Laptop για το Πανεπιστήμιο

formio4

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η formio4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 304 μηνύματα.
Και τάμπλετ και λάπτοπ να τελειώνουμε. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Padme

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η xanax party αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 357 μηνύματα.
Δεν καταλαβαίνω γιατί να πάρεις τάμπλετ, παιχνίδια δεν παίζει, έχει μικρή οθόνη και είναι κουραστικό στην πληκτρολόγηση. Με λάπτοπ δεν το συγκρίνεις σε καμία περίπτωση, με κινητό μπορεί -αν και κατά τη γνώμη μου πάλι χάνει-.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.
Από αυτά τα δυο εγώ θα έπαιρνα αυτό https://www.public.gr/product/comput...nv-156-i3-4005u4gb500gbhd-4400/prod7630344pp/
λόγω επεξεργαστή intel μιας και γενικά η intel τα πάει καλύτερα με την χαμηλή ενεργειακή κατανάλωση και την θερμική συμπεριφορά. Βέβαια τον επεξεργαστή amd που έχει το άλλο λαπτοπ δεν τον ξέρω, μπορεί να είναι εξίσου καλός, απλά θεωρώ πιο ασφαλή λύση αυτό το λάπτοπ. Η hp γενικά είναι από τις καλές εταιρείες, φτιάχνει ποιοτικά λάπτοπ από προσωπική εμπειρία που έχω. Είχα πάρει ένα 420 πριν κάνα 5αρι χρόνια και δουλεύει ακόμα άψογα.
Επίσης ο i3 είναι αρκετά δυνατός και πιστεύω θα σε βγάλει άνετα για κάμποσα χρόνια. Ίσως είναι λίγο overkill για απλή χρήση αλλά θα σε βγάλει για όλα τα χρόνια της σχολής πιστεύω άνετα

Δηλαδή αυτό το λάπτοπ που δεν έχει i3, σε σχέση με αυτό που έχει, σε τι διαφέρει; Θα αντέξει λιγότερο ας πούμε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panagiotis econ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο panagiotis econ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 806 μηνύματα.
Ταχυτητα- επεξεργαστικη ισχυ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pap 1314

Νεοφερμένος

Ο pap 1314 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Είμαι στους πολιτικούς μηχανικούς και θέλω ένα laptop για εργασίες και από games να παίζει fm σίγουρα.. Πιστεύετε ότι το hp pavilion είναι καλή επιλογή ???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,125 μηνύματα.
Η σειρά της hp pavillion είναι αρκετά καλή και έχει κομμάτι που μπορούν να υποστηρίξουν έναν casual gamer, καθώς και τα σχεδιαστικά που χρειάζεται η σχολή των ΠολΜηχ. Έχεις κάποιο συγκεκριμένο μοντέλο κατά νου?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

damn

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο damn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 1,771 μηνύματα.
Είμαι στους πολιτικούς μηχανικούς και θέλω ένα laptop για εργασίες και από games να παίζει fm σίγουρα.. Πιστεύετε ότι το hp pavilion είναι καλή επιλογή ???

Κατα τη γνωμη μου οχι γιατι θερμαινονται πολυ ευκολα.Η αδερφη μου ειχε παρει το 2011 τον σεπτεμβρη hp οταν περασε στο πανεπιστημιο και της χαλασε φετος τον ιουνιο.Δεν κρατησε ουτε 4 χρονια ακριβως.Θα σου προτεινα να παρεις ΑSUS η dell ειναι πολυ καλα και ουτε ζεστεντονται ουτε κολλανε.:) Σκεψου το
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pap 1314

Νεοφερμένος

Ο pap 1314 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Η σειρά της hp pavillion είναι αρκετά καλή και έχει κομμάτι που μπορούν να υποστηρίξουν έναν casual gamer, καθώς και τα σχεδιαστικά που χρειάζεται η σχολή των ΠολΜηχ. Έχεις κάποιο συγκεκριμένο μοντέλο κατά νου?


Κοίτα επδ έχω και συγκεκριμένο μπάτζετ σκέφτομαι
Το hp pavillion 15-p202nv.. Είμαι από κιν και δεν μπορώ να στείλω λινκ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manolis_98

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο manolis_98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,055 μηνύματα.
Καλησπερα και Καλες γιορτες,
Ποια η γνωμη σας για το συγκεκριμενο laptop;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cody

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Cody αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 958 μηνύματα.
Καλησπερα και Καλες γιορτες,
Ποια η γνωμη σας για το συγκεκριμενο laptop;

Καλό φαίνεται. Βέβαια εξαρτάται και για τι πράγμα το θέλεις. Εάν είναι για εργασίες, δουλειά κλπ. ,θα κάνει δουλειά.
Να θυμάσαι πως τα laptop δεν μπορείς να τα "πειράξεις". Αυτό σημαίνει ότι έχουν "ημερομηνία λήξης".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Μπορείς να συμπληρώσεις ram και έναν ssd αυτά φτάνουν και περισσεύουν για να σε βγάλουν μια 5ετία το λιγότερο από μόνα τους. Εδώ που τα λέμε και ένα desktop πάνω από 7-8 χρόνια δε το κρατάς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manolis_98

