Laptop σε μαθητές Α' Γυμνασίου

Pavlitos

Δραστήριο μέλος

Ο Παύλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 725 μηνύματα.

michael92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 1,227 μηνύματα.
υποτίθεται οτι καποια μαθήματα θα γινοντε ηλεκτρονικά και τα βιβλια τους θα ειναι προφανώς σε .pdf μορφή η κατι τετοιο.....

τωρα περιμένουμε να δουμε.
ηδη υπάρχουν σχολεία στην ελλαδα που κανουν μαθήματα με τετοιον τροπο αλλα σε πειραματικό σταδιο ακομα

Και πως θα παίρνουν ρεύμα 6 ώρες 25 laptop σε κάθε τάξη; + του ότι 300Watt το laptop x 100 μαθητές της πρώτης = 30KW θα τους έρθει μια ΔΕΗ ωραιότατη :p Το μέτρο θα αποτύχει έπρεπε να δώσουν στα παιδιά pdf readers Κάτι σαν το amazon kindle είναι και πιο φθηνό ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pavlitos

Δραστήριο μέλος

Ο Παύλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 725 μηνύματα.
Και πως θα παίρνουν ρεύμα 6 ώρες 25 laptop σε κάθε τάξη;

Οι μπαταρίες γιατί υπάρχουν; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

michael92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 1,227 μηνύματα.

Pavlitos

Δραστήριο μέλος

Ο Παύλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 725 μηνύματα.

michael92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 1,227 μηνύματα.

Kotatsuneko

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kotatsuneko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,494 μηνύματα.
Αιτιολόγησε το.. οΟ
Σε νοιάζει πολύ που εσύ δεν πήρες λαπτοπ ε?
Θίχτηκες.
Τα σκατά αφορούν την παιδεία.
Είτε πάρουν λαπτοπ ειτε όχι δεν θα έχουν ουσιαστική εκπαίδευση.
Οκ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

constantinekots

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 281 μηνύματα.
Και πως θα παίρνουν ρεύμα 6 ώρες 25 laptop σε κάθε τάξη; + του ότι 300Watt το laptop x 100 μαθητές της πρώτης = 30KW θα τους έρθει μια ΔΕΗ ωραιότατη :p Το μέτρο θα αποτύχει έπρεπε να δώσουν στα παιδιά pdf readers Κάτι σαν το amazon kindle είναι και πιο φθηνό ;)


Μα αυτο ειναι το θεμα; Πρωτον, ποιος σου ειπε οτι θα λειτουργουν 6 ωρες. Ζητημα ειναι καν αν θα αξιοποιηθουν καθολου στο σχολειο κι αυτο με καιει. Απο κει και περα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Silent_Killer

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,641 μηνύματα.
Υπάρχει laptop που κρατάει πάνω από 3 ώρες; :bye::P
Το δικό μου..ρε παιδιά αυτό είναι αδικία..τι βλακεία είναι τώρα αυτή?Σε καποιους άλλους είναι πολύ πιο χρήσιμο!!!!!!!!!!Αντε...μην τα πάρω τώρα..:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~LoVeR BoY~

Διάσημο μέλος

Ο ~LoVeR BoY~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,344 μηνύματα.
Εγώ πιστεύω καλύτερα να τα δωσουν στα ¨"πρωτάκια" παρά στους μεγαλύτερους γιατί δεν ξέρει ο καθηγητής/τρια τι θα κάνει κάποιο παιδί του Λυκείου στο λαπιτοπ :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pavlitos

Δραστήριο μέλος

Ο Παύλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 725 μηνύματα.
Σε νοιάζει πολύ που εσύ δεν πήρες λαπτοπ ε?
Θίχτηκες.
Τα σκατά αφορούν την παιδεία.
Είτε πάρουν λαπτοπ ειτε όχι δεν θα έχουν ουσιαστική εκπαίδευση.
Οκ?

Ένα βήμα είναι και αυτό.Γιατί μηδενίζεις τα πάντα;Και κόψε το ειρωνικό υφάκι καταντάει πραγματικά σπαστικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Oτι και να ειναι πάντως την επιδοτηση απο την ΕΕ την κονόμισαν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μαρουλάκι

Δραστήριο μέλος

Η Χρονοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 526 μηνύματα.
Oτι και να ειναι πάντως την επιδοτηση απο την ΕΕ την κονόμισαν...
Αυτό να λέγεται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

@nn@love

Νεοφερμένος

Η αννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Κιάτο (Κόρινθος). Έχει γράψει 73 μηνύματα.
Έλεος γιατί στα μικρά και όχι στους πιο ώριμους που ξέρουν πως να τους χειριστούν.Αχχχ όργια θα έκανα μέσα στην τάξη με τόσα scripts/codes. =(
δηλαδη λες οτι δν μπορουνε να το φερουμε βολτα!ναι καλα που φιμαμε αταν πιγενα 5 που τα εκτακια συλαβιζαν ακομα εμενα μ λες!:jumpy:ο αδελφος μ διαβαζει κλυτερα απο εκεινα τα παιδια και παει 3 δημοτικου!!!να σασ τρεχουν τα σαλια οταν 8α μας βλεπετε με το λαπτοπ αγγαλια!!!!!:lol::P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Και οσο σκεφτομαι τα μικρουλια με ενα λαπτοπ παραμασχαλα τοσο μου ανεβαινει η πίεση!

