Twilight-Λυκόφως

M@r@ki

Δραστήριο μέλος

Η M@r@ki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 506 μηνύματα.
Σε 33 μερες, 18 ωρες και 7 λεπτα.



Αχχχ...:inlove:


Πάντως δεν ξανακάνω τη βλακεία που έκανα με το Λυκόφως, να τη δω στο λάπτοπ. Χάνει τη μαγεία της η ταινία ρε παιδί μου. Εμ, ήθελα να το δω από τους πρώτους, ΝΑΑΑΑΑ φάτη τώρα.
Cinema και πάλι cinema.:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Proudqueen

Δραστήριο μέλος

Η Proudqueen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 616 μηνύματα.
Ας μας το φερουν οπως λενε Νοεμβριο, για να μην χρειαστει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Λένα~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Λένα~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 1,659 μηνύματα.
Μακαρι ρε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

{~*1rèNe*~}

Τιμώμενο Μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Νηπιαγωγός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,067 μηνύματα.
Αχχχ...:inlove:


Πάντως δεν ξανακάνω τη βλακεία που έκανα με το Λυκόφως, να τη δω στο λάπτοπ. Χάνει τη μαγεία της η ταινία ρε παιδί μου. Εμ, ήθελα να το δω από τους πρώτους, ΝΑΑΑΑΑ φάτη τώρα.
Cinema και πάλι cinema.:D
Πολύ καλά τα λες!! Κι εγώ το Λυκόφως δεν το έχω δει στο σινεμά, μόνο από υπολογιστή!:(:mad: Στο σινεμά είναι αλλιώς όμως! Νιώθεις την ένταση, τη συγκίνηση, τη χαρά σε μεγαλύτερο βαθμό!...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Λένα~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Λένα~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 1,659 μηνύματα.
Ναι, και γινεσαι ρεζιλι αμα κλαις.:P
Ενταξει εγω πηγα μεσημερακι και δεν ειχε κοσμο. Αν ειχε ομως; Μετα την ταινια με μαζευε η κολλητη με τα κουταλακια απο την αιθουσα.
Τι θα κανουμε στην νεα σεληνη οεεεεοοοο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanous18

Περιβόητο μέλος

Ο thanous18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 4,131 μηνύματα.
Απο την πρωτη ταινια παντως μου αρεσε πολυ η σκηνη so the lion fell in love with the lamb.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

{~*1rèNe*~}

Τιμώμενο Μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Νηπιαγωγός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,067 μηνύματα.
Ναι, και γινεσαι ρεζιλι αμα κλαις.:P
Ενταξει εγω πηγα μεσημερακι και δεν ειχε κοσμο. Αν ειχε ομως; Μετα την ταινια με μαζευε η κολλητη με τα κουταλακια απο την αιθουσα.
Τι θα κανουμε στην νεα σεληνη οεεεεοοοο;
Λογικά, οι περισσότερες μες στην αίθουσα θα βάλουν τα κλάματα, οπότε δεν θα γίνουμε και τόσο ρεζίλι! Σιγά! Άφησε τον εαυτό σου να εκφραστεί ελεύθερα!:D
Εγώ το έχω πει στις φίλες μου εδώ και καιρό ότι θα κλαίω και θα τσιρίζω όταν θα πάμε να δούμε το New Moon, για να τις προετοιμάσω και να ξέρουν εξ αρχής ότι θα μας κάνω ρεζίλι!:P
-----------------------------------------
Απο την πρωτη ταινια παντως μου αρεσε πολυ η σκηνη so the lion fell in love with the lamb.....
Ναιιιι!! Είναι καταπληκτική σκηνή!!! Όπως και πολλές άλλες!!:):jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nitsa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η nitsa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 389 μηνύματα.
ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ πλησιαζει η μερα...!!!!!!
οσο για την πρωτη ταινια λατρευω το σημειο που,οταν ειναι στο εστιατοριο, της λεει : ''δε μπορω να ζησω αλλο μακρια σου..........'' αυτα ειναι.....!!




