Piercing

phanis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο phanis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 221 μηνύματα.
:bye:!!!θελω να κανω τρυπα στη μυτη αλλα δν ξερω που να παω...
εχετε να προτεινεται κανενα αξιοπιστο μαγαζι στην αθηνα???
μην παθω και τιποτα δηλ...
-----------------------------------------
*προτεινετε

που κοντα εισαι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nancy111

Νεοφερμένος

Η nancy111 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
κεντρο θα με βολευε αρκετα...αλλα οπου εχει μετρο παω!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Λένα~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Λένα~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 1,659 μηνύματα.
Πηγαινε στο φανκυ φις-μολλ.Καθαρα ειναι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

phanis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο phanis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 221 μηνύματα.

fabulous

Δραστήριο μέλος

Η Mαρία. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 544 μηνύματα.
έχω τρεις τρύπες στο ένα αυτί στο μαλακό μέρος του αυτιού και 3 στο αλλο, 2 στο μαλακό και ένα στον χόνδρο....
πολύ σπάνια φοράω σε όλες σκουλαρίκι και άμα φοράω είναι πολύ μικρο... θα ήθελα να βγάλω και στη μύτη κάποια στιγμή
Κι εγώ ακριβώς το ίδιο.
(Επιθυμία και τρύπες :P)
Μ' αρέσει να φοράω σκουλαρήκια σε όλες αρκεί να είναι διακριτικά και όμορφα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sαucy

Νεοφερμένος

Ο Sαucy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Δηλαδή, κανένα πρόβλημα μετά από 6 μήνες με την ομιλία σου;
Εμένα αυτό με προβληματίζει


welcome welcome


οχι μετα τις 2 μερες εισαι οκ και μιλας οπως μιλαγες :D
-----------------------------------------
Σορρυ τωρα αλλα καθισες 2 μερες νυστικος;



οχι την πρωτη μερα ειχα φαει πολυ και ετσι δεν χρειαστηκε να φαω κατι και την δευτερη εφαγα αργα-αργα κεφτεδακια :'(
-----------------------------------------
συγγνωμη για το οφ, αλλα αμα χρειαζεσαι και τρυπα/σκουλαρικι...


δες το αλλιως... εισαι καλος σε αυτο?? Γινεσαι τέλιος :no1: (σχεδον :P)

εισαι μετριος?? γινεσαι καλυτερος.. ;)

ρωτα καμια φιλη σου να σου πει :xixi:;)

φιλικα παντα :bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roseberry

Διάσημο μέλος

Η roseberry αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,130 μηνύματα.
εγω παδια εχω 3 τρυπεσ στο ενα αυτι και αλλεσ δυο στο αλλο ............δεν εχω κανενα προβλημα!!!!!!!! ασε που αμα με ενοχλει κατι τα βγαζω ........ και στο κατω κατω τρυπεσ ειναι θα κλεισουν............:P!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστινακι38839

Νεοφερμένος

Η Χριστινακι38839 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Γεια σας παιδια!

Θελω να κανω τρυπα στην μυτη αλλα εχω μερικες αμφιβολιες!

1. Η τρυπα θα κλεισει οταν δεν θελω να εχω πια σκουλαρικι?
2. Ειναι επικινδυνο ?

Αγορια και κοριτσια βοηθηστε με γιατι φοβαμαι ωρες ωρες να κανω τρυπα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grigoris91

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γρηγορησ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Κιλκίς (Κιλκίς). Έχει γράψει 930 μηνύματα.
δεν,χρειαζετε,να,φοβασε,χριστινακι,
απο,οτι,ξερω,δηλαδει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστινακι38839

Νεοφερμένος

Η Χριστινακι38839 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
ελπιζω να μην υπαρξουν προβληματα! γιατι και το αγορι μου εχει σοκαριστει λιγακι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grigoris91

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γρηγορησ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Κιλκίς (Κιλκίς). Έχει γράψει 930 μηνύματα.
προσεχε,που,θα,πασ,να,κανεισ,την,τρυπα[λογω,υγιεινησ,μιλω,αν,και,δεν,ξερω,πολλα,περι,του,θεματοσ]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστινακι38839

Νεοφερμένος

Η Χριστινακι38839 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Ευχαριστω Γρηγορη!
Θα ψαξω για καποιο καλο μαγαζι!

Αλλα η τρυπα δηλαδη στα 17-18 που θα βγαλω το σκουλαρικι,θα κλεισει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grigoris91

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γρηγορησ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Κιλκίς (Κιλκίς). Έχει γράψει 930 μηνύματα.
σορυ δεν ειμαι ο καταληλοσ να απαντησω

δεν εχω ιδεα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

TheCrow

Νεοφερμένος

Ο TheCrow αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Εγώ είχα 1 σκουλαρίκι στο αυτί μέχρι την τρίτη λυκείου αλλά το έβγαλα. Δε νομίζω πως προσφέρει κάτι...
Και γενικά θα απέτρεπα κάποιον απ' το να κάνει ένα πιρσιν σε κάποιο "δύσκολο" σημείο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roseberry

Διάσημο μέλος

Η roseberry αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,130 μηνύματα.
για να βαλεισ σκουλαρικι πρεπει να χεισ και ενα στυλ........(κατα την γνωμη μου)....δλδ αμα δεισ εναν ανδρα με γραβατα και κοστουμι και στο ενα αυτι να εχει σκουλαρικι εε οσο να πεισ δε θα ειναι και το πιο ωραιο......!!!!!!!(κατα την γνωμη μου και παλι...:P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fragl

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η fragl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 326 μηνύματα.
Γεια σας παιδια!

