Piercing

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
UH. Tυχερή ήμουν λοιπόν! Κοίτα, για το tragus τα παιδιά στην Πλάκα μου είχαν ζητήσει 40. Οπότε; Κάπου στα ίδια δεν θα 'ναι; =/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

z=x+yi

Νεοφερμένος

Ο Ηλιας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 25 μηνύματα.
λες?ιδεα δεν εχω :P ηθελα να κανω στο μαγουλο αλλα απο τι εμαθα αφηνει σημαδι μετα και φαινεται αρκετγα κτλ κτλ και μαρεσει η τρυπα στο κατω χειλος.μπαρα βεβαια οχι κρικο..θα παω να ρωτησω μια απο αυτες τις μερες τιμη και θα δω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

phanis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο phanis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 221 μηνύματα.
UNICORN TATOO & BODY PIERCING
Μεταξά 39,Γλυφαδα,Αττικη
Τηλεφωνο:2108940839
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

μαρουσκαγια x)

Νεοφερμένος

Η maria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
ΡΕ παιδια εγω θελω να κανω στην μυτη ξες κλασσικη και να βαζω κρικακι:)
τον σεπτεμβριο κλεινω τα 14 θα παω τριτη γυμνασιου
αλλα νιωθω καπως στο να κανω τωρα αν και θελω παρα πλ
το μονο που με σταματαει ειναι ο πουστης ο διευθηντης μασ που μας ξεπεταχτηκε απο τν 18ο αιωνα ρε πουστη μου και αμα την δει θα αρχιζει ιστοριες κλασσικες
και επειδη βγαζω και καλους βαθμους δν θελω αυτο να επηρεασει την εικονα μου γαμωωω γτ ετσ ειναι ολοι οι καθηγητες(σχεδον)
και τωρα αναγκαστικα περιμενω μεχρι του χρονου το ερχομενο καλοκαιρι :jumpy:
και κανω υπομονη...γκρρρ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vampi

Περιβόητο μέλος

Η Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,185 μηνύματα.
Μπα...Δεν είμαι φαν των piercing...Μόνο στ' αυτιά έχω 2 τρύπες. Είχα 4 αλλά κλείσανε. Μόνο στο φρύδι μου αρέσει για αγόρια, αλλά και πάλι δεν τρελαίνομαι. Στη μύτη είναι αίσχος, κατά τη γνώμη μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mary(:

Νεοφερμένος

Η mary(: αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
γεια σας
είμαι καινούριο μέλος κ θέλω να κανω μια ερώτηση. . .
θα κάνω την παρασκευή tongue piercing.ξέρετε αν πονάει;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

phanis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο phanis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 221 μηνύματα.
δεν ποναει(γινεται με τοπικη αναισθησια) αλλα για τουλαχιστον τη πρωτη εβδομαδα να προσεχεις τι τρως για να μην σου μολυνθει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dil1

Νεοφερμένος

Η dil1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
καλημέρα!!!!
έβαλα σουλαρικι στον αφαλό και μετά απο 4 ημερες έπαθε μια μικρη μολυνση κ τωρα ειμαι με αντιβίωση. Η γιατρός μου ειπε οτι μπορει να έχω αλλεργία στο μεταλλο.
Το σκουλαρίκι είναι από χειρουργικό ατσάλι. Ξέρεται μήπως θα ήταν καλύτερα να βάλω από νίκελο???
Σαν τρελή θέλω να κρατήσω το σκουλαρίκι.....:jumpy:
ανυπομωνώ παιδια για την απάντησή σας!!!!!
Ευχαριστώ!!!!!!!!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

woochoogirl

Τιμώμενο Μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
Δε μ'αρέσει το piercing. Εκτός του ότι δε μου κάθεται καλά από άποψη αισθητικής και υγιεινής, νομίζω πως είναι βλακεία να γεμίζεις με τρύπες που μετά από λίγα χρόνια που θα σοβαρέψεις, να ντρέπεσαι και να τις κρύβεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
Δε μ'αρέσει το piercing. Εκτός του ότι δε μου κάθεται καλά από άποψη αισθητικής και υγιεινής, νομίζω πως είναι βλακεία να γεμίζεις με τρύπες που μετά από λίγα χρόνια που θα σοβαρέψεις, να ντρέπεσαι και να τις κρύβεις.

