Piercing

Λουκρητία

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,905 μηνύματα.
Γιατι να "εννοειται"; 8|
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Λένα~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Λένα~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 1,659 μηνύματα.

m3Lt3D

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 983 μηνύματα.
Παιδια εγω εχω μια τρυπα στο πανω μερος του αυτιου(δεν ξερω πως λεγεται:P), και θελω να κανω στο φρυδι.Λετε να περιμενω να παω στην Αθηνα που θα σπουδασω να κανω την τρυπα σε ειδικο,ή δεν θα υπαρξει προβλημα αμα την κανω εδω στην Κω;Εχω ακουσει πως υπαρχει κινδυνος να βρει νευρο εκει στο φρυδι,ή να σου 'πεσει' το φρυδι.Ξερει κανεις τιποτα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

phanis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο phanis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 221 μηνύματα.
Παιδια εγω εχω μια τρυπα στο πανω μερος του αυτιου(δεν ξερω πως λεγεται:P), και θελω να κανω στο φρυδι.Λετε να περιμενω να παω στην Αθηνα που θα σπουδασω να κανω την τρυπα σε ειδικο,ή δεν θα υπαρξει προβλημα αμα την κανω εδω στην Κω;Εχω ακουσει πως υπαρχει κινδυνος να βρει νευρο εκει στο φρυδι,ή να σου 'πεσει' το φρυδι.Ξερει κανεις τιποτα;

pinna/helix λεγεται
απο οτι ξερω οι πιθανοτητες να πεσει το φρυδι ειναι λιγοτερες απο αυτες να μολυνθει η τρυπα
παντα οι τρυπες να γινονται σε καθαρο μαγαζι και με βελωνα μιας χρησης και οχι πιστολι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lifeisgood

Νεοφερμένος

Η lifeisgood αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 99 μηνύματα.
Εχω κολλησει τις τελευταιες μερες και θελω να κανω τρυπα στη μυτη..Το ειχα αποφαφισει αλλα αρχισαν να μοθ λενε για κινδυνους και τα σχετικα και δισταζω λιγο τωρα..Τι λετε εσεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

toknil

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η toknil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 315 μηνύματα.
Γινόμαστε γραφικοί στο τέλος
Εκτός από το αισθητικό κομμάτι το θέματος, δεν είναι και αυτός ο υποτιθέμενος κίνδυνος στη φιλοσοφία του πίρσινγκ;

Η τρύπα στη μύτη, στη δική μου περίπτωση τουλάχιστον, ήταν εξαιρετικά ανώδυνη.
Όμως, κλείνει πάρα πολύ εύκολα.
Τις προάλλες έκλεισε επειδή έχασα το σκουλαρίκι για μισή ώρα κυριολεκτικά.
Δεν είναι τίποτα, μη σε ανησυχεί
Φαντάζομαι θα χρειαστεί να πάρεις πολύ πιο σοβαρές αποφάσεις στη ζωή σου από ένα τρύπημα:)


αν έχεις τίποτα επιπλοκές, εδώ θα μας βρείς
πλακιτσα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

myrto.s

Πολύ δραστήριο μέλος

Η myrto.s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,379 μηνύματα.
έχω τρεις τρύπες στο ένα αυτί στο μαλακό μέρος του αυτιού και 3 στο αλλο, 2 στο μαλακό και ένα στον χόνδρο....
πολύ σπάνια φοράω σε όλες σκουλαρίκι και άμα φοράω είναι πολύ μικρο... θα ήθελα να βγάλω και στη μύτη κάποια στιγμή
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grigoris91

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γρηγορησ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Κιλκίς (Κιλκίς). Έχει γράψει 930 μηνύματα.
χα,ωραιο,θεμα....
τωρα,το,πηρα,χαμπαρι

ειμαι,τησ,αποψησ[αφου,αντιστρεφεται,δοκιμαστο,δεν,χανεισ,και,τιποτα]
εγω,δεν,εχω,
δεν,μου,αρεσει,να,φορω,τετοια,
ομολογω,ομωσ,οτι,[με,μετρο],μου,αρεσεουν,τα,σκουλαρικια,πανω,στα,αλα,ατομα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

toknil

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η toknil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 315 μηνύματα.
χα,ωραιο,θεμα....
τωρα,το,πηρα,χαμπαρι

