Piercing

Θεμιστοπόλος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θεμιστοπόλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,083 μηνύματα.
Η αντιβίωση που παίρνω είναι ισχυρή (Augmentin λέγεται) και ήδη έχει φύγει η κοκκινίλα και δεν είναι πρησμένο(και ούτε 2 24ωρα δεν την έχω πάρει!) ! Εδώ πήγα σε ολόκληρη γιατρό ειδικευμένη σε μολύνσεις και μικρόβια, λες ο piercer να ξέρει περισσότερα? :P:P

Παίρνεις πολύ ισχυρή αντιβίωση.:worry: Τη συγκεκριμένη την είχα πάρει πριν χρόνια για κύστη κόκκυγος. Τόσο πολύ μολύνθηκες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NikoTexXx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,554 μηνύματα.
παιδια η κοπελα μου θελει να κανει στο γεννητικο της οργανο :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
παιδια η κοπελα μου θελει να κανει στο γεννητικο της οργανο :/:

Πονάω και μόνο που το διαβάζω.
Φανταστείτε να το σκεφτώ κιόλας. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelofdarnknes

Νεοφερμένος

Ο Sociopath αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 103 ετών και μας γράφει απο Άντισσα (Λέσβος). Έχει γράψει 50 μηνύματα.
σαν ακυροσ που ειμαι θα πεταχτώ και θα πω την γνωμη μου.,.,τα σκουλαρίκια γα....ν και δερνουν...ειναι τελεια τα αγαπημενα μου ειναι τα snake bites (nomizω ετσι τα λενε ) αυτα ταιριαζουν παρα πολυ σε scene girls(poy δυστυχώς δεν εχουμε εδω στην ελλαδα :( ...<και τα συμπερασμα αυτου ειναι οτι περναω μια κριση ταυτοτητασ ..>
my ideal mates:

(ναι η δεύτερη ειναι απο το touching me ναι το ξερω)
αυτα !!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Kgm1899

Νεοφερμένος

Η Kgm1899 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Παίρνεις πολύ ισχυρή αντιβίωση.:worry: Τη συγκεκριμένη την είχα πάρει πριν χρόνια για κύστη κόκκυγος. Τόσο πολύ μολύνθηκες;

όπως και εσύ, έτσι και εγώ δεν σ περιγράφω σκηνικά της μόλυνσης, θα αηδιάσεις! ήταν τούμπανο, να φανταστείς η μικροβιολόγος έπαθε την πλάκα της :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
παιδια η κοπελα μου θελει να κανει στο γεννητικο της οργανο :/:
Προφανώς δεν έχεις ακούσει μια που έκανε τατουάζ στο συγκεκριμένο σημείο.:|
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

haradi

Νεοφερμένος

Η haradi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Παιδιά καλησπέρα! Έχω εδώ και 2 με 3 χρόνια τρύπα στο tragus!
Πριν λίγο όμως ξαφνικά,κ θα φανεί χαζομάρα αλλά τι να κάνω έχω και τους φόβους μου,έτσι όπως μιλούσα άκουγα κάτι σαν τρίξιμο στο αφτί μου.. Το κουνούσα να δω αν νιώθω τίποτα,αλλά όλα μια χαρά ήταν..τελικά έβγαλα το σκουλαρίκι και ακόμα κάνει κάπως παράξενα αν κάνω κάποιες κινήσεις.. Κ δεν ξέρω αν είναι από την τρύπα ή από τ αφτί γενικά..λέτε να έγινε τίποτα κ να βρεθώ χωρίς αφτί; :-P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Katerina S