ΔΑΦΝΗ!!! ελα να παμε να το δουμε!!
πλησιαζουν οι μερες!!!!:xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Proudqueen

Δραστήριο μέλος

Η Proudqueen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 616 μηνύματα.
[ame]https://www.youtube.com/watch?v=0NHbeOXGYe0&feature=player_embedded[/ame]

:jumpy::jumpy:
Kαινουρια σκηνη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Maniana

Νεοφερμένος

Η Άννα-Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Τay Tay Tay (L)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Λένα~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Λένα~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 1,659 μηνύματα.
Απλα γαματη σκηνη! Ο Πολλ πολυ καλος απλα η Μπελλα δεν νομιζεται πως εχει πολυ θαρρος; Στο βιβλιο ειναι πιο συμμαζεμενη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

{~*1rèNe*~}

Τιμώμενο Μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Νηπιαγωγός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,067 μηνύματα.
Απλα γαματη σκηνη! Ο Πολλ πολυ καλος απλα η Μπελλα δεν νομιζεται πως εχει πολυ θαρρος; Στο βιβλιο ειναι πιο συμμαζεμενη.
Ναι, όντως!
Απ' ότι κατάλαβα, η Μπέλλα στην ταινία έτσι μαθαίνει για τους λυκάνθρωπους και όχι από τα "υπονοούμενα" του Τζέικομπ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orathac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.
Μια γυναίκα ανάμεσα σε 3 γυμνά λυκάκια ... Ίσως να την δω την ταινία, μου φαίνεται έχει πιο πολύ βάθος από'τι περίμενα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

{~*1rèNe*~}

Τιμώμενο Μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Νηπιαγωγός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,067 μηνύματα.
Μια γυναίκα ανάμεσα σε 3 γυμνά λυκάκια ... Ίσως να την δω την ταινία, μου φαίνεται έχει πιο πολύ βάθος από'τι περίμενα.
Ασχολίαστο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Λένα~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Λένα~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 1,659 μηνύματα.
Μια γυναίκα ανάμεσα σε 3 γυμνά λυκάκια ... Ίσως να την δω την ταινία, μου φαίνεται έχει πιο πολύ βάθος από'τι περίμενα.

Μπα, θα σε απογοητευσει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Maniana

Νεοφερμένος

Η Άννα-Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Aυτό που κάνει στην ταινία είναι σουπερ κουτό :P You never hit a werewolf :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Λένα~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Λένα~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 1,659 μηνύματα.
Aυτό που κάνει στην ταινία είναι σουπερ κουτό :P You never hit a werewolf :P

Δεν το ηξερε νομιζω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orathac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.
Aυτό που κάνει στην ταινία είναι σουπερ κουτό :P You never hit a werewolf :P

