SOS, σημάδια στο γραπτό στις πανελλήνιες. Θα με μηδενίσουν;

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,767 μηνύματα.
Μπορει στην εκθεση να μπερδευτει καποιος και να γραψει κατι για τον εαυτο του.Αυτο εξυπνακια Ευκλειδη ειναι για να μη ξερουν οι βαθμολογητες ποιο γραπτο βαθμολογουν.Εσυ μπορει να εχεις καποιον θειο βαθμολογητη και να σου βαλει καλο βαθμο και να πει και στον κολλητο του επισης βαθμολογητη να κανει το ιδιο.Για τον ιδιο λογο δλδ που απαγορευεται υποτιθεται να κανεισ σημαδια στο γραπτο.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Γι αυτο κλεινουμε και το ονομα, αν ηταν ετσι θα αφηναμε το ονομα μας ανοιχτο και θα ξεραν οι βαθμολογητες ποιανου ειναι το γραπτο.
ε αυτο ειπα και εγω και μου απαντας και συ το ιδιο.εμενα η απορια μου ειναι αλλη οσο και αν ακουγεται κουφη.πες ενας γραφει μαθηματικα πχ και τα γραφει ολα τελεια και παει στο τελος των θεματων και βριζει παναγιες ολη την επιτροπη πχ κτλπ τον μηδενιζουν αραγε?ο νομοθετης τι λεει?
 

monaxiko brizolaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alex from sheffield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,864 μηνύματα.
βριζει παναγιες ολη την επιτροπη πχ κτλπ τον μηδενιζουν αραγε?ο νομοθετης τι λεει?
1686084187169.png
 

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,767 μηνύματα.

monaxiko brizolaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alex from sheffield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,864 μηνύματα.

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,767 μηνύματα.
περιμενω απαντηση απο δια που λεει οτι δεν εχει ακουσει μηδενισμους πλην αντιγραφης!
 

hl_amhxanos

Δραστήριο μέλος

Ο Νίκος Κούκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Απόφοιτος λυκείου και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 799 μηνύματα.
ε αυτο ειπα και εγω και μου απαντας και συ το ιδιο.εμενα η απορια μου ειναι αλλη οσο και αν ακουγεται κουφη.πες ενας γραφει μαθηματικα πχ και τα γραφει ολα τελεια και παει στο τελος των θεματων και βριζει παναγιες ολη την επιτροπη πχ κτλπ τον μηδενιζουν αραγε?ο νομοθετης τι λεει?
ψησε να το κανουμε αυτο του χρονου, αλλωστε δεν εχουμε να χασουμε και κατι, πας γραφεις μαθηματικα γραφεις 20 και κατεβαζεις μετα ολο το ευαγγελιο να δουμε τι θα συμβει
 

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
1) Δεν είναι λίγα τα γραπτά που γράφουν άσχετα: Ανέκδοτα, συνταγές, προσευχές, ζωγραφιές, 5 σελίδες με τη λέξη "βαριέμαι", βρισιές, "ευχές" για την υπουργό παιδείας κλπ. Οι βαθμολογητές βάζουν τα άσχετα σε παρένθεση και βαθμολογούν τα κανονικά.
2) Ειδικά για τις βρισιές, σύμφωνα με το νόμο, το τετράδιο μπορεί να μεταβιβαστεί στον εισαγγελέα. Δεν νομίζω όμως αυτό να έχει γίνει ποτέ.
3) Έστω ότι κάποιος βαθμολογητής διαβάζει σε ένα γραπτό πολύ άσκημες βρισιές σε πρόσωπα και θεία και θέλει να εφαρμοστεί ο νόμος και να διωχθεί ο δράστης. Σταματά τη βαθμολόγηση, πηγαίνει στη γραμματεία, ψάχνει τον πρόεδρο του κέντρου, διαβάζουν μαζί το γραπτό, συνεννοούνται τηλεφωνικά με το υπουργείο, βγάζουν φωτοαντίγραφα, συντάσσουν πρακτικό, επικοινωνούν με την αστυνομία και τον εισαγγελέα υπηρεσίας. Έτσι έχουν περάσει κάπου 2-3 ώρες. Και τι θα γίνει τελικά; Μετά από 2 χρόνια θα πάρει ο μαθητής 10 μέρες φυλακή με αναστολή.
4) Άρα τι κάνει στην πραγματικότητα ο βαθμολογητής; Την πάπια. Άρα το βρίσιμο πάει χαμένο.


