PTE General (edexcel)

Ποια η γνώμη σας για το Edexcel;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 5)
  • Πολύ καλό πτυχίο

    Ψήφοι: 2 40.0%
  • Καλό πτυχίο

    Ψήφοι: 1 20.0%
  • Μέτριο πτυχίο

    Ψήφοι: 1 20.0%
  • Αδιάφορο πτυχίο

    Ψήφοι: 1 20.0%

eleni1995

Νεοφερμένος

Η Eleni αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Από β' Δημοτικου... αλλα εχω περασει μια ασυμαντη ταξη (b junior) με θερινα μαθηματα! εσυ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Τεσπα απο ποσοστα επιτυχιας ειναι αναμεσα στο 35-45%!
:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eleni1995

Νεοφερμένος

Η Eleni αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Αρα αποκλειεται να εχω περασει! Εμένα με δυσκόλεψαν και τα reading! ουφ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

djimmakos

Διάσημο μέλος

Ο Μήτσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 2,790 μηνύματα.
Λοιπον τα αποτελεσμτα βγαινουν τελη Ιουλιου με 3 Αυγουστου!
Καπου εκει!
Εδωσα και γω και τα πηγα χαλια!!!
Σκετη πατατα τελικα ειναι!
Δεν με νοιαζει αν περασα καθως περασα το ΚΠΓ Γ1 με 71!

Δε χρειάζεται να το λες σ' όλο το forum :P

eleni1995, το CAE που είχες στον τίτλο είναι το advanced του Cambridge, επειδή όμως εσύ μιλάς για το advanced του edexcel, το διόρθωσα

:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Δε χρειάζεται να το λες σ' όλο το forum :P

Tο στοματακι σου να στάξει δηλητήριο μην χάσεις...:P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eleni1995

Νεοφερμένος

Η Eleni αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
eleni1995, το CAE που είχες στον τίτλο είναι το advanced του Cambridge, επειδή όμως εσύ μιλάς για το advanced του edexcel, το διόρθωσα

:)

ok thanks! δεν το ήξερα!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Δέν πειράζει ρε σύ!
Ανθρωποι είμαστε και λάθη κάνουμε!:no1:

Καλα αποτελέσματα!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lelos

Νεοφερμένος

Ο Lelos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Εγώ πάλι που έδωσα βρήκα τα θέματα λίγο γελοία,δλδ εύκολα,ελπίζω να έχω περάσει..επίσης καλά αποτελέσματα σε όσους έδωσαν εξετάσεις αγγλικών...αρχικά είναι λίγο αλλοπρόσαλο διότι έχουν πει οτι τα προφορικά συσχετίζονται με το όλο τεστ, και επίσης όσα τεστ είχα λύσει ήταν ετσι...τώρα δεν μπορώ να καταλάβω πως συσχετίζονται οι φυσικές καταστροφές με τα είδωλα που προβάλλει η Μόδα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Εγώ πάλι που έδωσα βρήκα τα θέματα λίγο γελοία,δλδ εύκολα,ελπίζω να έχω περάσει..επίσης καλά αποτελέσματα σε όσους έδωσαν εξετάσεις αγγλικών...αρχικά είναι λίγο αλλοπρόσαλο διότι έχουν πει οτι τα προφορικά συσχετίζονται με το όλο τεστ, και επίσης όσα τεστ είχα λύσει ήταν ετσι...τώρα δεν μπορώ να καταλάβω πως συσχετίζονται οι φυσικές καταστροφές με τα είδωλα που προβάλλει η Μόδα!

Κοιτα τα θεματα πλεον ειναι διαφορετικα τα γραπτα απο τα προφορικα!
Οπως και να χει και μενα δεν με δυσκολεψε ολο το τεστ αλλα το ακουστικο μερος Τασκ 2.

Καλα αποτελεσματα παιδια!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eleni1995

Νεοφερμένος

Η Eleni αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
η κασέτα, όπως πάντα, ήταν κάπως....
Και σε ένα part, δεν θυμάμαι σε ποιό, ο speaker μιλούσε σαν ναρκωμένος-μεθυσμένος!!!!....χιχι! Προσωπικά δεν μπορούσα να καταλάβω ακριβώς τι έλεγε!!!!
Παρατηρήσατε πως δίνανε πολύ λίγα παιδιά αυτό το πτυχίο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
η κασέτα, όπως πάντα, ήταν κάπως....
Και σε ένα part, δεν θυμάμαι σε ποιό, ο speaker μιλούσε σαν ναρκωμένος-μεθυσμένος!!!!....χιχι! Προσωπικά δεν μπορούσα να καταλάβω ακριβώς τι έλεγε!!!!
Παρατηρήσατε πως δίνανε πολύ λίγα παιδιά αυτό το πτυχίο?

