Γενικό -  Tέλος η χρονιά

nicole

Νεοφερμένος

Η Νικολέττα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 99 μηνύματα.
εγω θα ξεκινησω κανονικα 1 σεπτεμβρη.ουτε θερινα,ουτε τιποτα.θα σαπισω ρε.:P
ολα πρεπει να γινονται στην ωρα τους,δεν χρειαζεται να βιαζομαστε.;)



θα συμφωνήσω!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tebelis13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο tebelis13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,256 μηνύματα.
Λογικά να το δούμε το πράμα, του χρόνου το καλοκαίρι θα 'ναι απάλευτο. Γιατί όπως και να το κάνουμε θα τρελαθούμε στο διάβασμα.
Δεν το νομιζω..ΧΑΛΑΡΑ


:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

napstor

Δραστήριο μέλος

Ο napstor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 715 μηνύματα.
ενταξει,δεν πρεπει να το παρουμε ουτε χαλαρα αλλα ουτε και να τρελαθουμε στο διαβασμα.θα υπαρξουν και αλλοι διαγωνισμοι στην ζωη μας εκτος των σχολικων εξετασεων και των πανελληνιων.εαν κανουμε σαν τρελοι καποια στιγμη δεν θα μπορουμε να τα βγαλουμε περα.αρα ολα με μετρο.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Εγώ είχα τελειώσει από την Τετάρτη, αλλά τυπικά θεωρώ πως τελείωσα σήμερα μιας και όλοι, ουσιαστικά, σήμερα σταμάτησαν να γράφουν (εκτός από λίγες, σποραδικές εξαιρέσεις τις οποίες δε λαμβάνω υπόψη μου) :xixi:. Οπότε, τελείωσα κι εγώ, επίσημα πλέον. :D

Όσο για τα θερινά μαθήματα, λόγος δε μου πέφτει ωστόσο ο κύριος και η κυρία (:P) παρακάτω εκφράζουν ό,τι θα έλεγα κι εγώ απλά και περιεκτικά. :iagree:

εγω θα ξεκινησω κανονικα 1 σεπτεμβρη.ουτε θερινα,ουτε τιποτα.θα σαπισω ρε.:P
ολα πρεπει να γινονται στην ωρα τους,δεν χρειαζεται να βιαζομαστε.;)

Λογικά να το δούμε το πράμα, του χρόνου το καλοκαίρι θα 'ναι απάλευτο. Γιατί όπως και να το κάνουμε θα τρελαθούμε στο διάβασμα. Οπότε αυτό, το φετινό, πρέπει να είναι υπέροχο. :D

Τη γνώμη μου άλλωστε την έχω πει, εμπεριστατωμένα, στο αντίστοιχο θέμα.

Καλοκαίρι λοιπόν. Εύχομαι σε όλους να είναι καλό κι ευχάριστο. :xixi: :bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Του χρόνου να σας δω που θα θέλετε το καλοκαίρι να βγάλετε όλη την ύλη της γ' αν θα τρελαθείτε ή όχι. :fss: :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Του χρόνου να σας δω που θα θέλετε το καλοκαίρι να βγάλετε όλη την ύλη της γ' αν θα τρελαθείτε ή όχι. :fss: :P

Ας ελπίσουμε πως όχι:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tebelis13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο tebelis13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,256 μηνύματα.
Του χρόνου να σας δω που θα θέλετε το καλοκαίρι να βγάλετε όλη την ύλη της γ' αν θα τρελαθείτε ή όχι. :fss: :P
Υπαρχει και η πιθανοτητα να μην κανουμε μαθηματα το καλοκαιρι.Η υλη μπορει να βγει και πιο μετα...
Το καλοκαιρι ειναι για ξεκουραση απλα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

napstor

Δραστήριο μέλος

Ο napstor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 715 μηνύματα.
Υπαρχει και η πιθανοτητα να μην κανουμε μαθηματα το καλοκαιρι.Η υλη μπορει να βγει και πιο μετα...
Το καλοκαιρι ειναι για ξεκουραση απλα...
θα συμφωνησω.δεν μου αρεσει ολη αυτη η τρελα που επικρατει.δεν χρειαζεται να τρελαθω,προσπαθωντας να βγαλω την υλη της γ λυκειου χωρις να πηγαινω γ λυκειου.μας βαζουνε σε ενα τριπακι και εμεις πρεπει να το ακολουθησουμε.εαν ομως θελετε να εχετε δικες σας προσωπικοτητες,καλο θα ειναι να χαραξετε την δικη σας πορεια και οχι να καθοδηγηστε απο καποιους αλλους.
αποψη μου,μπορει να μην ειναι σωστη,δεν θα κανω αυτο που μου ειπε το φροντιστηριο για να βγαλει χρημα.θα κανω αυτο που θεωρω εγω σωστο.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Συμφωνώ με τα παιδιά αλλά είναι όπως είπατε επιλογή του καθενός..Και για τους θεωρητικούς άν έχουν καλούς καθηγητές το φροντιστήριο είναι περιττό στη β:bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kotsis1

Δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Συκιές (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 421 μηνύματα.
μη σου πω και στην τριτη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Εντάξει παιδιά ας μη γινόμαστε υπερβολικοί, ιδίως όταν κάτι δεν το γνωρίζουμε από πρώτο χέρι. Όταν θα πάμε Β και Γ Λυκείου τότε ναι, ας συμπεράνουμε τα πάντα. Τώρα όμως ας μην το κάνουμε, μιας και δε μπορούμε.