υποκειμενικο ειναι το αν θα "σοβαρεψει" καποιος. οι τρυπες κλεινουν, αρα δεν ειναι αναγκη να τις κρυβεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mary(:

Νεοφερμένος

Η mary(: αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
είσαι σίγουρος? γτ είδα κάτι video κ έχω ψιλοχεστεί.


εμ κοπελιά εγώ δν ξέρω.sorry
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Δε μ'αρέσει το piercing. Εκτός του ότι δε μου κάθεται καλά από άποψη αισθητικής και υγιεινής, νομίζω πως είναι βλακεία να γεμίζεις με τρύπες που μετά από λίγα χρόνια που θα σοβαρέψεις, να ντρέπεσαι και να τις κρύβεις.

Κάνω piercing δεν σημαίνει γεμίζω το σώμα μου με τρύπες. Κι εγώ έκανα πριν ένα χρόνο ένα και δεν θέλω άλλο. Αυτό που είπε ο fas ισχύει, κλείνουν, μπορεί να μείνει σημαδάκι αλλά η τρύπα σαν τρύπα θα κλείσει. Όσο για το πόσοι θα τις κλείσουν όταν σοβαρέψουν είναι σχετικό. Δεν κάνει ένα piercing σοβαρό ή μη έναν άνθρωπο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

phanis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο phanis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 221 μηνύματα.
καλημέρα!!!!
έβαλα σουλαρικι στον αφαλό και μετά απο 4 ημερες έπαθε μια μικρη μολυνση κ τωρα ειμαι με αντιβίωση. Η γιατρός μου ειπε οτι μπορει να έχω αλλεργία στο μεταλλο.
Το σκουλαρίκι είναι από χειρουργικό ατσάλι. Ξέρεται μήπως θα ήταν καλύτερα να βάλω από νίκελο???
Σαν τρελή θέλω να κρατήσω το σκουλαρίκι.....:jumpy:
ανυπομωνώ παιδια για την απάντησή σας!!!!!
Ευχαριστώ!!!!!!!!!!!!!!!

δοκιμασε τιτανιο και χρυσο(ακριβο μεν αλλα ειναι το καλυτερο μεταλλο για σκουλαρικια)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mary(:

Νεοφερμένος

Η mary(: αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
απαντήστε :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

phanis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο phanis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 221 μηνύματα.
υποκειμενικο ειναι το αν θα "σοβαρεψει" καποιος. οι τρυπες κλεινουν, αρα δεν ειναι αναγκη να τις κρυβεις

εαν εχει γινει stretching στις τρυπες τοτε οσο πιο μεγαλο ειναι(το stretching)τοσο πιο αδυνατο ειναι να κλεισουν(οι τρυπες)
επισης εαν η τρυπα γινει με τη μεθοδο dermal punch πολυ σπανια κλεινει η τρυπα
-----------------------------------------
είσαι σίγουρος? γτ είδα κάτι video κ έχω ψιλοχεστεί.


εμ κοπελιά εγώ δν ξέρω.sorry

ναι ειμαι σιγουρος
εξαρταται βεβαια και σε τι μαγαζι θα πας και ποσο εμπειρος θα ειναι αυτος που θα σου την κανει
να ξερεις οτι γενικα τα σκουλαρικια στο στομα φθειρουν τα δοντια(χαλανε το σμαλτο) αλλα και μπορει και να τα "στραβωσουν"(τα δοντια)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
εαν εχει γινει stretching στις τρυπες τοτε οσο πιο μεγαλο ειναι(το stretching)τοσο πιο αδυνατο ειναι να κλεισουν(οι τρυπες)
επισης εαν η τρυπα γινει με τη μεθοδο dermal punch πολυ σπανια κλεινει η τρυπα

Ε δεν λέμε για stretch για pierc λέμε. :P
Τι μέθοδος είναι αυτή η dermal punch? Σαν κινέζικα βασανιστήρια ακούγεται. =/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

phanis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο phanis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 221 μηνύματα.
Ε δεν λέμε για stretch για pierc λέμε. :P
Τι μέθοδος είναι αυτή η dermal punch? Σαν κινέζικα βασανιστήρια ακούγεται. =/

https://wiki.bmezine.com/index.php/Dermal_punch


-----------------------------------------
[ame]https://www.youtube.com/watch?v=SXCiwJdHoWo&feature=related[/ame]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
ιου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Daisy

Δραστήριο μέλος

Η Daisy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 734 μηνύματα.
εγω ενα θα πω

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

phanis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο phanis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 221 μηνύματα.


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Top