Twilight-Λυκόφως

Letta

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Letta αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 239 μηνύματα.
Έχω διαβάσει το twilight και το new moon, αλλα βρε παιδιά δεν έχω καταλάβει κάποια πράγματα.

1) Ποια ήταν αυτή η συνθήκη μεταξύ των βρικολάκων και των λυκάνθρωπων?
2) Στο new moon η Bella του είπε τελικά του Edward ποιο ήταν το 1ο πρόβλημα της?
3) Φάνηκε να του λέει "ναι" στην πρόταση γάμου στο 2ο βιβλίο?

Για πείτε μου......;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_marillia1

Νεοφερμένος

Η Λυδία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 74 μηνύματα.
η συνθήκη νομίζω έλεγε ότι οι βρικόλακες δεν έπρεπε να δαγκώσουν κάποιον άνθρωπο αλλιώς οι λυκάνθρωποι θα έλεγαν σε όλους για την πραγματική τους ταυτότητα.όσο για την πρόταση γάμου νομίζω ότι δέχεται αλλά δεν είμαι σίγουρη....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

X-FILER

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χάιδω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,969 μηνύματα.
οχι,η μπελλα δε δεχεται...πιο πολυ στο οχι κλινει...την τρομαζει απ'οσο καταλαβα.

νομιζω οχι οτι θα τους αποκαλυψουν,αλλα θα πρεπει να φυγουν για παντα απο το φορκς και θα ξεσπασει παλι ο..πολεμος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Proudqueen

Δραστήριο μέλος

Η Proudqueen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 616 μηνύματα.
Έχω διαβάσει το twilight και το new moon, αλλα βρε παιδιά δεν έχω καταλάβει κάποια πράγματα.

1) Ποια ήταν αυτή η συνθήκη μεταξύ των βρικολάκων και των λυκάνθρωπων?
2) Στο new moon η Bella του είπε τελικά του Edward ποιο ήταν το 1ο πρόβλημα της?
3) Φάνηκε να του λέει "ναι" στην πρόταση γάμου στο 2ο βιβλίο?

Για πείτε μου......;)

1) Λοιπον οι Cullens μετακομισαν στο Φορκς (πριν μπουν η Αλις και ο Τζασπερ στην οικογενεια μαλιστα) κι εκαναν μια συνθηκη με τον Εφρεμ Μπλακ -τον προπαππου του Τζεικομπ- η οποια οριζε οτι θα υπηρχε ειρηνη μεταξυ τους ΕΦΟΣΟΝ οι Καλεν δεν θα εκαναν κακο σε ανθρωπους.
Οι λυκανθρωποι το δεχτηκαν αυτο αφου οι δικοι μας τους διαβεβαιωσαν οτι ειναι "χορτοφαγοι"
2)Δεν καταλαβα την ερωτηση. Διευκρινησε αν θελεις
3) Οχι δεν φανηκε κατι τετοιο :)

η συνθήκη νομίζω έλεγε ότι οι βρικόλακες δεν έπρεπε να δαγκώσουν κάποιον άνθρωπο αλλιώς οι λυκάνθρωποι θα έλεγαν σε όλους για την πραγματική τους ταυτότητα.
χαχαχα δεν παει ετσι!
τι θα εκαναν, θα εβγαζαν δελτιο τυπου; :lol:
και οι λυκανθρωποι ειναι μυθικα πλασματα αλλωστε!
πολυ απλα αν καποια μερια εσπαγε την συνθηκη θα ξεσπουσε πολεμος


Σημερα μου ηρθε και το dvd!!!!
Πηρα το special edition που ειναι ενα ομορφο κουτι κι εχει μεσα το dvd, ενα σελιδοδεικτη,μια καρτα αυθεντικοτητας και 6 γυαλιστερες καρτες!!!
Ειναι τελειο!!! :jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vivi-psin

Νεοφερμένος

Η vivi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Είσαι θέα!!!πόσο το πήρες;;Καλά ε μιλάμε εχω πορωθεί κανονικά!!λοιπόν η μπελλα δεν απαντάει ξεκάθαρα στη νέα σελήνη..αλλά στην έκλειψη θα δεκτεί Γιατι Θα θέλει αλλά πράγματα από τον θεό που δεν θα της δίνει αν δεν τον παντρευτεί..Χαχαχαχα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Proudqueen

Δραστήριο μέλος

Η Proudqueen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 616 μηνύματα.
βαλε σποιλερ!τα 2 πρωτα εχει διαβασει η κοπελα!!!!


