Sites κοινωνικής δικτύωσης (facebook κλπ)

Facebook/Twitter/Myspace κτλπ και έκφραση απόψεων/ιδεών. Υπέρ ή κατά;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 207)
  • Υπέρ. (αν μπορείτε πείτε και γιατί)

    Ψήφοι: 106 51.2%
  • Κατά. (αν μπορείτε πείτε και γιατί)

    Ψήφοι: 84 40.6%
  • Δεν ξέρω, δεν απαντώ

    Ψήφοι: 17 8.2%

Jack of Spades

Περιβόητο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,431 μηνύματα.
...we are boys with toys...;)

Αναρωτιέμαι,αν το μπανιστήρι από μόνο του γενικά είναι κατάντια...το ηλεκτρονικό μπανιστήρι τι είναι;:baby:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,405 μηνύματα.
Το πιο επικο ειναι: "likes μεσα!" :P

αχαχαχαχαχαχ
Είναι τραγικό πραγματικά. Εγώ ξέρω και άτομα που σου στέλνουν μήνυμα στο chat να τους κάνεις Like. Είναι γελοίο.
Κάποιες άλλες γκόμενες, αντί να γράψουν likes μέσα, γράφουν σκέτο «Μέσα...».
Και κάθε 5 λεπτά κοινοποίηση.
Εδώ θα μου πεις κυκλοφορούν και κάποιες εφαρμογές που με 5 ευρώ παίρνεις 1000 like.


Εγώ το έχω πεί πολλές φορές. Το φέισμπουκ, ειδικά σε τέτοιες περιπτώσεις, δημιουργεί ψυχολογικά προβλήματα σε άτομα που απεγνωσμένα αναζητούν like μιας και αυτό θα τους κάνει να νιώσουν πιο failmous
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jack of Spades

Περιβόητο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,431 μηνύματα.
Εδώ θα μου πεις κυκλοφορούν και κάποιες εφαρμογές που με 5 ευρώ παίρνεις 1000 like.

Και μαμώ τις business!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosxdxd

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,804 μηνύματα.
αχαχαχαχαχαχ
Είναι τραγικό πραγματικά. Εγώ ξέρω και άτομα που σου στέλνουν μήνυμα στο chat να τους κάνεις Like. Είναι γελοίο.
Κάποιες άλλες γκόμενες, αντί να γράψουν likes μέσα, γράφουν σκέτο «Μέσα...».
Και κάθε 5 λεπτά κοινοποίηση.
Εδώ θα μου πεις κυκλοφορούν και κάποιες εφαρμογές που με 5 ευρώ παίρνεις 1000 like.


Εγώ το έχω πεί πολλές φορές. Το φέισμπουκ, ειδικά σε τέτοιες περιπτώσεις, δημιουργεί ψυχολογικά προβλήματα σε άτομα που απεγνωσμένα αναζητούν like μιας και αυτό θα τους κάνει να νιώσουν πιο failmous

Καλα κι εμενα μου χουν ζητησει αρκετες φορες να τους κανω like.Και τις σκαλωνω συνηθως λεγοντας "Μπα, δε μαρεσει" ή κατι παρεμφερες.:P
Και μαμώ τις business!:D
Indeed.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristina elen

Πολύ δραστήριο μέλος

Η xristina elen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 1,603 μηνύματα.
απο τα σαιτ αυτα μονο το μσν τα σπαει κατα τη γνωμη μου:)!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosxdxd

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,804 μηνύματα.
απο τα σαιτ αυτα μονο το μσν τα σπαει κατα τη γνωμη μου:)!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Το μσν μου φαινεται απλα ενα τιποτα, ειναι μονο για να μιλας. Απ αυτη την αποψη καλό ειναι, δε πεφτουν ξεκατινιασματα και δε γινεται ρεζιλι ο κοσμος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jack of Spades

Περιβόητο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,431 μηνύματα.
απο τα σαιτ αυτα μονο το μσν τα σπαει κατα τη γνωμη μου:)!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Βρες μου κάποιο άλλο άτομο εκτός από σένα κι εμένα που κοιτάζει πια έστω και μια φορά τη βδομάδα το hotmail του και το ξανασυζητάμε!:upside:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristina elen

Πολύ δραστήριο μέλος

Η xristina elen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 1,603 μηνύματα.
Βρες μου κάποιο άλλο άτομο εκτός από σένα κι εμένα που κοιτάζει πια έστω και μια φορά τη βδομάδα το hotmail του και το ξανασυζητάμε!:upside:

χαχαχα ισχυει εχουν κολλημα πλεον ολοι με το fb αλλα στο μσν εχεισ τη δυνατοτητα να κανεισ οποιον θεσ εσυ αντ και να μιλησεισ μαζι του ενω στ φεισ σε κανει καθε κατακαημενοσ αντ και εισαι υποχρεωμενοσ να κανεισ αντ και καποιουσ μονο και μονο για να αποφυγεισ τυχον παραξηγησεισ!!!και το σκαιπ λεει πιστευω...γιατι το θεμα ειναι η συνομιλια με τουσ φιλουσ και οχι τα λαικ θεωρω!!!:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Για προσωπικη επικοινωνια ειναι το φεισμπουκ και το oovoo/skype το μσν εχει χαθει πλεον.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jack of Spades

Περιβόητο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,431 μηνύματα.
χαχαχα ισχυει εχουν κολλημα πλεον ολοι με το fb αλλα στο μσν εχεισ τη δυνατοτητα να κανεισ οποιον θεσ εσυ αντ και να μιλησεισ μαζι του ενω στ φεισ σε κανει καθε κατακαημενοσ αντ και εισαι υποχρεωμενοσ να κανεισ αντ και καποιουσ μονο και μονο για να αποφυγεισ τυχον παραξηγησεισ!!!και το σκαιπ λεει πιστευω...γιατι το θεμα ειναι η συνομιλια με τουσ φιλουσ και οχι τα λαικ θεωρω!!!:hmm:

