Michigan ECCE/ECPE Δεκέμβριος 2013

giotis1985

Νεοφερμένος

Ο PANAGIOTIS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
if listening is easy you have nothing to afraid
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Let.It.Go:\

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η μακ* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 329 μηνύματα.
μόλις τελείωσα. λοιπόν εντυπώσεις τώρα, έχουμε και λέμε.

θέματα έκθεσης: εύκολα
Grammar και VOC. βατά
readings: δυσκολούτσικα
ακουστικό: απογοητευτικό! αν ξανακοπώ εκεί δεν θα το αντέξωωωωωω

προφορικά έχω το απόγευμα. αφού δώσω θα σας πω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sofiand

Νεοφερμένος

Η sofiand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Λοιπόόόόν...Έγραψα και εγώ ...
οι εντυπώσεις μου ειναι οι εξής:
έκθεση---> ευκολη ....μια χαρά ..διάλεξα το πρώτο θέμα με τον τουρισμό και ο χρόνος για μένα ήταν κομπλε!!!:D
ακουστικά--->κοιτάξτε ....εγω στο σπιτι οταν έκανα ασκήσεις λίσενινγκ ..δεν ειχα ΚΑΝΕΝΑ θέμα..εκεί κόμπλαρα:redface: ..και μπερδευτηκα σε αρκετα σημεία...νμιζω ομως οτι οκ ..το περνάω
Γραμματική--> αρκετά εύκολη ...με κόμπλαρε λίγο ο χρόνος αλλα τα πήγα μια χαρα...
Close Text---> Νομίζω τα πιο δύσκολα...ειδικά το πρώτο...τι να πω ..και με άλλα παιδιά πυ το συζήτησα ήταν δυσκολα ....αλλα ντάξει πάνω κάτω καλα...:(
Λεξιλόγιο---> Οκ το αδύνατο μου σημείο ήταν αυτό..ΟΜΩΣ σημερα μου φάνηκαν λίγο πιο εύκολες οι λέξεις...πιστευω πήγα καλούτσικα οκ...δηλαδή για πρώτη φορά ..ήξερα αρκετές λέξεις :P
Κείμενα--->Εδώ τα πήγα πολύ καλά (πιστευω) ....τα έλενξα κιόλας....ντάξει ...!!! τι να πω ..και το δευτερο που ήταν δυσκολο το εβγαλα μια χαρα...
Ελπίζω να σκίσατε....Καλά αποτελέσματα εύχομαι σε όλους!!! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
μόλις τελείωσα. λοιπόν εντυπώσεις τώρα, έχουμε και λέμε.
θέματα έκθεσης: εύκολα
Grammar και VOC. βατά
readings: δυσκολούτσικα
ακουστικό: απογοητευτικό! αν ξανακοπώ εκεί δεν θα το αντέξωωωωωω
προφορικά έχω το απόγευμα. αφού δώσω θα σας πω.
Τι form είχες βρε εξυπνάδι.
Λοιπόόόόν...Έγραψα και εγώ ...
οι εντυπώσεις μου ειναι οι εξής:
έκθεση---> ευκολη ....μια χαρά ..διάλεξα το πρώτο θέμα με τον τουρισμό και ο χρόνος για μένα ήταν κομπλε!!!:D
ακουστικά--->κοιτάξτε ....εγω στο σπιτι οταν έκανα ασκήσεις λίσενινγκ ..δεν ειχα ΚΑΝΕΝΑ θέμα..εκεί κόμπλαρα:redface: ..και μπερδευτηκα σε αρκετα σημεία...νμιζω ομως οτι οκ ..το περνάω
Γραμματική--> αρκετά εύκολη ...με κόμπλαρε λίγο ο χρόνος αλλα τα πήγα μια χαρα...
Close Text---> Νομίζω τα πιο δύσκολα...ειδικά το πρώτο...τι να πω ..και με άλλα παιδιά πυ το συζήτησα ήταν δυσκολα ....αλλα ντάξει πάνω κάτω καλα...:(
Λεξιλόγιο---> Οκ το αδύνατο μου σημείο ήταν αυτό..ΟΜΩΣ σημερα μου φάνηκαν λίγο πιο εύκολες οι λέξεις...πιστευω πήγα καλούτσικα οκ...δηλαδή για πρώτη φορά ..ήξερα αρκετές λέξεις :P
Κείμενα--->Εδώ τα πήγα πολύ καλά (πιστευω) ....τα έλενξα κιόλας....ντάξει ...!!! τι να πω ..και το δευτερο που ήταν δυσκολο το εβγαλα μια χαρα...
Ελπίζω να σκίσατε....Καλά αποτελέσματα εύχομαι σε όλους!!! :D
Εγώ αν κοπώ,θα κοπώ από το GCVR.
Μεγάλα λόγια δε λέω και ούτε προβλέψεις..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vivian.