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο manolis_98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,055 μηνύματα.
Πιστευετε οτι το παραπανω laptop μπορει να ανταπεξελθει στις απαιτησεις μιας σχολης πληροφορικης;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panagiotis econ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο panagiotis econ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 806 μηνύματα.
Σιγα τις απαιτησεις που εχει η σχολή πληροφορικης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cody

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Cody αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 958 μηνύματα.
Εε ναι, άνετα. Έτσι και αλλιώς τις περισσότερες σημειώσεις θα τις κρατάς σε usb κλπ ,έτσι πιστεύω ντε :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giorgosan

Νεοφερμένος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 69 μηνύματα.
Καλησπέρα , για τμήματα μηχανολόγων μηχανικών-και γενικότερα πολυτεχνικά τμήματα- χρειάζεται το λάπτοπ ή κάνεις την δουλειά σου με κάνα τάμπλετ και usb στικάκι ? Γενικά χρειάζεται ποτέ να πάτε στην σχολή με τον υπολογιστή(είτε για το μάθημα είτε για τον ενδιάμεσο χρόνο για να συμπληρώσετε καμία εργασία π.χ.) και μπορεί να τον αντικαταστήσει ένα τάμπλετ ? Ρωτάω για να δω αν θα πάρω σταθερό ή φορητό υπολογιστή , μιας και ο μόνος λόγος που σκέφτομαι να πάρω λαπτοπ είναι μήπως το χρειάζομαι στην σχολή..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleop

Πολύ δραστήριο μέλος

Η kleop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,469 μηνύματα.
Aπο την μεχρι τωρα εμπειρια μου χρειαζεται μερικες φορες πχ για την παρουσιαση εργασιας ή ακομα και για το μαθημα.Στο 1ο εξαμηνο που καναμε προγραμματισμος και δεν επαρκουσαν οι υπολογιστες στο εργαστηριο για ολα τα ατομα ο καθηγητης ειπε να φερνουμε λαπτοπ(οσοι εχουμε φυσικα).Και στο autocad μετεπειτα χρειαζοταν να το φερνουμε (οσοι θελανε παλι).Και παλι ομως αν εχουν οι συμφοιτητες σου λαπτοπ μπορεις να βλεπεις απο αυτους.Απλα το λαπτοπ σε εξυπηρετει επειδη μπορεις να το μεταφερεις.Να το αντικαταστησεις με ταμπλετ ειναι και αυτο μια επιλογη ειδικα αν αγοραζες και φορητο πληκτρολογιο θα εμοιαζε σαν λαπτοπ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giorgosan

Νεοφερμένος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 69 μηνύματα.
Σε ευχαριστώ..
Οπότε ένα τάμπλετ με windows για να τρέχει τις εφαρμογές κάνει την δουλειά του για αρχή.
Αργότερα λες να χρειαστεί λαπτοπ ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αυγή όντος

Διάσημο μέλος

Ο Sniffing Joe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,006 μηνύματα.
Σε ευχαριστώ..
Οπότε ένα τάμπλετ με windows για να τρέχει τις εφαρμογές κάνει την δουλειά του για αρχή.
Αργότερα λες να χρειαστεί λαπτοπ ?

ρε φίλε, πάντα θες ένα λαπτοπ.
το ερώτημα είναι απλό: "είσαι gamer? πάρε desktop. θες το πισι για δουλειά; πάρε λαπτοπ".
Επίσης, καλά τα windows αλλά κράτα και τo linux στο πίσω μέρος του μυαλού σου :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giorgosan

Νεοφερμένος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 69 μηνύματα.
ρε φίλε, πάντα θες ένα λαπτοπ.
το ερώτημα είναι απλό: "είσαι gamer? πάρε desktop. θες το πισι για δουλειά; πάρε λαπτοπ".
Επίσης, καλά τα windows αλλά κράτα και τo linux στο πίσω μέρος του μυαλού σου :)

Το πρόβλημα μου είναι πως το θέλω και για gaming και για δουλειά στην σχολή :P , έτσι σκέφτομαι να έχω το desktop στο σπίτι και να παίρνω το ταμπλετ στην σχολή (όταν χρειάζεται) -για αυτό και τα windows για να τρέχει όλες τις εφαρμογές που θα χρειαστούν.
Αυτό που θα ήθελα να μάθω είναι αν αργότερα είναι απαραίτητο το λαπτοπ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αυγή όντος

Διάσημο μέλος

Ο Sniffing Joe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,006 μηνύματα.
Το πρόβλημα μου είναι πως το θέλω και για gaming και για δουλειά στην σχολή :P , έτσι σκέφτομαι να έχω το desktop στο σπίτι και να παίρνω το ταμπλετ στην σχολή (όταν χρειάζεται) -για αυτό και τα windows για να τρέχει όλες τις εφαρμογές που θα χρειαστούν.
Αυτό που θα ήθελα να μάθω είναι αν αργότερα είναι απαραίτητο το λαπτοπ..

Γιατι δεν παίρνεις ένα gaming laptop?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top