Piercing

InSheerPleasure

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 103 μηνύματα.
;) Αυτό χρησιμοποιούσα κι εγώ για απολύμανση. Η fucidin είναι ΓΤΠ. Δεν κάνει τίποτα! Υποτίθεται χρησιμοποιείται σε μολύνσεις, αλλά δεν επιδρά στο ελάχιστο.

Ναι, γι'αυτό ρώτησα. Γενικότερα, είναι μεγάλο λάθος να δίνεις αντιβακτηριακές κρέμες. Δεν κάνει κάποιο κακό απ'όσο ξέρω, αλλά δεν έχει κανένα νόημα, από τη στιγμή που ΔΕΝ υπάρχει μόλυνση :S
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θεμιστοπόλος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θεμιστοπόλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,083 μηνύματα.
Ναι, γι'αυτό ρώτησα. Γενικότερα, είναι μεγάλο λάθος να δίνεις αντιβακτηριακές κρέμες. Δεν κάνει κάποιο κακό απ'όσο ξέρω, αλλά δεν έχει κανένα νόημα, από τη στιγμή που ΔΕΝ υπάρχει μόλυνση :S

Δεν κατάλαβες: Ούτε στη μόλυνση δεν επέδρασε, τουλάχιστον σε εμένα.:P
Την Celestoderm - V with Garamycin χρησιμοποίησα και επανήλθε κι έθρεψε σε πολύ σύντομο διάστημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

InSheerPleasure

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 103 μηνύματα.
Δεν κατάλαβες: Ούτε στη μόλυνση δεν επέδρασε, τουλάχιστον σε εμένα.:P
Την Celestoderm - V with Garamycin χρησιμοποίησα και επανήλθε κι έθρεψε σε πολύ σύντομο διάστημα.
Την έχει χρησιμοποιήσει η αδελφή μου στο labret της και έκανε δουλειά, σχετικά άμεση, αλλά δεν ήταν ακριβώς μόλυνση :P
Γενικότερα...αχρείαστες! :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θεμιστοπόλος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θεμιστοπόλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,083 μηνύματα.
Την έχει χρησιμοποιήσει η αδελφή μου στο labret της και έκανε δουλειά, σχετικά άμεση, αλλά δεν ήταν ακριβώς μόλυνση :P
Γενικότερα...αχρείαστες! :whistle:

Αχρείαστες, αχρείαστες, αχρείαστες νά' ναι! Πιο εκνευριστικός πόνος από αυτόν της μόλυνσης σε piercings δεν υπάρχει.-:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lydiatav

Νεοφερμένος

Η lydiatav αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 91 μηνύματα.

NikoTexXx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,554 μηνύματα.

NikoTexXx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,554 μηνύματα.
παιδια ακομα με τραβαει η τρυπα και οταν το ακουμπαω ποναει... ειναι φυσιολογικο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
παιδια ακομα με τραβαει η τρυπα και οταν το ακουμπαω ποναει... ειναι φυσιολογικο?

Συμπάσχουσα.:P
Χθες έκανα προς τα πάνω στο αυτί και ναι,και'μενα με πονάει και δεν μπορώ να κοιμηθώ από την πλευρά αυτή το βράδυ έτσι κι'αλλιώς όταν ρώτησα μια γνωστή μου είπε ότι για κανα μήνα και βάλε δε θα μπορώ να κοιμάμαι από την πλευρά αυτή.Συν τοις άλλοις θα πονούσα.
Αλήθεια,βάζεις κάτι στην τρύπα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NikoTexXx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,554 μηνύματα.
Αληθεια?? :confused: Αυτο δεν μου το πε ο piercer -.- Οταν ειχα κανει στο λοβο κανα 2 μερες δεν κοιμομουν απο την πλευρα που ειχα κανει την τρυπα και λεω νταξ φανταζομαι το ιδιο θα ειναι. Αλλα την ιδια μερα κιολας ειχε σταματησει να με ενοχλει, ενω τωρα οχι ακομα... octenisept μου εδωσε ο piercer.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Αληθεια?? :confused: Αυτο δεν μου το πε ο piercer -.- Οταν ειχα κανει στο λοβο κανα 2 μερες δεν κοιμομουν απο την πλευρα που ειχα κανει την τρυπα και λεω νταξ φανταζομαι το ιδιο θα ειναι. Αλλα την ιδια μερα κιολας ειχε σταματησει να με ενοχλει, ενω τωρα οχι ακομα... octenisept μου εδωσε ο piercer.
Κανόνας (που ισχύει σε'μενα που'χω κάμποσες τρύπες στα αυτιά)όσο πιο πάνω στο αυτί πας τόσο αυξάνεται και ο πόνος. Στο λοβό δε πονούσα καθόλου (από τα λίγα που θυμάμαι). Ούτε και στις υπόλοιπες δεν πονούσα.Αυτή πόνεσε λίγο όχι όταν την έκανα,εξάλλου μου'βαλε ξυλοκαϊνη και δεν πόνεσα όταν μου την έκανε. Το βραδάκι πονούσα.
πιεσ:Προφανώς και δε θα το΄λεγε.Το βρίσκεις νορμάλ να στο πει; Γιατί και΄μενα αν μου'λεγαν ότι θα πονούσα πολύ θα το σκεφτόμουν.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NikoTexXx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,554 μηνύματα.
Κανόνας (που ισχύει σε'μενα που'χω κάμποσες τρύπες στα αυτιά)όσο πιο πάνω στο αυτί πας τόσο αυξάνεται και ο πόνος. Στο λοβό δε πονούσα καθόλου (από τα λίγα που θυμάμαι). Ούτε και στις υπόλοιπες δεν πονούσα.Αυτή πόνεσε λίγο όχι όταν την έκανα,εξάλλου μου'βαλε ξυλοκαϊνη και δεν πόνεσα όταν μου την έκανε. Το βραδάκι πονούσα.
Και σε μενα δεν ειναι πολυ πανω να φανταστεις... τι να πεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θεμιστοπόλος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θεμιστοπόλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,083 μηνύματα.
παιδια ακομα με τραβαει η τρυπα και οταν το ακουμπαω ποναει... ειναι φυσιολογικο?