Ακριβως εδω θελω να σταθω.Το Advanced ειναι μια μεγαλη πατατα.Και πλεον τα φροντιστηρια οδηγουν κατευθειαν σε Προφισενσυ.42 παιδια δίναμε επιπεδο 4 (Γ1) ενω 64 εδιναν Γ2!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eleni1995

Νεοφερμένος

Η Eleni αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
χαχαχα!!! Στην Θεσσαλονίκη, στην μοναδική τάξη που έδινε advanced ήταν γύρω στα 10 με 12 παιδιά!!! Μαζί τους και εγώ!!!! Έλεος... Τζαμπα τα 170 ευρώ!!! :) :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Άσε κατάλαβα...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

reaction

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ηλιάνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 136 μηνύματα.
εγω που ημουν 23 ημουν η μεγαλυτερη ολα ηταν μικρα γυρω στα 15....εμεις Λαρισα το αντιθετο λιγοι διναμε prof οι περισσοτεροι δινανε adv παντως το λιστενγκ ηταν τσιμπημενο και στα 2 επιπεδα αντε να δουμε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
To Listening απο οσο ξερω ηταν τσιμπημενο σε ΟΛΑ τα επίπεδα και ιδιαίτερα το Task 2 που απαιτούσε να γράψεις!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sonia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η sonia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 209 μηνύματα.
Τεσπα απο ποσοστα επιτυχιας ειναι αναμεσα στο 35-45%!
:)
Teo μου είναι μεγαλύτερο το ποσοστό επιτυχίας. Δεν θα ήθελα να το τοποθετήσω αριθμητικά αλλά είναι αρκετά πιο πάνω στο L4 :)
Οπότε μην απογοητεύεστε :no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Teo μου είναι μεγαλύτερο το ποσοστό επιτυχίας. Δεν θα ήθελα να το τοποθετήσω αριθμητικά αλλά είναι αρκετά πιο πάνω στο L4 :)
Οπότε μην απογοητεύεστε :no1:

Kατσε βρε Σονια μου αυτά μου τα είχε δείξει μια καθηγητρια μου,για το ποσοστό επιτυχίας στην Ελλάδα!
Παντως οπως και να χει εγω το EDEXCEL δυστυχως δεν θα το εμπιστευτω για την πιστοποιηση μου στο Proficiency.Το εμπιστευτηκα για 3 επιπεδα(2,3,4) και με απογοητευσε πληρως ειδικα φέτος.:(
Μα ειναι δυνατόν να λες στους υποψήφιους" Μπορείτε να βγάλετε τον σκασμο!"
Αν ειναι δυνατόν δηλαδη!;)Τι συμπεριφορα ειναι αυτη!!!
Εχω στειλει email και στην London Exams και στην PALSO και απάντηση δεν πηρα μετα απο 1 μηνα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sonia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η sonia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 209 μηνύματα.
Σου έστειλα και πμ :)
Το ποσοστό στην ελλάδα είναι σίγουρα παραπάνω. Τα ποσοστά δεν ανακοινώνονται επίσημα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
ΟΚ Σονια μου εχεις και συ pm!:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panagiotisk

Νεοφερμένος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 56 μηνύματα.
Ακριβως εδω θελω να σταθω.Το Advanced ειναι μια μεγαλη πατατα.Και πλεον τα φροντιστηρια οδηγουν κατευθειαν σε Προφισενσυ.42 παιδια δίναμε επιπεδο 4 (Γ1) ενω 64 εδιναν Γ2!;)


πατατα δεν ειναι.πιστευω πως πατατα το εχουν κανει τα φροντηστηρια επειδη αμεσως βαζουν τα παιδια στο προφισενσυ.κατα την γνωμη μου ειναι ενα καλο πτυχιο το οποιο αποτελει ειναι ενα μεταβατικο σταδιο απο το Lower στο prof. αρα μονο κακο δεν κανει.και οπως και να το κανουμε εχεις ενα κ()λ()χαρτο στο χαιρι σου που πιστοποιει οτι ξερεις πολυ καλα την γλωσσα.αλλα ειτε το θελουμε ειτε οχι το προφισεσνυ ειναι ο μεγαλυτερος στοχος.ολοι οι εργοδοτες αυτο ζητανε και τιποτα αλλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 11 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top