Λεξοτανίλ και φεύγω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

@nn@love

Νεοφερμένος

Η αννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Κιάτο (Κόρινθος). Έχει γράψει 73 μηνύματα.
Χαχα..Χαίρομαι ιδιαίτερα που θα πάρουμε εμείς..Λυπάμαι αυτούς που θα πάνε τώρα 2α..Για ένα χρόνο
και εγω χαιρομαι !!!!:D:D:DΚαι τόσα παιδιά που με ξέρουν και θα πάνε θα με βρίζουν!!!Εγώ φταίω που θα δώσουν σ' εμάς λάπτοπ!!:jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Βρε συ γράφε κανονικά ελληνικά να καταλαβαινουμε!
:xixi:
Εμενα ο αδερφος μου θα παει δευτερα γυμνασιου και σκαει απο το κακο του!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

@nn@love

Νεοφερμένος

Η αννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Κιάτο (Κόρινθος). Έχει γράψει 73 μηνύματα.
Δεν συμφωνω καθολου με την νεα αυτη προσπαθεια- ενεργεια.Ετσι τα παιδια θα χασουν τελειως επαφη με το βιβλιο..με τα φυλλα των βιβλιων τις σημειωσεις τους κτλ κτλ..Ετσι η μελετη θα ειναι απλα μια ξερη ενεργεια ενω πλεον θα εχει χαθει αυτη η αμεση επαφη του μαθητη με το βιβλιο!Επειτα ως δικαιολογια του δεν διαβασα θα ειναι το "κυρια χαλασε ο σκληρος?"μη τρελαθουμε τελειως!!
Καλά τα λες αλλά ρε παιδί μου δεν το χάσαμε τελείως !!!!!:'(ριλαξ:iagree::no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

@nn@love

Νεοφερμένος

Η αννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Κιάτο (Κόρινθος). Έχει γράψει 73 μηνύματα.
Ωραια, να ξεκινησουν απο καπου. ΟΚ!! να μη συνεχισουν ομως;; Θεωρητικα, τα παιδια στην α' γυμνασιου παιρνουν τις πρωτες τους γνωσεις για χρηση υπολογιστη (δεν ξερω αν εχουν βαλει και στο δημοτικο) πως μπορουν να τον μεταχειριστουν;;

Εγω προτεινω να παρουν λαπτοπ τα πρωτακια του λυκειου (μιας κατο δικο μου μου κανει κατι νερα):P:P
Για να απαντήσω στο ερώτημά σου στο δημοτικό υπήρχαν σε μια αίθουσα πολύ καλοί Η/Υ και δε μας άφηναν να πάμε ακόμα και για σημαντική εργασία!!!!!(δεν ξέρω στα άλλα σχολεία τι γίνεται)Ελεος!:jumpy:
-----------------------------------------
οκ εγω καταχαρικα παντος!ε με τα μπουκ καλα ειναι αλλα....δν βγενει!ασε που πρεπει καθε 3 και λιγο ν περνουμε τετραδια στιλο και τα σχετικα!
με το λαπτοπ καθαρυσαμε!:P:):iagree::xixi:
-----------------------------------------
τεο εσυ εχεις λαπτοπ?:):xixi:
-----------------------------------------
να δεις που θα το γεμισουν οι περισοτεροι με χμχμχμχμχμχμχμ υλικο!!χαχαχ:):xixi:
-----------------------------------------
:):D:xixi:;):lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_marillia1

Νεοφερμένος

Η Λυδία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 74 μηνύματα.
και να τους παρουν τους υπολογιστές δεν θα μπορουν να κάνουν μάθημα με αυτούς.πως θα γράφουν στο word?δεν μπορούν να γράψουν γρήγορα!άσε που τα βιβλία είναι σε αρχεία pdf και δεν θα μπορουν να σημειώσουν εκεί πάνω...το μόνο καλό που έχει αυτό το νεο σύστημα είναι ότι δεν θα έχουν την πολύ βαριά τσάντα στην πλάτη...πάντως εγώ δεν πιστεύω πως θα λειτουργήσει αυτό το σύστημα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top