Michigan ECCE/ECPE Δεκέμβριος 2013

Nina-nana

Διάσημο μέλος

Η Nina-nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,536 μηνύματα.
Δεν ξέρω αν ισχύει και τώρα,2 χρόνια μετά αλλά εμείς είχαμε να διαλέξουμε ανάμεσα σε 2 θέματα και έπρεπε πρωτού αρχίσουμε να γράφουμε να σημειώσουμε σε ένα κουτάκι ποιά έκθεση θα γράφαμε. Για αυτό, μας άφησαν ένα 5λεπτο να διαβάσουμε τα θέματα και να διαλέξουμε. Το ένα ήταν βλακεία και δεν είχες τίποτα να πεις και το άλλο ήταν πολύ ωραίο με αρκετές ιδέες για ανάπτυξη. Μέχρι να περάσει το 5λεπτο είχα κανει ένα πρόχειρο πλάνο στο μυαλό μου και δεν ζορίστηκα καθόλου με το χρόνο! Τελικά στην έκθεση πήρα hp :D
Δεν σου αφήνουν χρόνο να διαλέξεις. Σου διαβάζουν όμως τις εισαγωγικές οδηγίες, κατά τη διάρκεια των οποίων εσύ μπορείς να κάνεις brainstorming. Γενικά στην έκθεση καλό είναι να διαλέξεις το θέμα το οποίο καταλαβαίνεις καλύτερα (να μην περιέχει άγνωστες λέξεις στον τίτλο του) και αυτό για το οποίο έχεις αρκετά πράγματα να πεις, τόσο υπέρ όσο και κατά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Δεν σου αφήνουν χρόνο να διαλέξεις. Σου διαβάζουν όμως τις εισαγωγικές οδηγίες, κατά τη διάρκεια των οποίων εσύ μπορείς να κάνεις brainstorming. Γενικά στην έκθεση καλό είναι να διαλέξεις το θέμα το οποίο καταλαβαίνεις καλύτερα (να μην περιέχει άγνωστες λέξεις στον τίτλο του) και αυτό για το οποίο έχεις αρκετά πράγματα να πεις, τόσο υπέρ όσο και κατά.

Εμείς πάντως είχαμε χρόνο περίπου 5 λεπτά να διαλέξουμε θέμα και να μαυρίσουμε το κουτάκι της έκθεσης που επρόκειτο να γράψουμε. :D Ίσως αυτό εξαρτάται απο το εκάστοτε εξεταστικό κέντρο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nina-nana

Διάσημο μέλος

Η Nina-nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,536 μηνύματα.
Ίσως, αν και δεν θα έπρεπε, γιατί δεν υπάρχει τέτοια πρόβλεψη στις οδηγίες. Αλλά όπως και να έχει, εφόσον δεν χρειάζεται να ακούσεις την εκφώνηση της άσκησης, το χρόνο για να κάνεις την επιλογή, τον έχεις ούτως ή άλλως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Areti91

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Areti91 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 283 μηνύματα.
Μακάρι να έχουμε χρόνο να σκεφτούμε την έκθεση πριν αρχίσει η αντίστροφη μέτρηση!

Στο GCVR εγώ τα πάω με τη σειρά. Δεν ρισκάρω να αρχίσω με Reading μήπως ξεχαστώ και φάω περισσότερο χρόνο, ειδικά αν τύχει κανένα περίεργο κείμενο.

Καλή επιτυχία να έχουμε όλοι :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vivian.

Δραστήριο μέλος

Η Vivian. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
Guuuyss check this out https://www.cambridgemichigan.org/resources/ecpe/support-materials!Είναι ολόκληρο practise test ECPE GCVR που μπορείτε να το κάνετε και μετά να το ελέγξετε.Βοηθάει αρκετά οπότε καλύτερα να το κάνετε. Για τα παιδιά του ECCE μην ανησυχείτε! Έχει και για εσάς :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sofiand

Νεοφερμένος

Η sofiand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Παιδιά !!!
ειμαι καινούργια εδω και έκανα εγρραφή για να μοιραστώ μαζί σας τον αυριανο διαγωνισμό :(
Εγω προσωπικά δε φοβάμαι το λισενινγκ ουτε τα προφορικά
Επίσης δεν εχω μεγάλο θέμα με την έκθεση ...μονο φοβάμαι μη μου πέσει τίποτα το δύσκολο....
Το μεγαααλο μου πρόβλημα ειναι το vocabulary... :(:(
εχω αρκετό αγχος...
Εύχομαι σε ολους σας καλή επιτυχία!!!
:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.
Εύχομαι ολόψυχα σε όλους τους υποψήφιους καλή επιτυχία για αύριο!!! :D :flowers: Να έχετε εμπιστοσύνη στις γνώσεις σας, να παραμείνετε ψύχραιμοι και όλα θα πάνε καλά!
Ιδιαίτερες ευχές στην Αθηνά και στην Χαρά :hug:.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Παιδιά !!!
ειμαι καινούργια εδω και έκανα εγρραφή για να μοιραστώ μαζί σας τον αυριανο διαγωνισμό :(
Εγω προσωπικά δε φοβάμαι το λισενινγκ ουτε τα προφορικά
Επίσης δεν εχω μεγάλο θέμα με την έκθεση ...μονο φοβάμαι μη μου πέσει τίποτα το δύσκολο....
Το μεγαααλο μου πρόβλημα ειναι το vocabulary... :(:(
εχω αρκετό αγχος...
Εύχομαι σε ολους σας καλή επιτυχία!!!
:D
Αυτή είμαι εγώ.
Καλή επιτυχία και΄σενααααααααααααααα.:D

