Michigan ECCE - Δεκέμβριος 2015

Πύρος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Πολιτισμού & Δημιουργικών Μέσων & Βιομηχανιών Θεσσαλίας. Έχει γράψει 1,736 μηνύματα.
Τα προφορικά πέρασαν...
Στα γραπτά; Τι έπεσε σε εσάς όταν είχατε δώσει; Τι πρέπει να προσέξω; Οι εκθέσεις; Όσοι μπορείτε, βοηθήστε! :/::(:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PolGR1509

Τιμώμενο Μέλος

Ο PolGR1509 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,307 μηνύματα.
Στην έκθεση σε μένα είχε πέσει θέμα με τους καθηγητές..δεν θυμάμαι τι ακριβώς ήταν..πάντως ο επίλογος και ο πρόλογος είναι στανταράκι, οπότε δε χρειάζεται να ανησυχείς..Εκεί που πρέπει να προσέξεις είναι στη διαχείριση του χρόνου σου..εγώ π.χ. μπερδεύτηκα και στο τέλος δε μου έμεινε χρόνος και τα 2 τελευταία κείμενα τα έβαλα τζόκερ..(όλα το ίδιο γράμμα βασικά). Στο λεξιλόγιο το 70% των λέξεων δεν τις ήξερα καν..αλλά ντάξει..και προφορικό..μια χαρά..σε κάνουν να νιώθεις άνετα και οικεία
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πύρος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Πολιτισμού & Δημιουργικών Μέσων & Βιομηχανιών Θεσσαλίας. Έχει γράψει 1,736 μηνύματα.
Στην έκθεση σε μένα είχε πέσει θέμα με τους καθηγητές..δεν θυμάμαι τι ακριβώς ήταν..πάντως ο επίλογος και ο πρόλογος είναι στανταράκι, οπότε δε χρειάζεται να ανησυχείς..Εκεί που πρέπει να προσέξεις είναι στη διαχείριση του χρόνου σου..εγώ π.χ. μπερδεύτηκα και στο τέλος δε μου έμεινε χρόνος και τα 2 τελευταία κείμενα τα έβαλα τζόκερ..(όλα το ίδιο γράμμα βασικά). Στο λεξιλόγιο το 70% των λέξεων δεν τις ήξερα καν..αλλά ντάξει..και προφορικό..μια χαρά..σε κάνουν να νιώθεις άνετα και οικεία
Ευχαριστώ! Όλα καλά πήγαν!

Τελείωσαν και τα γραπτά!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nina-nana

Διάσημο μέλος

Η Nina-nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,536 μηνύματα.
Πάει! Τελείωσε κι αυτό :) Δεν μπορώ να σας πω πόση ανακούφιση νιώθω. Μου έρχεται να βγω στο μπαλκόνι να χορέψω. Φαντάζομαι το ίδιο κι εσείς που το δίνατε.

Καλά αποτελέσματα σε όλους και ας ελπίσουμε να βγουν πριν τα τέλη Φεβρουαρίου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PolGR1509

Τιμώμενο Μέλος

Ο PolGR1509 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,307 μηνύματα.
Ευχαριστώ! Όλα καλά πήγαν!

Τελείωσαν και τα γραπτά!!!!
Χαίρομαι πολύ και εύχομαι καλά αποτελέσματα! Φαντάζομαι την ανακούφιση που πρέπει να ένιωσες τη στιγμή που βγήκες από την αίθουσα..εγώ τα είχα παρατήσει όλα και πήγα τσάκισα ένα γύρο..από τις καλύτερες στιγμές!!!! :D:clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πύρος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Πολιτισμού & Δημιουργικών Μέσων & Βιομηχανιών Θεσσαλίας. Έχει γράψει 1,736 μηνύματα.
Χαίρομαι πολύ και εύχομαι καλά αποτελέσματα! Φαντάζομαι την ανακούφιση που πρέπει να ένιωσες τη στιγμή που βγήκες από την αίθουσα..εγώ τα είχα παρατήσει όλα και πήγα τσάκισα ένα γύρο..από τις καλύτερες στιγμές!!!! :D:clapup::clapup:
Έλα ρε!! Και εγω ετσι εκανααα!!!!! :clapup::clapup::clapup::clapup::clapup::clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πύρος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Πολιτισμού & Δημιουργικών Μέσων & Βιομηχανιών Θεσσαλίας. Έχει γράψει 1,736 μηνύματα.
Τα αποτελέσματα βγήκαν και πλέον επίσημα...