Φυσιολογικότατο είναι. Πρόκειται για καινούρια πληγή στον οργανισμό σου. Με την κατάλληλη προσοχή, θα θρέψει και δε θα πάθεις απολύτως τίποτα. Μη φοβάσαι.;) Απλώς, μην το πειράζεις χωρίς λόγο, και μην το τραβάς, κουνάς κλπ, αν δε χρειάζεται!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lili.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ευα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 240 μηνύματα.
Και να μην κοιμάσαι απο την πλευρά που το έκανες τις πρώτες ημέρες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NikoTexXx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,554 μηνύματα.
Φυσιολογικότατο είναι. Πρόκειται για καινούρια πληγή στον οργανισμό σου. Με την κατάλληλη προσοχή, θα θρέψει και δε θα πάθεις απολύτως τίποτα. Μη φοβάσαι.;) Απλώς, μην το πειράζεις χωρίς λόγο, και μην το τραβάς, κουνάς κλπ, αν δε χρειάζεται!
Οκ ευχαριστω! Ειχα ανησυχησει λιγο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Και να μην κοιμάσαι απο την πλευρά που το έκανες τις πρώτες ημέρες!

Θέλω να μου πεις πώς ακριβώς το καταφέρνει κανείς αυτό.:redface:
Εγώ σήμερα το πλάκωσα και είχε ξεματώσει λίγο.:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NikoTexXx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,554 μηνύματα.
Θέλω να μου πεις πώς ακριβώς το καταφέρνει κανείς αυτό.:redface:
Εγώ σήμερα το πλάκωσα και είχε ξεματώσει λίγο.:confused:
ειναι τοσο κουραστικο να κοιμασαι μονο απο μια πλευρα -.- και γω το πλακωσα σημερα και με πονουσε μετα χαχα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
ειναι τοσο κουραστικο να κοιμασαι μονο απο μια πλευρα -.- και γω το πλακωσα σημερα και με πονουσε μετα χαχα

Eίναι τόσο δύσκολο να κοιμάσαι από τη μία πλευρά. Αφού χθες πονούσα και μόνο για να βολεύομαι αρνιόμουν κατηγορηματικά να αλλάξω πλευρά.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θεμιστοπόλος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θεμιστοπόλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,083 μηνύματα.
Ρώτησα στο Nico Tattoo, και μού είπαν ότι το piercing στη γλώσσα (μαζί με το σκουλαρίκι) κοστίζει 50 ευρά.
Έτσουξε λίγο η τιμή ή ιδέα μου είναι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Ρώτησα στο Nico Tattoo, και μού είπαν ότι το piercing στη γλώσσα (μαζί με το σκουλαρίκι) κοστίζει 50 ευρά.
Έτσουξε λίγο η τιμή ή ιδέα μου είναι;
Η ιδέα σου είναι,οι επαγγελματίες τόσα ζητάνε.
Και γω την τρύπα στο αυτί την έκανα στον ίδιο και μου πήρε μαζί με το σκουλαρίκι 24€ αν θυμάμαι καλά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θεμιστοπόλος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θεμιστοπόλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,083 μηνύματα.
Η ιδέα σου είναι,οι επαγγελματίες τόσα ζητάνε.
Και γω την τρύπα στο αυτί την έκανα στον ίδιο και μου πήρε μαζί με το σκουλαρίκι 24€ αν θυμάμαι καλά.

Στην Κομοτηνή οι επαγγελματίες παίρνουν 30, όμως, για piercing στη γλώσσα.

Γνωρίζει κάποιος αξιόπιστη εναλλακτική για Θεσσαλονίκη;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Top