτη στιγμη που μενει μονη της η bella τσουυυπ να σου ο Jake!ε ελεος πια*του στυλ get a life!η κοπελα αγαπαει τον Edward!:D*
Μονο στα 2 τελευταια βιβλια τον συμπαθηασα ΕΛΑΦΡΩΣ...
Πραγματικα δν ξερω ποια θα μπορεσει να παιξει το "τερας του λοχνες"!εχω δει κτ φωτο μιας κοπελιτσας αλλα δν ξερω αν θα παιξει αυτη τλκ!!
αν προσεξουν παντως τον τροπο που θα δημιουργησουν την ταινια ειμαι ΣΙΓΟΥΡΗ οτι θα βγει χαλαρα η καλυτερη απ ολες!!!εξαλλου εχει και την περισσοτερη δραση και εξελιξεις!!(ασε που πεθαινω να δω πως θα δειξουν Ο,ΤΙ εγινε στο island esme:jumpy::zilia:):P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

beautiful loser

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ---- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
εμενα παντως αν και η ταινια ειναι πραγματικα καλοφτιαγμενη δε μ αρεσει καθολου το θεμα και η ιστορια του....ειναι αφανταστα βαρετο
το βιβλιο διαβασα λιγα κεφαλαια απο μια φιλη μου και εχω να πω οτι η γραφη τησ συγγραφεας δε μ αρεσε καθολου......:(
αποψη μου
Μηπως εννοεις κακοφτιαγμενη ?
Διοτι ανεξαρτητα απο την ιστορια , η παραγωγη ηταν εκνευριστικα φτηνη , με γελοια εφε οπως η ομιχλη σε μια σκηνη που θυμιζε ταινια εντ γουντ.

Στο ollie , να σηκωνεις και το πισω ποδι , παρεμπιμπτοντως
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

{~*1rèNe*~}

Τιμώμενο Μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Νηπιαγωγός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,067 μηνύματα.
Πραγματικα δν ξερω ποια θα μπορεσει να παιξει το "τερας του λοχνες"!εχω δει κτ φωτο μιας κοπελιτσας αλλα δν ξερω αν θα παιξει αυτη τλκ!!
αν προσεξουν παντως τον τροπο που θα δημιουργησουν την ταινια ειμαι ΣΙΓΟΥΡΗ οτι θα βγει χαλαρα η καλυτερη απ ολες!!!εξαλλου εχει και την περισσοτερη δραση και εξελιξεις!!(ασε που πεθαινω να δω πως θα δειξουν Ο,ΤΙ εγινε στο island esme:jumpy::zilia:):P
Έχουν βρει από τώρα το κοριτσάκι;!: Μέχρι να γυρίσουν την ταινία θα έχει μεγαλώσει!:D
Σίγουρα θα είναι η καλύτερη, λόγω των συμβάντων! Αχ, ναι, στο μήνα του μέλιτος θα είναι καταπληκτικά!:jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

οΟοNantiAoOo

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ναντια-βασουλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 903 μηνύματα.
Μηπως εννοεις κακοφτιαγμενη ?
Διοτι ανεξαρτητα απο την ιστορια , η παραγωγη ηταν εκνευριστικα φτηνη , με γελοια εφε οπως η ομιχλη σε μια σκηνη που θυμιζε ταινια εντ γουντ.

Στο ollie , να σηκωνεις και το πισω ποδι , παρεμπιμπτοντως


κι ομωσ το cast η σκηνοθεσια τα σκηνικα και τα εφε ηταν πολυ καλα....δεν εχεισ δικιο.....

δεν ημουν εγω αυτοσ....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

X-FILER

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χάιδω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,969 μηνύματα.
διαβαζω το eclipse και τελειωσα το εγωισμος.ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ ΤΙ ΜΑΛΑΚΑΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΤΖΕΙΚ?????????????

και η σταση της μπελλα απαραδεκτη.ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ!σε φιλαει ο αλλος με το ζορι και το μονο που κανεις ειναι να του δωσεις-και καλα-μπουνια???δηλαδη λιγο βρισιδι,ενα σε μισω ρε γαμωτο!!τιποτα!δε νομιζω να την πειραξε και τοσο!
αν ημουν στη θεση της θα του ειχα κατεβασει καντηλια και παναγιες!:boom:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blacksheep

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΓιαννηςΤουφεξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,436 μηνύματα.
εγω συμπαθω παρα πολυ τον τζεικ.αυτος ειναι που θελει η μπελλα.με αυτον εχει παθος.οχι,με τον αλλο το χλεχλε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

taitien

Νεοφερμένος

Η Ζωή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Καλησπέρα σας!!

Εγώ μόλις χθές είδα την ταινία :what:

Ναι άργησα λίγο, αλλά κάλιο αργά παρά ποτέ!

Δηλώνω ενθουσιασμένη κ εγώ, όπως κ πολλοί από εσάς εδώ ...!

Μιας όμως κ ξέρετε περισσότερα από εμένα,μπορείτε να μου πείτε, αν τα βιβλία κυκλοφορούν στα ελληνικά ή μόνο στα αγγλικά... Αν κυκλοφορούν στα ελληνικά,έχουν καλή μετάφραση; Ή δεν αξίζει;
Αν δεν αξίζει να τα αγοράσω στα αγγλικά....