εκανε 29 ευρω :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gianmaria

Νεοφερμένος

Η !...Maraki...! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 98 μηνύματα.
P-E-R-F-E-K-T...JUST PERFECT...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

X-FILER

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χάιδω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,969 μηνύματα.
εκανες λαθος στο spelling...:P:lol::lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Λένα~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Λένα~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 1,659 μηνύματα.
Tι προσεξες και συ τωρα:P
Ρε πραουντ απο που πηρες το special edition?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

X-FILER

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χάιδω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,969 μηνύματα.
ξερω οτι στο amazon το εχουν :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Letta

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Letta αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 239 μηνύματα.
1) Λοιπον οι Cullens μετακομισαν στο Φορκς (πριν μπουν η Αλις και ο Τζασπερ στην οικογενεια μαλιστα) κι εκαναν μια συνθηκη με τον Εφρεμ Μπλακ -τον προπαππου του Τζεικομπ- η οποια οριζε οτι θα υπηρχε ειρηνη μεταξυ τους ΕΦΟΣΟΝ οι Καλεν δεν θα εκαναν κακο σε ανθρωπους.
Οι λυκανθρωποι το δεχτηκαν αυτο αφου οι δικοι μας τους διαβεβαιωσαν οτι ειναι "χορτοφαγοι"

A, μάλιστα. Μήπως όριζε ότι οι βρικόλακες δεν μπορούν να πατήσουν στην γη των λυκάνθρωπων και οι λυκάνθρωποι στην γη των βρικόλακων?

2)Δεν καταλαβα την ερωτηση. Διευκρινησε αν θελεις
Στην σελ. 524 του βιβλίου new moon στην 6-7 γραμμή πριν απο το τέλος η Bella δεν του λέει το 1ο μεγαλήτερο προβλημα της αλλα το 2ο. Είπε ότι θα τον αφήσει να μαντέψει πιο ήταν το 1ο.
Το 1ο είπε σε αυτό το βιβλίο πιο ήταν?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Proudqueen

Δραστήριο μέλος

Η Proudqueen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 616 μηνύματα.
A, μάλιστα. Μήπως όριζε ότι οι βρικόλακες δεν μπορούν να πατήσουν στην γη των λυκάνθρωπων και οι λυκάνθρωποι στην γη των βρικόλακων?

Ναι ισχυει αυτο
Οι Καλεν δεν πλησιαζουν τον καταυλισμο των Κουλιετ και οι λυκανθρωποι μενουν μακρια απο την δικη τους περιοχη

Στην σελ. 524 του βιβλίου new moon στην 6-7 γραμμή πριν απο το τέλος η Bella δεν του λέει το 1ο μεγαλήτερο προβλημα της αλλα το 2ο. Είπε ότι θα τον αφήσει να μαντέψει πιο ήταν το 1ο.
Το 1ο είπε σε αυτό το βιβλίο πιο ήταν?


Η απαντηση ειναι στη σελιδα 532 λιγο μετα την μεση
Το μεγαλυτερο προβλημα της ειναι μην την αφησει εκεινος
Ολα τα αλλα δεν ειναι τιποτα σε συγκριση με αυτο

:bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

X-FILER

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χάιδω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,969 μηνύματα.
κοϊλαγιουτ δεν ειναι?:P:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Proudqueen

Δραστήριο μέλος

Η Proudqueen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 616 μηνύματα.
Στην ταινια προφερεται Κουλιετ, στο βιβλιο το ελληνικο το γραφουν Κουιλαγιουτ
Διαλεγεις και παιρνεις (ισχυουν και τα 2)
:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

X-FILER

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χάιδω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,969 μηνύματα.
κουλιετ?ιου,βλακεια :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Letta

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Letta αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 239 μηνύματα.
Οι λυκάνθρωποι γενικά πέρα απο τους cullen σκοτώνουν τους βρικόλακες ή απλώς θέλουν να τους διώχνουν απο την περιοχή τους?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Proudqueen

Δραστήριο μέλος

Η Proudqueen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 616 μηνύματα.
Οι λυκανθρωποι προστατευουν την περιοχη τους αλλα και τους ανθρωπους απο τους βρικολακες
Ειναι ο φυσικος εχθρος τους
Οποτε αν ερθει καποιο vampire στην περιοχη τους θα το σκοτωσουν

Οπως εγινε και με τον Laurent
:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Letta

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Letta αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 239 μηνύματα.
Α, μάλιστα.

Το 4ο βιβλίο ποτε θα βγει στα Ελληνικά?

Επίσης υπάρχει και 5ο που είναι τα πράγματα απο την πλευρά του Edward?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Proudqueen

Δραστήριο μέλος

Η Proudqueen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 616 μηνύματα.
Αυγουστο ή Σεπτεμβριο

Αυτο που λες ειναι το Midnight Sun και στην ουσια ειναι το πρωτο βιβλιο (twilight) απο την πλευρα του Edward
Αλλα δεν ειναι ολοκληρωμενο ακομα
Εχουν διαρρευσει τα πρωτα 12 κεφαλαια που μπορεις να διαβασεις απο την επισημη σελιδα της Stephenie Meyer
https://www.stepheniemeyer.com/midnightsun.html

(πατας εκει που λεει midnight sun partial draft)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

X-FILER

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χάιδω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,969 μηνύματα.
χτες ειδα την ταινια απο το dvdαδικο.τελικα εχω ακομα την ιδια εντυπωση που μου αφησε οταν την ειδα για πρωτη φορα: τιποτα το ιδιαιτερο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top