Δεν χτύπησε ποτέ έναν werewolf, χτύπησε έναν σούπερμαν (από τους 20-30 που υπάρχουν στην σειρά αυτή)
Γιατί τα werewolfs, μεταμορφώνονται σε λύκους όταν υπάρχει πανσέληνος ή όταν έρθει το βράδυ και όταν αλλάζουν γίνονται κτήνη που δεν ελέγχονται, κάνοντας τους διπρόσωπους χαρακτήρες. Γιατί αυτά τα στάνταρς είναι καλά για ταινία? Γιατί δίνει στους χαρακτήρες ότι είναι αντικοινωνικά άτομα, ζούνε μόνοι τους, επειδή έχουν ένα κοινό δεσμό και δεν μπορούν ελέγχουν τον εαυτό τους για μεγάλα διαστήματα κάθε μέρα, παρόλο που έχουν δύναμη σωματική και/ή πνευματική είναι καταδικασμένοι να μην μπορούν να ζουν με τους απλούς ανθρώπους και τα όνειρα τους οι φιλοδοξίες τους οριοθετούνται, κάνοντας μια τέλεια ισορροπία, κάνοντας την ζωή των κτηνών αυτών δύσκολη ενώ παράλληλα είναι από τα πιο δυνατά πλάσματα. Το ίδιο ισχύει και για τους βρικόλακες.
Όταν έρχεται μια ταινία, παίρνει ότι θετικές δυνάμεις που δίνει ένας χαρακτήρας και διαγράφει όλες τις αδυναμίες τους, μένει ένας σούπερμαν, ακόμα και ο ίδιος ο σούπερμαν είχε κάποια όρια.
Στην ταινία οι βρικόλακες βγαίνουν το πρωί, οι λυκάνθρωποι μεταμορφώνονται όποτε θέλουν, και όταν γίνεται αυτό, δεν αλλάζει ο χαρακτήρας τους καθόλου, μπορεί να πιει και τσάι στην μορφή του λύκου.
Και όλα αυτά είναι μόνο η αρχή, έχω δει μόνο κάπου το 1/3 τις ταινίας και δεν άντεξα άλλο την τόσο αργή διαμόρφωση χαρακτήρων και το τόσο ρηχό σενάριο. Πολύ αργή ταινία και ο Συγγραφέας δεν είχε δύσκολο καιρό γράφοντάς την με τόσο ελευθερία που της έχει δώσει, θα μπορούσε άνετα να είναι βιβλίο γραμμένο από psychedelic art καλλιτέχνες. Αλλά είχε εύκολο κοινό, και μαγκιά του που βγάζει λεφτά από τα κοριτσάκια.
Άμα είσαι κορίτσι στην εφηβεία πολύ πιθανόν να δεις την ταινία ακόμα και αν ξέρεις ότι δεν είναι τίποτα καινούριο και κάτι που έχει γίνει άπειρες φορές και καλύτερα, άμα δεν είσαι, δεν χρειάζεστε ούτε έμενα ούτε κανέναν να σου πει να μην την δεις και να δεις κάτι καλύτερο. Άμα σου κρέμεται κάτι ανάμεσα στα πόδια τότε δεν πρόκειται να δεις την ταινία εκτός και αν σε έσεισε καμία με τον χαλκά στο σινεμά, ε τότε το αξίζεις.
Πάλι πολλά έγραψα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