ΠΕΡΑΣΑ!!!
(Και σε αυτό)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,804 μηνύματα.
Πέρασε και ο ξάδερφος μου,συγχαρητήρια σε όσους πέρασαν :D.Όσοι δεν περάσατε μη το βάζετε κάτω,υπάρχει και η δεύτερη φορά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vold

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Vold αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,629 μηνύματα.
Πέρασε και ο ξάδερφος μου,συγχαρητήρια σε όσους πέρασαν :D.Όσοι δεν περάσατε μη το βάζετε κάτω,υπάρχει και η δεύτερη φορά.

... η οποία κοστίζει :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nina-nana

Διάσημο μέλος

Η Nina-nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,536 μηνύματα.
Όλα τα καλά κοστίζουν στη ζωή. Το θέμα είναι να αξίζουν.

Συγχαρητήρια σε όσους πέρασαν, καλή επιτυχία σε όσους ετοιμάζονται να (ξανα)δώσουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πύρος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Πολιτισμού & Δημιουργικών Μέσων & Βιομηχανιών Θεσσαλίας. Έχει γράψει 1,736 μηνύματα.
Βρήκα τα αποτελέσματά μου!

Exam Results
Examination: ECCE DECEMBER 2015

Final: Pass - 787 (786.25)
ORAL: Low Pass - Speaking Score: 735 (το ξέρω, είμαι απαράδεκτος :redface:)
LST: High Pass - Listening Score: 875 (το ήξερα! :D)
GVR: Pass - GVR Score: 765 (μέτρια :/:)
WRI: Pass - Writing Skills Score: 770 (αυτό πραγματικά δεν μπορεί να εξηγηθεί επιστημονικά, αν σκεφτούμε πως περίμενα Fail :hmm::clapup:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nina-nana

Διάσημο μέλος

Η Nina-nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,536 μηνύματα.
Καλά είναι αυτά τα αποτελέσματα. Θα συνεχίσεις για Proficiency;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πύρος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Πολιτισμού & Δημιουργικών Μέσων & Βιομηχανιών Θεσσαλίας. Έχει γράψει 1,736 μηνύματα.
Καλά είναι αυτά τα αποτελέσματα. Θα συνεχίσεις για Proficiency;
Σας ευχαριστώ! Ναι συνεχίζω για το ECPE... :)
Βέβαια το φοβάμαι λίγο γιατί αν τα πήγα εδώ μέτρια, ίσως να τα πάω χειρότερα σε επίπεδο C2. :hmm::worry::worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,804 μηνύματα.
... η οποία κοστίζει :P
Δεν ειπα ότι είναι free :P Αλλά τι θα κάνει καποιος που δε περασε δηλαδή; Τόσα χρόνια αγγλικών και δε θα έχει ένα χαρτί να πιστοποιεί ότι γνωρίζει την γλώσσα ως ένα βαθμο;

Σας ευχαριστώ! Ναι συνεχίζω για το ECPE... :)
Βέβαια το φοβάμαι λίγο γιατί αν τα πήγα εδώ μέτρια, ίσως να τα πάω χειρότερα σε επίπεδο C2. :hmm::worry::worry:
Καταρχήν δε τα πήγες μέτρια.Listening στο ECCE,ECPE, είχα και'γω high pass,μεγάλη αδυναμία.
Θα σου πρότεινα να συνεχίσεις για proficiency,μικρός είσαι ακόμα έχεις καιρό για καλή προετοιμασία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nina-nana

Διάσημο μέλος

Η Nina-nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,536 μηνύματα.
Σας ευχαριστώ! Ναι συνεχίζω για το ECPE... :)
Βέβαια το φοβάμαι λίγο γιατί αν τα πήγα εδώ μέτρια, ίσως να τα πάω χειρότερα σε επίπεδο C2. :hmm::worry::worry:
Μπράβο που συνεχίζεις, είναι η καλύτερη απόφαση.