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κατερίνα Μουρατίδου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Καλλιθέα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 207 μηνύματα.
Έκανα πριν δυο μηνες piercing στο forward helix (που βρικεται στο αυτι απεναντι απο το πτερυγιο) και γυρω απο την τρυπα εχει βγει ενα κοκκινο σπυρακι το οποιο το περιποιουμε με οινοπνευμα και αλατονερο αλλα δεν φευγει! Εχεις κανεις καμια καλη συμβουλή? δεν το θεωρω παντως επικινδυνο προς το παρον , ισα και ισα εχει αρχισει να υποχωρει καπως. Α! και αν καποιος εχει τρυπησει τα χειλια του θελω να μου πει εντυπωσεις...πονεσε, ειναι ενοχλητικο, ειναι ωραιο, το βαριεσε γρηγορα ?κτλ..λεω στην μητερα μου οτι θα κανω στα χειλια οταν γινω δεκαοχτω και με ειρωνευετεαι...δεν το θεωρω ακατορθωτο να την πεισω για τον πατερα μου δεν ξερω, αλλα ρε παιδια ειναι τοσο κακα τα piercing για να προβαλλουν οι μεγαλυτεροι τετοια αντιδραση εναντίον τους?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_new divide_

Νεοφερμένος

Η katerina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Θελω τρυπα στον αφαλο...ποναει πολυ?έχω ακούσει οτι κατα την διάρκεια δεν ποναει αλλα μετα οσπου να επουλωθει ποναει πολυ...ειναι αλήθεια?και αν ναι ποσό καιρό κάνει να επουλωθει? Επίσης ποσό καιρό πρέπει να κράτησω το αρχικό σκουλαρικι?

Παιδιά καλησπέρα! Έχω εδώ και 2 με 3 χρόνια τρύπα στο tragus!
Πριν λίγο όμως ξαφνικά,κ θα φανεί χαζομάρα αλλά τι να κάνω έχω και τους φόβους μου,έτσι όπως μιλούσα άκουγα κάτι σαν τρίξιμο στο αφτί μου.. Το κουνούσα να δω αν νιώθω τίποτα,αλλά όλα μια χαρά ήταν..τελικά έβγαλα το σκουλαρίκι και ακόμα κάνει κάπως παράξενα αν κάνω κάποιες κινήσεις.. Κ δεν ξέρω αν είναι από την τρύπα ή από τ αφτί γενικά..λέτε να έγινε τίποτα κ να βρεθώ χωρίς αφτί; :-P

Δν πρέπει να φταιει το σκουλαρικι για αυτο:P ....μάλλον ειναι το αυτι σου.. .Παρόλα αυτά πηγενε να ρωτησεις σε κανένα φαρμακειο.. .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Ρόζα Νέρα Flamingo

Δραστήριο μέλος

Η Ρόζα Νέρα Flamingo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ανταρτικό (Φλώρινα). Έχει γράψει 780 μηνύματα.
Έκανα πριν δυο μηνες piercing στο forward helix (που βρικεται στο αυτι απεναντι απο το πτερυγιο) και γυρω απο την τρυπα εχει βγει ενα κοκκινο σπυρακι το οποιο το περιποιουμε με οινοπνευμα και αλατονερο αλλα δεν φευγει! Εχεις κανεις καμια καλη συμβουλή? δεν το θεωρω παντως επικινδυνο προς το παρον , ισα και ισα εχει αρχισει να υποχωρει καπως. Α! και αν καποιος εχει τρυπησει τα χειλια του θελω να μου πει εντυπωσεις...πονεσε, ειναι ενοχλητικο, ειναι ωραιο, το βαριεσε γρηγορα ?κτλ..λεω στην μητερα μου οτι θα κανω στα χειλια οταν γινω δεκαοχτω και με ειρωνευετεαι...δεν το θεωρω ακατορθωτο να την πεισω για τον πατερα μου δεν ξερω, αλλα ρε παιδια ειναι τοσο κακα τα piercing για να προβαλλουν οι μεγαλυτεροι τετοια αντιδραση εναντίον τους?
πηγαινε στο φαρμακειο και παρε μια κρεμα νομιζω φουσιντιν
ή ρωτα για πιερσινγκ τι κρεμα χρειαζεται και θα σου δωσουν ..