Δραστήριο μέλος

Η Vivian. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
Έκθεση μια χαρά.Έγραψα για τον τουρισμό και νομίζω πήγα αρκετά καλά:D. (Εγώ during the essay: Ε μωρεε αφού πήγα καλά εδώ, θα πάω πολύ καλά και στο λισενιν)

Πάω λίσενιν ευκολούτσικο ήταν ( Εγώ: Εντάαααξει καλέεε...με Α θα το πάρουμε!!:D)
Έρχεται η μοιραία ώρα του GCVR...
Ένα σας λέω...

ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΑ ΡΕΕΕ?!ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ??
Βάλανε εύκολο λεξιλόγιο και στην γραμματική οι προτάσεις ήταν ολόκληρα δοκίμια του Παπανούτσου να πούμε?!?!
Κείμενα δεν το συζητώ. Εύκολα φάνηκαν αλλά ο χρόνος δεεεεν...

Εν τέλει η φάτσα μου όταν βγήκα:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Έκθεση μια χαρά.Έγραψα για τον τουρισμό και νομίζω πήγα πολύ καλά. (Εγώ during the essay: Ε μωρεε αφού πήγα καλά εδώ, θα πάω πολύ καλά και στο λισενιν)

Πάω λίσενιν ευκολούτσικο ήταν ( Εγώ: Εντάαααξει καλέεε...με Α θα το πάρουμε!!:D)
Έρχεται η μοιραία ώρα του GCVR...
Ένα σας λέω...

ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΑ ΡΕΕΕ?!ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ??
Βάλανε εύκολο λεξιλόγιο και στην γραμματική οι προτάσεις ήταν ολόκληρα δοκίμια του Παπανούτσου να πούμε?!?!
Κείμενα δεν το συζητώ. Εύκολα φάνηκαν αλλά ο χρόνος δεεεεν...

Εν τέλει η φάτσα μου όταν βγήκα:
Τι form είχες;:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vivian.

Δραστήριο μέλος

Η Vivian. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
Τι form είχες;:confused:

e...Εσύ?Τι να πω βρε παιδιά..μου φάνηκε αρκετά τσιμπημένο το όλο διαγώνισμα:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Ε...Εσύ?Τι να πω βρε παιδιά..μου φάνηκε αρκετά τσιμπημένο το όλο διαγώνισμα:(

Form B.
Τα κείμενα,τα ξεκίνησα πρώτα και από ό,τι φάνηκε έπραξα σωστά γιατί δεν παίζει να με έφτανε ο χρόνος.
Ήταν δύσκολα και αφιέρωσα χρόνο...
Cloze το πρώτο ήταν βατό έως εύκολο και το 2ο με ζόρισε λιγάκι.
Γραμματική: Μεγάλες προτάσεις που λόγω ταχύτητας αναγκαζόμουν να τις διαβάζω 2 φορές.
Και ξαφνικά ακούω να μας λένε "Okey,guys you have 5 minutes".
Τρία ερωτήματα γραμματικής προπό...
Και ΟΟΟΟΛΟ το λεξιλόγιο..
Προπό.
Φοβάμαι και εύχομαι να έχω BF αντί για fail γιατί εγώ τέτοια κατάσταση δεν ξέρω αν έχω αντοχές για να την υπομείνω..:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vivian.

