Michigan ECCE/ECPE Δεκέμβριος 2013

Vivian.

Δραστήριο μέλος

Η Vivian. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
έγω μπήκα τριάδα στα προφορικά.
το θέμα που μας έπεσε ήταν να διαλέξουμε την καλύτερη τοποθεσία για να χτίσουμε κέντρο ανακύκλωσης.

βέβαια δεν ξέρω, ίσως να έιναι θέμα μόνο για τριάδες. πάντως δυο άλλα παιδιά απο το φροντ. μου που έβγαιναν την ώρα που έμπαινα εγώ με τις αλλές μου είπαν πως τα θέματα είναι παλόυκια.
:\

Και εμένα αυτό έπεσε!!:DΕυτυχώς μπήκα με παιδί που ήμασταν μαζί στο φροντ. και τον ήξερα:PΣκατούλες βέβαια πήγα αλλά εντάααααξει μωρεε...κάτι θα'χουμε κάνει..:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

olgalicious97

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η olgalicious97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 281 μηνύματα.
well,well..
Form A:
writing: topic 2: Να κατοικείς ισόβια σε ένα μέρος ή να αλλάζεις πολλές τοποθεσίες. Αρχικά, νόμιζα πως τα πήγα αρκετά καλά αλλά μετά άρχισα να αμφιβάλλω. Συγκεκριμένα, νομίζω πως δεν αιτιολόγησα καλά.
listening: νταξ, νομίζω πως πέρασα. Δυσκολεύτηκα λίγο στο τρίτο μέρος.
gcvr: gr: ΤΕΡΑΣΤΙΕΣ προτάσεις, όπως και τον περασμένο Μάιο... cl: Νομίζω πως είχα αμβιβολίες για 3-4. voc: γελοίο σε σχέση μ' αυτά που κάναμε στο φροντιστήριο :D reading: παγίδες. Νομίζω πως τα πήγα μέτρια προς καλά.

ελπίζω να τα πάμε καλά στα προφορικά! :)

p.s.: 2η φορά έδινα. Την 1η κόπηκα στο listening για μία απάντηση. Έτσι και κοπώ σε κανένα writing.. θα δώσω το Μάη. :P
p.s.2: Αυτό που λένε πως οι διορθωτές-εξεταστές είναι πιο επιεικείς κατά τις χειμερινές εξετάσεις ισχύει; :Ρ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sofiand

Νεοφερμένος

Η sofiand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
well,well..
Form A:
writing: topic 2: Να κατοικείς ισόβια σε ένα μέρος ή να αλλάζεις πολλές τοποθεσίες. Αρχικά, νόμιζα πως τα πήγα αρκετά καλά αλλά μετά άρχισα να αμφιβάλλω. Συγκεκριμένα, νομίζω πως δεν αιτιολόγησα καλά.
listening: νταξ, νομίζω πως πέρασα. Δυσκολεύτηκα λίγο στο τρίτο μέρος.
gcvr: gr: ΤΕΡΑΣΤΙΕΣ προτάσεις, όπως και τον περασμένο Μάιο... cl: Νομίζω πως είχα αμβιβολίες για 3-4. voc: γελοίο σε σχέση μ' αυτά που κάναμε στο φροντιστήριο :D reading: παγίδες. Νομίζω πως τα πήγα μέτρια προς καλά.

ελπίζω να τα πάμε καλά στα προφορικά! :)

p.s.: 2η φορά έδινα. Την 1η κόπηκα στο listening για μία απάντηση. Έτσι και κοπώ σε κανένα writing.. θα δώσω το Μάη. :P
p.s.2: Αυτό που λένε πως οι διορθωτές-εξεταστές είναι πιο επιεικείς κατά τις χειμερινές εξετάσεις ισχύει; :Ρ

Το κλοουζ τεξτ πως σου φανηκε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

olgalicious97

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η olgalicious97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 281 μηνύματα.
Το κλοουζ τεξτ πως σου φανηκε;

