Laptop για το Πανεπιστήμιο

c0nan

Νεοφερμένος

Ο c0nan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Παιδιά για μπάτζετ περίπου €1000 τι λαπτοπ θ αγοράζατε? Σκεφτόμουν για μακ αλλα δεν γνωρίζω αρκετά το λογισμικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,125 μηνύματα.
Το λάπτοπ υποτίθεται το θες για να το μετακινείς από εδώ κι από εκεί (σχολή, βιβλιοθήκη, σπίτι). Άμα δώσεις 1.000 ευρώ για να το αγοράσεις, νομίζεις ότι θα το βγάζεις από το σπίτι? Εγώ 600 ευρώ έδωσα για το δικό μου και τη μία φορά που το κουβάλησα στη βιβλιοθήκη για μια ομαδική εργασία, όσο ήμουν στο αστικό βρισκόμουν σε επιφυλακή: Άμα ο οδηγός πατούσε απότομα φρένο και με ακουμπούσες καταλάθος στον ώμο, έβγαζα σουγιά και σε ξεκοίλιαζα επιτόπου...:P

Δώσε, καλύτερα, 200 ευρώ για ένα λάπτοπ της πλάκας (να μπορείς να το κουβαλάς από εδώ κι από εκεί άμα θες) και τα υπόλοιπα 800 για έναν σταθερό. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

formio4

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η formio4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 304 μηνύματα.
παιδιά είναι αναπόφευκτο να χαλάσει η μπαταρία του laptop σε 3-4 χρόνια και να διαρκεί 5 λεπτά ;; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panagiotis econ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο panagiotis econ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 806 μηνύματα.
Φυσικα και οχι...οσο την προσεχεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anna_ts

Νεοφερμένος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 51 μηνύματα.
καποιος που ξερει απο αυτα, μπορει να μου πει ποια απο τις δυο τηλεορασεις ειναι καλυτερη? https://www.lg.com/gr/compare/compare.lg?category=/gr/tv-monitors (σορρυ, λιιιγο εκτος θεματος)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valous

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Άρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Οικονομικών Επιστημών Μακεδονίας και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 123 μηνύματα.
καποιος που ξερει απο αυτα, μπορει να μου πει ποια απο τις δυο τηλεορασεις ειναι καλυτερη? https://www.lg.com/gr/compare/compare.lg?category=/gr/tv-monitors (σορρυ, λιιιγο εκτος θεματος)

Δεν εμφανιζει καποια συγκριση το λινκ σου :/ Προσπαθησε να βγαλεις Screenshot :) η γραψε τα μοντελα απλα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anna_ts

Νεοφερμένος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Lg 28mt47d και 29mt45d
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Συνημμένα

  • Χωρίς τίτλοk.png
    Χωρίς τίτλοk.png
    327.4 KB · Εμφανίσεις: 164
  • Χωρίς τίτλοdf.png
    Χωρίς τίτλοdf.png
    273.5 KB · Εμφανίσεις: 135
Τελευταία επεξεργασία:

Φρεντος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φρεντος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,181 μηνύματα.
Εγω θα παιρνα την πρωτη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valous

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Άρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Οικονομικών Επιστημών Μακεδονίας και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 123 μηνύματα.
Η 2η ουσιαστικά είναι το αμέσως επόμενο μοντέλο της 1ης. Αν έχουν αρκετά παρόμοια τιμή πάρε την 2η, αλλιώς είναι πρακτικά ίδιες :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anna_ts

Νεοφερμένος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Απ'οτι θυμαμαι, η 29" κανει 206 ευρω, ενω η 28" 188. Το θεμα ειναι πως οι γονεις μου παρηγγειλαν την 29" και ο πωλητης τους την αφησε 200 ευρω και σημερα που ηρθε η μεταφορικη μας εφεραν την 28" . Εκανε μαλαγανια ο πωλητης, γι αυτο ειμαι σε διλλημα: να κρατησω αυτη που εφερε και τα υπολοιπα χρηματα πισω ή να φερει την 29" ????????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panagiotis econ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο panagiotis econ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 806 μηνύματα.
Να φερει την 29
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valous

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Άρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Οικονομικών Επιστημών Μακεδονίας και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 123 μηνύματα.
Να φέρει τη 29. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Be-Ro

Νεοφερμένος

Η Be-Ro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Καλησπέρα.... Σε λίγο καιρό πρόκειται να είμαι φοιτήτρια και θα ήθελα να μου προτείνετε κάποιο laptop ή να μου επισημάνετε κάποια χαρακτηριστικά που πρέπει να έχει το laptop που θα αγοράσω ( μιας και είμαι τελείως άσχετη σε τέτοιου είδους αγορές) ώστε να ανταπεξέρχεται στις ανάγκες ενός μέσου φοιτητή όπως την προβολή ταινιών, την εκτέλεση των υποχρεώσεων του πανεπιστημίου- μου( φαρμακευτική)- κ.α αλλά και να έχει μια καλή τιμή και να μην υπερβαίνει τα 600 ευρώ... Επίσης μήπως ξέρετε εάν φέτος χορηγούν επιδόματα για αγορά υπολογιστή σε πρωτοετείς φοιτητές?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Guest 856924