Θελω να κανω τρυπα στην μυτη αλλα εχω μερικες αμφιβολιες!

1. Η τρυπα θα κλεισει οταν δεν θελω να εχω πια σκουλαρικι?
2. Ειναι επικινδυνο ?

Αγορια και κοριτσια βοηθηστε με γιατι φοβαμαι ωρες ωρες να κανω τρυπα!
1.Θα πας σε μαγαζί που εμπιστεύεσαι και που ξέρεις ότι έκαναν και αλλοι στη μύτη και δεν παρουσίασαν προβλήματα (λάθος σημείο μπορεί να σου κάνει φλεγμονή με πύον, να πονάς και να αναγκαστείς να την κλείσεις.) 2. Δεν πονάει καθόλου τη στιγμή που γίνεται η τρύπα, μη φοβάσαι, αλλά πες το και στους γονείς σου να το ξέρουν από πριν, (μπορεί να έχουν άλλη άποψη- είσαι ανήλικη.) 3. Ενημέρωσε φίλες, αγόρι κλπ, να προσέχουν να μη σε χτυπήσουν-αγγίξουν κατά λάθος εκεί ειδικά τις πρώτες μέρες, γιατί θα πονέσεις.Πολύ! 4.Αν προσέχεις και το φροντίζεις (γυρίζεις γύρω-γύρω μην κολλήσει, και του ρίχνεις φυσιολογικό ορό ΟΧΙ ΟΙΝΟΠΝΕΥΜΑ,δεν κάνει στη μύτη), δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα.Όταν δεις ότι ''δένει'', βγάλε το μεγάλο σκουλαρίκι και βάλε αυτό που σ' αρέσει, καλό θα είναι να το κρατήσεις το 1ο , από 2 έως 3βδομάδες, ή ένα μήνα, εξαρτάται από το δέρμα σου.
-----------------------------------------
Τέλος, ναι, η τρύπα κλείνει πολύ γρήγορα στη μύτη, αν θες να την κρατήσεις, θα πρέπει να το φοράς συνέχεια, ειδικά τον πρώτο χρόνο.Αλλά και μετά, από το 1ο 3ωρο χωρίς σκουλαρίκι αρχίζει να κλείνει.Αν αποφασίσεις να την αφήσεις να κλείσει, δεν αφήνει σημάδι.
-----------------------------------------
Εννοείται πως θα έχεις τσεκάρει από πριν το θέμα της υγιεινής, αν στην κάνει με πιστολάκι, το σακουλάκι με το σκουλαρίκι πρέπει να είναι κλεισμένο αεροστεγώς και να το ανοίξει μπροστά σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rufus

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ilias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 159 μηνύματα.
Χαιρεται.Εκανα προσφατα τρυπα στο tragus και ενδιαφερομαι να κανω strentching (η οπως λεγεται αυτη η μεθοδος στο ιδιο αυτι)
οχι τπτ τεραστιο.απλα δεν εχω ιδεα αν γινεται σταδιακα η με την πρωτη φορα , αμα ποναει πολυ και γενικα αμα τη βαρεθω π.χ. μετα απο 5 χρονια αμα θα μπορω να βγαλω το σκουλαρικι και ο λοβος να επανελθει στα φυσιολογικα του (οσο φυσιολογικος 8α μπορει να ειναι)
οποιος ξερει η εχει κανει ας μου πει τη διαδικασια και περιπου σε τι τιμη κυμαινεται μια τετοια τρυπα.
ευχαριστς πολυ:jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Σταδιακά γίνεται γιατί νομίζω δεν είναι εφικτό να σου ανοίξουν με τη μία την τρύπα στα 10mm, όσους ξέρω που έχουν κάνει, μου έχουνε πει πως πονάει. Τώρα προσωπική εμπειρίια δεν έχω οπότε τι να σου πω. Για το κλείσιμο τώρα, λογικά όσο πιο νωρίς αποφασίσεις να το κλείσεις, τόσο πιο εύκολο θα είναι, και νομίζω πως από 8mm και άνω δύσκολο να κλείσει τελείως. Αν μπει ο phanis που τα ξέρει καλύτερα θα σου πει. :P

Κι εγώ το σκέφτομαι για στρετς, αλλά το μόνο που με κρατάει είναι ότι δεν θα μπορώ να βάζω σκουλαρίκια κρεμαστά πχ όποτε θέλω. Α, το θέαμα όταν κλείνει η τρύπα είναι απίστευτο ε. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Λένα~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Λένα~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 1,659 μηνύματα.
Ενω που αρεσουν τα πιρσινγκς αυτο ακουγεται τρομερα αηδιαστικο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fragl

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η fragl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 326 μηνύματα.
Top