Piercing

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Μήπως η τρύπα είναι πολύ στενή και ανοίγει;
Και εγώ είχα μια τέτοια χοντρή και όταν την έβαλα στην αρχική τρύπα με πόναγε,αλλά άνοιξε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

G!Ot@K/

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η giota αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 137 μηνύματα.
Αλλαξα προχθες το 1o Helix Piercing που ειχα και το αντικατεστησα με ενα τετοιο



Ωστοσο σημερα που ξυπνησα δε μπορουσα ουτε να το ακουμπησω απο το πονο. Και ακομα ποναει!!! τι συνεβη?

Κοιμηθηκες μάλλον και στον ύπνο σου δεν κατάλαβες ότι πάτιοταν και όταν ξύπνησες πόνουσε όπως όταν στραβόκοιμάσαι στιλ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

karv2

Νεοφερμένος

Η Sandra αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 66 μηνύματα.
Εάν έχεις κάνει το helix για κάμποσο καιρό (1+ χρόνο) μετά αν το πατικώνεις στον ύπνο θα σε πονάει;
Ρωτάω επειδή ένας Θεός ξέρει πως κοιμάμαι το βράδυ και ενδιαφέρομαι να το κάνω.. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

G!Ot@K/

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η giota αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 137 μηνύματα.
Ανάλογα εμένα άλλο με πονέσε άλλο όχι αλλά ένα χρόνο μετά δν θα το σκέφτεσαι αυτό
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bkar1997

Νεοφερμένος

Ο bkar1997 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 78 μηνύματα.
Γενικα ειμαι υπερ, αλλα μεχρι ενος σημειου.Ενα σκουλαρικι στο αυτι πχ ειναι ωραιο, αν ανοιξεις 50 τρυπες στο σωμα σου ομως κατανταει αντιαισθητικο.
Ιδια λογικη και για τα τατουαζ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

geremelin

Νεοφερμένος

Ο geremelin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Εκανα τρυπα στο tragus 7 μερες πριν και τις πρωτες μερες ουτε ειχε πριστει ουτε την ενιωθα... απο χθες το βραδι ομως οταν ξυπνησα αρχισε να με ποναει υπερβολικα πολυ και σιγα σιγα πριστηκε και ποναει παρα πολυ... επησεις αρχισε να με ποναει και κατω απο το αυτι οταν χασμουριεμε..... τι μπορω να κανω??? την τρυπα την εκανα με πιστολι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

geremelin

Νεοφερμένος

Ο geremelin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Εκανα τρυπα στο tragus 7 μερες πριν και τις πρωτες μερες ουτε ειχε πριστει ουτε την ενιωθα... απο χθες το βραδι ομως οταν ξυπνησα αρχισε να με ποναει υπερβολικα πολυ και σιγα σιγα πριστηκε και ποναει παρα πολυ... επησεις αρχισε να με ποναει και κατω απο το αυτι οταν χασμουριεμε..... τι μπορω να κανω??? την τρυπα την εκανα με πιστολι.
παιδια ο τραγος μου ειχε πριστει πολυ και πηγα στο χρυσοχοιο που εκανα την τρυπα εκει μου εβγαλε το πρωτο σκουλαρικη μολις βγηκε ετρεξε πολυ αιμα και πιον και μου εβαλε ενα σκουλαρικη της επιλογης μου μετα απο αυτο ο πονος ηρεμησε και μου ειπε οτι μεσα σε 2-3 μερες θα ειναι μια χαρα.!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Detectiveal

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Detectiveal αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 134 μηνύματα.
Έχω κάνει σταδιακά 5 τρύπες στο δεξί αυτί και 2 στο αριστερό... Η αλήθεια είναι πως με τόσες τρύπες είναι δύσκολο να φορέσεις μεγάλα σκουλαρίκια, οπότε περιορίζομαι σε αλυσίδες και κρικάκια :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

EnnisDelMar!

