Laptop για το Πανεπιστήμιο

panagiotis econ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο panagiotis econ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 806 μηνύματα.
δηλαδή αν την προσέχεις, αλλά κάνεις καθημερινή χρήση πόσο θα διαρκέσει το maximum?

Εγω π.χ οταν ειμαι σπιτι βγαζω την μπαταρια και το δουλευω μονο με ρευμα...Μονο οταν παω εξω βαζω την μπαταρια...Ετσι μετα απο 3 χρονια η μπαταρια μου ειναι σαν καινουρια

Εσυ δουλευοντας το με μπαταρια συνεχεια δεν θα εχεις καποιο προβλημα αρκει να μην το φορτιζεις ταυτοχρονα...Δηλαδη οταν σου τελειωνει η μπαταρια τη βγαζεις και μενεις με ρευμα

@Lkaln 4πυρηνος με 400 ευρω πολυ δυσκολα να βρεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tribbiani

Νεοφερμένος

Ο Tribbiani αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 92 μηνύματα.
πώς το βλέπετε για τα λεφτά του; www.public.gr/product/computers-and...novo-g40-30-14-n28402gb500gbhd/prod7710318pp/ :P

για καθημερινή χρήση (ταινίες-internet) και σχολή κυρίως (άντε και κανά ελαφρύ game άμα σηκώνει)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alan

Δραστήριο μέλος

Ο Alan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 696 μηνύματα.
πώς το βλέπετε για τα λεφτά του; www.public.gr/product/computers-and...novo-g40-30-14-n28402gb500gbhd/prod7710318pp/ :P

για καθημερινή χρήση (ταινίες-internet) και σχολή κυρίως (άντε και κανά ελαφρύ game άμα σηκώνει)

Γνώμη μου είναι να κοιτάξεις για κάτι με 4 GB ram τουλάχιστον.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φρεντος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φρεντος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,181 μηνύματα.
πώς το βλέπετε για τα λεφτά του; www.public.gr/product/computers-and...novo-g40-30-14-n28402gb500gbhd/prod7710318pp/ :P

για καθημερινή χρήση (ταινίες-internet) και σχολή κυρίως (άντε και κανά ελαφρύ game άμα σηκώνει)

Ισχυει τοσο καθημερινη χρηση δε θα στα σηκωσει!!! Ουτε ελαφρυ game πιστευω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LKalN

Νεοφερμένος

Η LKalN αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Τελικά πήρα laptop (dell inspiron 354)με
Σκληρό 500GB
Μνήμη RAM 4 GB και επεξεργαστή Intel Core i-7
Τον χρυσοπληρωσα τον επεξεργαστή, αλλά χαλάλι,δεν αγοραζεις laptop κάθε μέρα.
600€ με δεδομένο πως μιλάμε για i7 επεξεργαστη,φυσιολογική τιμή δεν είναι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miss marple

Πολύ δραστήριο μέλος

Η miss marple αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 859 μηνύματα.
Παιδιά ψάχνω λάπτοπ για μια φίλη μου δε σκαμπάζει πολύ από αυτά...και μου ζήτησε απλά να έχει όσο το δυνατόν καλύτερη κάρτα γραφικών...τι προτείνετε εσείς από την εμπειρία σας??
μιλάμε για λαπτοπ τουλάχιστον i5
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GKara

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο GKara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 127 μηνύματα.
Παιδιά ψάχνω λάπτοπ για μια φίλη μου δε σκαμπάζει πολύ από αυτά...και μου ζήτησε απλά να έχει όσο το δυνατόν καλύτερη κάρτα γραφικών...τι προτείνετε εσείς από την εμπειρία σας??
μιλάμε για λαπτοπ τουλάχιστον i5

Μέχρι πόσα μπορεί να δώσει και για τι χρήση το θέλει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miss marple

Πολύ δραστήριο μέλος

Η miss marple αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 859 μηνύματα.
Μέχρι πόσα μπορεί να δώσει και για τι χρήση το θέλει;