Εγώ αναφέρθηκα στην Α, στην τάξη που μόλις τελείωσα και έτσι έχω, νομίζω, και την κατάλληλη εμπειρία. Γενικά, συμφωνώ με όσα είπατε παραπάνω. Είναι αλήθεια πως το εκπαιδευτικό μας σύστημα έχει «τρύπες», ας μου επιτραπεί, και «μπάζει» από παντού. Το ξέρουμε, το ακούμε, το λέμε και το ξανα λέμε. Καλώς. Όταν όμως κάποιος γίνεται άβουλο πιόνι του εκάστοτε εκπαιδευτικού συστήματος με τις επιλογές του, ή και όχι, νομίζω πως μη δικαιολογημένα θα έρθει αύριο μεθαύριο και θα μου παραπονεθεί.

Μάλιστα, για να ακριβολογώ και να μη φαίνομαι ιδεαλιστής, ας πω πως φροντιστήριο θα κάνω και στη Β και στη Γ Λυκείο καθώς και, πολύ πιθανό, κατά το καλοκαίρι της Β προς τη Γ. Είμαι λοιπόν κι εγώ, κατά κάποιο τρόπο, πιόνι του συστήματος μιας και ωραία τα λέω παραπάνω, θα μπορούσα όμως να αντιδράσω και να μην κάνω καθόλου φροντιστήριο και να αρκεστώ στο σχολείο. Εδώ όμως πιστεύω πως δε χωράνε ιδεαλισμοί και φιλοσοφίες ζωής. Αν έχει κάποιος ένα στόχο και θέλει να τον πετύχει, καλώς ή κακώς θα συμβιβαστεί. Έτσι το βλέπω εγώ. Δε λέω όμως αυτό. Μίλησα για τις υπερβολές, τις οποίες όλοι λίγο πολύ ξέρουμε και αντιμετωπίζουμε καθημερινά. Οι υπερβολές είναι αυτές που χαλάνε περισσότερο το σύστημά μας, ιδίως όταν αυτές απολαμβάνουν και την πλήρη αποδοχή των άμεσα ενδιαφερόμενων, των μαθητών. Τη δική μας αποδοχή. :iagree:

Είναι ωραία συζήτηση αυτή. Επειδή όμως είμαστε αρκετά off, όποιος θέλει να συνεχίσει ας το κάνει εδώ. :bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KOMIS

Νεοφερμένος

Ο Δημητρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Οσο θυμαμαι τις χαζομαρες στην ταξη μου τι ωραια που ηταν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thomi

Νεοφερμένος

Η θωμη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 68 μηνύματα.
ηταν πολυ ωραια φετος...πολυ τρελα....και αφασια...καταληψεισ...χαρεσ λυπεσ....τα παντα ολα ηταν τελεια.......αντε του χρονου ξανα:thanks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Άντε και εγώ του χρόνου Α Λυκείου.Πολύ διάβασμα ειδικά στην Ιστορία-Εξάσκηση στα Μαθηματικά κ.α.λ. Έλπίζω να έχω την ίδια ευχάριστη χρονιά όπως και στην Γ Γυμνασίου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Άντε και εγώ του χρόνου Α Λυκείου.Πολύ διάβασμα ειδικά στην Ιστορία-Εξάσκηση στα Μαθηματικά κ.α.λ. Έλπίζω να έχω την ίδια ευχάριστη χρονιά όπως και στην Γ Γυμνασίου

Επειδή έχεις μια κλίση προς τα θεωρητικά απ'ό,τι έχω καταλάβει, σου εύχομαι να το τηρίσεις αυτό που λες για την εξάσκηση στα Μαθηματικά. Το λέω επειδή αν τ'αφήσεις έστω και λίγο, σ'αφήνουν κι αυτά. :P
Και μιλάω εκ πείρας γιατί στα Μαθηματικά της Α' λυκείου είχα τις απόλυτες βουτιές. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Επειδή έχεις μια κλίση προς τα θεωρητικά απ'ό,τι έχω καταλάβει, σου εύχομαι να το τηρίσεις αυτό που λες για την εξάσκηση στα Μαθηματικά. Το λέω επειδή αν τ'αφήσεις έστω και λίγο, σ'αφήνουν κι αυτά. :P
Και μιλάω εκ πείρας γιατί στα Μαθηματικά της Α' λυκείου είχα τις απόλυτες βουτιές. :P
Σωστά έχεις καταλάβει.Και όπως αν διαβάσεις άλλα θέματα θα ξεκινήσω Θερινά μαθήματα στα Μαθηματικά.Δεν θέλω να χάσω τον Μ.Ο. απο τα Μαθηματικά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Ελπίζω να αντέξεις γιατί εγώ έκανα εύλογες προσπάθειες στις αρχές αλλά τελικά τα παράτησα. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Ελπίζω να αντέξεις γιατί εγώ έκανα εύλογες προσπάθειες στις αρχές αλλά τελικά τα παράτησα. :D
Και εγώ αυτώ ελπίζω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
.Δεν θέλω να χάσω τον Μ.Ο. απο τα Μαθηματικά

Μπράβο για την προσπάθεια. Ξεκινάς όμως με λάθος νοοτροπία. Και ένα σχέδιο στηριγμένο σε ''κούφιες'' βάσεις θα καταρρεύσει αργά ή γρήγορα.

Όπως και να 'χει όμως επιλογή σου είναι. Καλή σταδιοδρομία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Ευχαριστώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top