Δραστήριο μέλος

Η EnnisDelMar! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 722 μηνύματα.
Εγώ είμαι ένας απο αυτούς που λές. Και είμαι κάτω των 30. Το κάνω και απο θέμα υγείας και απο θέμα ευπρέπειας. Φυσικά σε μια ηλικία εφηβική άντε μέχρι 22 το μυαλό είναι πάνω απο τα μαλιά. Απο εκεί και πέρα δεν συγχωρίται κανείς με τίποτα. Πέρα απο αυτό, θες να αλητέψεις?? θες να γίνεις αλήτης/α, φρικιό κλπ??? ΓΙΝΕ!!!!!! Στο χώρο εργασίας όμως θα είσαι ΤΥΠΟΣ ΚΑΙ ΥΠΟΓΡΑΜΟΣ. ΕΞΩ ΚΑΝΕ ΟΤΙ ΘΕΣ ΚΑΙ ΚΑΤΑΚΡΙΣΟΥ ΟΣΟ ΘΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΝΑ ΛΕΜΕ. Μου θυμίσε το θέμα μια περίπτωση σε ένα ταχυδρομείο που έβλεπα μια υπάλληλο με ένα σκουλαρίκι ψηλά στο αυτί. Ενεκα λοιπόν οτι σα πελάτης απαιτώ σεβαζμό και ευπρέπεια και δεδομένου οτι πρέπει να σεβόμεθα το χώρο που μας δίνει ένα κομμάτι ψωμί, θεώρισα σωστό τη συγκεκριμένη υπάλληλο ( τρομάρα της ) να την αναφαίρω για θέμα ευπρέπειας και αποθράσυνσης. Ο διευθυντής μου είπε οτι δεν ήξερε και οτι θα μεριμνήσει. Ε ΜΕΤΑ ΔΟΞΑ ΤΟ ΘΕΟ ΔΕ ΤΗΝ ΞΑΝΑΠΕΤΥΧΑ ΕΚΕΙ. Σε μια δουλεία δική μου ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΜΗΝ ΜΟΥ ΖΗΤΗΣΕΙΣ ΕΡΓΑΣΙΑ ΕΑΝ ΦΟΡΑΣ ΤΕΤΟΙΑ ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΙΛΙΚΙΑ ΠΑΝΩ ΣΟΥ, γιατί δε θα κρατιθώ να μη σε πετάξω έξω κοτσιδών

Δηλαδή θες να πεις ότι ουσιαστικά μία υπάλληλος απολύθηκε εξαιτίας της γελοίας και τελείως βλακώδους σου άποψης ότι δεν πρέπει να φοράμε σκουλαρίκια. Δηλαδή έκανες μια υπάλληλο άνεργη μόνο και μόνο επειδή δεν γουστάρεις τα piercings. Ντάξει απλά ενημερωτικά σου το λέω, είσαι για λύπηση

Έχω κάνει σταδιακά 5 τρύπες στο δεξί αυτί και 2 στο αριστερό... Η αλήθεια είναι πως με τόσες τρύπες είναι δύσκολο να φορέσεις μεγάλα σκουλαρίκια, οπότε περιορίζομαι σε αλυσίδες και κρικάκια :)

ψηλά ή χαμηλά οι τρύπες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

xristina elen

Πολύ δραστήριο μέλος

Η xristina elen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 1,603 μηνύματα.
Εγω εκανα μυτη πριν ενα μηνα με πιστολακι και δεν με πονεσε καθολου!! Ειναι απλα τελειο!!! Πηγα σε ενα μαγαζι στο Παγκρατι Lizard λεγεται παραα πολυ καλο και καθαρο και οικονομικο επισης.. το συνιστω!! Η απολυμανση μυριζε πριν μπεις στο μαγαζι..χαχα!! Επισης θελω να μου πειτε που μπορω να βρω segment ring στην Αθηνα?Και γενικα κανενα καλο μαγαζι με οικονομικα σκουλαρικια για μυτη;Προς το παρον παιρνω απο εναν γαματο τυπα στο Θησειο ασημενια ειναι λιγο ακριβα αλα αξιζουν γιατι δεν με επιασε καμια αλλεργια η τιποτα τετοιο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Detectiveal

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Detectiveal αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 134 μηνύματα.