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bicoolini

Νεοφερμένος

Η bicoolini αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Λαμία (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Blacksheep συμφωνώ!κι εγώ το συμπαθώ πολύ τον Jakob...αλλά κι ο Edward καλός είναι μωρέ..!τα κανόνισε καλά η Stephenie στο τέλος και είναι όλοι ευχαριστημένοι..!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

X-FILER

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χάιδω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,969 μηνύματα.
μακαρι να ψοφησει το βρωμοσκυλο.
μου κανει εντυπωση ομως το γεγονος οτι οταν ο βρωμιαρης της λεει οτι ειναι ερωτευμενη μαζι του,εκεινη αντι να παει "οχι,δεν ειμαι",λεει "αγαπω εκεινον.".δεν το αρνειται με λιγα λογια...:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blacksheep

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΓιαννηςΤουφεξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,436 μηνύματα.
αφου ετσι ειστε εσεις τα κοριτσια.εμας θελετε,τα ''κακα'' παιδια και οχι αυτους που ειναι ρομαντικοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

X-FILER

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χάιδω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,969 μηνύματα.
στην δικη μου περιπτωση ισχυει αυτο που λες :P :D
η μπελλα ομως δνε τα σηκωνει αυτα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blacksheep

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΓιαννηςΤουφεξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,436 μηνύματα.
για ολες σας ισχυει.εξαλλου αυτη ειναι φανταστικο προσωπο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

X-FILER

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χάιδω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,969 μηνύματα.
δεν ισχυει για ολες.τι εννοεις φανταστικο προσωπο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blacksheep

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΓιαννηςΤουφεξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,436 μηνύματα.
εχει ανοητα στοιχεια και δεν ειναι ειναι επιτυχημενη ως χαρακτηρας του βιβλιου.
ισχυει για το 60% παντως
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

X-FILER

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χάιδω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,969 μηνύματα.
δεν θα το ελεγα οτι δεν ειναι επιτυχημενη.ειναι τετοια ωστε η καθε κοπελα να μπορει να ταυτιστει μαιζ της.κι οχι επειδη δεν περναει το δικο σου ειναι αποτυχια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Λένα~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Λένα~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 1,659 μηνύματα.
Επιτελους Χαιδω! Ειδες το σκυλι το μαυρο τι της εκανε;
Που να δεις μετα προς το τελος τι γινεται με δαυτηνε. Θα φριξεις!!!!
Εκει φαινεται ξανα ποσο ανιδιοτελης ειναι ο Εντουαρντ.:inlove:
Ποσο μπορει να την αγαπαει και αυτη η βρομα πηγε και ερωτευτηκε τον αχρηστο τον λυκο. :mad: Ειναι να τρελαινεσαι δηλαδη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Proudqueen

Δραστήριο μέλος

Η Proudqueen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 616 μηνύματα.
Μιας όμως κ ξέρετε περισσότερα από εμένα,μπορείτε να μου πείτε, αν τα βιβλία κυκλοφορούν στα ελληνικά ή μόνο στα αγγλικά... Αν κυκλοφορούν στα ελληνικά,έχουν καλή μετάφραση; Ή δεν αξίζει;
Αν δεν αξίζει να τα αγοράσω στα αγγλικά....

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Τα 3 πρωτα κυκλοφορουν στα ελληνικα και το 4ο βγαινει τον Σεπτεμβρη (ισως και τελη Αυγουστου)
Η μεταφραση ειναι καλη αλλα χανει λιγο σε καποια σημεια (καποιες εκφρασεις ας πουμε οταν μεταφραστουν στα ελληνικα δεν ακουγονται το ιδιο καλα οπως στα αγγλικα αλλα αυτο ειναι λογικο)
Εγω τα εχω και στα ελληνικα και στα αγγλικα :)
Οτι αλλο χρειαστεις εδω ειμαστε :bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

taitien

Νεοφερμένος

Η Ζωή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Τα 3 πρωτα κυκλοφορουν στα ελληνικα και το 4ο βγαινει τον Σεπτεμβρη (ισως και τελη Αυγουστου)
Η μεταφραση ειναι καλη αλλα χανει λιγο σε καποια σημεια (καποιες εκφρασεις ας πουμε οταν μεταφραστουν στα ελληνικα δεν ακουγονται το ιδιο καλα οπως στα αγγλικα αλλα αυτο ειναι λογικο)
Εγω τα εχω και στα ελληνικα και στα αγγλικα :)
Οτι αλλο χρειαστεις εδω ειμαστε :bye:


Σε ευχαριστώ πάρα πολύ....

Εγώ τα έχω σε ebooks στα αγγλικά -στα ελληνικά δεν βρίσκω-.
Κ τελείωσα χθες το twilight κ μέχρι την 108 σελίδα του new moon...

Η αλήθεια είναι ότι έχω πάρει το google translate παραμάσχαλα,διότι πολλές φράσεις-λέξεις,δεν τις γνωρίζω!!

Απλά νομίζω ότι χάνω την "μαγεία",με το να τρέχω συνέχεια στο google translate!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top