το πιερσινγκ στα χειλη δεν με πονεσε αλλα να ξερεις οτι συνηθως αφηνει σημαδι..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

InSheerPleasure

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 103 μηνύματα.
Έκανα πριν δυο μηνες piercing στο forward helix (που βρικεται στο αυτι απεναντι απο το πτερυγιο) και γυρω απο την τρυπα εχει βγει ενα κοκκινο σπυρακι το οποιο το περιποιουμε με οινοπνευμα και αλατονερο αλλα δεν φευγει! Εχεις κανεις καμια καλη συμβουλή? δεν το θεωρω παντως επικινδυνο προς το παρον , ισα και ισα εχει αρχισει να υποχωρει καπως. Α! και αν καποιος εχει τρυπησει τα χειλια του θελω να μου πει εντυπωσεις...πονεσε, ειναι ενοχλητικο, ειναι ωραιο, το βαριεσε γρηγορα ?κτλ..λεω στην μητερα μου οτι θα κανω στα χειλια οταν γινω δεκαοχτω και με ειρωνευετεαι...δεν το θεωρω ακατορθωτο να την πεισω για τον πατερα μου δεν ξερω, αλλα ρε παιδια ειναι τοσο κακα τα piercing για να προβαλλουν οι μεγαλυτεροι τετοια αντιδραση εναντίον τους?
Όχι οινόπνευμα, όχι :P Κάνε πλύσεις με αλατόνερο(ενδεδειγμένη δόση: 1/4 teaspoon αλάτι σε 1 κούπα ζεστό νερό και βουτάς την μπατονέτα για να καθαρίσεις το σημείο) και βάζε λίγο μπεταντίν! Αν δεις πως συνεχίζει, πήγαινε στο δερματολόγο! Εμένα το tragus μου είχε βγάλει, αλλά υποχώρησε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elena:D

Νεοφερμένος

Η elena:D αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Γειά σας, θέλω να κάνω μια τρύπα(στο αυτί) που λέγεται forward helix, αλλά δεν έχω ιδέα αν υπάρχουν νεύρα ή άλλοι κίνδυνοι σε εκείνο το μερος του αυτιού.Θα ηθελα πολύ να ακούσω την γνώμη σας.Ευχαριστώ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lydiatav

Νεοφερμένος

Η lydiatav αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 91 μηνύματα.
Γειά σας, θέλω να κάνω μια τρύπα(στο αυτί) που λέγεται forward helix, αλλά δεν έχω ιδέα αν υπάρχουν νεύρα ή άλλοι κίνδυνοι σε εκείνο το μερος του αυτιού.Θα ηθελα πολύ να ακούσω την γνώμη σας.Ευχαριστώ!
κοιτα εγω εχω εκει, δεν υπαρχει κανενα θεμα, αρκει να μη την κανεις μονη σου! πηγαινε σε μαγαζι τατου/πιρσινγκ που πληρει ολες τις προυποθεσεις υγιεινης κ ο ανθρωπος που θα στην κανει ειναι ειδικος!! μη τσιγκουνευτεις τα λεφτα..καλη τυχη:)

just got my septum pierced...yeahhh!
το καλο ειναι το κρυβεται τελεια αν εχεις θεμα με γονεις, σχολειο, δουλεια, κτλ κτλ κτλ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Θεμιστοπόλος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θεμιστοπόλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,083 μηνύματα.
Έκανα πριν δυο μηνες piercing στο forward helix (που βρικεται στο αυτι απεναντι απο το πτερυγιο) και γυρω απο την τρυπα εχει βγει ενα κοκκινο σπυρακι το οποιο το περιποιουμε με οινοπνευμα και αλατονερο αλλα δεν φευγει! Εχεις κανεις καμια καλη συμβουλή? δεν το θεωρω παντως επικινδυνο προς το παρον , ισα και ισα εχει αρχισει να υποχωρει καπως. Α! και αν καποιος εχει τρυπησει τα χειλια του θελω να μου πει εντυπωσεις...πονεσε, ειναι ενοχλητικο, ειναι ωραιο, το βαριεσε γρηγορα ?κτλ..λεω στην μητερα μου οτι θα κανω στα χειλια οταν γινω δεκαοχτω και με ειρωνευετεαι...δεν το θεωρω ακατορθωτο να την πεισω για τον πατερα μου δεν ξερω, αλλα ρε παιδια ειναι τοσο κακα τα piercing για να προβαλλουν οι μεγαλυτεροι τετοια αντιδραση εναντίον τους?