1686125932951.png
 

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,767 μηνύματα.
1) Δεν είναι λίγα τα γραπτά που γράφουν άσχετα: Ανέκδοτα, συνταγές, προσευχές, ζωγραφιές, 5 σελίδες με τη λέξη "βαριέμαι", βρισιές, "ευχές" για την υπουργό παιδείας κλπ. Οι βαθμολογητές βάζουν τα άσχετα σε παρένθεση και βαθμολογούν τα κανονικά.
2) Ειδικά για τις βρισιές, σύμφωνα με το νόμο, το τετράδιο μπορεί να μεταβιβαστεί στον εισαγγελέα. Δεν νομίζω όμως αυτό να έχει γίνει ποτέ.
3) Έστω ότι κάποιος βαθμολογητής διαβάζει σε ένα γραπτό πολύ άσκημες βρισιές σε πρόσωπα και θεία και θέλει να εφαρμοστεί ο νόμος και να διωχθεί ο δράστης. Σταματά τη βαθμολόγηση, πηγαίνει στη γραμματεία, ψάχνει τον πρόεδρο του κέντρου, διαβάζουν μαζί το γραπτό, συνεννοούνται τηλεφωνικά με το υπουργείο, βγάζουν φωτοαντίγραφα, συντάσσουν πρακτικό, επικοινωνούν με την αστυνομία και τον εισαγγελέα υπηρεσίας. Έτσι έχουν περάσει κάπου 2-3 ώρες. Και τι θα γίνει τελικά; Μετά από 2 χρόνια θα πάρει ο μαθητής 10 μέρες φυλακή με αναστολή.
4) Άρα τι κάνει στην πραγματικότητα ο βαθμολογητής; Την πάπια. Άρα το βρίσιμο πάει χαμένο.


παντως δεν πιστευω να χει συμβει σε πανελλαδικες αυτο ποτε!αυτο περι βρισιας το λεω με αφορμη την εικονα αυτη σε καποιο σχολειο της κρητης.αλλα αυτο ηταν ενδοσχολικες οποτε κλαιν μαιν
 

bubblebee

Δραστήριο μέλος

Η bubblebee αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 565 μηνύματα.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.

Helen06

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Helen06 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 17 ετών και Μαθήτρια Γ' λυκείου. Έχει γράψει 371 μηνύματα.
παντως δεν πιστευω να χει συμβει σε πανελλαδικες αυτο ποτε!αυτο περι βρισιας το λεω με αφορμη την εικονα αυτη σε καποιο σχολειο της κρητης.αλλα αυτο ηταν ενδοσχολικες οποτε κλαιν μαιν
Στις ενδοσχολικές ότι νάναι γράφουν, -εγώ έγραψα εξίσωση με καλό καλοκαίρι και μου ανέβασαν και τον βαθμο- :warn: . Στο σχολείο μας οριακά τα διαβάζουν
 

bubblebee

Δραστήριο μέλος

Η bubblebee αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 565 μηνύματα.
Τίποτα σπουδαίο. Μαζεύουν όλα τα "χαρακτηρισμένα" γραπτά και τα δίνουν σε δυο βαθμολογητές.