για τιμή δε μου ανέφερε κάτι, έστειλα τώρα να τη ρωτήσω...το θέλει για τη σχολή κυρίως...είναι σε σχολή που δουλεύουν αρκετά σε πσ σε εξειδικευμένα προγράμματα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GKara

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο GKara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 127 μηνύματα.
LAPTOP ACER ASPIRE V3-572G-57ZS 15.6'' INTEL CORE I5-5200U 6GB 1TB NVIDIA GF 820M 2GB FREE DOS
Ως χρήστης Acer (οχι του συγκεκριμένου) στην προτείνω την μάρκα. Ο επεξεργαστής ειναι i5 και η κατα γραφικών (επειδή και εγω αυτήν έχω) είναι αρκετά καλή και δυνατή αλλα αυτό εξαρτάται και απο την χρήση που θα κάνει :hmm: .
*Γενικώς όλα τα χαρακτηριστικα του είναι καλά το έχει παραγγείλει και ένας γνωστός μου.*
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 190013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Τελικά πήρα laptop (dell inspiron 354)με
Σκληρό 500GB
Μνήμη RAM 4 GB και επεξεργαστή Intel Core i-7
Τον χρυσοπληρωσα τον επεξεργαστή, αλλά χαλάλι,δεν αγοραζεις laptop κάθε μέρα.
600€ με δεδομένο πως μιλάμε για i7 επεξεργαστη,φυσιολογική τιμή δεν είναι;

και γω μετά από έρευνα ποιότητας κατέληξα σε dell και συγκεκριμένα το inspiron 5558 (https://www.skroutz.gr/s/7070322/Dell-Inspiron-5558-i5-5200U-4GB-500GB-W8.html?from=recommendation) :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
πώς το βλέπετε για τα λεφτά του; www.public.gr/product/computers-and...novo-g40-30-14-n28402gb500gbhd/prod7710318pp/ :P

για καθημερινή χρήση (ταινίες-internet) και σχολή κυρίως (άντε και κανά ελαφρύ game άμα σηκώνει)

Επειδη εψαχνα budget λαπτοπ πριν καποιους μηνες, πηρα το HP G3 250. Στα θετικα ειναι τα 4GB Ram και η σχετικα καλη ποιοτητα κατασκευης. Στα αρνητικα ειναι το πληκτρολογιο που ειναι καπως "φθηνο", οχι οτι θα σου δημιουργησει προβλημα βεβαια. Ωστοσο ο υπολογιστης ηρθε με προεγκατεστημενα 8.1, δοκιμασα την αναβαθμιση στα 10 και τον εκανα χειροτερο. Απο χθες του εχω Windows 7 και για καθημερινη χρηση ειναι ο,τι πρεπει. Βεβαια παιχνιδια δεν σηκωνει αλλα δεν με ενδιαφερει. Για ιντερνετ, σειρες και office ειναι αρκετος. Η τιμη του ηταν καπου στα 280 αν θυμαμαι καλα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miss marple

Πολύ δραστήριο μέλος

Η miss marple αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 859 μηνύματα.

GKara

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο GKara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 127 μηνύματα.
Εγω προσωπικά αποφεύγω καρτες γραφικων intel ,προτιμώ AMD ή NVIDIA αλλά και πάλι δεν έχω ακούσει αρνητικά σχόλια ,λογικα δεν θα έχει πρόβλημα .Πάντως όλα τα άλλα χαρακτηριστικα είναι πολύ καλά για την τιμή του και εχει και ενσωματωμένα windows οπότε μια χαρά ! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasilakis13

Δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 717 μηνύματα.
Θα το απέρριπτα λόγω της κάρτας γραφικών και εγώ. Εκτός του ότι είναι intel και δεν τις έχω καθόλου σε εκτίμηση, η μνήμη της κάρτας γραφικών είναι shared, είναι κοινή δηλαδή με την μνήμη ραμ, και με 4gb ram πιστεύω ότι θα είναι πρόβλημα.
Σε αυτά τα χρήματα μπορείς να βρεις λαπτοπ με ανεξάρτητη κάρτα γραφικών απλά το πιθανότερο είναι ότι θα έχει core i3, μην σε προβληματίζει όμως αυτό, μια χαρά είναι ο i3
Αν πάρεις με κάρτα intel που έχει shared μνήμη πάρε 6 gb ram
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GKara