Εύχομαι ολόψυχα σε όλους τους υποψήφιους καλή επιτυχία για αύριο!!! :D :flowers: Να έχετε εμπιστοσύνη στις γνώσεις σας, να παραμείνετε ψύχραιμοι και όλα θα πάνε καλά!
Ιδιαίτερες ευχές στην Αθηνά και στην Χαρά :hug:.
Αωωωωωωωωωωωωωωωωω.
Ευχαριστώωωωωωωωωω για τις ευχές Μελάνω.
Καλή επιτυχία σε όλους μααααααααας.
Θα σκίσουμεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε.:slourp:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.
Αωωωωωωωωωωωωωωωωω.
Ευχαριστώωωωωωωωωω για τις ευχές Μελάνω.
Καλή επιτυχία σε όλους μααααααααας.
Θα σκίσουμεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε.:slourp:

Θα τα πάτε τέλεια, είμαι σίγουρη! :D :hug: Nα κοιμηθείτε καλά σήμερα :P. Σε σχολείο δίνεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Θα τα πάτε τέλεια, είμαι σίγουρη! :D :hug: Nα κοιμηθείτε καλά σήμερα :P. Σε σχολείο δίνεις;

Σε conference room.:P
Σε ξενοδοχείο.:look:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.
Σε conference room.:P
Σε ξενοδοχείο.:look:

Ααααα! Μια χαρά! Εγώ και στο Λόουερ και στο Προφ σε ξενοδοχείο έδινα! :happy: H αδερφή μου το Λόουερ το έδωσε σε σχολείο :P. Έχει περισσότερη πλάκα σε ξενοδοχείο :redface:.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Ααααα! Μια χαρά! Εγώ και στο Λόουερ και στο Προφ σε ξενοδοχείο έδινα! :happy: H αδερφή μου το Λόουερ το έδωσε σε σχολείο :P. Έχει περισσότερη πλάκα σε ξενοδοχείο :redface:.
Εγώ παρακαλάω να έχει κανέναν όμορφο στα προφορικά.:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.
Εγώ παρακαλάω να έχει κανέναν όμορφο στα προφορικά.:redface:

Στο Lower είχαμε ένα κούκλο επιτηρητή *.*. Μου είχε πέσει και ένα στυλό και μου το έπιασε :redface:.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Στο Lower είχαμε ένα κούκλο επιτηρητή *.*. Μου είχε πέσει και ένα στυλό και μου το έπιασε :redface:.
Μα άμα δε μιλήσεις δεεεεεν...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.
Μα άμα δε μιλήσεις δεεεεεν...:P

Θα ρίξεις δήθεν ένα στυλό κι εσύ κάτω :hehe:. Γυναικεία τεχνάσματα!
Προφορικά πότε δίνεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Θα ρίξεις δήθεν ένα στυλό κι εσύ κάτω :hehe:. Γυναικεία τεχνάσματα!
Προφορικά πότε δίνεις;

Κυριακή μεσημεράκι.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.
Κυριακή μεσημεράκι.:P

Άντε, ξεμπερδεύεις γρήγορα! Η φίλη μου δίνει την άλλη Παρασκευή το μεσημέρι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Άντε, ξεμπερδεύεις γρήγορα! Η φίλη μου δίνει την άλλη Παρασκευή το μεσημέρι.
Ααα ναι κάνουν κάτι τέτοια κουλά..
Εγώ πάλι καλά σε 2 μέρες ξεμπερδεύω.
Αν και τα προφορικά είναι ευκολούλια.:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.
Ααα ναι κάνουν κάτι τέτοια κουλά..
Εγώ πάλι καλά σε 2 μέρες ξεμπερδεύω.
Αν και τα προφορικά είναι ευκολούλια.:redface:

Η συμβουλή που σου δίνω για τα προφορικά είναι η εξής: τα θέματα, θα είναι βατά, θα μπορείς να τα απαντήσεις, αλλά στόχος σου είναι να χρησιμοποιήσεις όσο το δυνατόν καλύτερο και πιο εκλεπτυσμένο λεξιλόγιο γίνεται. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nina-nana

Διάσημο μέλος

Η Nina-nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,536 μηνύματα.
Καλή επιτυχία σε όλους! Break a leg ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top