ειμαι,τησ,αποψησ[αφου,αντιστρεφεται,δοκιμαστο,δεν,χανεισ,και,τιποτα]
εγω,δεν,εχω,
δεν,μου,αρεσει,να,φορω,τετοια,
ομολογω,ομωσ,οτι,[με,μετρο],μου,αρεσεουν,τα,σκουλαρικια,πανω,στα,αλα,ατομα
Αφού σου αρέσει το θέμα, πρέπει να τρυπηθείς κιόλας
Έτσι πάει:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pauline

Δραστήριο μέλος

Η pauline αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 487 μηνύματα.
Α να καταθέσω κι εγώ την εμπειρία μου πάνω στο θέμα! Έχω συνολικά 5 τρύπες. Μία στο αριστερό αυτί, τρεις στο δεξί (η μία είναι ψηλά) και μία στη μύτη (δεν βάζω κρίκο, απλά ένα διακριτικό στρασάκι). Πριν τρυπήσω τη μύτη μου, το έψαξα λίγο και βρήκα μία ειδικό. Δεν υπάρχει θέμα μόλυνσης αν (τουλάχιστον) τις πρώτες μέρες απολυμαίνεται η τρύπα συχνά με αλατόνερο. Πονάει λιγο μόνο όταν βγάζω το σκουλαρίκι για να το απολυμάνω ή γενικά όταν αλλάζω σκουλαρίκι. Δεν είναι τίποτα όμως. Αν θέλετε δοκιμάστε το. Είναι αρκετά όμορφο!
-----------------------------------------
Παιδια εγω εχω μια τρυπα στο πανω μερος του αυτιου(δεν ξερω πως λεγεται:P), και θελω να κανω στο φρυδι.Λετε να περιμενω να παω στην Αθηνα που θα σπουδασω να κανω την τρυπα σε ειδικο,ή δεν θα υπαρξει προβλημα αμα την κανω εδω στην Κω;Εχω ακουσει πως υπαρχει κινδυνος να βρει νευρο εκει στο φρυδι,ή να σου 'πεσει' το φρυδι.Ξερει κανεις τιποτα;
Κι εγώ στο φρύδι ήθελα αλλά άρχισαν να μου λένε ''δεν έιναι τόσο για κορίτσια'' και τέτοια και τελικά έκανα μύτη. Λοιπόν, πιστεύω και στην Κω να την κάνεις αν υπάρχει ειδικός δεν υπάρχει πρόβλημα, μόνο να την απολυμαίνεις συχνά! Κίνδυνος για νεύρο δεν υπάρχει εκεί απ'ότι ξέρω (πολύ μεγαλύτερος υπάρχει στο πάνω μέρος του αυτιού!!!!). Απλά να βάλεις ελαφρύ σκουλαρίκι, για να μην ''πέσει'', όπως λένε...

Αν έχεις την τρύπα στο δεξί αυτι κάνε την άλλη στο αριστερό φρύδι και το αντίστροφο!!!;)
-----------------------------------------
Εχω κολλησει τις τελευταιες μερες και θελω να κανω τρυπα στη μυτη..Το ειχα αποφαφισει αλλα αρχισαν να μοθ λενε για κινδυνους και τα σχετικα και δισταζω λιγο τωρα..Τι λετε εσεις?
Μα δεν υπάρχει κάποιος κίνδυνος, αν η βελόνα είναι καθαρή και προσέχεις λιγάκι (τουλάχιστον τις πρώτες μέρες) με το θέμα τις καθαριότητας της τρύπας!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

toknil

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η toknil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 315 μηνύματα.
Έβγαζες το σκουλαρίκι από τη μύτη τις πρώτες μέρες για απολύμανση;;;;;:!:
Είσαι μεγάλη...
Εγώ απλά πιτσιλούσα λίγο οινόπνευμα και γύριζα το σκουλαρίκι πάνω κάτω
δύσκολοοοο:P