Έχω στο ίδιο ακριβώς σημείο και στο Tragus. Είχα το ίδιο πρόβλημα, και χρησιμοποίησα μια αλοιφή που λέγεται Celestoderm V with Garamycin. Το έχω ξαναγράψει χίλιες φορές.:P Αν δε σού περάσει το γρομπαλάκι, βγάλ'το. Είχα στο χείλος μέχρι πριν 2 χρόνια. Δεν πόνεσε καθόλου, γενικά έθρεψε γρήγορα και δεν είχα θέματα. Στο μεταξύ είναι το μόνο piercing που ακόμη δεν έχει κλείσει. Αφήνει σημάδι να ξέρεις, και ίσως να είναι αντιαισθητικό για ένα κορίτσι. Αυτά. Επίσης, είναι too mainstream πλέον.

Εγώ θέλω να κάνω στη γλώσσα. Το σκέφτομαι ιδιαίτερα τον τελευταίο καιρό... Οψόμεθα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

silverdog

Δραστήριο μέλος

Ο silverdog αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 550 μηνύματα.
Μην μπλεκεις τα μπουτια σου οταν μιλανε η τσακωνονται δυο.Εδω μιλαμε για καλλιτεχνικες φωτο με στολιδια και αρωματα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
Είχα στο χείλος μέχρι πριν 2 χρόνια. Δεν πόνεσε καθόλου, γενικά έθρεψε γρήγορα και δεν είχα θέματα. Στο μεταξύ είναι το μόνο piercing που ακόμη δεν έχει κλείσει. Αφήνει σημάδι να ξέρεις,
Νομίζω δεν κλείνει ποτέ.

Εγώ θέλω να κάνω στη γλώσσα. Το σκέφτομαι ιδιαίτερα τον τελευταίο καιρό... Οψόμεθα!
Πονάει. Μετά. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NikoTexXx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,554 μηνύματα.


Παιδια.. δεν μπορει καποιος να κανει τρυπα εκει που ειναι το 6, αλλα οχι στο σκληρο σημειο, αλλα στο μαλακο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Eγώ είμαι πολύ φλώρι μάλλον. Έχω μόνο τις κλασσικές τρύπες, 1 και 1 στα αυτιά. :P Θέλω και μ'αρέσει βέβαια στον τράγο και στον αφαλό, αλλά δεν ξέρω πότε θα το πάρω απόφαση. :/: Σε αγόρια μ'αρέσει πολύ στο φρύδι, αλλά δεν πάει σε όλους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lydiatav

Νεοφερμένος

Η lydiatav αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 91 μηνύματα.
Eγώ είμαι πολύ φλώρι μάλλον. Έχω μόνο τις κλασσικές τρύπες, 1 και 1 στα αυτιά. :P Θέλω και μ'αρέσει βέβαια στον τράγο και στον αφαλό, αλλά δεν ξέρω πότε θα το πάρω απόφαση. :/: Σε αγόρια μ'αρέσει πολύ στο φρύδι, αλλά δεν πάει σε όλους.
ελα ελα καντο, δεν ειναι τιποτα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,839 μηνύματα.
Το σκουλαρίκι στα αγόρια τι εκφράζει; Υπάρχει κάποια άποψη κοινωνιολογικά; αισθητικά; Για ποιο λόγο; Επίσης όσοι δεν κάνουν τι χάνουν; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Top