Αν σου πω πως δε θυμάμαι; :P Το μόνο που θυμάμαι είναι να κόλλησα λίγο σε 2-4.. Άρα, μέτριο προς εύκολο, κατ' εμέ. :ρ Έδωσες κι εσύ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nina-nana

Διάσημο μέλος

Η Nina-nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,536 μηνύματα.
p.s.2: Αυτό που λένε πως οι διορθωτές-εξεταστές είναι πιο επιεικείς κατά τις χειμερινές εξετάσεις ισχύει; :Ρ
Φυσικά όχι. Άλλωστε το GCVR και το Listening τα διορθώνει computer που δεν έχει αισθήματα ;)

Τα cloze texts ήταν δύο, έτσι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

olgalicious97

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η olgalicious97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 281 μηνύματα.
Φυσικά όχι. Άλλωστε το GCVR και το Listening τα διορθώνει computer που δεν έχει αισθήματα ;)

Τα cloze texts ήταν δύο, έτσι;


για έκθεση και προφορικά ρωτάω. ;) Κυρίως έκθεση. :Ρ Ναι, δύο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
βέβαια δεν ξέρω, ίσως να έιναι θέμα μόνο για τριάδες. πάντως δυο άλλα παιδιά απο το φροντ. μου που έβγαιναν την ώρα που έμπαινα εγώ με τις αλλές μου είπαν πως τα θέματα είναι παλόυκια. [/FONT]:\
Αυτό με το να επιλέξουμε ομιλητή για την τελετή αποφοίτησης μόνο εγώ το΄χα;
Άσε που το βλαμμένο αντί για Debbie άκουσα David.:look:
A,πήγα να πω και την εξετάστρια κατσαρίδα από τα νεύρα μου.:P


Ενίοτε,ναι.:P,είναι πιο επιεικείς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nina-nana

Διάσημο μέλος

Η Nina-nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,536 μηνύματα.
Δεν ισχύει ότι είναι πιο επιεικείς. Αν δεις τα ποσοστά που δημοσιεύονται, οι διαφορές είναι απειροελάχιστες και διαφέρουν από χρονιά σε χρονιά. Π.χ. το 2012 βάλαν ελαφρώς καλύτερους βαθμούς το Νοέμβριο και το 2011 έβαλαν ελαφρώς καλύτερους βαθμούς το Μάιο. Άλλωστε στα προφορικά και στην έκθεση κόβονται με Fail τόσο λίγοι, που πρέπει να είσαι σούπερ ειδική περίπτωση για να κοπείς λόγω αυστηρότητας ή να περάσεις λόγω επιείκιας.

Fairygirl δεν πειράζει που άκουσες λάθος, αυτό είναι κυρίως πρόβλημα για αυτόν που μιλούσε ;-)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Let.It.Go:\

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η μακ* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 329 μηνύματα.
μπήκα με παιδιά από το φροντ. και είμασταν προετοιμασμένες για τριάδα.

επίσης, δεν ξέρω αν έτσι το κάνουν όλοι πάντως εμείς και φέτος και πέρσυ που έδωσα μάθαμε να κρατάμε σημειώσεις από αυτά που έλεγαν οι υπόλοιπες κι έτσι τα έιχαμε μπροστά μας και δεν μπερδευόμασταν.:)

οι εξεταστές μας διευκόλυναν λέγοντας μας ποιανής είναι η σειρά να μιλήσει εκτός βέβαια από το σημείο που έπρεπε να γίνει ο διάλογος για να αποφασίσουμε.

