Sites κοινωνικής δικτύωσης (facebook κλπ)

Facebook/Twitter/Myspace κτλπ και έκφραση απόψεων/ιδεών. Υπέρ ή κατά;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 207)
  • Υπέρ. (αν μπορείτε πείτε και γιατί)

    Ψήφοι: 106 51.2%
  • Κατά. (αν μπορείτε πείτε και γιατί)

    Ψήφοι: 84 40.6%
  • Δεν ξέρω, δεν απαντώ

    Ψήφοι: 17 8.2%

Fedde le Grand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Fedde le Grand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 1,586 μηνύματα.
Εννοείται πως δεν είναι από μόνο, τα μέλη που το απαρτίζουν το κάνουν έτσι. Κατά τ'άλλα, είναι ένα εξαιρετικό μέσο επαφής των ανθρώπων αλλά η κατάσταση έχει ξεφύγει(κυρίως από μαθητές) που περνάνε πολλές ώρες καθημερινά, έχουν εθιστεί και "χαλάνε" την εικόνα τους με την υποτιμητική συμπεριφορά τους. Αυτά από την δική μου άποψη βέβαια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Καλά, αυτό το βλέπεις και στο δρόμο, δεν είναι ανάγκη να συνδεθείς στο fb. :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fedde le Grand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Fedde le Grand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 1,586 μηνύματα.
Η πίκρα είναι μεγαλύτερη μέσω του υπολογιστή. Μου την δίνει τρελά(άλλωστε για αυτό και έσβησα τον λογαριασμό μου) να μπαίνω και να βλέπω την βλακεία του καθενός στον τοίχο μου. Αυτό μου την δίνει. Συν όταν μου στέλνουν μήνυμα στο chat ζητώντας μου να κάνω like στις φωτογραφίες τους...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Η πίκρα είναι μεγαλύτερη μέσω του υπολογιστή. Μου την δίνει τρελά(άλλωστε για αυτό και έσβησα τον λογαριασμό μου) να μπαίνω και να βλέπω την βλακεία του καθενός στον τοίχο μου. Αυτό μου την δίνει. Συν όταν μου στέλνουν μήνυμα στο chat ζητώντας μου να κάνω like στις φωτογραφίες τους...

Συγγνώμη, αλλά αυτό έχει να κάνει με ποιους έχεις κάνει φίλους σου! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fedde le Grand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Fedde le Grand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 1,586 μηνύματα.
Και αυτό είναι που παρατηρώ σε αυτούς που κάνω φίλους μου. Στο θέμα λέμε τις γνώμες μας και αυτή είναι η γνώμη μου. Αυτά παρατηρώ στους φίλους μου στο Facebook εγώ προσωπικά. :P

Υπάρχουν άτομα που ξέρω, αλλά και κάποια που δεν ξέρω. Παρατηρείται η ίδια συμπεριφορά πάνω-κάτω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristina elen

Πολύ δραστήριο μέλος

Η xristina elen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 1,603 μηνύματα.
οκ καλα τα σαιτ κοινωνικησ δικτυωσησ διοτι κανεισ νεεσ γνωριμιεσ και μαθαινεισ πραγματα για νεα ατομα απο αλλουσ τοπουσ αρκει ομωσ να μην φτασουμε στο μελλον στο σημειο να λεμε στα παιδια μασ οτι οι γονεισ τουσ γνωριστηκαν απο το φεισμπουκ ...με λιγα λογια δεν πρεπει να χαθει η κοντινη επαφη με τουσ ανθρωπουσ...ο υπολογιστησ ειναι ενα απλο μηχανημα που εχει πολλεσ δυνατοτητεσ και ειδικα τετοια ειδουσ σαιτ μασ ειναι εν μερει χρησιμα απλα παντα θα ψυχραινουν τισ σχεσεισ των ανθρωπων...κακα τα ψεμματα η μηχανη δεν μπορει να προσφερει και να εκφρασει την αγκαλια το φιλι την αγαπη την συμπαθεια...!!!ειναι σαν ενασ τοιχοσ μεταξυ των ανθρωπων...γι αυτο θα πρεπει να χρησιμοποιουνται αυτα τα σαιτ με μετρο!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Polymnia

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Polymnia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,253 μηνύματα.
έχω βαρεθεί το φβ....για αυτό μπαίνω σπάνια,μόνο και μόνο για να βλέπω τί γράφει στο προφίλ του το είδωλό μου ..ο Μπουφόν.
ειδικά όταν άρχισαν να πλυθαίνουν οι ξερόλες,που ενώ έχουν παντελή άγνοια για τα πολιτικά,οικονομικά και κοινωνικά δρώμενα της Ελλάδας,δεν αφήνουν τίποτα ασχολίαστο+ υποβαθμίζουν και χλευάζουν τη χώρα μας ..ε εκεί είναι που έφτασα στο αμήν.
Επιπλέον δεν αντέχω τα ανασφαλή αγόρια που κράζουν όλα τα κορίτσια.Αυτά...

