Kτηνιατρική - ποια η γνώμη σας για την συγκεκριμένη σχολή; Γιατί τη δηλώνουν λίγοι;

Marizza92

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Τάνια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Λιβαδειά (Βοιωτία). Έχει γράψει 138 μηνύματα.
Βλέπω απο τον δικό μου που <συμπαθει> τον vet του άλλα όταν είναι να μπούμε στο κτηνιατρείο τον πέρνω αγκαλά γιατί γείνεται γαίδαρος! Πως να στο εξυγήσω την ώρα που τον καθησυχάζει ηραμεί αλλά ταυτόχρονα κοιτάει εμένα και εκείνον με κάτι τρομακρατημένα μάτια και μου ραγίζεται η καρδιά ειδικά οταν πρόκειται για κάτι επόδυνο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Marizza92

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Τάνια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Λιβαδειά (Βοιωτία). Έχει γράψει 138 μηνύματα.
Μπορείτε να μ πείτε μήπως την μέγιστη ώρα π κάνει ή φόλα για να επιδράσει(δηλ. να καταλάβεις τα σιμπτόματα) ώτάω γτ ο σκύλος μ έφαγε (μαλλον φυτοφάρμακο) και τώρα τον φοβάμαι πολύ.ΤΕΣΠΑ Βγήκε για 10 min περίπου έξω και όταν γύρισε μετα απ 5 min έκανε πως να τ πω σαν να θελε να κάνει εμετό
Κάτι ακόμα αληθεύει πως μόλις φάει φόλα είναι καλό να τ δώσεις να πιεί γάλα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.
Μπορείτε να μ πείτε μήπως την μέγιστη ώρα π κάνει ή φόλα για να επιδράσει(δηλ. να καταλάβεις τα σιμπτόματα) ώτάω γτ ο σκύλος μ έφαγε (μαλλον φυτοφάρμακο) και τώρα τον φοβάμαι πολύ.ΤΕΣΠΑ Βγήκε για 10 min περίπου έξω και όταν γύρισε μετα απ 5 min έκανε πως να τ πω σαν να θελε να κάνει εμετό
Κάτι ακόμα αληθεύει πως μόλις φάει φόλα είναι καλό να τ δώσεις να πιεί γάλα?

Κοιτα εδω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Λοιπον επαναφερω το θεμα.
1.Τι επαγγελματικες προοπτικες μπορει να εχει ενας κτηνιατρος;
2.To οτι η σχολη ειναι απαιτητικη αποκλιει τις προοπτικες για μια αξεχαστη φοιτητικη ζωη;:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Marizza92

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Τάνια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Λιβαδειά (Βοιωτία). Έχει γράψει 138 μηνύματα.
Ολοι αυτο λένε πως οι φοιτητεσ κτηνιατρικης και ιατρικης δεν έχουν φοιτιτική ζωή..
όσο για τις επαγγελματικες προοπτικες μπορεις να ανοίξεις δικό σου ιατρείο ή να δουλέψεις σε φαρμακευτκή εταιρεία ζώων ενοείται και ακόμα μπορείς να δουλέψεις σε νοσοκομείο ζώων έχοντας μια ιδικότητα (το όνειρό μου) Για το τελεθταίο δεν ξέρω πόσο ισχύει εδω στην Ελλάδα..
-----------------------------------------
Αλλα καλήτερα να πει τις απόψεις τού και κανένας που να τα ξέρει καλήτερα και όχι μόνο απ τη TV και το animal planet
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Για τους φοιτητες της ιατρικης δεν ισχυει, μια χαρα περνανε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
υπαρχει νοσοκομειο ζωων στην αθηνα παντως
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Δεν μ αρεσει η Αθηνα.:nono:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
δε ξερω αν υπαρχει αλλου
https://www.vetnet.gr/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blacksheep

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΓιαννηςΤουφεξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,436 μηνύματα.
καλα μη συγχεουμε την κτηνιατρικη με την ιατρικη η μια ειναι το 1/10 της αλλης οσον αφορα τη δυσκολια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Marizza92

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Τάνια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Λιβαδειά (Βοιωτία). Έχει γράψει 138 μηνύματα.
καλα μη συγχεουμε την κτηνιατρικη με την ιατρικη η μια ειναι το 1/10 της αλλης οσον αφορα τη δυσκολια

Διαφωνώ αν ήταν έτσι τότε δεν θα ήταν 5 χρόνια και στο εξωτερικό (Αμερικη) ο χρόνος σπουδών ιατρικής και κτηνιατρικής δεν θα ήταν ο ίδιος δηλαδή 5 χρόνια. Οσο για τη δυσκολία παρακολούθησε ένα επισόδειο απ το e-vets interns και ξανασκέψου αυτό που είπες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alessandra