Δραστήριο μέλος

Η Vivian. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
Form B.
Τα κείμενα,τα ξεκίνησα πρώτα και από ό,τι φάνηκε έπραξα σωστά γιατί δεν παίζει να με έφτανε ο χρόνος.
Ήταν δύσκολα και αφιέρωσα χρόνο...
Cloze το πρώτο ήταν βατό έως εύκολο και το 2ο με ζόρισε λιγάκι.
Γραμματική: Μεγάλες προτάσεις που λόγω ταχύτητας αναγκαζόμουν να τις διαβάζω 2 φορές.
Και ξαφνικά ακούω να μας λένε "Okey,guys you have 5 minutes".
Τρία ερωτήματα γραμματικής προπό...
Και ΟΟΟΟΛΟ το λεξιλόγιο..
Προπό.
Φοβάμαι και εύχομαι να έχω BF αντί για fail γιατί εγώ τέτοια κατάσταση δεν ξέρω αν έχω αντοχές για να την υπομείνω..:P

ΑΑΑ τέλειααα!!!:clapup: Μια απ'τα ίδια στα κείμενα όμως.Δεν ήταν όντως πολύ μεγάλες οι προτάσεις στο grammar ή μόνο εμένα μου φάνηκαν??:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
ΑΑΑ τέλειααα!!!:clapup: Μια απ'τα ίδια στα κείμενα όμως.Δεν ήταν όντως πολύ μεγάλες οι προτάσεις στο grammar ή μόνο εμένα μου φάνηκαν??:worry:

Πάντως εδώ και τον Μάιο είχαν πει όλοι σχεδόν οι εξεταζόμενοι (και όχι μόνο από το φροντιστήριό μου) για μεγάλες προτάσεις στη γραμματική. Και πίστεψέ με ότι είχα προαίσθημα για κάτι τέτοιο...
Θα μου πεις ποιο γράμμα σας είπαν να κυκλώσετε ως form στο απαντητικό ή θα μου σπάσετε τα νεύρα;:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostasNick

Νεοφερμένος

Ο kostasNick αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Καλησπερα σας παιδια εγω ειχα το form d

Οσον αφορα εμενα δεν εξρω αν τελικα το παιρνω ή οχι .... Παντως οσον αφορα τα parts εγω εχω να πω τα εξης

Composition : ευκολα θεματα επελεξα εκεινο που ζητουσε να επιλεξουμε τι ειναι καλυτερο... Να μενεις μονιμα σε ενα μερος για ολη σου την ζωη η να αλλαζεις τον τοπο διαμονης σου... Ολα μια χαρα παντως.
Listening : δυστυχως οχι καλα στο τσιμα τσιμα με κοβω αναλυτικα στα parts πρεπει να ειμαι καπως ετσι .... Part 1 : 11/15 part 2: 17/20 part 3: 7/15

Gcvr

Grammar: καλουλικο ηταν οχιτ ραγικο ουτε γελοιο ... Με κοβω γυρω στο 31-32/40
Vacabulary : αρεκετα βατο σε σχεση με αλλα που εχω δει ... Υπολογιζω 24/40
Cloze : μου φανηκε γελοιο (λολ ) με κοβω στο 18/20
Reading: το τελευταιο το εκανα σε 20 δευτερολεπτα χαχαχαχχαχα παντως νομιζω πως ειναι καπως ετσι η επιδοση μου 2+3+2+2

Απο κει και περα δεν ειμαι σιγουρος μακαρι να το περασω παντως ενημερωτικα παιδια στην περιπτωση πουδ εν πετυχει καποιος να μην ανησυχει απο το 2014 το michigan αλλαζει ως προς την λογικη της βαθμολογησης! Θα μπορειτε να εχετε 1 fail!!! Αλλα δεν θα μπορειτε να εχετε κανενα border line ..... Οποτε καταλαβαινετε ποσο ευκολα θα ειναι τα πραγματα! Καλη επιτυχια σε ολους σασ!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Vivian.