Πρόσφατα βρήκα οτι υπάρχει και το ........χέιτμπουκ αχαχα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Μερικα πραγματα που με νευριαζουν παρα πολυ στο φβ ειναι:οταν καποιοι ασχετοι που δεν ξερουν να μιλησουν αναρτουν αποφθεγματα στο βωμο του λαικ, τις χαζογκομενες/κοριτσακια που κανουν duck face και επισης τωρα που ειναι καλοκαιρι δεν μπορω να βλεπω ατομα που ενω δεν διαβαζουν βιβλια και το μονο που τους ενδιαφερει ειναι ποτε θα πανε στην Παολα, να βγαζουν φωτο κρατωντας κατι ψαγμενα λογοτεχνικα βιβλια...
Παντως αν εξαιρεσεις και κατι αλλα μια χαρα ειναι το φβ,κανεις νεες γνωριμιες,κρατας ακομα επαφες με τους παλιους σου συμμαθητες και κανεις ατελειωτο τρολαρισμααα!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Samaritan

Νεοφερμένος

Ο Samaritan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 36 μηνύματα.
Η πίκρα είναι μεγαλύτερη μέσω του υπολογιστή. Μου την δίνει τρελά(άλλωστε για αυτό και έσβησα τον λογαριασμό μου) να μπαίνω και να βλέπω την βλακεία του καθενός στον τοίχο μου. Αυτό μου την δίνει. Συν όταν μου στέλνουν μήνυμα στο chat ζητώντας μου να κάνω like στις φωτογραφίες τους...

Συμφωνώ απολύτως.

Μερικα πραγματα που με νευριαζουν παρα πολυ στο φβ ειναι:οταν καποιοι ασχετοι που δεν ξερουν να μιλησουν αναρτουν αποφθεγματα στο βωμο του λαικ, τις χαζογκομενες/κοριτσακια που κανουν duck face και επισης τωρα που ειναι καλοκαιρι δεν μπορω να βλεπω ατομα που ενω δεν διαβαζουν βιβλια και το μονο που τους ενδιαφερει ειναι ποτε θα πανε στην Παολα, να βγαζουν φωτο κρατωντας κατι ψαγμενα λογοτεχνικα βιβλια...
Παντως αν εξαιρεσεις και κατι αλλα μια χαρα ειναι το φβ,κανεις νεες γνωριμιες,κρατας ακομα επαφες με τους παλιους σου συμμαθητες και κανεις ατελειωτο τρολαρισμααα!:P

Για αυτό έχω μόνο 40 φίλους στο Facebook, μόνο για επικοινώνια, παιχνίδια δεν παίζω, εξάλλου έχω σε πιο χρήσιμα πράγματα να αφιερώσω τον χρόνο μου, και πληροφορίες δεν βάζω για τον εαυτό μου, ξέρουν τα ενδιαφέροντα μου οι φίλοι μου. Κατά τα άλλα όμως, το Twitter είναι πολύ βολικό. Προσφέρεται για πολύ πιο χρήσιμα πράγματα κι δεν βλέπεις κάθε είδους βλακείες στην αρχική σελίδα όπως στο Facebook. Το χρησιμοποιώ κυρίως για ενημέρωση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanosnt

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο thanosnt αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 399 μηνύματα.
+1000000000.... σε οσους τους σπανε τα νευρα οι χαζογκομενες που γραφουν στον τοιχο τους οτι μαλακια τους κατεβει και παιρνουν 50 like(γμτ να μην υπαρχει dislike στο fb:mad:)...τεσπα αν εξαιρεσεις μερικα πραγματα καλα ειναι για να κρατας και να δημιουργεις νεες γνωριμιες και να περνα η ωρα οταν σε πιανει η βαρεμαρα...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosxdxd

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,804 μηνύματα.
+1000000000.... σε οσους τους σπανε τα νευρα οι χαζογκομενες που γραφουν στον τοιχο τους οτι μαλακια τους κατεβει και παιρνουν 50 like(γμτ να μην υπαρχει dislike στο fb:mad:)...τεσπα αν εξαιρεσεις μερικα πραγματα καλα ειναι για να κρατας και να δημιουργεις νεες γνωριμιες και να περνα η ωρα οταν σε πιανει η βαρεμαρα...:P
με αυτη την απορια ζω! Οι διαχειριστες δε καταλαβαινουν πως εχουμε αναγκη να χρησιμοποιησουμε dislike button. Εγω τουλαχιστον θα το χρησιμοποιουσα πιο πολυ απ το like.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jack of Spades