Διάσημο μέλος

Η Δεν έχω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 2,716 μηνύματα.
Η Κτηνιατρική έχει τη δυσκολότερη εκπαίδευση. Ακολουθεί η Οδοντιατρική και έπεται η Ιατρική. Είναι η δυσκολότερη σχολή του Πανεπιστημίου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Marizza92

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Τάνια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Λιβαδειά (Βοιωτία). Έχει γράψει 138 μηνύματα.
Η Κτηνιατρική έχει τη δυσκολότερη εκπαίδευση. Ακολουθεί η Οδοντιατρική και έπεται η Ιατρική. Είναι η δυσκολότερη σχολή του Πανεπιστημίου.
:no1::no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blacksheep

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΓιαννηςΤουφεξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,436 μηνύματα.
καλα, ενταξει.σιγουρα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Καλα, αυτη η σχολη ειναι σαν να μην υπαρχει στο πεδιο για μενα. Εκτος του βαθμου δυσκολιας (που ενταξει, δυσκολες σχολες ειναι ολες στο 3ο), δεν μου κανει καμια αισθηση να δουλευω με ζωα. Δεν με συγκινει οσο οι αλλες σχολες, απλα.
Για τους φοιτητες της ιατρικης δεν ισχυει, μια χαρα περνανε.
Που το ακουσες αυτο; Εγω ξερω οτι πεφτει πολυυυυ διαβασμα. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Καλα, αυτη η σχολη ειναι σαν να μην υπαρχει στο πεδιο για μενα. Εκτος του βαθμου δυσκολιας (που ενταξει, δυσκολες σχολες ειναι ολες στο 3ο), δεν μου κανει καμια αισθηση να δουλευω με ζωα. Δεν με συγκινει οσο οι αλλες σχολες, απλα.

Που το ακουσες αυτο; Εγω ξερω οτι πεφτει πολυυυυ διαβασμα. :P
Aπο τους γονεις μου.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

toknil

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η toknil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 315 μηνύματα.
Θα ήθελα να ρωτήσω αν εκτός από ανατομία για ζώα,διδάσκεται και για το ανθρώπινο σώμα στην κτηνιατρική.




-Πάω να ρωτήσω και βιολόγους τώρα:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

z=x+yi

Νεοφερμένος

Ο Ηλιας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 25 μηνύματα.
δεν νομιζω , βεβαια ζωα ειμαστε κι εμεις αλλα οχι δεν εχει ανθρωπινη ανατομια το τμημα χωρις να ειμαι 100% σιγουρος μια και απανταω απο οτι πληροφοριες εχω συλλεξει απο το νετ:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
Παιδιά. Η αδερφή μου τελείωσε κτηνιατρική ΑΠΘ και ξέρω από πρώτο χέρι τι πέρασε για να τελειώσει. Είναι από τις λίγες σχολές που έχουν περάσει την αξιολόγηση της ΕΕ και έχει καταταχθεί ως η 3η δυσκολότερη στην Ευρώπη!!! Η Ιατρική ΑΠΘ είναι πολύ πιο εύκολη παιδιά από την κτηνιατρική ΑΠΘ χωρίς υπερβολή. Ενδεικτικό είναι το γεγονός ότι η κτηνιατρική ΑΠΘ είχε 69 μαθήματα (φέτος άλλαξε ο οδηγός σπουδών) σε 5 χρόνια και η Ιατρική 62 μαθήματα σε 6 χρόνια. Ο μέσος χρόνος σπουδών είναι 8 χρόνια. Οι καθηγητές τους τους λένε "Κι εγώ 8 χρόνια έκανα για να τελειώσω Μην νομίζετε ότι θα τελειώσετε νωρίτερα". Μιλάμε για ΤΗΝ παπαγαλία. Οι φοιτητές πρέπει να αποστηθίσουν τόμους ολόκληρους σε κάθε μάθημα. Αν σου έρθει στο κεφάλι ο 1 τόμος του μαθήματος μπορεί να σε αφήσει και στον τόπο (για να καταλάβετε για τι μεγέθους βιβλία μιλάμε).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cheery

Πολύ δραστήριο μέλος

Η cheery αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,005 μηνύματα.
Αληθευουν ολα οσα λεγονται περι της φοβερης και τρομερης επαγγελματικης αποκαταστασης των κτηνιατρων;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top