Όσοι ήταν "πιστοί" σ'αυτά που πρόσφερε το MSN είναι πλέον στο Skype που εκτός του ότι είναι γενικά πιο γρήγορο και εύκολο προσφέρει επιπλέον και πολύ φθηνές κλήσεις σε σταθερά και κινητά...
Νομίζω ότι έτσι όπως είναι η κατάσταση αλλά και το MSN τώρα,μόνο αν αρχίσουν να μοιράζουν πενηντάευρα θα ξαναγεμίσει από χρήστες!:bot:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristina elen

Πολύ δραστήριο μέλος

Η xristina elen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 1,603 μηνύματα.
χαχαχαχαχα σωστοοοοοσ!!!;)χαχαχαχ θυμαστε ρε σεισ το ΗΙ5?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Για την ιστορία, MSN και Skype δεν είναι σελίδες κοινωνικής δικτύωσης. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jack of Spades

Περιβόητο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,431 μηνύματα.
χαχαχαχαχα σωστοοοοοσ!!!;)χαχαχαχ θυμαστε ρε σεισ το ΗΙ5?

Αν το θυμάμαι λέει...εγώ το έκανα μόδα στο Λύκειο!:D
Ακόμη έχω το λογαριασμό και ανακτώ φωτογραφίες που έχω απ'τα 15 ως τα 18-19 μου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,405 μηνύματα.
Βρες μου κάποιο άλλο άτομο εκτός από σένα κι εμένα που κοιτάζει πια έστω και μια φορά τη βδομάδα το hotmail του και το ξανασυζητάμε!:upside:

Εγώ, κάθε μέρα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antwwwnis

Διάσημο μέλος

Ο Αντωωωνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,939 μηνύματα.
Δοκιμάζω το twitter!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,405 μηνύματα.
Δοκιμάζω το twitter!

Εχω τουίτερ (πουαπο σήμερα είναι και στα Ελληνικά) και με βολεύει να μιλάω με 2-3 άτομα που θέλω. Το κακό είναι οτι όλα βγαίνουν φάτσα φόρα. Ο,τι πεις δηλαδή, το βλέπουν όλοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antwwwnis

Διάσημο μέλος

Ο Αντωωωνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,939 μηνύματα.
Εχω τουίτερ (πουαπο σήμερα είναι και στα Ελληνικά) και με βολεύει να μιλάω με 2-3 άτομα που θέλω. Το κακό είναι οτι όλα βγαίνουν φάτσα φόρα. Ο,τι πεις δηλαδή, το βλέπουν όλοι.
Δεν μπορεί να χρησιμοποιηθεί σαν το facebook, πρέπει να προσέχεις τι γράφεις... Ή να διατηρήσεις την ανωνυμία σου
Τόσοι την έχουν πατήσει (δε χρειάζεται να πουμε ονόματα).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,405 μηνύματα.
Εχω μια απορία που ίσως να την έχουν και αρκετοί άλλοι. Καθημερινά δημιουργούνται νέα groups στο facebook και μας τα πρήζουν από το πρωί ως το βράδυ να κάνουμε like. Και δεν είναι μόνο αυτό. Ανεβάζουν ηλίθιες φωτογραφίες και παροτρύνουν τον κόσμο να κάνει Like ή comment ανάλογα με αυτό που προτιμά στη φωτογραφία (συνήθως έχει 2 πρόσωπα και πρέπει να επιλέξουμε).
Μέχρι στιγμής είναι φυσιολογικό. Αλλά όταν το κάνουν αυτό ανα 2 λεπτά ή και ανεβάζουν στις 5 το πρωί φωτογραφίες και «παρακαλούν» για like δε φαίνεται φυσιολογικό.
Και η απορία μου. Το facebook τους δίνει ποσοστά ανάλογα με τα πόσα Like που θα συμπληρώσουν ή δεν έχουν προσωπική ζωή και όλη την ώρα κάθονται στο pc και παρακαλούν για Like?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Εχω τουίτερ (πουαπο σήμερα είναι και στα Ελληνικά) και με βολεύει να μιλάω με 2-3 άτομα που θέλω. Το κακό είναι οτι όλα βγαίνουν φάτσα φόρα. Ο,τι πεις δηλαδή, το βλέπουν όλοι.

Μπορείς να κάνεις κλειστό account. Τα Tweets δηλαδή να τα βλέπουν μόνο όσοι τους έχεις επιτρέψει. Δηλάδη, δεν σε κάνουν απλά follow αλλά σου στέλουν request που ΑΝ θέλεις κάνεις approve.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

georgia.94

Δραστήριο μέλος

Η georgia.94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 559 μηνύματα.
Θεωρω πολυ μεγαλη βλακεια τις ιστοσελιδες κοινωνικης δικτυωσης...ολοι λεμε αρχικα πως θα μιλαμε μονο με γνωστους και φιλους,πως θα κανουμε καλη χρηση τους κλπ κλπ αλλα κακα τα ψεματα χανεις το μετρο απαξ και κολλησεις!Αυτο εχει ως αποτελεσμα να εκτιθεσαι ανεπανορθωτα..γιατι οι αλλοι να βλεπουν φωτο σου και να ξερουν που πηγες διακοπες και τι εκανες???
Αν θελει καποιος να κρατησει επαφες με φιλους που μενουν μακρια υπαρχει και το e mail η το τηλεφωνο....τοσες μα τοσες ανωδυνες λυσεις!=D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top