και πως τους επιλεγουν τους δυο αυτους; θελω να πω, οτι αυτο το συστημα δεν ειναι fullproof οποτε γιατι να μην διορθωσει τα "χαρακτηρισμενα" γραπτα ο αρχικος βαθμολογητης που του τυχανε;
 

Πετρος23

Νεοφερμένος

Ο Πετρος23 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Καλησπερα παιδεια μου κοπει λιγο τα ποδια απο το αγχος για 2 βλακειες που εκανα στο γραπτο μου των πανελληνιων. 1ον : παιζει να ξεχασα να γραψω την ημερομηνια διπλα απο το εξεταζομενο μαθημα στη πρωτη σελιδα του τετραδιου και 2ον : μωλις ειχα ολοκληρωσει το γ και το δ θεμα και ξαναελεγξα το φραπτο μου ειδα οτι και το γ και το δ θεμα τα ειχα κανει λαθος. Οποτε αναγκαστηκα στο γ θεμα τραβηξα ενα μεγαλο χ και στο δ το μουτζουρωσα και πμου το περασαν και οι επιτηρητες μετα με χ. Παιζει να μηδενισουν το γραπτο μου? Σας ευχαριστω εκ των πρωτερων
 

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,767 μηνύματα.
Καλησπερα παιδεια μου κοπει λιγο τα ποδια απο το αγχος για 2 βλακειες που εκανα στο γραπτο μου των πανελληνιων. 1ον : παιζει να ξεχασα να γραψω την ημερομηνια διπλα απο το εξεταζομενο μαθημα στη πρωτη σελιδα του τετραδιου και 2ον : μωλις ειχα ολοκληρωσει το γ και το δ θεμα και ξαναελεγξα το φραπτο μου ειδα οτι και το γ και το δ θεμα τα ειχα κανει λαθος. Οποτε αναγκαστηκα στο γ θεμα τραβηξα ενα μεγαλο χ και στο δ το μουτζουρωσα και πμου το περασαν και οι επιτηρητες μετα με χ. Παιζει να μηδενισουν το γραπτο μου? Σας ευχαριστω εκ των πρωτερων
προφανως και οχι!!!!ποια ημερομηνια τωρα!!!ποιος θα ασχοληθει με αυτο.για το χ επισης κανενας δε θα ασχοληθει και θα προχωρησει στις απαντησεις.
 

augustine

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η augustine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Αγγλικής Γλώσσας & Φιλολογίας ΑΠΘ. Έχει γράψει 179 μηνύματα.

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Νοσηλευτικής Πατρών. Έχει γράψει 6,659 μηνύματα.
IMG_1066.jpeg
Εδώ βλέπουμε τον βαθμολογητή όταν διορθώνει το γραπτό μου στην βιολογία.
 

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,767 μηνύματα.

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων & Ηλεκτρονικών Μηχανικών ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,391 μηνύματα.
Καλησπερα παιδεια μου κοπει λιγο τα ποδια απο το αγχος για 2 βλακειες που εκανα στο γραπτο μου των πανελληνιων. 1ον : παιζει να ξεχασα να γραψω την ημερομηνια διπλα απο το εξεταζομενο μαθημα στη πρωτη σελιδα του τετραδιου και 2ον : μωλις ειχα ολοκληρωσει το γ και το δ θεμα και ξαναελεγξα το φραπτο μου ειδα οτι και το γ και το δ θεμα τα ειχα κανει λαθος. Οποτε αναγκαστηκα στο γ θεμα τραβηξα ενα μεγαλο χ και στο δ το μουτζουρωσα και πμου το περασαν και οι επιτηρητες μετα με χ. Παιζει να μηδενισουν το γραπτο μου? Σας ευχαριστω εκ των πρωτερων
Ρε μην τραβάτε Χ σε θέματα και λάθος να είναι , γιατι εάν παίρνατε έστω και μια 1 μονάδα από αυτά , δεν θα πάρετε τίποτα . Τώρα θα παίζεις με άριστα το 10 .
 
Τελευταία επεξεργασία:

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων & Ηλεκτρονικών Μηχανικών ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,391 μηνύματα.
Οχι τα ξαναεγραψα σωστα μετα
Αα οκει , τότε θα είσαι μια χαρά . Γενικά ακούστε τον Δία και μην αγχώνεστε . Δεν είναι τόσο εύκολο να μηδενιστεί γραπτό όσο νομίζετε ή ακούγεται . Δηλαδή ακόμα και για άσχημα γράμματα δεν γίνεται αυτό ( αλλά μπορεί να κοστίσει βαθμολογικά εάν είναι εντελώς άθλια και δεν διαβάζονται με τίποτα ) .
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top