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο GKara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 127 μηνύματα.
Δές αυτό στην ίδια τίμη και κατά την γνώμη μου είναι πολύ καλύτερο :
https://www.e-shop.gr/laptop-lenovo-g50-80-80e501xjpb-156-intel-core-i5-5200u-4gb-1tb-amd-r5-m330-2gb-free-dos-p-PER.910486

*edit* θα πρέπει να εγκαταστήσεις εσύ λογισμικό όμως!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miss marple

Πολύ δραστήριο μέλος

Η miss marple αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 859 μηνύματα.
Δές αυτό στην ίδια τίμη και κατά την γνώμη μου είναι πολύ καλύτερο :
https://www.e-shop.gr/laptop-lenovo-g50-80-80e501xjpb-156-intel-core-i5-5200u-4gb-1tb-amd-r5-m330-2gb-free-dos-p-PER.910486

*edit* θα πρέπει να εγκαταστήσεις εσύ λογισμικό όμως!

Ήταν η αμέσως επόμενη επιλογή μου! :P
Λογισμικό έτσι κι αλλιώς θέλει τα 7 η φίλη μου, οπότε όλα οκ!

Παιδιά σας ευχαριστώ πάρα πολύ!! Με βοηθήσατε πολύ!:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kωσταντινος008

Νεοφερμένος

Ο Kωσταντινος008 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Παιδια τι λετε https://www.plaisio.gr/laptop-tablet...250-G3-i3-4005U-4GB-500GB-GT-820M-J0X90EA.htm ή https://www.public.gr/product/comput...r202nv-14-i3-4005u4gb500gb820m/prod7261888pp/ ή https://www.public.gr/product/comput...piron-5447-i7-4510u-14-kokkino/prod6440042pp/ ή https://www.plaisio.gr/laptop-tablet...3543-Laptop-Core-i3-5005U-4-GB-1-TB-Intel.htm Για να σασ βοηθησω εχω περασει ιατρικη αλλα θα ηθελα να παιζω και κανενα παιχνιδακι τυπου Football Manager.Ευχαριστω εκ των προτερων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GKara

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο GKara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 127 μηνύματα.
Για παιχνίδια τύπου FM σου κάνουν και τα 3 ( τα δυο HP φαίνονται καλύτερα απο το dell ) πάντως δες και το λάπτοπ που έβαλα πάνω είναι στην ίδια τίμη και καλυτερο σε χαρακτηριστικα απο αυτα που έστειλες !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kωσταντινος008

Νεοφερμένος

Ο Kωσταντινος008 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Ναι φιλε το ειδα αλλα δεν εχει λειτουργικο οποτε η τιμη του ειναι μεγαλη και επισησ δεν εχω ακουσει καλα λογια απο φιλουσ μου για Lenovo.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miss marple

Πολύ δραστήριο μέλος

Η miss marple αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 859 μηνύματα.
https://www.public.gr/product/computers-and-software/laptops/laptop-dell-inspiron-5447-i7-4510u-14-kokkino/prod6440042pp/
εγώ αυτόν θα πρότεινα...είναι, βέβαια, ο ακριβότερος...γενικά απέναντι στην hp είμαι προκατειλημμένη αρνητικά και ο άλλος dell δεν έχει και πολύ καλή κάρτα γραφικών για gaming...σα δεύτερη επιλογή θα πρότεινα https://www.public.gr/product/computers-and-software/laptops/laptop-hp-14-r202nv-14-i3-4005u4gb500gb820m/prod7261888pp/ αυτόν, λόγω της πολύ καλής κάρτας γραφικών, με μια επιφύλαξη επειδή είναι hp.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top