Άκου κει να το βγάζει...άουτς
-----------------------------------------
Αν έχεις την τρύπα στο δεξί αυτι κάνε την άλλη στο αριστερό φρύδι και το αντίστροφο!!!
Για το ζύγι;;;
:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pauline

Δραστήριο μέλος

Η pauline αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 487 μηνύματα.
Έβγαζες την τρύπα από τη μύτη τις πρώτες μέρες για απολύμανση;;;;;:!:
Είσαι μεγάλη...
Εγώ απλά πιτσιλούσα λίγο οινόπνευμα και γύριζα το σκουλαρίκι πάνω κάτω
δύσκολοοοο:P


Άκου κει να το βγάζει...άουτς
Αυτό το κάνω τώρα. Το βγάζω συχνά και το απολυμαίνω( σκουλαρίκι και τρύπα) με αλατόνερο. Τις πρώτες μέρες έκανα αυτό που λες (ψιλοφοβόμουν να το βγάλω, άσε που μόλις το πειραζα με πονούσε και λιγάκι!!!)
-----------------------------------------
Για το ζύγι;;;
:P
Περίπου :P, για να υπάρχει μια ισορροπία βρε παιδί μου!!!! Είναι ομορφότερο πιστεύω έτσι!!!
-----------------------------------------
Όχι, ούτε δείγμα αλητείας είναι ούτε τίποτα τέτοιο. Ποιος το είπε αυτό? Εγώ το βλέπω ως... πως να το πω... ίσως ενα τρόπο να στολίσεις το σώμα σου. Είναι καλαίσθητο, μου αρέσει και το κάνω.
Θα συμφωνήσω μαζί σου! Όταν υπάρχει μετρο είναι όμορφο! :)
-----------------------------------------
Λοιπόν.. Αυτό που θα σε συμβούλευα να κάνεις είναι να πας να αγοράσεις απο κάποιο μαγαζί ειδικά σκουλαρίκια για τη μύτη τα οποία είναι στο πίσω μέρος τους λυγισμένα με τέτοιο τρόπο ώστε να εφαρμόζουν καλά στη μύτη και να μη φεύγουν.. Δε μπορώ να σου το εξηγήσω κάπως αλλιώς.. Απλά το πίσω μέρος αντί να είναι ίσιο είναι λυγισμένο.. Ε αν πάρεις τέτοιο δε νομίζω να σου φεύγει...
Δεν είναι ανάγκη να είναι λυγισμένο στην άκρη (βασικά μπαίνει πιο δύσκολα- με 2 κινησεις- και ίσως πονάει περισσότερο). Υπάρχουν ειδικά σκουλαρίκια για τη μύτη που έχουν μια μπιλίτσα στη μία άκρη και εφαρμόζει απο μέσα, για να μην φεύγει το σκουλαρίκι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
Θα συμφωνήσω μαζί σου! Όταν υπάρχει μετρο είναι όμορφο!
διαφωνω σε αυτη τη ρυση, δεν ειναι το καθετι που βρισκεται με μετρο, ομορφο.


προσωπικα με αποθουν τα piercing σε μια κοπελα. δεν τα θεωρω ουτε καλαίσθητα ουτε σεξυ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pauline

Δραστήριο μέλος

Η pauline αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 487 μηνύματα.
διαφωνω σε αυτη τη ρυση, δεν ειναι το καθετι που βρισκεται με μετρο, ομορφο.

Ίσως και εγώ δεν το διατύπωσα σωστά. Έπρεπε να προσθέσω ''και να πηγαίνει στο εκάστοτε άτομο''. Προφανώς και δεν έιναι κάθετι όμορφο, ακόμα και αν αυτό γίνεται με μέτρο!!!

