Laptop σε μαθητές Α' Γυμνασίου

~LoVeR BoY~

Διάσημο μέλος

Ο ~LoVeR BoY~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,344 μηνύματα.
Βρε συ γράφε κανονικά ελληνικά να καταλαβαινουμε!
:xixi:
Εμενα ο αδερφος μου θα παει δευτερα γυμνασιου και σκαει απο το κακο του!:P

Γχουχ γχουχ

Μας έπιασε και βήχας:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

@nn@love

Νεοφερμένος

Η αννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Κιάτο (Κόρινθος). Έχει γράψει 73 μηνύματα.
παιδια συγα δν ειρθε και η συντελια του κοσμου ενα λαπτοπ ειπαν να μασ δωσουν οι ανθρωποι οχι τον ουρανο με τα αστρα!!ειπαμε!!!και αν θελετε να ξερετε οι περισοτεροι γραφουν πολυ γρηγορα!:iagree::thanks::lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~LoVeR BoY~

Διάσημο μέλος

Ο ~LoVeR BoY~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,344 μηνύματα.
Εδώ που μένω υπάρχουν 2-3 καθηγήτριες που είναι λίγο πίσω με αυτά.Τώρα πως θα μπορέσουν να τα καταφέρουν με τα λαπτοπ λίγο δύσκολο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

@nn@love

Νεοφερμένος

Η αννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Κιάτο (Κόρινθος). Έχει γράψει 73 μηνύματα.
θα παιρνουν συμβουλεσ απο τουσ μαθητες!!!!!:lol::jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Daisy

Δραστήριο μέλος

Η Daisy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 734 μηνύματα.
και να τους παρουν τους υπολογιστές δεν θα μπορουν να κάνουν μάθημα με αυτούς.πως θα γράφουν στο word?δεν μπορούν να γράψουν γρήγορα!άσε που τα βιβλία είναι σε αρχεία pdf και δεν θα μπορουν να σημειώσουν εκεί πάνω...το μόνο καλό που έχει αυτό το νεο σύστημα είναι ότι δεν θα έχουν την πολύ βαριά τσάντα στην πλάτη...πάντως εγώ δεν πιστεύω πως θα λειτουργήσει αυτό το σύστημα...
+++:iagree:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

@nn@love

Νεοφερμένος

Η αννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Κιάτο (Κόρινθος). Έχει γράψει 73 μηνύματα.
θα περνουν συμβουλεσ απομαθητεσ!!!!:lol:λολ:jumpy:!!Λολολολολολολολ!
-----------------------------------------
αχχχχ δν μπορω αλλο!το θελω!
-----------------------------------------
:'(:'(:'( αντε να αρχισουν τα σχολεια να το παρουμε!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Καλα βρε ηρέμησε και συ θες να ρχισουν τα σχολεια μονο και μόνο για το λάπτοπ.
Λιγη υπομονη δεν βλάπτει...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

@nn@love

Νεοφερμένος

Η αννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Κιάτο (Κόρινθος). Έχει γράψει 73 μηνύματα.
Καλα βρε ηρέμησε και συ θες να ρχισουν τα σχολεια μονο και μόνο για το λάπτοπ.
Λιγη υπομονη δεν βλάπτει...:P
ναι ε ενας φιλος μου χθες πηρε ενα (με δικα του λευτα)και δν εχω αλλη υπομονη αφου λενε τελοσ σεπτεμβρη χαθηκε να το δωσουν στις 5 που εχω και γενεθλια!θα ηταν το καλυτερο δωρω!!και παλι το καλυτερο δωρο ειναι αλλα οχι στην ωρα του!!!!!με εχει πιασει ιστερια!:jumpy::jumpy::jumpy::jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iasonsea

Νεοφερμένος

Ο Ιάσονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 63 μηνύματα.
ναι ε ενας φιλος μου χθες πηρε ενα (με δικα του λευτα)και δν εχω αλλη υπομονη αφου λενε τελοσ σεπτεμβρη χαθηκε να το δωσουν στις 5 που εχω και γενεθλια!θα ηταν το καλυτερο δωρω!!και παλι το καλυτερο δωρο ειναι αλλα οχι στην ωρα του!!!!!με εχει πιασει ιστερια!:jumpy::jumpy::jumpy::jumpy:

Όταν γράψεις στο word -από το laptop που θα αποκτήσεις :P- και σου υπογραμμίζει όλες τις λεξούλες με μία κόκκινη γραμμούλα μην παραξενευτείς!
Ορθογραφικός έλεγχος λέγεται.
Χωρίς παρεξήγηση, πριν δημοσιεύσεις μήνυμα στο forum πάτα πάνω δεξιά στο "check spelling", μην ξεχάσουμε και αυτά που ξέρουμε.
Φιλικά πάντα και συγγνώμη για το off topic.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

