Piercing

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Μα νομίζω το να δει ένα παιδί μια ροζ μπλούζα και να τη φορέσει δε θα είναι κακό για την υγεία του.
Τέλος πάντων επειδή δε με πιάνεις θα το σταματήσω.
Αν δεν καταλαβαίνεις ότι το να καταστρέφεις το σώμα σου είναι το λιγότερο βλακεία -πέρα από το κομμάτι της αισθητικής που με ενοχλεί βέβαια αλλά δεν μπορώ να παρέμβω- τότε τι να πω. Η διαφορά με τα ναρκωτικά είναι ότι η καταστροφή ξεκινά από το αίμα σου.
Όπως θα κλείσεις έναν χρήστη στη φυλακή έτσι και τέτοια άτομα δεν πρέπει να αποτελούν πρότυπα για την κοινωνία.
Καταρχήν δεν είπα πως με αρέσει αυτό το piercing οπότε εσύ μη μπερδεύεσαι. Το θεωρώ αντιαισθητικό και ξέρω πως μπορεί να κάνει κακό στην υγεία του ατόμου που το επιχειρεί. Αντίστοιχα όμως αυτό κάνουν και πολλά άλλα πράγματα της καθημερινότητας μας πολύ πιο διαδεδομένα από αυτό το piercing. :/: Πρότυπα προβάλλονται κάθε μέρα στη δύναμη του καθενός είναι αν μπορεί να αντισταθεί σε αυτά ή να κρίνει ορθά αυτό που βλέπει. Οπότε είναι προτιμότερο να ανησυχείς για το ότι μας λείπει η κρίση παρά για το αν 5 άτομα θα κάνουν αυτό το πράγμα.
Επίσης όπως σε είπαν και πιο πριν δεν είναι το πρόβλημα οι χρήστες ναρκωτικών οι έμποροι είναι. Έτσι σαν πληροφορία στο λέω. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Alireza, αφου μιλας για προτυπα... γιατι καποιος να μην ακολουθησει το καλο προτυπο και οχι το κακο?
Αυτος που κανει το piercing ή ο,τιδηποτε αλλο το κανει για τον εαυτο του πρωτα απ'ολα. (δεν αναφερομαι σε αυτους που το κανουν παρακινημενοι απο λογους καθαρα μοδας)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

soter

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο soter αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 212 μηνύματα.
Ωραία. Αν είναι έτσι και όσοι κάνουν χρήση ναρκωτικών να μη συλλαμβάνονται γιατί στο κάτω κάτω κακό στον εαυτό τους κάνουν, δεν πειράζουν κανένα. Αν δε σκεφτούν πως θα καταλήξουν είναι δική τους υπόθεση, τα θελαν και τα παθαν.
Ρε παιδιά ζούμε σε μια κοινωνία και αν μη τι άλλο δεν μπορούμε να έχουμε αμέριστη ελευθερία στις πράξεις μας όταν μάλιστα επηρεάζουν τους άλλους. Η συμπεριφορά σου λειτουργεί ως πρότυπο για τους άλλους οι οποίοι όντες συχνά ευεπηρέαστοι θα την εφαρμόσουν άκριτα. Μιλάω για συμπεριφορές που "προκαλούν κακό" στις σχέσεις και στην υγεία των μελών. Αλίμονο αν καταντήσουμε να πετσοκόβουμε το σώμα μας για να δείξουμε τη μαγκιά μας.
Τέλος πάντων η γνώμη μου είναι αυτή όπως έχεις κι εσύ τη δική σου. :) :)
No offense :D
αρχικά προφανώς και τους ναρκωμανείς δεν θα πρεπε να τους συλλαμβάνουν, όπως σου είπαν ασθενείς είναι και δεν καταλαβαίνω πως συνδέονται ομοφυλοφιλια ναρκωτικά και piercing αλλά ας είναι. τωρα περι ελευθερίας έχουμε αμέριστη είτε σου αρέσει είτε όχι απ τη στιγμή που δεν παραβιάζουμε τις ελευθερίες των άλλων, και ναι ο τύπος με τα σκουλαρίκια δεν επηρεάζει κάπως τις δικές σου ελευθερίες. Μπορείς να συνεχίσεις να ζεις τη ζωή σου ακριβώς όπως και σήμερα ξέροντας οτι ζει και αυτός κάπου πάνω στο πλανήτη γη.
Τώρα περι προτύπων και παιδιών, όσο απίθανο και αν ακούγεται και τα παιδιά έχουν κρίση, δεν είναι άβουλα ζώα που τους βαράμε παλαμάκια και χορεύουν στον ρυθμος μας. αν θες να τα προστατεψεις από κάτι καντο αλλά να είναι τουλάχιστον υπαρκτός φόβος, όπως ας πούμε να σύγχρονα (πραγματικά) προτυπα ομορφιάς που προβάλλουν τηλεόραση και περιοδικά και οδηγούν νέες κοπέλες σε πλαστικούς και σε διατροφικές διαταραχές και τα αγόρια σε ό,τι μορφής κατασκέυασμα για να φουσκώσουν, και πρόσεχε όλα τα παραπάνω παραδείγματα θα τα δεις σε αυθονία κάνοντας απλώς μια βόλτα έξω, σε αντίθεση με τον τυπάκο, ο οποίος ας υποθέσουμε οτι έσκαγε μύτη σε κάποιο πολυσύχναστο δρόμο, το πιθανότερο είναι πως θα τον δείχναν όλοι με το δάχτυλο, οπότε δύσκολο να τον πάρουν σαν πρότυπο τα παιδιά. Και ας σταματήσουμε κιόλας να χρησιμοποιούμε τα παιδιά για να δικαιολογούμε δικόυς μας φόβους και ανησυχίες.
και ακόμα δεν είναι κάτι καινούργιο το να έχει κάποιος πραγματικά ακραία εμφάνιση