Ο μόνος τρόπος να χειροτερεύσεις στο ECPE είναι να μην διαβάσεις. Αν διαβάσεις και γενικότερα αν ασχοληθείς λίγο με τα αγγλικά, θα τα πας καλύτερα.

Το πολύ καλό listening είναι μεγάλο πλεονέκτημα, γιατί το listening είναι από τις ικανότητες που δύσκολα βελτιώνονται στο επίπεδο C2.

Από τα υπόλοιπα, το GCVR είναι το μόνο λίγο ανησυχητικό, αλλά έχεις χρόνο μπροστά σου να το διορθώσεις.

Καλή δύναμη και καλή συνέχεια! Μην φοβάσαι, δεν υπάρχει λόγος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Faihh

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Φαίη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 193 μηνύματα.
Εγω παιδια που εχω παρει το ecpe εδω και τρια νομιζω χρονια θα πρεπει να ξαναδωσω; δεν ισχυει πια το πτυχιο μου; κατι τετοιο εχω ακουσει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πύρος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Πολιτισμού & Δημιουργικών Μέσων & Βιομηχανιών Θεσσαλίας. Έχει γράψει 1,736 μηνύματα.
Μπράβο που συνεχίζεις, είναι η καλύτερη απόφαση.

Ο μόνος τρόπος να χειροτερεύσεις στο ECPE είναι να μην διαβάσεις. Αν διαβάσεις και γενικότερα αν ασχοληθείς λίγο με τα αγγλικά, θα τα πας καλύτερα.

Το πολύ καλό listening είναι μεγάλο πλεονέκτημα, γιατί το listening είναι από τις ικανότητες που δύσκολα βελτιώνονται στο επίπεδο C2.

Από τα υπόλοιπα, το GCVR είναι το μόνο λίγο ανησυχητικό, αλλά έχεις χρόνο μπροστά σου να το διορθώσεις.

Καλή δύναμη και καλή συνέχεια! Μην φοβάσαι, δεν υπάρχει λόγος.
Σας ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές σας. Με ενδιαφέρει η γνώμη σας μιας και είστε καθηγήτρια. :)
Έχω ξεκινήσει εδώ και αρκετό καιρό τη προετοιμασία του ECPE και είμαι πολύ καλός στο close, τη γραμματική και τα κείμενα. Μόνο στο λεξιλόγιο υστερώ λίγο αλλά θα προσπαθήσω περισσότερο.
Και στην έκθεση έχω βελτιωθεί λίγο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nina-nana

Διάσημο μέλος

Η Nina-nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,536 μηνύματα.
Να 'σαι καλά, Γιώργο, και καλή συνέχεια σου εύχομαι.

Εγω παιδια που εχω παρει το ecpe εδω και τρια νομιζω χρονια θα πρεπει να ξαναδωσω; δεν ισχυει πια το πτυχιο μου; κατι τετοιο εχω ακουσει...

Δεν ισχύει αυτό. Δεν χρειάζεται να ξαναδώσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PINELOPI1234

Νεοφερμένος

Η PINELOPI1234 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 22 μηνύματα.
γεια σας, τι πιστεύετε ότι είναι λίγο πιο εύκολο (για λοουερ)από τα δυο πτυχία αγγλικών: Μίσιγκαν η Κέιμπριτζ. έχω πάρει λοουερ άλλα ένα άλλο( εσβ λέγεται στα αγγλικά βέβαια τα Γράμματα,άλλα δεν μπορώ να το γράψω).απλώς σκεφτόμουν να ξαναδώσω με ιδιαίτερα λογικά αν και έχω αρκετό καιρό να ασχοληθώ άλλα έχω αρχίσει να κάνω γραμματική για να τα ξαναθυμηθω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

PolGR1509

Τιμώμενο Μέλος

Ο PolGR1509 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,307 μηνύματα.
Σας ευχαριστώ! Ναι συνεχίζω για το ECPE... :)
Βέβαια το φοβάμαι λίγο γιατί αν τα πήγα εδώ μέτρια, ίσως να τα πάω χειρότερα σε επίπεδο C2. :hmm::worry::worry:
Μμμ όχι απαραίτητα. Εγώ έγραψα καλύτερα στο ECPE απ'ότι το ECCE:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top