@nn@love

Νεοφερμένος

Η αννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Κιάτο (Κόρινθος). Έχει γράψει 73 μηνύματα.
Όταν γράψεις στο word -από το laptop που θα αποκτήσεις :P- και σου υπογραμμίζει όλες τις λεξούλες με μία κόκκινη γραμμούλα μην παραξενευτείς!
Ορθογραφικός έλεγχος λέγεται.
Χωρίς παρεξήγηση, πριν δημοσιεύσεις μήνυμα στο forum πάτα πάνω δεξιά στο "check spelling", μην ξεχάσουμε και αυτά που ξέρουμε.
Φιλικά πάντα και συγγνώμη για το off topic.
κλ δν ειμαι και τελεια στην ορθογραφεια!
-----------------------------------------
Όταν γράψεις στο word -από το laptop που θα αποκτήσεις :P- και σου υπογραμμίζει όλες τις λεξούλες με μία κόκκινη γραμμούλα μην παραξενευτείς!
Ορθογραφικός έλεγχος λέγεται.
Χωρίς παρεξήγηση, πριν δημοσιεύσεις μήνυμα στο forum πάτα πάνω δεξιά στο "check spelling", μην ξεχάσουμε και αυτά που ξέρουμε.
Φιλικά πάντα και συγγνώμη για το off topic.
και το ξερω για την ''κοκκινη γραμμή''
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 136129

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Παιδιά ερώτηση.Θα πάρουνε λαπτοπ και αυτοί που πάνε σε ιδιωτικά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

TheClash

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 375 μηνύματα.
Την παροχή φορητών ηλεκτρονικών υπολογιστών σε όλους τους μαθητές της Α΄ Γυμνασίου ανακοίνωσαν, μετά τη συνάντηση που είχαν με τον πρωθυπουργό την Δευτέρα, ο υπουργός Παιδείας Αρης Σπηλιωτόπουλος και ο υπουργός Οικονομίας Γ.Παπαθανασίου.

Το πρόγραμμα αφορά περίπου 120.000 μαθητές και το κόστος υλοποίησή του, ύψους 68 εκατ. ευρώ, θα καλυφθεί από το ΕΣΠΑ.

Όπως μετέδωσε η ΝΕΤ, από τις 6 Σεπτεμβρίου οι μαθητές της Α' Γυμνασίου θα μπορούν να λαμβάνουν ειδικά κουπόνια, με τα οποία θα προμηθεύονται φορητούς υπολογιστές, κόστους έως 450 ευρώ.

Όπως δήλωσαν οι συναρμόδιοι υπουργοί, οι φορητοί υπολογιστές θα έχουν «φορτωμένα» 16 λογισμικά προγράμματα. Επίσης, στους υπολογιστές τους, οι μαθητές θα βρουν σε ψηφιακή μορφή όλα τα σχολικά βιβλία που θα διδαχθούν τη νέα χρονιά, που αρχίζει στις 11 Σεπτεμβρίου.

Στο πρόγραμμα παροχής φορτητών υπολογιστών αναμένεται να ενταχθούν και 5.000 έως 10.000 καθηγητές που θα διδάσκουν στην Α' Γυμνασίου.

https://www.news247.gr/a/4!99816
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria_lol

Νεοφερμένος

Η Maria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Νεάπολη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 6 μηνύματα.
παιδιά εγώ τώρα θα πάω Πρώτη Γυμνασίου...Και ο διευθυντής του
σχολείου με ενημέρωσε για αυτήν την επιδότηση...!Είναι ΑΛΗΘΕΙΑ!!
100%!
Θέλω να σας ενημερώσω όλους..!
1.)Η επιδότηση θα είναι 450 ευρώ(αν θες να πάρεις κάτι καλύτερο πληρώνεις τα υπόλυπα από την τσέπη σου)
2.)Το laptop θα το κρατήσεις για πάντα!
3.)Δεν θα το ηγενοφέρνεις κάθε μέρα στο σχολείο,μόνο όταν σου πει ο καθηγητης!!
Οπότε μην ανυσηχύτε!!Δεν θα κουβαλάτε κάθε μέρα ένα laptop!!
Εγώ μόλις τελείωσα την Έκτη!!Και είμαι τυχερή..!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