(:P)
όλοι οι παραπάνω και πολύ άλλοι υπάρχουν χρόνια δεν τρέξαν όλοι να τους μοιάσουν και τους δυο πρώτους (και τον βασιλια της ποπ εντάξει) εγώ τουλάχιστον τους είδα στην τηλεόραση σε πολύ μικρη ηλικία, δεν προσπάθησα να γίνω σαν και αυτούς και ούτε με τρέξαν στους ψυχιάτρους για να ξεπεράσω τα τραύματα που μου δημιούργησαν στην παιδική ψυχούλα μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KeepDreaming!

Δραστήριο μέλος

Η KeepDreaming! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 634 μηνύματα.
Έχω κάνει μια τρύπα στο πτερύγιο του αυτιού όχι πολύ ψηλά.Την έκανα τον Απρίλιο και τον πρώτο καιρό είχε πρηστεί πάρα πολύ και πονούσε!Τώρα, τόσους μήνες μετά με πονάει ακόμα και πρήζεται κάποιες μέρες.Σήμερα έχει κάνει μια φουσκίτσα με ποίον. :/: Έχω μια κρέμα την οποία έβαζα τις πρώτες μέρες και με βοηθούσε αλλά σκέφτομαι μήπως φταίει το κρικακι που φοράω γιατί είναι ίσα ίσα στην τρύπα!Σας έχει συμβεί κάτι παρόμοιο;Ξέρετε τι μπορεί να συμβαίνει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Πρόσφατα έπεσε στα χέρια μου αυτή η φωτογραφία. Πρόκειται λέει για streching στα μάγουλα όπως υπάρχει το αντίστοιχο και ιδιαίτερα διαδεδομένο στους λοβούς των αυτιών. Πείτε μου δηλαδή στο Θεό τους τι στο καλό βρίσκουν ωραίο σε τέτοιου είδους τρύπημα; Να πω ότι είναι ωραίο αισθητικά δε θα το πω. Αηδιάζω και μόνο που το βλέπω. Θες ρε φίλε να κάνεις 5000 τρύπες στο σώμα σου, δεκτόν. Αλλά εγώ δεν είμαι υποχρεωμένη να βλέπω τα μασουλήματά σου κάθε φορά που τρως (αν μπορείς δηλαδή με αυτή τη μπούρδα). Λίγος σεβασμός στους άλλους και προπάντων στο ίδιο σου το σώμα δε βλάπτει.

αν έβλεπε κάποιος και το streching στο αυτί 20 χρόνια πριν τα ίδια θα σκεφτόταν.