pngtss96

Νεοφερμένος

Ο pngtss96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Καλησπερα παιδια εχω ενα θεματακι εχω κανει τρυπα στο τραγο αλλα εβγαλα για ενα βραδι το σκουλαρικι κ η τρυπα εκλεισε κ δεν μπορω να το κσαναβαλω κ μου εχει ενα σπυρακι γνωριζετε τι να κανω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

morphine

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η morphine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 297 μηνύματα.
Αμα την εκανες προσφατα κακως το εβγαλες ρε. Παρε καλυτερα ενα τηλ τον piercer και ρωτα τον, αυτος θα ξερει καλυτερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shiv

Νεοφερμένος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κοζάνη (Κοζάνη). Έχει γράψει 69 μηνύματα.
Καλησπερα παιδια εχω ενα θεματακι εχω κανει τρυπα στο τραγο αλλα εβγαλα για ενα βραδι το σκουλαρικι κ η τρυπα εκλεισε κ δεν μπορω να το κσαναβαλω κ μου εχει ενα σπυρακι γνωριζετε τι να κανω?
Επειδή έκανα και εγώ πρόσφατα στο ίδιο σημείο,από ότι μου είπαν πρέπει να το κρατίσεις τουλάχιστον 2 εβδομάδες για να ανοίξει καλά η τρύπα και να μην κλείσει με το παραμικρό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

EleftheriaGeorg

Νεοφερμένος

Η EleftheriaGeorg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Λοιπον..πριν δυο μερες εκανα μια τρυπα στη μυτη και καταλαθος η αληθεια ειναι εκανα μια πολυυ μικρη κινηση και το ακουμπησα λιγο αγαρμπα.Απο τοτε εχει αρχισει να τρεχει αιμα..το καθαριζω αλλα διστυχως συνεχιζει.Να σημειωσω οτι δεν ποναω,ουτε εχει βγει καποιο γρομπαλακι κτλ..ΑΑα και για να μην ξεχασω το σκουλαρικι ειναι απο χειρουρφικο ατσαλι και μου ειπαν να το καθαριζω με οξυζενε περιφερειακα απο το σκουλαρικι!Μια απαντηση παρακαλω....:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23,235 μηνύματα.
Ποτέ οξυζενε σε ανοιχτη πληγή!
Απλά λίγο φυσιολογικο ορό γυρω γυρω και λίγο betadine για να αποφύγεις την μόλυνση!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lowbaper92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο lowbaper92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,491 μηνύματα.

karv2

Νεοφερμένος

Η Sandra αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 66 μηνύματα.
Θα πάω Σύνταγμα και γύρω περιοχές μια από αυτές τις ημέρες και λέω να κάνω helix.. ξερετε που μπορω να κανω ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cooler

Νεοφερμένος

Ο cooler αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Ειναι το παχος του σκουλαρικιου που σε ενοχλει επειδη ειναι πρωτη φορα που το αλλαζεις και ενα αλλο ενδεχομενο ειναι να το πλακωνεις στον υπνο σου.ρωτα οτι θες εδω https://www.amalfiaccessories.gr/tripima-aftiou-mitis/ και εδω https://www.amalfiaccessories.gr/piercing/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KeepDreaming!

Δραστήριο μέλος

Η KeepDreaming! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 634 μηνύματα.
Γεια σας.Τις τελευταίες μέρες σκέφτομαι να κάνω τρύπα στη μύτη μου!Βέβαια μου τη σπάει το γεγονός ότι έχει γίνει πολύ σούπα και όποια κοπέλα(ή αγόρι)και να δεις έχει σκουλαρίκι στη μύτη και ως επί το πλείστον κρικακι αλλά μ'αρέσει πολύ και θα ήθελα να το δοκιμάσω.Και στο κάτω κάτω αν δεν μου πάει ή δεν με βολεύει την κλείνω...Θα το δω σαν εμπειρία! :P Το μόνο που με απασχολεί είναι ότι είμαι λίγο φοβητσιάρα και θα πάθω τίποτα μέχρι να μου περάσει τη βελόνα και μέχρι να το πάρω απόφαση!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Top