προσωπικα με αποθουν τα piercing σε μια κοπελα. δεν τα θεωρω ουτε καλαίσθητα ουτε σεξυ
Σεβαστή η προσωπική σου άποψη. Απλά εμένα μου αρέσουν (χωρίς υπερβολές πάντα!!!) Καλαισθησία πιστεύω προσθέτουν (λίγο βέβαια, ....μην φανταστείς!!).Τώρα για το αν είναι σέξυ είναι ακόμα πιο υποκειμενικό!
Κατά την άποψη μου, αυτό που θα έπρεπε να σε απωθεί σε μια κοπέλα ίσως θα έπρεπε να είναι οι ασχημες πτυχές του χαρακτήρα της και όχι τόσο το piercing.(άποψη μου πάντα!!). Η εξωτερική εμφάνιση δε λέει και πολλά!!! Αντίθετα, συχνά ξεγελά!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
διαφωνω σε αυτη τη ρυση, δεν ειναι το καθετι που βρισκεται με μετρο, ομορφο.


προσωπικα με αποθουν τα piercing σε μια κοπελα. δεν τα θεωρω ουτε καλαίσθητα ουτε σεξυ

Συμφωνώ εντελώς. Από μια κοπέλα 2 πράγματα δε θελω. Να καπνίζει και να τρυπιέται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
Ίσως και εγώ δεν το διατύπωσα σωστά. Έπρεπε να προσθέσω ''και να πηγαίνει στο εκάστοτε άτομο''. Προφανώς και δεν έιναι κάθετι όμορφο, ακόμα και αν αυτό γίνεται με μέτρο!!!


Σεβαστή η προσωπική σου άποψη. Απλά εμένα μου αρέσουν (χωρίς υπερβολές πάντα!!!) Καλαισθησία πιστεύω προσθέτουν (λίγο βέβαια, ....μην φανταστείς!!).Τώρα για το αν είναι σέξυ είναι ακόμα πιο υποκειμενικό!
Κατά την άποψη μου, αυτό που θα έπρεπε να σε απωθεί σε μια κοπέλα ίσως θα έπρεπε να είναι οι ασχημες πτυχές του χαρακτήρα της και όχι τόσο το piercing.(άποψη μου πάντα!!). Η εξωτερική εμφάνιση δε λέει και πολλά!!! Αντίθετα, συχνά ξεγελά!!

δεν νομιζω οτι αναφερθηκα στις ασχημες πτυχες του χαρακτηρα της, το οποιο και παλι ειναι υποκειμενικο. παρ'ολα αυτα γενικοτερα το piercing με απωθει στην εμφανιση μιας κοπελας. θα ελεγα παντως οτι η εμφανιση ενος ατομου λεει αρκετα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pauline

Δραστήριο μέλος

Η pauline αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 487 μηνύματα.
δεν νομιζω οτι αναφερθηκα στις ασχημες πτυχες του χαρακτηρα της, το οποιο και παλι ειναι υποκειμενικο. παρ'ολα αυτα γενικοτερα το piercing με απωθει στην εμφανιση μιας κοπελας. θα ελεγα παντως οτι η εμφανιση ενος ατομου λεει αρκετα.
Οκ.(Έννοούσα ότι ο χαρακτήρας είναι πιο καθοριστικός στο να κρίνουμε ένα άτομο απ'ότι η εξωτερική εμφάνιση!-κατά την άποψη μου βέβαια-)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
Οκ.(Έννοούσα ότι ο χαρακτήρας είναι πιο καθοριστικός στο να κρίνουμε ένα άτομο απ'ότι η εξωτερική εμφάνιση!-κατά την άποψη μου βέβαια-)

μα δεν ανεφερα οτι κρινω τον ανθρωπο απο το piercing:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άντι

Νεοφερμένος

Η Αντιγόνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Ούτε να το σκέφτεσαι να γίνεις σουρωτήρι!

Αρκουδο-κρίκοι! :nono:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

nancy111

Νεοφερμένος

Η nancy111 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
:bye:!!!θελω να κανω τρυπα στη μυτη αλλα δν ξερω που να παω...
εχετε να προτεινεται κανενα αξιοπιστο μαγαζι στην αθηνα???
μην παθω και τιποτα δηλ...
-----------------------------------------
*προτεινετε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Top