Κοιτα, οποιος το κανει δεν εχει καμια υποχρεωση να δωσει αναφορα ουτε σε μενα, ουτε σε εσενα, ουτε σε κανεναν. Δικο του το προβλημα.
Συμφωνω οτι ειναι τερμα αντιαισθητικο και νομιζω οτι το εθεσα σωστα... ειναι δικο του προβλημα. Θα πρεπει να του περασει απο το μυαλο οτι σιγουρα θα αντιμετωπισει καποιο ιατρικο ζητημα (μολυνσεις και δεν ξερω κι εγω τι αλλο)... Προσωπικα,αν εβλεπα καποιον να κανει το συγκεκριμενο ειδος piercing, θα νομιζα οτι θελει απλα να τραβηξει την προσοχη :P (αν και δεν θα ειχε και πολλη σημασια τι θα νομιζα εγω).
Εν τελει, ειναι ΑΠΑΙΣΙΟ. :D

ενώ τα υπόλοιπα piercing δεν είναι για να τραβούν την προσοχή; τα tatoo μήπως; τα μοδάτα ρούχα;

Ωραία. Αν είναι έτσι και όσοι κάνουν χρήση ναρκωτικών να μη συλλαμβάνονται γιατί στο κάτω κάτω κακό στον εαυτό τους κάνουν, δεν πειράζουν κανένα. Αν δε σκεφτούν πως θα καταλήξουν είναι δική τους υπόθεση, τα θελαν και τα παθαν.
Ρε παιδιά ζούμε σε μια κοινωνία και αν μη τι άλλο δεν μπορούμε να έχουμε αμέριστη ελευθερία στις πράξεις μας όταν μάλιστα επηρεάζουν τους άλλους. Η συμπεριφορά σου λειτουργεί ως πρότυπο για τους άλλους οι οποίοι όντες συχνά ευεπηρέαστοι θα την εφαρμόσουν άκριτα. Μιλάω για συμπεριφορές που "προκαλούν κακό" στις σχέσεις και στην υγεία των μελών. Αλίμονο αν καταντήσουμε να πετσοκόβουμε το σώμα μας για να δείξουμε τη μαγκιά μας.
Τέλος πάντων η γνώμη μου είναι αυτή όπως έχεις κι εσύ τη δική σου. :) :)
No offense :D

τα ναρκωτικά είναι κάτι διαφορετικό. Σε επηρεάζουν και σωματικά και ψυχικά όπως και το γεγονός πως είναι παράνομα κάνουν τους χρήστες να χρειάζονται πολλά λεφτά για να αγοράσουν τη δόση τους με αποτέλεσμα να γίνονται ζήτουλες ( στη καλύτερη ) ή ληστές. Τίποτα από αυτά δεν ισχύει για τα piercing.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AriaBlack

Νεοφερμένος

Η AriaBlack αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Καλησπέρααα έκανα μια τρύπα πάνω ψηλά στο αυτί...και την πρωτη μερα κατα λαθος την πεταξα περα και μάτωσε και εκλεισε με τη μια και τη ξανα ανοιξα μονη μου...γενικα την ταλαιπώρησα...μετα απο ενα μήνα δλδ τώρα...ακομα ματώνει που και που και πονάει και εχει κανει κατι σαν γρομπάκι....ξερουμε τι παιζει; ενω το πλένω με ορό και βάζω αλοιφή! :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Καλησπέρααα έκανα μια τρύπα πάνω ψηλά στο αυτί...και την πρωτη μερα κατα λαθος την πεταξα περα και μάτωσε και εκλεισε με τη μια και τη ξανα ανοιξα μονη μου...γενικα την ταλαιπώρησα...μετα απο ενα μήνα δλδ τώρα...ακομα ματώνει που και που και πονάει και εχει κανει κατι σαν γρομπάκι....ξερουμε τι παιζει; ενω το πλένω με ορό και βάζω αλοιφή! :worry:

μήπως να πας σε κάποιο γιατρό? έναν δερματολόγο ίσως?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AriaBlack

Νεοφερμένος

Η AriaBlack αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
μήπως να πας σε κάποιο γιατρό? έναν δερματολόγο ίσως?
μάλλον θα πάω σε φαρμακοποιό ....:/:
Αν και με το ματι δε φαινεται τιποτα...αμα το ψηλαφίσω το καταλαβαίνω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Θανασης II