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

NightOwl

Νεοφερμένος

Η NightOwl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 114 μηνύματα.
Ήθελα να κάνω κι εγώ μία ερώτηση πάνω σε αυτό το θέμα...
Θέλω να πάρω καινούργιο laptop. Ωστόσο σκεφτόμουν αν γίνεται να κάνω απόσυρση (αν μπορεί να χρησιμοποιηθεί αυτό ο όρος) τον παλιό μου επιτραπέζιο υπολογιστή (λειτουργεί ακόμα) και να κερδίζω κάποιο ποσό επί της τιμής του laptop. Μήπως γνωρίζει κάποιος, κάτι επί του θέματος; Έχω ψάξει στο internet γι αυτό το θέμα και υπάρχουν κάποια καταστήματα που το κάνουν αλλά την προσφορά την βγάζουν για συγκεκριμένο χρονικό διάστημα. Μήπως γνωρίζει κανείς κάποιο κατάστημα όπου μπορώ να τον δώσω;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vold

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Vold αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,629 μηνύματα.
Δεν χρειάζεται κάτι ακριβό
Ας μην ξεχνάμε ότι όσο περνάει ο καιρός, τα laptop γίνονται δυνατότερα και φθηνότερα.
Για καθημερινή χρήση μπορείς να πάρεις ένα πολύ οικονομικό. Υπάρχουν πολλά δυνατά και φθηνά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LKalN

Νεοφερμένος

Η LKalN αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Λοιπόν παιδιά χρειάζομαι βοήθεια.
Πέρασα τμήμα Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Τεχνολογίας Υπολογιστων στη Πάτρα.
Σκεφτόμουν να δώσω γύρω στα 400€ για laptop, που να χει πάνω κάτω τα εξής χαρακτηριστικά:
Μνήμη ram 4GB
Σκληρός δίσκος 500GB
Επεξεργαστης Intel (κατά προτίμηση 4πυρηνο)
Οθόνη 15,6"
Πιστευετε πως αυτα τα χαρακτηριστικά είναι ικανοποιητικα, με δεδομένο τα αρκετά μαθήματα της σχολής που αφορούν υπολογιστες;
Μήπως θα ήταν καλύτερα να προτιμήσω επεξεργαστη AMD, επειδή ίσως χρησιμοποιησω κάποια "βαριά προγράμματα" για τη σχολή.
Υ.Γ. Δεν ασχολουμαι με το gaming
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alan

Δραστήριο μέλος

Ο Alan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 696 μηνύματα.
Λοιπόν παιδιά χρειάζομαι βοήθεια.
Πέρασα τμήμα Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Τεχνολογίας Υπολογιστων στη Πάτρα.
Σκεφτόμουν να δώσω γύρω στα 400€ για laptop, που να χει πάνω κάτω τα εξής χαρακτηριστικά:
Μνήμη ram 4GB
Σκληρός δίσκος 500GB
Επεξεργαστης Intel (κατά προτίμηση 4πυρηνο)
Οθόνη 15,6"
Πιστευετε πως αυτα τα χαρακτηριστικά είναι ικανοποιητικα, με δεδομένο τα αρκετά μαθήματα της σχολής που αφορούν υπολογιστες;
Μήπως θα ήταν καλύτερα να προτιμήσω επεξεργαστη AMD, επειδή ίσως χρησιμοποιησω κάποια "βαριά προγράμματα" για τη σχολή.
Υ.Γ. Δεν ασχολουμαι με το gaming
Μια χαρά είναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

formio4

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η formio4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 304 μηνύματα.
Φυσικα και οχι...οσο την προσεχεις

δηλαδή αν την προσέχεις, αλλά κάνεις καθημερινή χρήση πόσο θα διαρκέσει το maximum?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 863023

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Λοιπόν παιδιά χρειάζομαι βοήθεια.
Πέρασα τμήμα Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Τεχνολογίας Υπολογιστων στη Πάτρα.
Σκεφτόμουν να δώσω γύρω στα 400€ για laptop, που να χει πάνω κάτω τα εξής χαρακτηριστικά:
Μνήμη ram 4GB
Σκληρός δίσκος 500GB
Επεξεργαστης Intel (κατά προτίμηση 4πυρηνο)
Οθόνη 15,6"
Πιστευετε πως αυτα τα χαρακτηριστικά είναι ικανοποιητικα, με δεδομένο τα αρκετά μαθήματα της σχολής που αφορούν υπολογιστες;
Μήπως θα ήταν καλύτερα να προτιμήσω επεξεργαστη AMD, επειδή ίσως χρησιμοποιησω κάποια "βαριά προγράμματα" για τη σχολή.
Υ.Γ. Δεν ασχολουμαι με το gaming

Μην παρεις AMD...ΙΝΤΕΛ και οχι Ultra Low Voltage..
Iσως χρειαστουν πανω απο 400 ευρω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top