TheClash

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 375 μηνύματα.
παιδιά εγώ τώρα θα πάω Πρώτη Γυμνασίου...Και ο διευθυντής του
σχολείου με ενημέρωσε για αυτήν την επιδότηση...!Είναι ΑΛΗΘΕΙΑ!!
100%!
Θέλω να σας ενημερώσω όλους..!
1.)Η επιδότηση θα είναι 450 ευρώ(αν θες να πάρεις κάτι καλύτερο πληρώνεις τα υπόλυπα από την τσέπη σου)
2.)Το laptop θα το κρατήσεις για πάντα!
3.)Δεν θα το ηγενοφέρνεις κάθε μέρα στο σχολείο,μόνο όταν σου πει ο καθηγητης!!
Οπότε μην ανυσηχύτε!!Δεν θα κουβαλάτε κάθε μέρα ένα laptop!!
Εγώ μόλις τελείωσα την Έκτη!!Και είμαι τυχερή..!
Γιατί να μην ήταν αλήθεια;:)
Δηλαδή θα μοιραστούν κανονικά βιβλία;Όλα αυτά τα ηλίθια βιβλία;(που βέβαια θα υπάρχουν και σε μορφή pdf στα λάπτοπ αλλά κανείς δεν ενδιαφέρεται γι'αυτά...).
Μα,το λάπτοπ δεν είναι βαρύ,το πολύ 1,5 κιλό:)
Τα βιβλία πόσα κιλά παραπάνω είναι,μαζί με τετράδια και λοιπά χαρτικά;
Δεν μπορεί να είναι κάποιος τυχερός στην ελληνική παιδεία:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Το λάπτοπ μαζί με το τροφοδοτικό του κι ένα ποντίκι μπορεί να είναι άνετα 3-4 κιλά.
1.5 δεν είναι με τίποτα πάντως ένα με 15άρα οθόνη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Και να το μεταφέρει στο σχολείο, ειναι άχρηστο λογω έλλειψης υποδομών. Υπάρχει μηπως καμια εγκατάσταση με ενδοσχολικά δίκτυα και δεν το ξέρω; Το κακο ειναι ότι μπαινει ένα τοσο μεγαλο κονδυλι χωρις ουσιαστικα να υπάρχει σχεδιασμός για το πως θα τα αξιοποιησουν στο σχολείο. Ειναι σχεδον βεβαιο οτι τα μισά θα καταλήξουν χαλασμένα και τα άλλα μισά θα γράφουνε τις ώρες τους σε wow, cod, lineage και τσόντες. Άντε στο τσακίρ κέφι κανα limewire και μια φορά το χρόνο να γραφουν κι ένα word.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Silent_Killer

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,641 μηνύματα.
Εγώ έχω ακούσει πως μετά θα δοθούν χρήματα και για λάπτοπ στην Β'Γυμνασίου και γενικά σε όλες τις τάξεις αλλά δεν είμαι σίγουρος!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

@nn@love

Νεοφερμένος

Η αννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Κιάτο (Κόρινθος). Έχει γράψει 73 μηνύματα.
παιδιά εγώ τώρα θα πάω Πρώτη Γυμνασίου...Και ο διευθυντής του
σχολείου με ενημέρωσε για αυτήν την επιδότηση...!Είναι ΑΛΗΘΕΙΑ!!
100%!
Θέλω να σας ενημερώσω όλους..!
1.)Η επιδότηση θα είναι 450 ευρώ(αν θες να πάρεις κάτι καλύτερο πληρώνεις τα υπόλυπα από την τσέπη σου)
2.)Το laptop θα το κρατήσεις για πάντα!
3.)Δεν θα το ηγενοφέρνεις κάθε μέρα στο σχολείο,μόνο όταν σου πει ο καθηγητης!!
Οπότε μην ανυσηχύτε!!Δεν θα κουβαλάτε κάθε μέρα ένα laptop!!
Εγώ μόλις τελείωσα την Έκτη!!Και είμαι τυχερή..!
ειμαστε πολυ τυχερες!!!αντος!!!!!!!!!!μια φιλη μ ρω=τησε τον πατερα τηςαν ειναι αληθεια και αντοσ εινα!!!!:D:D:D:D:D
-----------------------------------------
Εγώ έχω ακούσει πως μετά θα δοθούν χρήματα και για λάπτοπ στην Β'Γυμνασίου και γενικά σε όλες τις τάξεις αλλά δεν είμαι σίγουρος!
και εγω.. ξερει κανεις αν ειναι αληθεια??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elena_95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 257 μηνύματα.
εμενα παιδια θα παρει η αδεφη μου λαπτοπ και ομολογω πως ζηλευω λιγο (εως πολυ)...:P εχω ομως μια ευλογη απορια με ολο αυτο το θεμα. αν τα πρωτακια παιρνουν τα λαπτοπ μαζι τους στο σχολειο δν θα εχουν προβλημα με διαφορους επιτιδιους που θα επιχειρισουν να τα ληστεψουν? γενικα τα κρουσματα ληστειων εξω απο τα σχολεια θα αυξηθουν ραγδαια εσεις τι πιστευετε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

explorer

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο explorer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 267 μηνύματα.
Καλύτερα θα ήταν τα χρήματα αυτά,της επιδότησης ''Λαπτοπ για τα πρωτάκια'', να πηγαίναν πουθενά αλλού,και όχι σε ένα μέτρο που δύσκολα θα εφαρμοστεί επιτυχώς...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top