Νεοφερμένος

Ο Θανασης II αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 54 μηνύματα.
Καλησπερα, εγω εχω 2 σκουλαρικια ενα στο δεξι αυτι και ενα στο αριστερο..φοραω 2 ταπες η 2 διαμαντακια αναλογα..αν θελω να κανω stretch πολυ πολυ λιγο ομως το αυτι επανερχεται στην κανονικη του μορφη αν το μετανιωσω? Σορρυ αν εχει γραφτει πριν αλλα δεν τα διαβασα τα προηγουμενα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

christosxanthi

Δραστήριο μέλος

Ο christosxanthi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 456 μηνύματα.
Έχω κάνει μια τρύπα στο πτερύγιο του αυτιού όχι πολύ ψηλά.Την έκανα τον Απρίλιο και τον πρώτο καιρό είχε πρηστεί πάρα πολύ και πονούσε!Τώρα, τόσους μήνες μετά με πονάει ακόμα και πρήζεται κάποιες μέρες.Σήμερα έχει κάνει μια φουσκίτσα με ποίον. :/: Έχω μια κρέμα την οποία έβαζα τις πρώτες μέρες και με βοηθούσε αλλά σκέφτομαι μήπως φταίει το κρικακι που φοράω γιατί είναι ίσα ίσα στην τρύπα!Σας έχει συμβεί κάτι παρόμοιο;Ξέρετε τι μπορεί να συμβαίνει;
Το πτερυγιο του αυτιου ειναι ως επι το πλειστον χονδρινο. Τις πρωτες μερες δικαιολογειται καποιο πρηξιμο, πονος κτλ κυριως λογω της προσπαθειας για επουλωση της βλαβης. Ο πονος, το πρηξιμο και η δημιορυγια πυου ειναι ενδεικτικα φλεγμονης. Λογικα η περιοχη κοκκινιζει και εχει αυξημενη θερμοκρασια επισης. Ειναι πολυ πιθανη καποια μολυνση της περιοχης, ειδικα αν το κρικακι δεν ειναι καθαρο. Καθαρισε την περιοχη με νερο και οινοπνευμα καθως και το κρικακι. Η αντιφλεγμονωδης αλοιφη μπορει να εχει θετικη συνεισφορα. Αν τα συμπτωματα επιμεινουν, καλο θα ηταν να επισκεφτεις δερματολογο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vivian.

Δραστήριο μέλος

Η Vivian. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
Παιδιά μήπως γνωρίζετε κανένα καλό μαγαζί στην Θεσσαλονίκη που να κάνει piercing?

Και πόσο περίπου κοστίζει μια τρύπα στην μύτη??:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CaneSenpai

Δραστήριο μέλος

Ο CaneSenpai αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 661 μηνύματα.
Αυτά τα λένε οι κομμουνιστές και οι τεντυμπόιδες!!1!

edit: Επίσης η παρομοίωση με τα ναρκωτικά είναι λίγο άκυρη γιατί τα προβλήματα που προκαλούν οι χρήστες τους στην κοινωνία τα προκαλούν κυρίως λόγω της παρανομίας τους.

Ωραια ,τι θες να μας πεις δηλαδη? Εχεις καποιο προβλημα με τα σκουλαρικια?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nioniosmeg

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 1,949 μηνύματα.
Αν πω ναι θα φέρεις παρέα; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Η προσωπική μου αποψη είναι ότι ο καθένας μπορεί να κάνει ό,τι θέλει στο σώμα του.Δικό μας είναι; :P

Πάντως επειδή αναφέρθηκε κάπου,επίσης κατά τη δική μου προσωπική άποψη,δεν μ'αρέσει καθόλου το stretching. Δεν ξέρω γιατί,απλά μου χτυπάει άσχημα. Κατα τ'άλλα δεν έχω θέμα φυσικά αν το δω σε κάποιον,απλά δεν μ'αρέσει. Γούστα είναι αυτά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Η προσωπική μου αποψη είναι ότι ο καθένας μπορεί να κάνει ό,τι θέλει στο σώμα του.Δικό μας είναι; :P

