Harvard

Poseidon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Poseidon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αταλάντη (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 350 μηνύματα.
Τα foundation δεν είναι για όλες τις σχολές ούτε για όλες τις χώρες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mitsolas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο mitsolas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νέο Ψυχικό (Αττική). Έχει γράψει 159 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosxdxd

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,804 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,405 μηνύματα.
Γιατί απλά δε βλέπετε τα entry requirements και ψάχνεστε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CandyCloud

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η CandyCloud αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 208 μηνύματα.

Aria ^_^

Νεοφερμένος

Η Aria ^_^ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 39 μηνύματα.
Εγώ ένα θα πω.
Χάρης Τσαμπασίδης. Δεν ξέρω αν τον έχετε ακουστά. Φέτος θα έδινε πανελλήνιες. Αν δεν τον είχαν δεχθει σ' ένα σωρό τοπ πανεπιστήμια. :)
https://emvolimanea.blogspot.gr/2011/01/blog-post_4722.html
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

nefeli1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η nefeli1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 216 μηνύματα.

Aria ^_^

Νεοφερμένος

Η Aria ^_^ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 39 μηνύματα.
Λέγεται ότι θα διδάξει το μάθημα "πως να καταστρέψεις μια χωρα σε χρόνο dt".:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Βάλια, αν σε ενδιαφέρει η είσοδος σε ένα Αμερικάνο Πανεπιστήμιο(καλύτερα να μην κοιτάς μόνο το Harvard) προσπάθησε να μπεις σε κάποιο ΕλληνοΑμερικάνικο Κολέγιο. Σίγουρα το Pinewood και το Anatolia είναι τα ιδανικά (ίσως και το American Farm School). Αυτά θα σε καθοδηγήσουν για να πετύχεις το στόχο σου. Σε πρώτη φάση κοιτάς να σε δεχτούν, να είσαι ικανή να φοιτήσεις δηλαδή. Σε δεύτερη φάση κοίτα την υποτροφία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.

ξαροπ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,575 μηνύματα.
Εγώ ένα θα πω.
Χρήστος Τσαμπασίδης. Δεν ξέρω αν τον έχετε ακουστά. Φέτος θα έδινε πανελλήνιες. Αν δεν τον είχαν δεχθει σ' ένα σωρό τοπ πανεπιστήμια. :)
https://emvolimanea.blogspot.gr/2011/01/blog-post_4722.html

Το ξέρω το παιδί, Χάρη τον λένε, Οξφόρδη θα πάει τελικά. Trinity College, I think. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwerty111

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο qwerty111 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,376 μηνύματα.
Τυχεροί φοιτητές! Θα μάθουν από τον καλύτερο.....
https://www.newsbeast.gr/politiki/ar...krisis-tha-didaskei-sto-harvard-o-papandreou/
Τέτοια βλέπεις και μετά γίνεσαι σίγουρος ότι ο Παπανδρέου εκτελούσε εντολές των Αμερικανών για να καταστρέψει την Ελλάδα και γενικότερα το ευρώ με αντάλλαγμα διαλέξεις στο Harvard και την επανεκλογή του στη διεθνή σοσιαλιστική.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pantelis1992

Νεοφερμένος

Ο pantelis1992 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Διαβάζοντας τα πρώτα ποστ μόνο κατάλαβα οτι δεν ξέρεις καν τι θέλεις να σπουδάσεις αφου δεν ξέρεις τι σχολές έχει το χαρβαρντ.Οπότε για μένα είναι καλύτερο να αφήσεις τις ποζεριές και να ασχοληθείς ξανά με το θέμα όταν ωριμάσεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

istudent

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο istudent αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 135 μηνύματα.
Πως χωρεσαν τοσες αληθειες σ ενα μηνυμα?
Κάποιος δε θα 'πρεπε να τις πει και αυτές; ,,,
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aria ^_^

Νεοφερμένος

Η Aria ^_^ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 39 μηνύματα.
Το ξέρω το παιδί, Χάρη τον λένε, Οξφόρδη θα πάει τελικά. Trinity College, I think. :)
Το διόρθωσα :redface:
Όπως και να 'χει άξιος! :clapup: Του είχαν πάρει μια συνέντευξη από την εφημεριδα του σχολειου μου κι απο εκεί τον θυμόμουν :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Λιβία Αυγούστα

Δραστήριο μέλος

Η Λιβία Αυγούστα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 457 μηνύματα.
Γιατί; Τι έχει;
Γεια,veni!:)
Η Γερμανια τιποτα δεν εχει,εγω εχω προβλημα μαζι τους.Ποτε δε μου αρεσε ουτε η γλωσσα τους,ουτε η νοοτροπια τους,ουτε η ιδιοσυγκρασια τους.Και οσους εχω γνωρισει προσωπικα απλως μου ενισχυσαν αυτη την αποψη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
Μήπως γνώρισες λάθος άτομα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Λιβία Αυγούστα

Δραστήριο μέλος

Η Λιβία Αυγούστα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 457 μηνύματα.
Μήπως γνώρισες λάθος άτομα;
Διολου απιθανο.Το ξερω οτι το προηγουμενο σχολιο μου ειναι η αποθεωση του ρατσισμου και της γενικευσης,αλλα ετσι νιωθω.Ουτε γερμανικα προιοντα δεν αγοραζω να φανταστεις:PΚαι επειτα,ειναι κι ολη αυτη η ανθελληνικη σταση των Γερμανων,ή πιο σωστα του γερμανικού Τύπου..Απλως οι Γερμανοι μου καθονται στο λαιμο.:sick:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
Ο μέσος Γερμανός δε νοιάζεται για αυτά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top