σε γενικές γραμμές τα πήγα αρκετά καλά. με τα προφορικά δεν έχω θέμα έτσι κι αλλιώς.:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Areti91

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Areti91 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 283 μηνύματα.
Έδωσα κι εγώ! Καλά πήγα πιστεύω. To ένα Reading δεν πρόλαβα να το δω καλά, απάντησα λίγο στην τύχη και ο Θεός βοηθός! Το λεξιλόγιο ήταν ΟΚ, ήξερα όλες τις λέξεις. Η γραμματική μου φάνηκε βατή. 2-3 παραδείγματα ήταν πολύ παρόμοια με αυτά που είχαμε συναντήσει στο βιβλίο με τα practice tests. To part 2 στο Listening μου φάνηκε λίγο δύσκολο, αλλά πιστεύω ότι το έχω περάσει. Αυτά.

Πάμε τώρα για προφορικά. Ελπίζω να μην είναι παλούκια που είπε κάποιος πιο πάνω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sofiand

Νεοφερμένος

Η sofiand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Καλή επιτυχία για τα προφορικά απλά παιδιά γράψτε τα θέματα των προφορικών εδώ για να τα βλέπουμε εμεις που δίνουμε πιο μετά!! ;-)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Καλή επιτυχία για τα προφορικά απλά παιδιά γράψτε τα θέματα των προφορικών εδώ για να τα βλέπουμε εμεις που δίνουμε πιο μετά!! ;-)
Mε 26 sections το να σου τύχει το ίδιο με κάποιο από αυτά που έτυχαν σε΄μας που δώσαμε κομμάτι δύσκολο..:P
Εμένα μου έτυχε να επιλέξω ομιλητή για την τελετή αποφοίτησης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sofiand

Νεοφερμένος

Η sofiand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Mε 26 sections το να σου τύχει το ίδιο με κάποιο από αυτά που έτυχαν σε΄μας που δώσαμε κομμάτι δύσκολο..:P
Εμένα μου έτυχε να επιλέξω ομιλητή για την τελετή αποφοίτησης.

χαχα ισχυει αλλα ΠΟΤΕ δε ξερεις !:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

^natasa666^

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θεσσαλίας (Βόλος). Έχει γράψει 333 μηνύματα.
Τα αποτελέσματα πότε βγαίνουν;;τέλη ιανουαρίου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
ρε παιδια, παιζει να δινει κανεις lower; Που ειστε κρυμενοι ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

domie

Νεοφερμένος

Ο domie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Καλησπερα σας,ειχε κανεις σας το form h?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostakis2

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο kostakis2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ελευθέριο (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 268 μηνύματα.

domie

Νεοφερμένος

Ο domie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Εγώ δυστυχώς :(
πως σου φανηκε?εγω κολλησα ιδιιατερα στην γραμματικη που δνε καταλαβα τι σοι γραμματικη ητανε?τα κειμενα μου φανηκαν λιγο ευκολα..και το δευτερο cloze
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.

armianka

Νεοφερμένος

Η armianka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Λοιπόν αυτή ήταν η 4η φορά που έδωσα ECPE Michigan. Έχω να πώ ότι αυτή την Γραμματική δεν την αλλάζουν με τίποτα. Πάντα βάζουν τόσο μα τόσο τεράστιες προτάσεις που να προλάβουμε όλο το gcvr μέσα σε 75 λεπτά. Έλεος δλδ. Τέσπα αν και αυτή τη φορά ελπίζω να το πήρα γιατί είπαμε 4η φορά έδωσα δεν θέλω και 5η. Ασε που με το listening όλα πρέπει να τα περιμένεις.
Θα ήθελα να ρωτήσω όλους οσους δώσατε τα προφορικά, τί θέματα σας έπεσαν; Ήταν εύκολα ; :hmm:

τριάδες :Ο ..πρώτη φορά ακούω για τριάδες ...αλλά απο οτι κατάλαβα ίσως εχεις δίκιο πρέπει να ήταν δύσκολο....οντω; δε χανόσασταν ;;; οπως και να ναι πως τα πήγες ;
Ναι και εγώ περσι το Νοεμβριο έτσι έτυχε και μπήκα γιατί δεν ήμασταν ζυγός αρυθμός :) Δεν είναι τπτ το τραγικό απλά καλύτερα με δύο άτομα!

Σωστός !!!!!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top