Δραστήριο μέλος

Η Vivian. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
Πάντως εδώ και τον Μάιο είχαν πει όλοι σχεδόν οι εξεταζόμενοι (και όχι μόνο από το φροντιστήριό μου) για μεγάλες προτάσεις στη γραμματική. Και πίστεψέ με ότι είχα προαίσθημα για κάτι τέτοιο...
Θα μου πεις ποιο γράμμα σας είπαν να κυκλώσετε ως form στο απαντητικό ή θα μου σπάσετε τα νεύρα;:whistle:

Form E :D Και αύριο μην ξεχνιόμαστε...13:25 προφορικά..:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.

Vivian.

Δραστήριο μέλος

Η Vivian. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 647 μηνύματα.

Let.It.Go:\

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η μακ* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 329 μηνύματα.
form Α εγω!

ετυχως τελειωσα και με τα προφορικα και ξεμπερδεψα.

αααντε και καλα μας αποτελέσματα(αν και δέν το βλεπω) :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sofiand

Νεοφερμένος

Η sofiand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
form Α εγω!

ετυχως τελειωσα και με τα προφορικα και ξεμπερδεψα.

αααντε και καλα μας αποτελέσματα(αν και δέν το βλεπω) :D

Τι θέματα σας έβαλαν στα προφορικά ;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Let.It.Go:\

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η μακ* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 329 μηνύματα.
Τι θέματα σας έβαλαν στα προφορικά ;;;
έγω μπήκα τριάδα στα προφορικά.
το θέμα που μας έπεσε ήταν να διαλέξουμε την καλύτερη τοποθεσία για να χτίσουμε κέντρο ανακύκλωσης.

βέβαια δεν ξέρω, ίσως να έιναι θέμα μόνο για τριάδες. πάντως δυο άλλα παιδιά απο το φροντ. μου που έβγαιναν την ώρα που έμπαινα εγώ με τις αλλές μου είπαν πως τα θέματα είναι παλόυκια.
:\
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nina-nana

Διάσημο μέλος

Η Nina-nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,536 μηνύματα.
έγω μπήκα τριάδα στα προφορικά.
το θέμα που μας έπεσε ήταν να διαλέξουμε την καλύτερη τοποθεσία για να χτίσουμε κέντρο ανακύκλωσης.

βέβαια δεν ξέρω, ίσως να έιναι θέμα μόνο για τριάδες. πάντως δυο άλλα παιδιά απο το φροντ. μου που έβγαιναν την ώρα που έμπαινα εγώ με τις αλλές μου είπαν πως τα θέματα είναι παλόυκια.
:\
Τα θέματα είναι όλα τα ίδια, είτε μπαίνεις σε τριάδα είτε σε ζευγάρι, οπότε αυτό δεν παίζει ρόλο.

Πώς ήταν να κάνεις προφορικά σε τριάρι; Δεν χανόσασταν ο ένας με τις επιλογές του άλλου;

Καλά αποτελέσματα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sofiand

Νεοφερμένος

Η sofiand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
έγω μπήκα τριάδα στα προφορικά.
το θέμα που μας έπεσε ήταν να διαλέξουμε την καλύτερη τοποθεσία για να χτίσουμε κέντρο ανακύκλωσης.

βέβαια δεν ξέρω, ίσως να έιναι θέμα μόνο για τριάδες. πάντως δυο άλλα παιδιά απο το φροντ. μου που έβγαιναν την ώρα που έμπαινα εγώ με τις αλλές μου είπαν πως τα θέματα είναι παλόυκια.
:\

τριάδες :Ο ..πρώτη φορά ακούω για τριάδες ...αλλά απο οτι κατάλαβα ίσως εχεις δίκιο πρέπει να ήταν δύσκολο....οντω; δε χανόσασταν ;;; οπως και να ναι πως τα πήγες ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

εδω στο καστρο

Νεοφερμένος

Η εδω στο καστρο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
εγώ το έδωσα χθες...κ είχα διαβάσει παρα πολυ..ζούμε σε rat-race κοινωνία όμως όπως λένε και οι αμερικανοι..μακάρι να το χω πάρει... 3η φορα!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top