Περιβόητο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,431 μηνύματα.
Απομονώστε τους κακομοίρηδες,τους πέφτουλες,τους αποφθεγματόλαγνους,τους πάσης φύσεως ηλεκτρονικούς επιδειξίες οικονομικής/κοινωνικής δύναμης,τις πυροβολημένες που ανεβάζουν τις photos από παραλία κατά εκατοντάδες κ.λπ. κ.λπ.!
Υπάρχει αν δεν κάνω λάθος τρόπος να μη βλέπεις στην κεντρική σου σελίδα τα wall posts όποιου δεν θες!
Για ένα καλύτερο facebook!:)
Ότι κάνετε και στην καθημερινή σας ζωή δηλαδή!Πως φτιάχνετε τον κύκλο σας,κρατώντας κοντά σας όσα άτομα (κατά την εκτίμησή σας) αξίζουν και απορρίπτοντας όσα είναι gtp;Αυτό!;)

Μερικα πραγματα που με νευριαζουν παρα πολυ στο φβ ειναι:οταν καποιοι ασχετοι που δεν ξερουν να μιλησουν αναρτουν αποφθεγματα στο βωμο του λαικ...

Χεχεχε καλά,εδώ ανεβάζουν photos με προσωπικές τους στιγμές και μας δείχνουν τον κώλο τους στο πιάτο,σ'αυτό θα κώλωναν;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosxdxd

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,804 μηνύματα.
Το πιο επικο ειναι: "likes μεσα!" :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Το πιο επικο ειναι: "likes μεσα!" :P

Οταν βλεπουν πως δεν περνουν λαικ ή θελουν να τα αυξησουν σε 124543 και ποσταρουν την φωτογραφια τους καθε 1 ωρα στην αρχικη σελιδα εκει πραγματικα φτανω στα ορια μου,οταν δε το κανουν αγορια θελω να τα :kill::kill:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosxdxd

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,804 μηνύματα.
Οταν βλεπουν πως δεν περνουν λαικ ή θελουν να τα αυξησουν σε 124543 και ποσταρουν την φωτογραφια τους καθε 1 ωρα στην αρχικη σελιδα εκει πραγματικα φτανω στα ορια μου,οταν δε το κανουν αγορια θελω να τα :kill::kill:
χαχαχα οντως ειναι γελοιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jack of Spades

Περιβόητο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,431 μηνύματα.
Δεν φταίνε μόνο αυτοί...φταίνε και οι 124543 "φίλοι" τους που αντί να τους διαγράψουν και να τους διαολοστείλουν,κάνουν like στη θέα του τουρλωμένου μπράτσου/βύζου!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosxdxd

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,804 μηνύματα.
Δεν φταίνε μόνο αυτοί...φταίνε και οι 124543 "φίλοι" τους που αντί να τους διαγράψουν και να τους διαολοστείλουν,κάνουν like στη θέα του τουρλωμένου μπράτσου/βύζου!;)
ε νταξει αμα στα βγαλει στη φορα εσυ διαγραψε την.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Tα αγόρια έχουν καταλήξει χειρότερα από τα κορίτσια:P

Καγκουρέ στυλ, παιδικό σώμα το οποίο φωτογραφίζουν λες και είναι body-builderάδες.... Εγώ γελάω, πάντως:hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jack of Spades

Περιβόητο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,431 μηνύματα.
ε νταξει αμα στα βγαλει στη φορα εσυ διαγραψε την.:P

For starters,δεν κάνω add τέτοια ατομάκια εξαρχής!Και παντελώς άγνωστες ή αγνώστους γενικότερα,γι'αυτό και δεν παραπονιέμαι και είμαι cool αφού η κεντρική σελίδα μου είναι "καθαρή" από αηδίες και ξεράσματα!;)

Καταλαβαίνω ότι πολλοί από εμάς στη θέα ενός ωραίου (ομολογουμένως) κορμιού πατάμε το κουμπί του "add" σε διάφορες φάσεις χαλαρότητας μέσα στη μέρα!Ποιο το νόημα όμως ρε φίλε;Τόσο λιγούρια πια;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εquilibria

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Equilibrium αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 226 μηνύματα.
Καταλαβαίνω ότι πολλοί από εμάς στη θέα ενός ωραίου (ομολογουμένως) κορμιού πατάμε το κουμπί του "add" σε διάφορες φάσεις χαλαρότητας μέσα στη μέρα!Ποιο το νόημα όμως ρε φίλε;Τόσο λιγούρια πια;
...we are boys with toys...;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top