{~*1rèNe*~}

Τιμώμενο Μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Νηπιαγωγός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,067 μηνύματα.
Δεν χτύπησε ποτέ έναν werewolf, χτύπησε έναν σούπερμαν (από τους 20-30 που υπάρχουν στην σειρά αυτή)
Γιατί τα werewolfs, μεταμορφώνονται σε λύκους όταν υπάρχει πανσέληνος ή όταν έρθει το βράδυ και όταν αλλάζουν γίνονται κτήνη που δεν ελέγχονται, κάνοντας τους διπρόσωπους χαρακτήρες. Γιατί αυτά τα στάνταρς είναι καλά για ταινία? Γιατί δίνει στους χαρακτήρες ότι είναι αντικοινωνικά άτομα, ζούνε μόνοι τους, επειδή έχουν ένα κοινό δεσμό και δεν μπορούν ελέγχουν τον εαυτό τους για μεγάλα διαστήματα κάθε μέρα, παρόλο που έχουν δύναμη σωματική και/ή πνευματική είναι καταδικασμένοι να μην μπορούν να ζουν με τους απλούς ανθρώπους και τα όνειρα τους οι φιλοδοξίες τους οριοθετούνται, κάνοντας μια τέλεια ισορροπία, κάνοντας την ζωή των κτηνών αυτών δύσκολη ενώ παράλληλα είναι από τα πιο δυνατά πλάσματα. Το ίδιο ισχύει και για τους βρικόλακες.
Όταν έρχεται μια ταινία, παίρνει ότι θετικές δυνάμεις που δίνει ένας χαρακτήρας και διαγράφει όλες τις αδυναμίες τους, μένει ένας σούπερμαν, ακόμα και ο ίδιος ο σούπερμαν είχε κάποια όρια.
Στην ταινία οι βρικόλακες βγαίνουν το πρωί, οι λυκάνθρωποι μεταμορφώνονται όποτε θέλουν, και όταν γίνεται αυτό, δεν αλλάζει ο χαρακτήρας τους καθόλου, μπορεί να πιει και τσάι στην μορφή του λύκου.
Και όλα αυτά είναι μόνο η αρχή, έχω δει μόνο κάπου το 1/3 τις ταινίας και δεν άντεξα άλλο την τόσο αργή διαμόρφωση χαρακτήρων και το τόσο ρηχό σενάριο. Πολύ αργή ταινία και ο Συγγραφέας δεν είχε δύσκολο καιρό γράφοντάς την με τόσο ελευθερία που της έχει δώσει, θα μπορούσε άνετα να είναι βιβλίο γραμμένο από psychedelic art καλλιτέχνες. Αλλά είχε εύκολο κοινό, και μαγκιά του που βγάζει λεφτά από τα κοριτσάκια.
Άμα είσαι κορίτσι στην εφηβεία πολύ πιθανόν να δεις την ταινία ακόμα και αν ξέρεις ότι δεν είναι τίποτα καινούριο και κάτι που έχει γίνει άπειρες φορές και καλύτερα, άμα δεν είσαι, δεν χρειάζεστε ούτε έμενα ούτε κανέναν να σου πει να μην την δεις και να δεις κάτι καλύτερο. Άμα σου κρέμεται κάτι ανάμεσα στα πόδια τότε δεν πρόκειται να δεις την ταινία εκτός και αν σε έσεισε καμία με τον χαλκά στο σινεμά, ε τότε το αξίζεις.
Πάλι πολλά έγραψα....
Όταν μιλάμε για λυκανθρώπους στο Λυκόφως, μιλάμε για το συγκεκριμένο είδος, το οποίο όμως, έχει διασαφηνιστεί στα βιβλία, ότι δεν είναι το κλασικό είδος λυκανθρώπων που επηρεάζονται από την Πανσέληνο κλπ. Και οι "λυκάνθρωποι" και τα "βαμπίρ" έχουν διαφοροποιηθεί από τα συνηθισμένα είδη αυτών των πλασμάτων. Δεν νομίζω ότι αυτό καθιστά τη συγγραφέα ανίκανη (είναι γυναίκα, και όχι αντρας), ή οτιδήποτε άλλο, απλά επειδή επέλεξε να διαφοροποιήσει τους χαρακτήρες της και να μην κάνει τα βαμπίρ και τους λυκανθρώπους όπως έχουν παρουσιαστεί σε εκατοντάδες άλλα βιβλία και ταινίες. Εγώ νομίζω ότι το έκανε γιατί ήθελε να έχει ένα διαφορετικό και πιο ενδιαφέρον αποτέλεσμα. Και αν δεν το ξέρεις (που μάλλον δεν το ξέρεις) την όλη ιδέα η συγγραφέας την εμπνεύστηκε από ένα όνειρο που είδε. Έτσι τα είδε τα βαμπίρ και τους λυκανθρώπους, έτσι τα έφτιαξε.
Τα βιβλία και οι ταινίες απευθύνονται κυρίως σε κορίτσια ΚΑΙ γυναίκες, αλλά και σε ένα μικρό ποσοστό αντρών (ακόμα και μέσα σε αυτό το thread θα βρεις άτομα που έχουν περάσει την εφηβεία-ναι, υπάρχουν και άντρες-, αλλά ψάξε και λίγο στο ίντερνετ, θα βρεις πολλoύς ενήλικες fans), γι' αυτό μην παίρνεις και όρκο ότι αγόρια που βλέπουν την ταινία είναι μόνο όσα τα έσειραν οι κοπέλες τους στο σινέμα, γιατί ξέρω πολλά αγόρια που πήγαν μόνα τους και την είδαν. Τα περισσότερα πήγαν από περιέργεια και τελικά δεν τους άρεσε, αλλά ξέρω και λίγα τα οποία τους άρεσε πολύ. Μάλλον γιατί δεν ντρέπονται να δείξουν και την ευαίσθητη πλευρά τους.
Ο καθένας έχει το γούστο του και την άποψή του...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fraoulitsa_zoum

Νεοφερμένος

Η fraoulitsa_zoum αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2 μηνύματα.
παιδιά ειναι τέλεια την εχς δεί και ξέρω απο τώρα τι θα γίνει στο επόμενο δεν το διάβασα αλλα είδα το trailer τα σπάει !!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top