Πάντως επειδή αναφέρθηκε κάπου,επίσης κατά τη δική μου προσωπική άποψη,δεν μ'αρέσει καθόλου το stretching. Δεν ξέρω γιατί,απλά μου χτυπάει άσχημα. Κατα τ'άλλα δεν έχω θέμα φυσικά αν το δω σε κάποιον,απλά δεν μ'αρέσει. Γούστα είναι αυτά.
Ρε συ αν κάνει κάποιος αυτό το πίρσινγκ και μετά θέλει να το βγάλει μένει με μια τρύπα στο αυτί ξέρω γω; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CaneSenpai

Δραστήριο μέλος

Ο CaneSenpai αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 661 μηνύματα.
Ρε συ αν κάνει κάποιος αυτό το πίρσινγκ και μετά θέλει να το βγάλει μένει με μια τρύπα στο αυτί ξέρω γω; :P

Αν μιλας για το stretch,κλεινει σταδιακα δηλαδη λιγο λιγο αναλογα με τοσο μεγαλη ειναι η τρυπα.. Αν εχει πολυ μεγαλη θα χρειαστει επεμβαση..

Ο καθενας κανει οτι θελει σιγα..Στην αμερικη δεν ειναι τιποτα εδω τρελενοντε..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Ρε συ αν κάνει κάποιος αυτό το πίρσινγκ και μετά θέλει να το βγάλει μένει με μια τρύπα στο αυτί ξέρω γω; :P
Έλα ντε :hehe:

catlover,δεν σου λέει κανείς να μην κάνεις stretching. Απλά λέω ότι εμένα προσωπικά δεν μ'αρέσει αισθητικά. Απο εκεί και πέρα,δικά σου είναι τα αυτιά :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KeepDreaming!

Δραστήριο μέλος

Η KeepDreaming! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 634 μηνύματα.
Παιδιά μήπως γνωρίζετε κανένα καλό μαγαζί στην Θεσσαλονίκη που να κάνει piercing?

Και πόσο περίπου κοστίζει μια τρύπα στην μύτη??:worry:

Ξέρω ότι το Nico Tatto στη Ναβαρίνου είναι καλό.Επειδή είχα ρωτήσει στο συγκεκριμένο, μου είχαν πει ότι η τιμή κυμαίνεται από 18 μέχρι 26 ευρώ ανάλογα με το σκουλαρίκι που θα επιλέξεις!;)
Αν κάνεις πες μου κι εμένα πώς ήταν γιατί λέω να κάνω κι εγώ μέσα στο Πάσχα!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Αν μιλας για το stretch,κλεινει σταδιακα δηλαδη λιγο λιγο αναλογα με τοσο μεγαλη ειναι η τρυπα.. Αν εχει πολυ μεγαλη θα χρειαστει επεμβαση..

Ο καθενας κανει οτι θελει σιγα..Στην αμερικη δεν ειναι τιποτα εδω τρελενοντε..
Δεν το κατέκρινα απλά είχα την απορία αν μένει έτσι η τρύπα. Ντάξυ προσωπικά δεν με αρέσει και δεν θα έκανα αλλά ο καθένας ότι θέλει. Γενικά τα πίρσινγκ με αρέσουν σε κάποια σημεία. :)
Ξέρω ότι το Nico Tatto στη Ναβαρίνου είναι καλό.Επειδή είχα ρωτήσει στο συγκεκριμένο, μου είχαν πει ότι η τιμή κυμαίνεται από 18 μέχρι 26 ευρώ ανάλογα με το σκουλαρίκι που θα επιλέξεις!;)
Αν κάνεις πες μου κι εμένα πώς ήταν γιατί λέω να κάνω κι εγώ μέσα στο Πάσχα!:P
Νομίζω ότι στη μύτη σχεδόν όλοι κάνουν με πιστόλι και είναι 5-7 ευρώ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KeepDreaming!

Δραστήριο μέλος

Η KeepDreaming! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 634 μηνύματα.
Νομίζω ότι στη μύτη σχεδόν όλοι κάνουν με πιστόλι και είναι 5-7 ευρώ..
Ναι, γίνεται και με πιστόλι και σίγουρα είναι η εύκολη λύση.Απλώς αυτά τα πιστόλια είναι κατασκευασμένα για να κάνουν τρύπες στα αυτιά κι όχι στη μύτη.Είναι πιο "αξιόπιστη" γενικά η βελόνα και αν πας σε ταττουατζίδικο θα έχεις το κεφάλι σου ήσυχο ότι θα είναι όλα καθαρά και αποστειρωμένα.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Top